1.8.09


Prezident Václav Klaus míní, že kvůli hrozícímu schodku až 200 miliard korun by všechna ministerstva měla plošně škrtat své výdaje.
Klaus, ekonom, bývalý premiér a ministr financí, to řekl po schůzce s premiérem Janem Fischerem. Nové údaje ministerstva financí, které spočetlo, že bez zásahů by byl schodek přes 200 miliard, označil prezident za hrozivé.
A tak Klaus oprášil své utahování opasků z 90 let a nabídl recept, co s 200 miliardami schodku - tedy že by všechna ministerstva měla plošně škrtat své výdaje.
Ale ani ve snu jej nenapadlo,když tak zaníceně hovořil o tom "škrtání výdajů", - že by bylo vhodné a tedy na místě(když máme tu krizi) konečně zrušit nemravný zákon z 50tých let, díky němuž - Rusové, kteří v Česku nikdy nepracovali dostávají stále český důchod.Stanovuje to 50 let stará dohoda mezi bývalým Sovětským svazem a bývalým Československem(ani jeden stát již právně ani fakticky neexistuje) - i když v Česku neodpracovali ani den, dostanou Rusové s trvalým pobytem český důchod. A mnohdy je taková penze dokonce vyšší než průměrný český důchod, který se počítá podle aktuální výše platů a činí asi deset tisíc korun.Lidí z bývalého sovětského svazu žije v ČR, podle ČSÚ cca 150 000...Kolik bylo asi vyplaceno -miliard - za těch 20 let( to mě ČSÚ nesdělil), když již neexistuje ani sovětský svaz ani Československo??

Marie Dubanová

2 komentáře:

 1. Anonymní19:48

  Nerozumím tomu, proč nikomu nevadí, že zatím co je ČR v krizi - stejně jako zbytek světa, musí se šetřit, protože - na nic nejsou peníze, pan prezident, rozumně radí vládě : "škrtat a škrtat", o tom, že rusákům - vyplácí naše vláda české penze,o tom není ani zmínka, proč?
  marie

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní13:14

  to je jednoduche, to by si kapr vypustil rybnik... zamerne rikam kapr a ne kapri. Cesko se pouze tvari navenek ze je samostatne demokraticke, ale zrejme neni a Rusum leze do zadku dale, jen to holt neni tolik videt.
  Anti

  OdpovědětVymazat