6.9.10

Co vyšetřila Akreditační komise - a jak to dopadlo?
Korupce už mají všichni plné zuby, řekla paní profesorka Vladimíra Dvořáková, předsedkyně Akreditační komise ministerstva školství, v rozhovoru o ostudné kauze plzeňské právnické fakulty. Zmiňuje se o podezřelých malých i velkých doktorátech. Zmiňuje se i o tom, že nejde o klasickou korupci, kdy někdo někoho uplatí, aby dostal za peníze titul, ale o zavázání si určitého okruhu lidí, kteří mají silné rohodovací pozice ve státě. Zmiňuje se i o možnosti napojení na organizovaný zločin, který by mohl představovat bezpečnostní hrozbu pro stát. A na otázku, jestli se domnívá, že to tímto konstatováním všechno končí, a nebo jestli snad věří v nějaký soudní verdikt, který by bývalé vedení fakulty poslal do vězení? Odpověď paní profesorky byla dosti skeptická - nejprve se musí "prokázat", jak to vlastně bylo, čili co byl nepořádek neúmyslný a co byl nepořádek úmyslný, tedy "organizovaný".. A pak je ještě ochota to vůbec došetřit. A tady že bude hodně záležet na tlaku veřejnosti. Ale tlak veřejnosti, zcela evidentně chybí..Ano a pokračování celého ostudného příběhu je zcela v duchu české nátury - jak všichni můžeme sledovat, ostudná kauza plzeňské právnické fakulty zmizela nejprve z prvních stránek deníků a pak zmizela úplně, neboť naši přední "investigativní" novináři o ní ztratili zájem, neboť koho zajímají nějaké falešné doktoráty a koho vůbec zajímá nějaká korupce?? No a protože to evidentně nikoho nezajímá no tak to dopadlo - jednoduše po česku. Rektor plzeňské fakulty pan Průša - dnes světu sdělil, ŽE SE ŽÁDNÉ TITULY ODEBÍRAT NEBUDOU, nesdělil PROČ, ale nejspíše proto že v čecháčkovsku se může podvádět, neboť tady to nikomu nevadí, Je to přesně o tom jak to řekla paní profesorka Dvořáková - tento podvod se vyřeší, ale pouze tehdy bude-li POPTÁVKA, NO A POPTÁVKA NENÍ, LIDEM JE totiž úplně jedno jestli je titul získaný studiem, či podvodem a tedy za peníze!!!
Dubanová

9 komentářů:

 1. Zadne "fucikovske" lide bdete, dnes plati lide podvadejte a kradte.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní13:43

  Obecne zname pravdy: "Kazdy si dovoli to, co mu jeho okoli dovoli!"; "Tam, kde neni dobry hospodar, tam se dobremu dilu nedari!"; "Tam, kde nevladne vyssi princip mravni, tam vladne zlocin a zvule!"; "Schody se myji vzdy od shora!"; "Kde nevladne spravedlnost, tam vladne zlocin!"; "Ryba smrdi vzdy od hlavy"; "Lide maji vladu takovou, jakou si zaslouzi!" - tento vyrok najdete i zaznamech o vyrocich dnes prvniho muze CR - prezidenta Vaclava Klause, krery tento vyrok pronesl jiz jako predni politik v pocatku devadesatych let .... Dalsi najdete v lidovych prislovych, ktera jsou nadcasova a odrazeji prastarou lidskou zkusenost.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní23:12

  Jak je možné, že to lidem nevadí,článek - kde se psalo o tom, že se tituly odebírat nebudou,že řekl děkan Průša, byl otevřený k diskuzi ale diskuze byla taková "nijaká", spíše žádná, jak říkala paní profesorka Dvořáková, : "bude - li poptávka", nebude TO zameteno pod koberec, a protože poptávka nebyla, tak "šup" s podvodně získanými tituly pod koberec..ale nerozumím tomu, proč se tím nezabývá policie, vždyť slovo PODVOD, bylo s plzeňskou právnickou fakultou a neoprávněně získanými tituly - citováno již od loňského roku??
  dubanova

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní22:54

  Nestandardní studenti práv v Plzni stále získávají bakalářské tituly
  8. září 2010
  PLZEŇ - Studenti kurzů celoživotního vzdělávání plzeňské právnické fakulty, které byly v nedávné aféře označeny za jedno z největších pochybení školy, mohou stále získávat bakalářské tituly.
  Informaci přinesl deník Právo.

  Vedení fakulty tvrdí, že tento proces nelze zvrátit. Zpřísnilo však podmínky získání titulu, což prý řadu studentů odradilo"!, Pokud to bude vypadat "takhle" - tak tady nebude nikdy normální země!!
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní20:50

  Pani Dubanova, maji to TOTALNE CELOU DOBU POD KONTROLOU. I S CENZUROU. DALSICH DVACET LET. Tak jakapak spolecenska objednavka.... pokracovani sametaku.... s kontinuitou....

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní2:24

  Tady je to skutečně strašný - už nejsou peníze ani na běžný chod státu!!! - Budou snižovány platy hasičům i policajtům, lékařům, a vůbec zdravotnímu personálu, i učitelům - a ve finále budou propouštět hasiče - policajty, učitele i lékaře a ve finále budeme rádi, když se ČR "ujme" Mezinárodní měnový fond, který už tady ostatně nedočkavě postává!!
  Tak pro tohle jsme se nechali "mlátit i polejvat", to snad ne?
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní22:14

  Jeden "emigrovaný" kamarád mě napsal, že to co se tady děje, je důvod proč se sem nevrátili, že jsou zvyklí žít v zemi kde jsou zcela samozřejmě respektovány zákony,a tedy v právním státě - a to že ČR není a ještě dlouho zřejmě nebude..Je to smutný, ale je to tak..
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní1:24

  Pani Dubanova, vite, co je na tom nejhorsi? Co jste konstatovala v predchozim. "...CR neni a jeste dlouho zrejme nebude...." Toto konstatovani vyhovuje jen tem, kteri toto vse maji na svedomi a nemohou si prat nic jineho, nez aby verejnnost, tedy kazdy myslici obcan teto smutne zeme byl v tomto vedomi a tim byl paralizovan. Ano, je to jejich nutna jistota, aby ovladani byli paralizovani. Jak zname ze vsech totalitnich nasilnych a nedemokratickych zrizeni bez ohledu na misto a cas.

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní19:25

  škrty - zlodějny a názory,
  pročetla jsem si komentáře - pod článkem o nutnosti "škrtů" a bylo to tedy skutečně "počteníčko", pro Kristapána z čeho jsme tak "zblblí" mezi komentáři byl tam také jeden "názor" - že, když se ukradne jen 20 či 30 miliard - tak to de facto nemůže nic ovlivnit a skoro o nic se nejedná? Jsme zřejmě z těch nikdy nevyšetřených a ostudných kauz tak "zblblí", že nás ty stálé a nikdy nevyšetřené zlodějny už ani nepohoršují - a mnozí se snad i domnívají - že zlodějny a právě ty tak obrovského rozsahu - jsou snad i součástí toho nejsprávnějšího kapitalizmu a možná i součástí demokracie, copak se nikdy neprobudíme, copak je nám skutečně všechno úplně jedno? Obávám se, že tenhle obecně "vlažný" přístup k obrovským a nevyšetřeným zlodějnám, pramení z již legendární věty, pronesené před cca 18 lety panem V.K.a cituji z jeho knihy Proč jsem konzervativcem :" Naprosto nechápu, proč najednou někoho pobuřují špinavé peníze"..!

  OdpovědětVymazat