30.8.11

Demonstrace za odvolání Ladislava Bátory z ministerstva školství

Ctvrtek, 1.září · 3:00pm - 4:30pm
Maltézské náměstí 2

Školství bez antisemitů, rasistů a fašistů!

Chceme, aby nový školní rok začal bez toho, že v jeho vedení budou působit lidé prokazatelně spojení s antisemitskými, fašistickými a holokaust popírajícími subjekty.
Ministr Dobeš jmenováním Ladislava Bátory do funkce personálního ředitele dává alarmující příklad všem mladým lidem, kteří jsou vedeni k hodnotám tolerance a respektu. Ničí práci pedagogů, kteří tyto studenty vzdělávají.
Ladislav Bátora se od těchto postojů a subjektů nikdy nedistancoval. Za odvolání Ladislava Bátory se postavila nejen řada nevládních organizací, ale také skupina senátorů a např. Svaz osvobozených politických vězňů a pozůstalých v ČR, který vznikl v květnu roku 1945 z bývalých vězňů nacismu.Písemné výzvy se ukázaly jako málo účinné. Proto Vás zveme na toto shromáždění, abychom společně svou osobní přítomností vyjádřili nesouhlas s tím, jaký dostávají představitelé nenávistných ideologií prostor ve veřejných funkcích, a to za podpory ministra i prezidenta republiky.

Přijďte a pomozte ukázat, že do čela českého školství nepatří lidé hlásící se k nenávistným myšlenkám, antisemitismu a intoleranci!
Ondrej Liska

Žádné komentáře:

Okomentovat