23.2.10

Fraška zvaná Ústav pro studium totalitních režimů

Určitě lze označit za frašku skutečnost, že ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, který chce prostřednictvím této instituce „přispět k rozchodu české společnosti s komunistickou minulostí“, krátce před listopadem 1989 v knize o dějinách Slavkova napsal:

„Socialistický dnešek se ve Slavkově, tak jako v celé naší republice, zrodil v posledních únorových dnech roku 1948. Slavkovští občané tehdy s napětím sledovali vyhrocování vládní krize, jíž se představitelé pravicových stran snažili zabrzdit průběh národní a demokratické revoluce v Československu a zabránit jejímu vítězství. Dlouhé hodiny tehdy s napětím naslouchali u rozhlasových přijímačů zprávám z Prahy, dlouhé hodiny strávili na schůzích a rozčileně se dohadovali, jakým způsobem zastavit reakci tady, u nás doma. A když dne 25. února rozhodnutí padlo a pravice utrpěla v hlavním městě porážku, byli připraveni. Věděli, co mají dělat. Ještě téhož dne vznikl ve Slavkově Místní akční výbor Národní fronty, na jehož práci se podíleli členové Komunistické strany Československa a Československé sociálně demokratické strany. /.../ Nově ustanovený Místní akční výbor Národní fronty se neprodleně pustil do práce. Jeho prvořadým úkolem byla očista veřejného života. Hned následujícího dne proběhla reorganizace Městského národního výboru ve Slavkově a na místa uvolněná pravicovými poslanci dosedli občané těšící se skutečné důvěře svých spoluobčanů. Na obranu dosaženého vítězství se začala formovat ozbrojená síla dělnické třídy - Lidové milice. /.../ Díky jejich obětavosti a díky pevnému, nekompromisnímu postoji zvítězila lidová moc i v našem městě. Komunistické straně se dostávalo podpory od stále širších vrstev lidu a postupně i ti, kdož zpočátku váhali a neměli jasno, pochopili historickou oprávněnost vítězství pracujícího lidu.“
http://machalek.bigbloger.lidovky.cz/c/125060/Fraska-zvana-Ustav-pro-studium-totalitnich-rezimu.html

Jiří Pernes, který se stal v tajné volbě novým šéf Ústavu pro studium totalitních režimů, studoval VUML. Tedy Večerní univerzitu marxismu-leninismu. Radní, kteří ho zvolili, netušili, že se rok školil jako komunistický kádr. V oficiálním životopise se tím nechlubí. Hájí se tím, že ho ke studiu komunisti donutili a on nechtěl před lety ztratit svůj post ředitele muzea ve Slavkově.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/novy-sef-ustavu-pro-totalitu-studoval-vuml-radni-to-nevi_159793.html

Každý musel za totality prostituovat, hájí se Pernes
Nový šéf Ústavu pro studium totalitních režimů historik Jiří Pernes byl přes rok studentem Večerní univerzity marxismu-leninismu, takzvaného VUMLu. Ten absolvovali především členové KSČ, ale také kádrové rezervy, které měly komunistům pomáhat v prosazování jejich myšlenek. Pernes v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ připustil, že začal studovat, aby mohl dělat ředitele muzea. "Není o čem mluvit, je to prkotina," tvrdí Pernes.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/kazdy-musel-za-totality-prostituovat-haji-se-pernes_159796.html

12 komentářů:

 1. Vanek17:09

  Si myslim ze je porad cas s prostitutem vyrazit dvere nez se zabydli, pak se ho zbavit pujde tezko.

  OdpovědětVymazat
 2. V Týdnu č. 8/2010 v Glosách se píše:


  MUZEUM ÚSTR

  Nic netrvá věčně, ani být ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. V jeho čele končí Pavel Žáček řečený Pažout. Ústavní rada vybrala jako nového šéfa Jiřího Pernese (61), člena strany Moravané. Za bolševika pracoval v muzeích, po revoluci v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd. S čím vyhrál? Prý ukáže, "že ústav není politickou nebo politizující institucí". To zní komicky. Ústav, který zřídil parlament a jenž má obnažovat totalitní režimy, tedy i ten komunistický, prostě politický je. Je to politikum jako Brno, což by Moravan měl vědět. Jde však zřejmě o to, aby se z ÚSTR stalo něco jako muzeum. A na to byl jistě vybrán správný muž.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní21:02

  Souhlasím.
  Bejt prostitutka je prkotina. Těch je čím dál víc.
  Co Čech to prostitutka.

  OdpovědětVymazat
 4. Pro zlocince kteri studovali VUML. Jeste si pamatujete bando ruda na tuhle propagandu?

  http://www.youtube.com/watch?v=o5BDRSelsvY&feature=related

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní10:07

  Jen prase studovalo VUML, slusny clovek by se zblil ze studii marxismu-leninismu. Jak dlouho jeste budou ve statnich organizacich zamestnana prasata? Jak dlouho budeme zivit tyhle vecne nenazrane rude svine?

  OdpovědětVymazat
 6. olin19:28

  Tvrdi-li Pernes, ze musel rika jen cast pravdy. Dostal dobry flek s
  podminkou, ze si doplni "vzdelani" a vzal to. MOHL ODMITNOUT. Ale reditelovani v muzeu znamenalo presne hovno delat za o neco lepsi prachy. V jazyce obecnem to znamena toto: Udelas si VUML, dostanes dobrej fiktivni flek a slusny prachy bez prace.

  Takze je to prostituce doslova presne v tom smyslu jak tomu rozumime.
  Rika-li dale, ze v te dobe neco musel kazdy, keca uz bezostysne a je
  svine. Jak to, ze miliony cechoslovaku nemusely? Komousu bylo za
  socialismu vzdy mezi deseti a dvanacti procenty. To, ze vetsina
  ostatnich je volila je sice blbe, ale bylo to vynuceno. Byla rozsirena
  fama, ze nejit k volbam rovna se prusvih. Kdyz se dnes "znalci" v
  diskusich vysklebuji, ze najednou byl kdekdo antikomunista jsou blbi,
  protoze to neni tak daleko od pravdy. Pamatuji si presne, ze vetsina
  tech lidi, kteri k volbam sli nadavali komousum do kurev celou cestu. Ale byli presvedceni, ze museji. Opak mi neverili. Ze to bylo nekde zaznamenano je jasne, ale tak moc se nestalo. Jenom clovek nemohl cekat, ze by mel uspech, kdyby od tech svini neco nedejbuh potreboval.

  Zvlastni na tom je, ze se to takovym hajzlum jako Pernes nakonec
  vyplatilo. I dnes je reditelem. A co si budeme povidat, i dnes takovy
  vykuk dela hovno za lepsi penize. Takovymhle Pernesum dnes mohou duchodci dekovat za ostrakizaci, protoze ten popelar si dobre pamatuje jake svine to byly co dnes vyrvavaji na bolsevickych gerontosrocenich, ze cely zivot poctive pracovali a dnes maji hladove penze. Vemte si jenom ten dav bolsevickych placenych funkcionaru. V kazdem vetsim podniku dobre placeny bolsevicky vybor s kompletnim servisem. ROH vybor jakbysmet. Zvlastni oddeleni s estebakem a jeho poskoky. Pak tu
  mame nasi slavnou armadu, verejnou bezpecnost a obrojenou pest delnicke tridy LM. Vsechny tyhle kurvy dostavaji penze jako kdyby odvedli uzitecnou praci. Jsou nadprumerne placeni za celozivotni kolaboraci a sikanovani ostatnich. Clovek by to vsechno jakz takz prekous, ale v tom do toho pokazde prijde nejaky takovy srac jako Pernes se svymi nivelizujicimi lzemi. K lopate a zivotni minimum bych pro ne mel. A drz hubu az do smrti je-li ti zdravi mile.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak on nebyl pouze prostitut navstevujici VUML on byl i kandidat STB. Jak je mozne ze tahle bezcharakterni ruda svine bude reditelem USTR?

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní9:26

  kde jsou slušný lidi, copak je tady jen samý "parchant"?
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní10:57

  Claudie Nikolajenkova napsala:
  Myslim si ze pan Jiri Pernes neni vubec zadne nevinatko, viz jeho predchozi clenstvi v radach komisich atd. Vycet jeho publikaci v uvedene bibliografii neni uplny, staci dukladneji prohledat Google. To umi i zenska od varecky. Myslim si ze byl peclive vybran aby v dusledku bylo dosazeno likvidace Ustavu pro studium totalitnich rezimu. Myslim si, ze to, ze pro nej Nadezda Kavalirova nehlasovala a nyni odmita podepsat mu povereni neni jeji neznalost veci (mohla si vyzadat odborna stanoviska lidi kteri veci rozumi) ale je soucasti teto taktiky. Zdrzovaci taktiky. Komedie kolem toho je pouze zasterkou. Kazdy prece vi jake ma byt skutecne poslani USTR, nebot s minulosti jsme se zdaleka nevyrovnali a mnoho lidi tomu z ruznych duvodu brani. Jiri Pernes evidentne neni schopen dostat pozadavkum ktere jsou na reditele teto ze zakona ustavene instituce kladeny. V tomto musim souhlasit s vyjadrenim rozcileneho Pavla Zacka v TV OVM, ktery ustav "postavil" ac s chybami at uz vlastnimi, ci protoze mu byly hazeny klacky pod nohy a potykal se s nedostatkem penez. Nyni se situace jeste zhorsi, jisteze zamerne. Tato instituce prece z podstaty nemuze byt nikdy apoliticka, naopak vysostne politicka, vzhledem k dobe o kterou se jedna. Pro tuto funkci mel byt vybran clovek s naprosto cistou minulosti a odborne zdatny. Clovek, ktery ma osobni zkusenost s totalitou. Podle meho nazoru jakekoli kompromisy nejsou pripustne, ocitame se tam, kde jsme jiz byli.Vzdy tvrdim ze je to plivanec do tvare slusnych lidi.

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní19:17

  Máte pravdu, paní Claudie, tohoto "vystudovaného" komunistu, posadili do čela této významné instituce jen proto aby ji zdiskreditovali, pro nic jiného tam tohle individuum nemůže být. Namísto aby hledala "rada" slušného člověka, který si "nezadal" s komunistickým režimem, tak úmyslně najde "toto" co bylo zkorumpováno totálně se vším - co komunismus "drželo u moci"!!
  marie dubanová

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní0:38

  Cladie Nikolajenková vložila dodatečně:

  OdpovědětVymazat
 12. Anonymní0:41

  Další Pernesův plagiát, objevila ho studentka

  Autor: Ivana Svobodová
  06.05.

  Jiří Pernes má další problém, další plagiát.Ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Jiří Pernes má další problém. Na Masarykově univerzitě v Brně, kde externě vyučuje, odhalila jedna ze studentek, že se dopustil plagiátorství. Jde už o druhou práci, kterou opsal. Redakce porovnala Pernesův text s originálem z roku 1958: jde o téměř doslovnou kopii.
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/dalsi-pernesuv-plagiat-objevila-ho-studentka_168061.html

  Tak co? Petruško Šustrová, Martine Vadasi a další "demokraté" ?

  OdpovědětVymazat