31.7.09

Praha se chystala na pořádání Olympiády, projekt to byl velkolepý, ale dovolím si položit otázku, jak by asi Praha "zvládala" Olympiádu, když ji vyvede z míry - tedy si neporadí s tlupou rumunských Cikánů, kteří přijeli navštívit svého nemocného příbuzného a "rozbili" si tábor - tedy utábořili se přímo na Královských Vinohradech?A nikdo, zcela evidentně neví "co s tím".. Rumunští Cikáni ještě kočují a náš zákon slovo "kočovat" nezná..
Marie Dubanová

1 komentář:

 1. Anonymní0:18

  Starostovi dochází s Romy trpělivost, ale \\\\policie se chce domluvit/////!

  KDE SE BERE, TEN DE FACTO ZBABĚLÝ PARDON -

  PRAHA - Rumunští Romové stále zůstávají u Počernického rybníka. Starostovi Dolních Počernic dochází trpělivost, ale policie vyčkává...

  "Stále jsou tam," řekl Lidovkám.cz starosta Dolních Počernic Zbyněk Richter.

  V okolí rybníka, který je přírodní památkou, kempují Romové od pondělí. Po dohodě s tamní radnicí se měli v úterý odstěhovat, ale část jich tam stále zůstává. "Situaci neustále monitorujeme," řekl Jiří Račko z městské policie. "Prakticky se ale nic nezměnilo od včerejšího dne," dodal. "Postupujeme, jak nám zákon dovolí. Snažíme se s Romy vyjednávat, aby místo opustili," komentoval situaci mluvčí městské policie Jan Čihák a připustil, že policie upřednostňuje nekonfliktní řešení situace. "Je to mnohem složitější, než kdyby se u rybníka usídlil jednotlivec. Vyjednávání je teď nejtaktičtějším možným řešením," dodal. \\\Na otázku Lidovek.cz, zda by policie postupovala stejně, kdyby se v Počernicích usídlila jiná skupina, například technaři, odmítl Čihák odpovědět. "Nebudeme přece spekulovat,"/// řekl. JSME NAPROSTO BEZRADNÍ????

  MARIE DUBANOVÁ

  OdpovědětVymazat