5.8.09


Lodivody mířící z postkomunistické stoky

Oblečte si hroší kůži, jemnocitní Češi, a v předvolební kampani užasle pozorujte, kam se roztratil ideál sametové polorevoluce, od níž jsme si slibovali, že jednou provždy skoncuje s loupežnickou papalášskou libovůlí a nadělí nám demokracii odolnou proti nedotknutelným darebákům. Při pohledu na dnešní sebejistou smečku predátorů, jimž jsme s pověstným švejkovským smyslem pro černý humor přivykli říkat politická elita národa, přesto nepropadejme předčasné trudnomyslnosti, protože rezignace na právo svobodné volby našich budoucích poslanců by byl definitivní konec odkazu 17.listopadu 1989, poslední hřebíček do rakve podřipské demokracie. Vím,bude to těžké, sám nevím, co optimistického napsat na závěr této pohřební řeči.Leda snad... Už se vám doneslo, že se v samém závěru července tiše přenesla přes magickou hranici pěti procent volebních preferencí bludička TOP 09, politická strana v čele s osobností, jíž není nic takvzdálené jako lež, přetvářka, hokynářský kariérismus, švindly, podrazy a ostatní toho druhu atributy sebevražedného, skrz naskrz shnilého a opovrženíhodného postkomunismu? Cele zde


6 komentářů:

 1. Anonymní3:54

  Zni to jako pohadka, to co ted napisu. Ale neni to pohadka. Je to ze zivota a odehralo se to temer pred plus minus 40 lety. Ano, uz tak je to dlouho, co toto bylo vysilano CRo. Byla to prima reportaz z jednoho ze Skandinavskych statu. Reporter byl v teto zemi kratce pred jejich volbami do parlamentu. Hovoril s zenou na ulici. Asi stredniho veku. A jeho otazka znela: "Vazena pani, kterou pol. stranu budete volit? Ktera je podle vas ta nejlepsi?" Oslovena zena prilis nevahala. A jeji odpoved znela: "Vy nejste odtud, ze? My tady nevolime nejlepsi stranu, neljepsiho politika. My volime jen ty, kteri nas nezklamali, stranu, ktera nas nezklamala. Trvalo to sice delsi cas, ale nyni mame v parlamentu v rozhodujici mire poctive lidi. A protoze mame dobry parlament, tak nas zivot je oproti minulosti lepsi."

  Co k tomuto dodat. Nasi volici jsou, jak je videt po 20 let stado vygumovanych hlav. Bez vlasntiho nazoru, bez vlastni zkusenosti, bez vlastni vule. Je videt, jak dlouhodobe rikaji jini, hlavne ti, co meli moznost obe totolity smrtelne rdousici evropske narody poznat na vlastni kuzi, ze totalita, tedy ta nase posledni se jmenovala komunismus. A ten po r. 1990 vygeneroval jiz v minulosti pripravene ty nejhorsi parazity lidske spolecnosti. Moudri tikali a rikaji, ze v prislovich je ulozena tisicileta moudrost. A jedno z nich take rika, ze "Strom poznas po ovoci". Ovoce zname. Zname take zmenu chovani? Zmenu volby? Zmenu potreby? To je, zrusit komunisticko-mafiansky vladnouci system a vynutit si spravedlivy pravni system a tim i fungujici demokracii? K demokracii nutne patri vyvozovani odpovednosti. A vubec ne dozivotni imunita. Ci imunita na vse! I to je o onom stromu a ovoci! V demokracii neni mozne pripoustet oddelovani prav a povinnosti. Kazdy nese z prirodniho zakona odpovednost za sebe a sve blizke. V civilizaci 21. stoleti by to melo v CR byt take o tom, ze kazdy nese odpovednost za svuj stat. Za svuj stat a jeho fungovani! Chteli byste zit v zemi, kde se nekrade? Kde se lide zdravi a vazi si sebe navzajem? Taky byste chteli mit klid v mysli, kdyz nechate otevreny svuj dum, byt? Utopie? Ne, jsou staty v Evrope, kde je to denni realita! V uvodu jsem ji oznacil. Jsou i jine. Ideal neni nikde. Ale ve svobodne zemi nevladnou primo i neprimo zlocinci ze svych cinu! Pocitejte tedy se mnou delku niciveho spolecenskeho radu, ktery byl na chvili prerusen, byt uz poznamenany z prubehu druhe svetove valky. Takze se da vlastne vynechat z poctu. tedy 2009 minus 1938 a mame vysledek udobi vlady zla o delce cca 71 let! Desive cislo, desive udobi znicenych generaci. Najde se opravdova elita naroda, pokud tu jeste vubec je? Nekteri, co vidi neutesene pomery, ji mohou byt, nebot jiz "hovori" nahlas, viditelne. A co ti ostatni, co potrebuji ty, kteri jsou v prvni rade? Prvni rada se jiz formuje. Pridate se take svymi ciny?

  Josef V.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní10:44

  Normální lidi, tyto skutečnosti děsí ale nevidí východisko,lidé už nevěří ani tomu že něco vyřeší volby.Měla nás důvěřivce varovat - už ta "bezbřehá imunita našich představitelů", už z toho jsme měli usuzovat, že se chystá něco proti zákonu a tedy proti lidem. Něčeho se senátoři a poslanci museli obávat - předem, proto ta doživotní imunita. Já si nemyslím, že všechno může vyřešit jedna strana - tedy TOP 09, sice nevyřeší vše, ale pro ty dvě velké strany to bude vážné varování - nejste tu samy, jste ohroženy tou sice malou, ale slušnou stranou..
  marie

  OdpovědětVymazat
 3. Imunita jim bude v listopadu naprd az je lid bude hnat klackama a pritom jim bude piskat na pistaly.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní3:47

  ráda uvidím "ten lid", který v Listopadu, vůbec příjde - na Václavák a koho že poženeme těmi klacky? Vždyť oni si z nás ze všech dělají, zcela bezskrupulózně "srandu".. docela nestoudně se tady krade - a nikdo není trestán, ovšem pouze v případě, když se krade skutečně hodně, nemyslím tím jen nějaký "miliónek", musí se krást v desítkách miliard, - to je potom velký PROBLÉM - prokázat ten ÚMYSL, a dotyčný zloděj je de facto chudinka, který sice kradl, ale zřejmě nerad a možná i omylem!
  marie

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní21:28

  Když ukradnete či máte na kontě jako např. Čunek 500.000,- v Kč, tak je to nezajímavé. Nemáte se s kým, kdo je na to orientován od r. 1990 dodnes podělit.

  Když ale "ukradnete" - "přerozdělíte" ony desítky miliard jako jednorázový případ od případu, to máte ale "kamarádů" na podělení se z lupu. A také zde hledejte odpověď na otázku beztrestnosti, imunity, bezzubé ba přímo zločinné justice atp.

  Josef V.

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní5:31

  Myslím si, že je to docela až strašidelné - totiž, že my "lidi v ČR", jsme tím podivným systémem tak vyškolení, že uvažujeme stejně jako policie či justice a ani se nad některými "podivnostmi" nepozastavujeme..Nedávno jsem sledovala v televizi jak se nějakému "chudinkovi" podezřele "vytratily" nějaké miliardy a soudce či státní zástupce "si nechal" 48 hodin na přemýšlení o tom - jestli dotyčného "chudáka", bude vyšetřovat na svobodě, nebo jej předá do vyšetřovací vazby?, a právě tohle nejsem schopna pochopit, co to vlastně znamená, že někdo "dá sám sobě čas na přemýšlení", jak s dotyčným naloží? na to přece musí být nějaký zákon a ne - že je to na jednotlivci, jak rozhodne ? nebo o čem to svědčí?
  marie

  OdpovědětVymazat