7.10.10

Zrůdný výrok obhájce při soudním jednání o Natálce

Já už to nevydržím. Právě si čtu zápis ze soudního jednání s těmi lidmi, kteří ve Vítkově hodili do domu romské rodiny zápalnou láhev a způsobili těžké popáleniny malé holčičce Natálce. Čtu si tento výrok obhájce Jaromíra Lukeše

"Rodiče Natálky u soudu podle Lukešova obhájce prokazatelně lhali. "Zapřeli, že svou dceru nechali v hořící místnosti," pokračuje advokát a doslova tvrdí, že Natálka by utrpěla daleko méně závažná zranění, pokud by se například její matka nejprve neutíkala nadýchat čistého vzduchu."

Tento výrok je něco zrůdného. Natálka by neutrpěla žádná zranění, kdyby ti lidé neházeli do jejího pokoje zápalnou láhev. Nikdo nemá právo hodnotit okamžitou reakci jejích rodičů ve chvíli zmatku a v daných podmínkách, tím méně obhájce těchto lidí. Obhajoba měla být postavena na kajícnosti a na plném uznání a pochopení zrůdnosti takového skutku. Když to srovnám s Jiřím Kajínkem, který dostal doživotí, je třeba říci, že Kajínek se ve zločineckém prostředí, v němž působil, choval celkem adekvátním způsobem a lze ho pochopit (i za předpokladu, že je vskutku vinný vším, zač byl odsouzen). Naopak vrazi Natálky, kterým se jen náhodou nepodařilo Natálku a ostatní lidi přítomné v napadeném domě zabít, jsou všehoschopné kreatury, které útočí na nevinné děti z ideologických důvodů. Slušná společnost podle mého názoru takové činy musí stíhat co nejtvrději. Oproti těm lidem, kteří chtěli zavraždit Natálku, je Kajínek (a to říkám jako člověk, který si nepřeje revizi jeho procesu) slušný člověk. Obecně se musím vyznat z toho, že nejvíce se v této společnosti bojím nikoli korupčníků a obyčejných zločinců, jejichž jednání má nějaký racionální základ, byť je odsouzeníhodné a trestné, ale skinhedů a různých hlasatelů ideologií typu Ordo Lumen Templi (podívejte se na fotografie na jejich stránkách), kteří usilují o to převrátit naši vyspělou západní civilizaci v nový konncetrák hitlerovského typu. A zde souhlasím se starosvětským Churchillem, tvrdým zastáncem základních civilizačních hodnot Západu: ani Stalinovi komunisté nepředstavují tak velké popření naší civilizace jako všichni ti, kdo se přímo či nepřímo hlásí k hitlerismu. Je to to nejhorší zlo, které může být.

A na závěr ještě replika na otázku Jaromíra Lukeše (11:34): "Na něco se vás teď zeptám já. Když se na nás podíváte, vidíte v nás bestiální vrahy, kteří chtěli zabít malé dítě, nebo kluky, kteří udělali velkou chybu, na kterou teď doplácí i jejich rodiny?" Vidím ve vás lidi, kteří mohou být následováni podobnými jako vy a kterým to může "vyjít" s mnoha zavražděnými nevinnými lidmi, kteří nikomu nic neudělali a stali se předmětem vražedného jednání jen z ideologických důvodů. V tom je nejvyšší míra společenské nebezpečnosti vašeho jednání zasluhující nejvyšší trest doživotního vězení bez možnosti propuštění. "Bestiální vrazi" v amoku nebo z důvodu nějaké duševní úchylky, dlouhodobé frustrace atd. jsou mi mnohem sympatičtější než zločinci vašeho typu.

Boris Cvek
(Zverejneno na BL)8 komentářů:

 1. Proces se žháři z Vítkova? Jako padesátá léta, míní vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek. Hrade: FUJ !!!

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní14:36

  Satana nemusím, ale…:
  http://tydlitatova.blog.tyden.cz/clanky/3716/satana-nemusim-ale-aktualizace.html

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní20:22

  Mě by zajímalo, kde autor přišel na to, že Ordo Lumen Templi má ambice přeměňovat naši západní civilizaci na hitlerovksý koncentrák. Aspoň malinkatý náznak mi ukažte. Celý řád OLT je mi u pr..le, jen se nestačím divit, co někteří lidé ve své paranoidní fantazii jsou schopni vytvořit, jak zde předvádí autor...

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní20:32

  Otevřený dopis JXD Danielu Landovi:
  Dostal jsem zcela bizarní email. Kdybych nevěděl, že skinheadi nefetujou, typuju to na úplně vyhulenýho odesílatele. Dle všeho však byl odesílatelem střízlivý zpěvák, opat a zakladatel řádu Ordo Lumen Tepli:

  http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-reflex-cz-reflex-cz-jxd/19615/otevreny-dopis-jxd-danielu-landovi.html

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní20:42

  "Chodím odsud vždy posílený sounáležitostí. Jednou jsem šel domů skrz barák, kde jsou feťáci, prostitutky a pasáci, a oni ode mě úplně odskakovali. Cítili ze mě tu duševní sílu," říká člen řádu Josef Zámečník.

  http://zpravy.idnes.cz/rytiri-z-ordo-lumen-templi-se-schazeji-v-garazi-kde-mluvi-o-lasce-p88-/domaci.asp?c=A090223_093701_domaci_bar

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní21:01

  No stavět argumenty na člověku, jako je JXD, je opravdu mírně řečeno divné... To že, si pan JXD spojil název jakéhosi spolku z počátku století a OLT, a tím jeho argumentace ohledně propojení s nacismem hasne, je opravdu úsměvná. Zvlášť od člověka, co za svůj život byl skinhead, poté budhista a já nevím co ještě... Tak se ptám znovu, co dělá OLT, aby změnili svět v náckovský koncentrák... Teda kromě toho, že Landa zpíval: faschos tu nechceme... :)

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní21:18

  Vzpomeňme na brněnského zastupitele za ODS Paulczyňského, jehož blog s rasistickými a homofobními vtipy a jeho komentáři navštěvovalo na tři stovky lidí - nejspíše z okruhu straníků jemu názorově blízkých. Vzpomeňme na bývalého zpěváka neonacistické skupiny Orlík Landu, který se sešel v obskurním pseudonáboženském řádu Ordo Lumen Templi s poslancem branně bezpečnostního výboru Vidímem. "Jde o to, vlastnit svou zem, svůj jazyk, historii. To je to naplňování toho templu tím lumenem." Namísto toho, aby kontrarozvědka zkoumala toto "národní" souručenství jako bezpečnostní ohrožení státu, do spolku vzali pro jistotu ještě šéfa protidrogové centrály Komorouse...

  http://www.blisty.cz/art/38594.html

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní4:59

  proces u ostravského soudu je obdobný jako řada politických procesů z 50.let - viz proces s dr.Horákovou ! To si skutečně "rádobyznalcimorálky a rádobyzákonodárci " myslíte,že všichni zde jsou imbecilové bez vlastního mozku ?

  OdpovědětVymazat