20.12.11

   Zdroj: iDnes

2 komentáře:

  1. Co k tomu smutnému faktu ještě dodat? je to smutné, odešel Václav Havel, první prezident ČR, plachý, slušný, skromný a vzdělaný člověk, který byl symbolem svobody a demokracie, člověk vážený v celém civilizovaném světě, jehož slušnost a skromnost - otevírala ČR dveře do civilizovaného světa. Jen díky prezidentovi Václavu Havlovi, svět věděl, že existuje ČR - malá země uprostřed Evropy.
    Již pár měsíců po pádu komunistické totality, V.Havel, jako prezident tehdejšího Československa, navštívil USA - hovořil v americkém kongresu, kde V.Havlovi, který byl de facto vyslancem nově osvobozené části Evropy od komunistiké nadvlády( na kterém měl nemalý podíl) za jeho projev americký kongres, tleskal ve stoje..Ale odešel příliš brzy a zůstala po něm nezacelitelná mezera, Václav Havel byl bezesporu největší Čech 20 století..Jaký byl Václav Havel člověk je zcela evidentní i z toho že se jej komunisté bojí i po smrti, příkladně bolševická Moskva nenapsala ani kondolenční telegram. A Klaus zřejmě dostal z Moskvy příkaz a tak jej okamžitě uposlechl..Svoboda a demokracie - ano, ale až jak se k tomu postaví Moskva..

    OdpovědětVymazat
  2. Je to strašně smutný a skoro nepochopitelný, mluvit o Václavu Havlovi v minulém čase, měla jsem pocit, že je nesmrtelný, zůstává po něm obrovská a nezacelitelná mezera..
    marie

    OdpovědětVymazat