17.12.09

Blbec: dospělý jehož mentální věk je 8-12, IQ 50-70

To vysvětluje téměř vše. Chození do průvodů, na schůze, podepisování rozsudků smrti pro vlastizrádce Horákovou, Kalandru..., pracovní nasazení pro Říši i Tábor Míru a Socializmu (republiku si rozvracet nedáme). Vždyt jen Blbec (píšu s B, abych ukázal úctu k národu a nikoho neurazil) mohl přijmout mantru Normalizace, že Okupace je Bratrská pomoc.
Podepsat protest proti něčemu, co nečet může jen blbec. Antichartu podepsali Blbci. Národ Blbců. Na tom přece neni nic špatnýho. To je skutečnost. Lepší Blbý než mrtvý, který prd ví. Já přece nikoho neurážim. A nemohu ani kdybych chtěl. Co nákej bolestínskej ufnukanec, kterýmu by v kladenský hospodě i každý jiný putice po celým světě rozbili hubu. Na mě přece nezáleží, co píšu v blbý vesnici uprostřed Národa Blbců. Je přece jen a jen moje chyba, že se neumim přizpůsobyt tý správný Blbosti, která zrovna vládne. A sem jen blbě zblblej, což přirozeně vzbuzuje odpor a pohoršení Blbců. Švejk byl blb. Geniální Blbec. Umělec v přežívání. Jistě by si poradil s okupací všeho druhu. Ani by se ho netkly prověrky, kádrování. Vždyt blb je blb. A v blázinci mu bylo nejlíp. Vždyt přece když Lid nechce, tak to neni. Všechna moc pramení z Lidu. Nebo snad ne? Lid se postaví na náměstí, zacinká klíčema a máme svobodu. Totáč se zhroutí jak domeček z karet. Císař je nahý. Ale co pak? Přece Blbci maj právo na život. Spokojenost. Svět musí být smysluplný pro Blbce. Realita musí být na míru Blbce jak konfekční šaty. Živly který narušujou zažívání, množení Blbců se musí likvidovat. A to je správný. Nutno respektovat Blbce. A kdo nejde s Blbci, jde proti... a lítaj třísky, když se kácí les. Já nemám společenskou podporu všeobecnýho spiknutí Blbců. Sem geneticky postižený, že otec nebyl Blbec. To je velká nevýhoda. Proto sem sem se rozhod nemít děti. Kdyby byly po mě, tak by je čekal mizerný život, ani by se neuživiliy. A kydyby to byli Blbci, tak bych měl s nima doma peklo. Jistě chatrný argument, jako každá racionalizace. Ale mohu národ Blbců ujistit, že muj otec, který byl správně likvidován v rámci třídního boje o Životníprostor Blbců jiný potomky nemá. A kdyby ho zabili o 3 měsíce dříve, tak nejsem ani já.
Tak prosím a doufám, že budu ušetřen komentářů a výčtu osobností od Husa, Komenskýho, Masaryka... a přihodim Máchu, Havlíčka, Němcovou, Čapka...i toho prapradědečka Dvořáka, jehož potomek postavil v roce 1905 tenhle dům ve kterym se povaluju a nemusim žebrat Blbce o práci.
Je to solidní dům na nesolidnim místě. Lidi divní. Zakaboněný. Na pozdrav neodpovídaj. Asi sem jim něco udělal. Třeba, že sem. Že projdu kolem... nemohu se přece divit, když se zvednou pro kámen. A ruka zmožená alkholem, posílená nenávistí, nedohodí...šutr se kutálí k mým nohám po Hlavní v rodný vesnici. A se přece nemohu zlobit, musim chápat...vždyt provokuju, narušuju jejich svět. Když stojej v hloučku před Jednotou, v ruce lahváče a mluvěj vo práci. Hm. Přidat se k nim nemohu, já sem přece nikdy nedělal...vod toho byl kolektiv. Chodim tam nerad. Jen dyž mě hlad vyžene. A pak mam zas pár dní klid. Ovesný vločky vydržej.

Já si přece nestěžuju, nefnukám... jen se snažim porozumět a na to má právo přece každý blbec.

Vladimir Bosak

3 komentáře:

 1. Anonymní20:13

  hezký den přeji, bláznivá hela

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní11:04

  Jen Blbec napíše "přizpůsoBYT" :-(

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní10:00

  > Narod blbcu < ???
  Pouze blbec se muze do takovyho naroda vratit.
  Prosim z Kuby, tomu bych se nedivil a dokonce i rozumel, ale z USA ??? Na to musi bejt clovek bud neschopnej lempl nebo blbec.

  OdpovědětVymazat