18.8.09

Volit, nevolit, to je volba!
Tak už se nám zase blíží čas voleb. Nastává čas neutuchajících slibů a krásných slov. Politici jich mají plná ústa na rozdíl od normálních lidí a sami tomu věří. Budeme volit ty, co nám slibovali krásné zítřky a nebo ty, co mají barevnější billboardy pod cestě z Prahy na Brno? Jak poznat, kdo říká pravdu? Tak koho volit? Nemůžu nikomu radit co má dělat, jen už nebudu bubnovat k volbám, ať každý rozhodne sám, zda bude volit známou a silnou stranu, nebo úplného outsidera s nevýrazným, nebo žádným programem! Ale, jen ty strany, co mají nějaký lidsky srozumitelný program a budou se ho snažit dodržovat, mají šanci na zvolení!
Na závěr bych chtěl já politický laik, něco vysvětlit. Jak je možné, že určití lidé zvolení svými voliči a pověřeni svou stranou, kteří se dostanou až do Parlamentu, mohou po čase změnit stranu a přestoupit k té, které doteď nadávali a která jim za to zaplatí víc? To je přece zrada! Zrada na voličích, své straně i na lidu této země! Tito zrádci už svým podvodným aktem přestoupili práh slušnosti a nikoho přece nezastupují! Koho snad zastupují? Svoji voličskou základnu, svou stranu a nebo svou kandidaturu? Ne nikoho a proto by měli být okamžitě vyloučeni nejen ze své strany, ale i z veřejného dění! Měl by se s nimi jako s neschopným dělníkem rozvázat „pracovní poměr“ a měli by za trest vlastizrady pykat tím, že by dostali lopatu a čistili by chodníky. Dříve se za zradu tvrdě trestalo a dnes by měli alespoň pocítit na vlastní kůži co provedli a ne aby dostali milionářské vily. Jestli se to nezmění, řada lidí si z toho vezme příklad (už se tak stává) a řekne si, „proč bych nepodváděl, nezrazoval a nebral úplatky, když se mi nic nestane? Pak přestoupím k protilehlé straně a jako Jidáš dostanu zaplaceno. Co na tom, že jsem zradil a prodal své voliče kteří mi věřili? Peníze přece nesmrdí!“ A tak jsme tam kde jsme nechtěli být! Zastupují nás zrádci a odpadlíci, kteří si z ze svých lží a podvodů udělali živnost! Teď by chtěli, abych je volil? Budu si muset začít vybírat, abych je nemusel volit. Protože to je jako v lásce, kdo jednou zradí, zradí i víckrát!
Frank Nykl

1 komentář:

  1. Anonymní19:30

    Volit či nevolit, toť otázka, jak by řekl Shakespearův Hamlet. S ohledem k tomu, že i po dvaceti letech tzv. demokracie v Česku není demokracie a právní stát dle evropských a civilizačních hledisek funkční. Je nade vší pochybnost, že lide a tím i struktury vzešle z doby označené v české Ústavě jako zločinné a totalitní stále ovládají tento stát. Ba co více. Propojily se se zahraničním kriminálním podsvětím a šedou ekonomikou. Korupce státních úředníku existuje a dá se odvozovat i u politiků, viz např. prohlášení elitních bývalých policistů o prorůstání zločinu do politiky. A skandály politiků jsou již jaksi "přirozeným" pozadím české společnosti. A to i při autocenzuře majitelů a vedení médií, které si navíc říkají svobodná, také spoštějí jen onu pověstnou "špičku ledovce" z této problematiky!

    Tedy "jít k volbám" bych učinil z práva povinností obdobně jako je tomu např. v Austrálii. ČR je trvale ohrožena a dozajista i ovládána nedemokratickými strukturami. Tedy ČR je v trvalém ohrožení ztráty i těch zbytků demokracie, které tu ještě jsou.

    OdpovědětVymazat