1.10.09

Všechny svazky StB patří lidu
Musím říct, že jsem byl velice zklamaný postupem provozovatele "Pencova" serveru, který se na první výzvu JEDINÉHO úředníka doslova a do písmene posr... a kompletně zabalil http://www.svazky.cz/. Nesouhlasím s názorem, po internetu mezitím poměrně dost rozšiřovaným, že se nedalo nic dělat - dalo, a sice POKRAČOVAT s provozem serveru. Není přeci možné, aby nějaký úředník jen tak podle své libovůle omezoval svobodu projevu. On vyjádřil svůj názor, pan Penc má samozřejmě jiný názor, ale v normálních zemích je přeci pravidlem, že takové různice se řeší soudní cestou. A k soudu vede v tomto případě cesta prostřednictvím odporu. A ten je zákonem povolen. Protože to, k čemu zde došlo, je prostá státní šikana a proti ní jak známo je nejlepší bojovat neústupností. Samozřejmě, že já nemohu toho provozovatele nutit k nějaké akci (na rozdíl od ing.Miloše Šnytra, nemám pod zadkem židli vypolstrovanou Úřadem pro ochranu osobních údajů), ale i tak musím znovu opakovat, že mě jeho slabošská reakce velmi zklamala. Je to od obou zůčastněných stran divný dárek ke dvacátému výročí demokracie v Čechách. Ale kdo ví, možná že to jen Boží ukazovák nabádá k zamyšlení nad tím, jaká ta naše demokracie je doopravdy... Nakonec jen navedu k úvaze: jak by se asi v podobné situaci zachovali mladí komunisté? Pokud sledujete dění kolem komsomolců, dovedu si dost dobře představit Vaši odpověď, takže skončím jen přáním: BUĎME jako oni!
Pavel Zvěřina, 1.10.2009

4 komentáře:

 1. Stop20:25

  Boží ukazovák nabádá k zamyšlení nad tím, jaká ta naše demokracie je doopravdy...
  -------------------------
  Bozi ukazovak ukaze kde se sejit v listopadu.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní20:51

  Tohle jasne ukazalo,kam jsme to s tou sametovou revoluci dopracovali. Dekujeme Vaclave Havle a taticku Klausi, nemohli jste to lepe zorganizovat.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní8:24

  "Boží ukazováček...."
  Ano, je to tak! A nejen pro Českou republiku!
  Ten, který je.

  OdpovědětVymazat
 4. Na různé veletoče a sprosté kotrmelce politiků a potažmo úřadů, jsme v naší kotlině nějak přivykli. Zdravému rozumu a trpělivosti se však vymyká cenzorský zásah inspektora Úřadu na ochranu osobních ůdajů ing. Miloše Šnytra, který přiměl poskytovatele webhostingu zablokovat vyhledávání v databázi EZO (770 tisíc jmen osob, o které měla StB z jakýchkoliv důvodů zájem. U tohoto „bílého límečku“ jde o sprostou cenzuru a nerozlišení (zřejmě úmyslné) mezi skutkovou podstatou ochrany osobnosti a odhalováním pochybných praktik komunismu.

  Jesliže si pan Šnytr myslí, že provedl správnou věc, tak se hluboce mýlí. Jen špatně vykonal literu zákona! To již provedlo několik našich soudců v celostátně závažných kauzách a své rozhodnutí revokovali. Také pan Šnytr vůbec nechápe, že ochrana soukromí a odhalování komunistických zvěrstev (k čemuž nás nabádá zákon) jsou naprosto rozličné záležitosti. To mu klidně vysvětlí i začínající právník, nemusí to být zrovna JUDr. Vojtěch Cepl, český specialista na tvorbu zákonů. Proto mám silný dojem, že pan Šnytr provedl sprostý cenzorský zásah, když přinutil poskytovatel webhostingu u stránky http://www.svazky.cz vypnout vyhledávání ve svazcích StB a měl by být vzhledem k tomuto zásahu odvolán ze své funkce Úřadu na ochranu osobních údajů.

  http://www.pc-politika.com/articles.php?article_id=1

  OdpovědětVymazat