14.7.09

Český člověk se vůbec o nic nezajímá..

Nezajímá se ani o to, jak bankovní domy nakládají s jeho úsporami - jednoduše je "odloží" do banky a dál se nestará, ani mu nepřijde "divné" - jak ten bankovní systém vlastně funguje? Tedy na jaké bázi funguje..Logicky by to mělo fungovat tak, že si člověk "uloží" peníze do nějakého bankovního domu, tedy své peníze "svěří" bankovnímu domu a tento bankovní dům by měl s těmito penězi "obchodovat" a tedy "nakládat s nimi" tak, aby dotyčný "důvěřivec" z toho, že bance své peníze svěřil - měl pokud možno co největší prospěch.Takto to funguje v civilizovaném světě, ale ne tak v ČR. Tady si bankovní domy "přicházejí na své" - pomocí vysokých úroků z hypoték - a nízkých úroků z uložených, tedy "jim svěřených" peně - a dále ještě pomocí poplatků - tady se platí za všechny služby - a tyto službysi platí i ten "důvěřivec", který bance své peníze svěřila v číslech to vypadá cca takto :

když si uložím u České spořitelny na termínovaný vklad - cca 70 000.- kč - tak mě bude za rok vyplaceno 1.20 % úroku, - ale když si u téže české spořitelny půjčím oněch 70 000.- kč - tak musím zaplatit 17.30 % úrok,ČSOB mě vyplatí za stejnou částku - 1.40 % úroku a za půjčení téže částky - bude chtít - 10.9 % úrok - no není to nádherný a zcela bezrizikový "kšeft"!

A ještě k té české lhostejnosti, informace z ČSÚ, my tady v ČR jakobychom neměli rozum - lidi mají na "běžných účtech" cca 400 miliard kč, peníze které nejsou vůbec úročeny a leží "jen tak ladem"!

marie dubanová

2 komentáře:

 1. Anonymní23:59

  400 miliard ležících "ladem" na běžných účtech - a možné vysvětlení : buď je český člověk tzv. "lempl" a nebo naopak přemýšlí a jednoduše se nemíní nechat od bank okrádat a nebo bankám nevěří a chce mít své peníze "okamžitě" k dispozici..
  Ale celé to české bankovnictví, je založeno na systému - levně peníze získávat a draze je těm českým "hlupcům" půjčovat - připomíná to obyčejnou LICHVU! a ta by snad měla být v právním státě - trestně postižitelná, ve všech civilizovaných zemích ano, ale ne tak v ČR!marie

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní0:36

  článek o bankách a jejich systému vydělávání, který vypadá jako lichva - jsem napsala, protože mě zajímali názory lidí, a dle komentářů pod člákem na Virtually je úplně zřejmé - že český člověk si myslí, že - je to tak v pořádku,a že je to ten "správný kapitalismus po česku"..

  Ostatně tady je doklad, toho, jak nahlíží české vlády na něco tak odporného jako je "lichva"! :

  LN
  Vláda zamítla regulaci lichvy
  19. května 2009
  Poslanecké návrhy neuspěly * Kabinet chce řešení nechat na směrnicích Evropské unie..
  PRAHA Přísněji potírat lichvářské půjčky, takový byl cíl dvou poslaneckých návrhů, kterými se včera zabývala vláda. Po jednání kabinetu ale premiér Jan Fischer informoval, že vláda nesouhlasí ani s jedním z nich. „I když si vláda uvědomuje palčivost otázky, dospěla v souladu s legislativní radou k závěru, že opatření bude řešit až připravovaná transpoziční směrnice EU,“ uvedla ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. Podle ní jsou oba návrhy v rozporu s touto směrnicí. Návrhy chtěly stanovit určitý strop, od kterého by bylo možné konkrétní půjčku označit již za lichvářskou"..

  Zajímali mě názory lidí a jsou přesně takové, jak jsem očekávala..
  marie dubanová

  OdpovědětVymazat