27.7.09


Domnívala jsem se, že Respekt je časopis svobodný a tedy bez cenzury, že pan Bakala je stejně jako byl Karel Schwarzenberg zcela nezávislý na politicích, ale v případě pana Bakaly se jednalo, z mé strany o omyl.

V Respektu je článek s názvem :" Co by měla česká vláda dělat proto, aby Kanada zrušila víza pro české občany"..a pod tento článek jsem si dovolila napsat tento komentář:
to jsme se zase "spravedlivě" pohoršili nad tím, že Kanada opět zavedla víza.. Nechápu proč by měla Kanada chtít řešit české vnitropolitické problémy na úkor svých občanů?
Hovoříme pohoršeně o kvótách a limitech, a jak to všechno ti Kanaďané "nestydatě" nedodržují, ačkoliv by určitě měli a namísto - abychom si tady u nás udělali pořádek a neobávali se odpovědnosti a tedy toho, že budeme nařčeni z rasismu - když si "konečně" ten pořádek uděláme - tak žádáme aby to za nás "vyřešila" EU. - neboť ta Kanada nám opět zavedla ty víza -a my se bojíme říci "nahlas, proč"?.
Bojíme se věci nazývat pravými jmény a chodíme okolo Cikánů i kolem toho - že je de facto necháváme aby se chovali tak jak se chovají - Zkusili emigrovat, jako že je jim tady křivděno - pro barvu pleti -a když to nevyšlo, tak se halt vrátí zpět do ČR - sociální peníze jim budou vyplaceny zpětně - a v případě, že prodali byty - ve kterých bydleli - jim obce a města bez problémů přidělí byty jiné - a tak to jde furt dokola..
Příslušné instituce - by měly a to velice radikálně - hlídat školní docházku jejich dětí a v případě že Cikáni nepošlou své děti do školy - by jim neměly být vyplaceny žádné sociální dávky..Musí se naučit chovat zodpovědně - jinak to nemá konec! - bez skrupulí zničí byty - ve kterých bydlí, po čase - aniž by po nich někdo požadoval náhradu, jsou jim přiděleny byty jiné,.. atd.. atd.. Ale hernajs z části by to byla - za nás mohla vyřešit ta Kanada, kdyby nezavedla opět ta víza"

Ale komentář byl z Respektu nemilosrdně "vyhozen" a to hned několikrát, byla jsem tak troufalá, že jsem poslala do redakce Respektu mejlík a zdvořile jsem se zeptala, proč - ačkoliv jsem se ptala 2 x, tak mě nikdo neodpověděl, ale pod článkem byla promtně zrušena diskuze! No není to příjemné zjištění, že časopis, který založil snad v devadesátém roce - Karel Schwarzenberg, takhle naráz a takto nedůstojně - skončil!

Marie Dubanová

5 komentářů:

 1. Anonymní10:57

  Dovolte abych dokončila větu :"
  No není to příjemné zjištění, že časopis, který založil snad v devadesátém roce - Karel Schwarzenberg, takhle naráz a takto nedůstojně - skončil - se svobodou projevu!
  marie

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní1:49

  jako a dalo se snad od velkotovarnika cekat neco jineho?

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní6:20

  domnívala jsem se, že když je finančně zabepečený - že není závislý na politicích, ale mýlila jsem se..
  marie

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní6:31

  Proč ten až zbabělý přístup českých zákonodárců či vládních činitelů, vůči Cikánům. Tak dlouho všechny vlády dělaly, že se nic neděje, až se jim Cikáni vzbouřili na celém severu - nebo je to snad záměr, aby se lidé zabývali tím, co dělají a jak se perou Cikáni a jak se ta policie snaží aby se neprali a tím nebudou mít lidi čas - zabývat se tím - co nám všechno připravuje vláda???
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní7:18

  všechny vlády - celých 22 let
  obcházely problém Cikáni, o Cikánech se nesmělo ani špitnout, abychom nebyli nařčeni z rasismu, no a koukejte jak to dopadlo, povstal celý sever Čech a vypadá to, že se buď těm lidem : špinavým, negramotným a rvavým - přizpůsobíme a nebo nám ukážou, zač je toho loket. Pro Kristapána kde to žijeme, budou nám vládnout Cikáni??, nebo co z tohodle zbabělého nekonání vlády vlastně může vzejít??Odmítají se chovat jako slušní lidé, nerespektují zákony, neposílají děti do škol, nechtějí pracovat, nechtějí NIC,kromě SVÝCH sociálních DÁVEK, jinak nás budou přepadávat a vraždit - copak jsme zcela bezbranní - měli by se obrátit do toho Štrasburku se stížností, že jim tady vláda ubližuje a chce aby "haranty" posílali do školy a aby nedělali "bordel", nepřepadávali lidi, to by se Štrasburk divil, co?
  dubanová

  OdpovědětVymazat