20.3.10

Tohle je teď radost moje, nosit v hlavě litry hnoje

Vážený pane advokáte
Dnes jsme se s manželkou dozvěděli, že jste nám byl Okresním soudem v Prostějově ustanoven jako obhájce ex officio ve věci našeho obvinění z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů s trestní sazbou údajně až 10 let nepodmíněně, kterého jsme se měli údajně dopustit. V tomto týdnu jsme se rovněž dozvěděli, že výslech je stanoven na 24. března 2010 na policii v Prostějově. Žádáme Vás, abyste se na daný termín 24. března 2010 do Prostějova za panem komisařem vydal, přestože jsem mne a manželku u pana komisaře z výslechu telefonicky (974 781 452) dne 17. března 2010 omluvil a současně sdělil, že využíváme našeho zákonného práva nevypovídat. Žádáme Vás, abyste se podrobně seznámil se spisem a sdělil nám na naše maily do konce března 2010, o jaké konkrétní důkazy materiální stránky trestného činu ve smyslu společenské nebezpečnosti státní zástupce opírá návrh na obvinění, popř. obžalobu a na základě jakých konkrétních skutečností a podnětů byla celá akce policie v srpnu 2009 zahájena. V případě, že by policie i kvůli pouhé větě do protokolu, ve které sdělíme, že vyžijeme zákonného práva nevypovídat, trvala na Vaší účasti u výslechu, jehož termín zatím neznáme, požádali bychom Vás – z níže uvedených důvodů - o udělení substituční plné moci a sdělili jméno advokáta. Pokud bychom žádali Vaše služby i ve formě účasti na výslechu s onou jednou větou do protokolu, dáme Vám vědět.

S díky a pozdravem Dušan a Radomíra Dvořákovi
Dne 19. března 2010

Apendix: Doplňující informace Dušana Dvořáka, pokud by snad státní zástupce seznal uspořádat u soudu nějaký nový pohled na trestní právo a opravdu se soud konal:

Z protokolu a schválení domovní prohlídky prostějovským soudem není vůbec zřejmé, jakou kriminalistickou práci ve smyslu výše uvedeného nezbytného předpokladu trestného činu policie před zákrokem provedla. Dozvídáme se pouze o argumentaci zpochybněné Nejvyšším soudem a potvrzené nedávno i Okresním soudem v Táboře v případě Libuše Bryndová versus Česká republika (příloha 1), že srpnový souhlas prostějovského soudu k domovní prohlídce a zničení cca 300 kg léčivého konopí odborné společnosti Konopí je lék, o.s. (příloha 2) byl vydán jen na základě našeho podezření z výroby a držení drog (rozumějte léčivého konopí s obsahem THC nad 0,03%.) Kdo, kdy, proč a na základě jakých důkazů doložil, že snad vyrábíme a držíme drogy ve smyslu trestního zákona, to jsme se nedozvěděli a očekáváme toto sdělení od Vás. Na takovéto důkazy se opravdu velmi rádi podíváme. Děkuji předem za Vaši laskavost a zájem. Věřím, že Vám platbu český stát zajistí včas a v odpovídající výši. Panu komisaři jsem ohledně výslechu příští týden v Prostějově rovněž sdělil, že nehodlám sponzorovat zkorumpovanou a zdegenerovanou státní správu a nebudu v souladu s Ústavou jezdit s přes celou republiku na své náklady k výslechu (pracuji v Praze). Navíc když jediným výsledkem výslechu bude pouhé sdělení, že využívám svého zákonného práva nevypovídat. Totéž se týká manželky, která to má sice do Prostějova blíž, ale nevolnictví bylo zrušeno Josefem II roku 1781 a ani institut poddanství nejde od roku 1848 uplatnit. Pan komisař nakonec uznal, že opravdu nadále platí Listina práv a svobod (příloha 2) a sdělil, že za mnou přijedou z Prostějova do Prahy na státní náklady onu větu zapsat do formuláře. Totéž se týká manželky. Termín dalšího výslechu jsme zatím nedohodli. Žádám Vás proto, abyste šetřil náklady již tak dosti zruinovaného a zadluženého českého státu a na naše výslechy nejezdil, pouze nás ve výše uvedeném smyslu informoval.
Pokud i přes níže uvedené důkazy rozhodne státní zástupce uspořádat na státní náklady u soudu v Prostějově nový pohled na trestní právo, věřte, že se jistě nebudeme nudit.

Stručně:
Od roku 2000 používám k léčbě léčivé konopí od stejného roku žádám ministerstvo zdravotnictví o sdělení, kdo mi ve smyslu zákona vydá povolení k léčbě a výzkumu. Pravděpodobně kdybych vloni v prosinci neobdržel cenu od premiéra, dodnes bych se odpovědi z ministerstva zdravotnictví nedočkal (příloha 3)

V roce 2008 učinil Nejvyššího soud jasný výrok o tom, že pěstování, držení a zpravování konopí k léčebným účelům není trestný čin (příloha 1). Založil jsem v roce 2008 s kolegy a kolegyněmi odbornou společnost Konopí je lék,o.s. a ihned nahlásil, že pěstuji léčivé konopí ve velkém, totéž i v roce 2009, ale to navíc i s diskusí s konickou policí, že tak činím a dokonce dublovaným oznámení nejen na okresní, ale i krajské SZ (příloha 4)

Ve stejný den, kdy vloni brněnské krajské státní zastupitelství píše černé na bílem, že tímto našim jednáním není spáchán trestný čin (viz příloha 4 a 5), prostějovská soudkyně schvaluje prostějovskému státnímu zástupci povolení k domovní prohlídce a zničení konopí (viz příloha 4 a 5). To, že konopí patřilo řádně registrované odborné společnosti Konopí je lék státní orgány nevzrušovalo (viz příloha 5)

Přestože v letošním dopise z ministerstva zdravotnictví zjišťujeme, že státní správa je v takovém rozkladu, že ani není definována osoba, která by udělila povolení, přestože tak zákon hovoří, jsme obvinění proto, že jsme naše činění činili bez povolení (viz příloha 5).

Na závěr dvě prosby, pane advokáte:

Rád bych Vás laskavě požádal, až budete 24.března v Prostějově, abyste zaurgoval pana komisaře, který se od prosince 2009 nevyjádřil k žádosti o vydání 300 kg kvalitního léčivého konopí (příloha 2). Stejné množství bylo v srpnu 2009 odborné společnosti Konopí je lék, o.s. státními orgány svévolně odebráno a bylo určeno nemocným a na výzkum a konopí se nám k léčbě opravdu zoufale nedostává.

Pokud byste uměl poradit, jak nejlépe právně vyřešit nečinnost policejného prezidenta, ministra vnitra, ministra pro lidská práva i pana premiéra ve věci policejní ochrany života a majetku (příloha 4), děkuji předem za laskavost.

Dne 19. března 2010 Dušan Dvořák

Přílohy:
Příloha 1: http://www.bushka.cz/rozsudek%20Bryndova.pdf
Příloha 2: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dusan-dvorak.php?itemid=9150
Příloha 3: http://www.www.konopijelek.cz/index.php?stranka=oceneni
Příloha 4: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dusan-dvorak.php?itemid=8980
Příloha 5: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dusan-dvorak.php?itemid=9105

3 komentáře:

 1. Anonymní21:45

  ".Ve stejný den, kdy vloni brněnské krajské státní zastupitelství píše černé na bílem, že tímto našim jednáním není spáchán trestný čin (zde), prostějovská soudkyně schvaluje prostějovskému státnímu zástupci povolení k domovní prohlídce a zničení konopí bez jakéhokoli předchozího šetření (zde).
  2.Pěstované konopí policie zcizila odborné společnosti Konopí je lék,o.s. (zde)
  3.Letošní kontrola brněnského krajského státního neshledává žádné pochybení v činění prostějovského státního zastupitelství, které to celé spustilo (zde)"..
  Copak tady je jenom skutečně - a v tak obrovském rozsahu - jen blázinec??
  Na Vašem místě, bych celý ten ostudný a skoro "strašidelný příběh", nechala projít všemi soudy v ČR a pak bych se obrátila na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku..
  marie dubanová

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní23:41

  nikdo nemá co by k "tomu" dodal, lidi jsou úplně lhostejný a jen proto to tady "takhle" vypadá!
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní23:46

  nikdo nemá co by k "tomu" dodal, lidi jsou úplně lhostejný a proto to tady "takhle" vypadá,
  dubanová

  OdpovědětVymazat