2.6.09

Tak nam zemrel Walda Matuska,
byl uz delsi dobu nemocny, nyni kdyz davaji v TV ukazky z jeho navstev v CR po revoluci, tak bylo videt jak zchazi. Zajimave na tom vsem je vsak jak se k jeho odkazu hlasi vsichni nasi "umelci" kteri se za bolsevika bali vyslovit jeho jmeno i potichu pod perinou. Kazdy na nej vzpomina jako na nejlepsiho kamarada, ke kteremu po prevratu strasne radi jezdili na Floridu, nyni ochotne vypraveji jak byl Walda s Olinkou pohostinni, nekterym "chudsim" zpevackum take pry zaplatili i letenky... Zajimalo by mne jestli mu za bolsevika nekdy zavolali aspon o Vanocich nebo k narozeninam, ale asi ne protoze jeho pisnicky se zpivaly jenom u taboraku,trampove na cundrech, ale ti co zpivali Castrovi, Husakovi, Strougalovi a Jakesovi na jmeno Matuska uplne v tu dobu jaksi zapomeli. Ono to preci jinak neslo, protoze meli rodiny, chteli vyjezdni dolozku aby mohli vyjet na Zapad, chteli ksefty v televizi a drobne vyhody za zpivani na narozeninach vyznacnych bolseviku.... Jako bychom my kteri jsme si udrzeli rovnou pater nemeli rodiny, nechteli na Zapad a slusne zamestnani za slusne penize... Kurvy jsou to to se neda jinak nazvat,oni si navic mysli ze mame zatmeni v mozku a nepamatujeme si nic z te doby.Tito lide, kteri se tvari jako elita naroda kdyby nas obsadili Cinani by si nechali narust copanek a zrali hulkama.

7 komentářů:

 1. nejvice plakali ti, kteri nejradeji jezdili zpivat a mrrat a kakat a papat do moskvy bátuškovy Iljičí Brežněvovovi (Těhotné obočí murikali kdo by to nevedel)ubehlo 20 let a porad nam vnucuji ze jsou narodni a zaslouzili umelci, Walda byl take Zas. umelec, ale vedel take co udela a take to udelal, nekteri mu vycitaji ze to udelal pozde, ale on k tomu mel dobry duvod, "rikaval"- kdyz uz ma zit muj syn vedle rudeho bratra tak at je to INdian !! Hau. cest jeho pamatce.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní6:45

  Je to smutný že už není a je divný - říkat "byl" to pan zpěvák...zpíval krásně a zpíval nám celý život, děkuju..
  marie

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní8:11

  Ta jeho emigrace byla trochu jina, nez se pise. O tom by mohla vypravet Blechova.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní8:46

  Vetsina tech, kteri utikali ke konci osmdesatych let nebyli politicti uprchlici. Walda byl jeden z nich, nemel duvod opoustet zemi, kde znamenal neco.

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní1:34

  Myslím si, že v té době utíkali ti - co už ten "sajrajt" nemohli jednoduše vydržet..
  marie

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní12:27

  Jestlize si Matuska mohl dovolit za Totality litat na Floridu,tak asi na tom politicky nebyl tak spatne. Bral bych tu jeho emigraci s reservou. Nebyla v tom politika ale neco jineho.

  OdpovědětVymazat
 7. Me Walda nevadi13:57

  Je velkou pravdou, že se jeho písničky zpívaly hlavně u táboráků a my trampové jsme se nebáli je zpívat i ve vlaku, nebo v autobuse cestou na vandr nebo domů. Ještě dnes vidím, jak při prvních akordech jeho písniček se lidé ze zbabělosti otáčeli a dívali se jinam, titíž lidé co ještě nedávno Waldovi aplaudovali a zpívali si u televize s ním. Nezapomenu na ten okamžik, když mezi nás vstoupil ve vlaku průvodčí, který už z dálky přes několik kupé zaslechl Waldovu písničku, sedl si mezi nás a povídá, "hrajte dál kluci, mě Walda nevadí!" Frank.

  OdpovědětVymazat