1.12.11

Když korupci nelze zlikvidovat, tak ji ošetříme zákonem.

Českou republiku pomalu, ale jistě prorůstá všeobjímající korupce a přesto ČR doposud nemá zákon proti korupci, snad jej už ani nepotřebujeme, a stejně tak ČR chybí - Mezinárodní smlouva o vydávání uprchlíků z DAŇOVÝCH RÁJŮ, ačkoliv tuto smlouvu podepsalo již více nežli 100 zemí, tak ČR nikoliv. Jako bychom boj s korupcí vzdali - a nebo nám korupce až tak nevadí, ostatně možná že v tomto laxním přístupu ke korupci, hraje a dosti významnou roli i postoj hlavy státu, který pro nějaké noviny - při rozhovoru o korupci, položil "žertovnou" otázku : " ale jak se vlastně počítá ta korupce?"  V zemi, kde na Vás korupce "číhá" na každém kroku, to zase tak velká legrace není! A nyní celou tu českou korupční hrůzu, o které se ale příliš nemluví, jakoby to bylo neslušné, pojal velkoryse, až by se slušelo napsat, že to vzal docela "z gruntu", ministr zdravotnictví pan Heger, který se postavil ke korupci čelem a řekl, že :" s korupcí se bít nelze", a dále pokračoval cca v tom smyslu, že pokud pacient čeká na operaci tak lékaři stejně zaplatí, aby byl dříve" na řadě", či pokud pacient chce být ošetřen primářem, pak si rovněž zaplatí..Celé to páně ministrovo "uvažování" de facto vypadá, aniž by to pan ministr samozřejmě řekl otevřeně že, když korupci nelze "přeprat", tak ji jednoduše uzákoníme, opatříme ji paragrafovým zněním a máme korupci zlikvidovanou..Jsme pravděpodobně jediná demokratická a civilizovaná země, kde se ministr vlády otevřeně přiznal, že když už tady ta korupce jednou je a neumíme se ji zbavit, neb NEMÁME ZÁKON PROTI KORUPCI - tak uzákoníme tu korupci!!! Tolik ministr zdravotnictví a korupce v jeho rezortu, jestli se přidají další ministerstva, uvidíme...

Proč se vlády ČR brání plnit závazky vyplývající z mezinárodní Trestně právní úmluvy o korupci?Od toku 2002 neplní ČR jako snad poslední stát v EU svoje závazky z mezinárodní Trestněprávní úmluvy o korupci. Neuzákonila zločin úplatkářství veřejných činitelů poskytnutím, nebo jen přislíbením, jakékoliv nepatřičné výhody při výkonu veřejné moci.Nezřídila na státní moci nezávislý protikorupční vyšetřovací úřad ani protikorupční soud. Kdyby již v r. 2002 ČR závazky plnila a státní rozpočet by v průměru za tu dobu ušetřil na korupci ročně polovinu odhadu ČNB, tedy částku 100 miliard korun, kde by byl státní rozpočet v roce 2010?
Marie Dubanová

3 komentáře:

 1. Omlouvám se, komentář k článku :" Proč se vlády brání plnit závazky,vyplývající atd. napsal JUDr. Zdeněk Altner..
  Dubanová

  OdpovědětVymazat
 2. Česko patří v EU k nejzkorumpovanějším -
  autor: Magdaléna Trusinová
  Vnímání korupce v Česku se třetím rokem po sobě zhoršilo. Vyplývá to z letošního žebříčku organizace Transparency International. Minulý rok se Česká republika umístila na 53. místě z celkem 178 hodnocených zemí. Letos si ještě o čtyři místa pohoršila.

  V rámci Evropské unie tak patří Česko k vůbec k nejzkorumpovanějším zemím. Hůř dopadlo už jen Slovensko, Lotyšsko, Itálie a balkánské státy. Ve světovém měřítku je na tom Česko podobně jako Seychely, Omán, Jordánsko nebo Namibie.

  Jako nejméně zkorumpovaná země světa vyšel z letošního hodnocení TI znovu Nový Zéland před Dánskem a Finskem. Nejhůře jsou na tom naopak Severní Korea a Somálsko.

  Index se zaměřuje na korupční jednání, do něhož jsou zapojeni státní úředníci, veřejné činitelé nebo politici. Hodnocení se provádí na základě údajů, které poskytují nezávislé instituce.

  OdpovědětVymazat
 3. Česko je prolezlé korupcí. Neinvestujte tam, varují Financial Times!!

  Nikdo z nás nemohl tušit,( i když někteří to možná věděli, a třeba i proto byla ta "revoluce") že za - 22 let po tzv. sametové revoluci se a o ČR dočteme : že je to nebezpečná země, která ROZKRÁDÁ, pomocí neuvěřitelné a všeobjímající korupce, SAMA SEBE !!!!
  22.11.2011 8:15 - Financial Times, jedny z nejprestižnějších novin světa, daly prostor České republice. Ovšem v článku dosti nelichotivém. Popisují v něm, jak je země prolezlá korupcí, a že není moudré investovat tam.
  Podle článku je v Česku téměř nemožné investovat, korupce je dokonce tak rozsáhlá, že se brzy projeví i na běžném životě lidí - pokud totiž odejdou investoři, oslabí to už tak křehké hospodářství.
  Financial Times citují podnikatele Zdeňka Bakalu. Ten jim řekl, že se zde uplácí ve velkém a jeho firmy proto v Česku postupně omezují aktivity. Premiér Petr Nečas se podle listu zavázal s korupcí bojovat, ale výsledky nejsou takřka žádné.
  Kořeny masové korupce podle deníku sahají do počátku devadesátých let, kdy se řada firem obohatila na kontroverzní kuponové privatizaci, a v Česku následně vzniklo nezdravé podnikatelské prostředí.

  OdpovědětVymazat