2.5.09


Ten Klaus se snad domnívá, že jsme všichni úplní hlupáci:

Václav Klaus je od dnešního dopoledne obeznámen s nominací ministrů přechodné úřednické vlády. Designovaný premiér Jan Fischer dnes jména, o kterých se již delší dobu spekuluje, sdělil českému prezidentovi telefonicky. Klaus se zatím k možné nové vládě nevyjádřil. Vládní sestava se nelíbí premiérovi Topolánkovi, šéfovi zelených Bursíkovi ani předsedovi ČSSD Paroubkovi. Podle nich Fischerův návrh neodpovídá předchozím dohodám.Prezidentův tajemník Ladislav Jakl v rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že seznam kandidátů na ministry z 95 procent dohodu se stranickými lídry splňuje. - "Hrozit nevyslovením důvěry, já jsem přesvědčen, že si to - "lídři těchto dvou největších stran ještě dvakrát třikrát rozmyslí než na sebe vezmou zodpovědnost"!!! za to, že "dál bude Česká republika bez legitimní vlády s důvěrou, že tady bude pokračovat dál vládní krize," řekl Jakl."Takže pan prezident tady nechal - provést čítankový politický převrat a teď bude "vyhrožovat lídrům dvou stran tj.Paroubkovi a Topolánkovi, že si "dvakrát či třikrát rozmyslí"!!!! že tady dál bude "pokračovat" vládní krize? - kterou připravil sám slavný V.K. ?
marie

10 komentářů:

 1. Ceske fragmenty10:02

  Obtloustla plesata manicka Jakl a "cudna" Kikina je dvojka k pohledani.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní10:16

  Pro toto - padla vláda, ten ješitnej V.K. neuměl přežít, že je M.Topolánek ve středu dění, a von slavnej V.K. sedí jen v hradní kuchyni, tak proto "padla vláda"!:

  Prezident bude řídit summit Evropská unie – Japonsko
  Datum: 30. 4. 2009

  Prezident republiky Václav Klaus bude dne 4. května 2009 na Pražském hradě předsedat summitu Evropská unie – Japonsko, který se uskuteční v rámci českého předsednictví v Radě EU. Summitu se za Evropskou unii společně s prezidentem republiky zúčastní předseda Evropské komise José Barroso a generální tajemník Rady EU Javier Solana. V čele japonské delegace bude premiér Taro Aso.

  Výběr z programu summitu (pondělí 4. května 2009):
  (změna programu vyhrazena)

  10.30 hodin – setkání předsedy vlády Japonska s prezidentem republiky
  (Trůní sál)
  * fototermín

  10.35 hodin – začátek plenárního jednání EU - Japonsko
  (Zrcadlový sál)
  marie

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní10:29

  Tohle všechno měl absolvovat M.Topolánek se Schwarzenbergem a A.Vondrou - to bylo pro toho ješitu něco co neuměl zvládnou, tak "podrazil vládě nohy", aby se tam dostal. No povedlo se a ještě si stěžuje, že máme "vládní krizi"..To je troufalost, co..
  marie

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní10:56

  IHned - 6.4.2009 :

  Prezident Václav Klaus je v případě potřeby připraven zapojit se do českého předsednictví Evropské unii. Řekl to v pondělí v rozhovoru na Rádiu Česko.

  Nemusí to být nutně třeba. Klaus je totiž přesvědčen, že Česká republika dokáže i přes pád vlády předsednictví dokončit. V neděli o tom ubezpečil předsedu Evropské komise Josého Barrosa. Kdyby ale něco, tak prý pomůže.

  Klaus měl s Barrosem asi hodinové soukromé jednání na závěr summitu EU s USA, na němž se údajně předseda komise zajímal, jaký bude další politický vývoj v Česku a jaké bude mít dopady na předsednictví. - "Já jsem ho ubezpečil, že my to nepochybně dále zvládneme a že jsem připraven v případě potřeby do toho nějak vstoupit," - řekl český prezident.

  Představa Klause, jakožto hlavní tváře českého předsednictví, může budit rozporuplné reakce. Klaus je totiž mnoha evropskými médii považován za odpůrce evropské integrace a kritika Evropské unie. Známé jsou jeho odsuzující názory na Lisabonskou smlouvu, proti níž Klaus vypovídal i u Ústavního soudu."
  No jsem zvědavá, co tam "vyvede", ale je tam Evropská rada, která slavného V.K. nenechá, aby si tam dělal co chce, jako tady!
  marie

  OdpovědětVymazat
 5. Narod sobe12:35

  Klaus je prorusky prmitivni politik a vlastrizradce.

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní19:03

  Topolánek: Chci být opět premiérem. Navzdory Klausovi

  "Ano, já do toho jdu, chci být premiérem České republiky," řekl deníku Právo Topolánek. Uvedl, že na své koncepci ODS z roku 2002 nic nemění.

  "Přišel jsem s teorií tvrdé jádro, měkký obal. Tehdy jsem hovořil o naší ideologii, nazval jsme ji klausismem. Dnes musím říct, že klausismus nesouvisí zcela evidentně s Václavem Klausem," uvedl Topolánek.

  Tím, co a koho Klaus reprezentuje, a kdo se o něj opírá, je dnes podle Topolánka Klaus spíše konkurentem než někým, s kým by se mohla ODS před volbami spojovat.

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní20:39

  Londýn - Český prezident Václav Klaus je nejlepším argumentem pro to, aby Evropská unie zrušila úctyhodný zvyk rotujícího předsednictví. Poukazuje na to v redakčním komentáři britský list The Guardian, který Klause kvůli jeho výrokům o globálním oteplování a hospodářské krizi označil za amatéra a populistu.


  "Český prezident ukazuje cestu příkladem, ale ne tak, jak zamýšlí. Muž, jehož země zastává střídavé předsednictví EU, přináší nejlepší možné argumenty pro to, aby se s touto úctyhodnou liberální praxí přestalo," napsal deník v komentáři nazvaném Václav Klaus, Čech k ničemu.

  "Tváří v tvář nejhorší finanční krizi století Václav Klaus kritizoval plán na záchranu evropských bank jako neodpovědný protekcionismus. Tváří v tvář přibývajícím důkazům toho, že vědci podcenili klimatickou změnu, řekl Václav Klaus na konferenci popíračů změny klimatu, že Evropa příliš panikaří," napsal The Guardian.

  "Jestli toto je vedení, tak se křeslo rotujícího předsednictví nemůže točit příliš rychle. A ještě lépe - ustavme stálého předsedu EU. Václav Klaus nemůže tuto myšlenku podpořit přesvědčivěji." Podle The Guardian si "Evropská unie nemůže dovolit luxus amatérských hlasů, natož populistických, euroskeptických liberálů, jako je Václav Klaus".
  Jak je V.K. viděn civilizovaným světem..
  marie

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní4:15

  Napsala jsem na Virtually, jedné zastánkyni, té nejpravicovější pravice - kterou tady hlásá V.K. a dámě, která mě soustavně nadává, následující :
  co to tady, madam, soustavně "melete" - a jaký tady vlastně zastáváte a hájíte názor,(pokud vůbec tušíte, co že to názor jest) prezident a bývalý předseda ODS, který zastává názor, že si tady v zemi, kde je poptávka po středopravé vládě - vydupe ze země a to za každou cenu - nejpravicovější pravici na světě, a ta že tady bude vládnout, až do skonání světa - protože ON se tak rozhodl!Co je to za blbost, jestliže pro tu jeho nejpravicovější pravici - nejsou voliči, tak se může ON rozhodovat jak chce..Ale voliči dají své hlasy zase té středopravé vládě, ať si ON rozhoduje jak je mu libo, ale nebude mu to nic platné! M.Topolánek se rozhodl perfektně, a přání pana Klause, po existenci "tvrdé pravice", zůstává jen jeho přáním, pokud je tady demokracie a svobodné volby, tak budou voliči dávat své hlasy, podle svého uvážení a nikoliv dle rozkazu a přání pana Klause!
  marie

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní7:15

  Klaus už neví, co by Topolánkovi "hnusného" udělal:

  " Vláda si svůj pád sama připravila, píše Klausův tajemník

  4. května 2009 19:38
  Klausův tajemník Ladislav Jakl obvinil odstupující vládu z toho, že si svůj pád sama připravila a načasovala. Jakl to napsal v reakci na dopis dvanácti občanů, kteří kritizovali prezidenta za jeho chování po pádu vlády a za jeho údajné proruské postoje. Premiér v demisi to považuje za podvrh.
  M FDNES
  Ladislav Jakl


  "Nenapadlo Vás někdy, že vláda (ne jako celek, spíše její někteří vedoucí představitelé a na ně navázané lobbyistické kruhy) svůj pád sama připravila, načasovala a nyní odpovědnost hází na druhé?" píše Jakl v reakci na Klausových stránkách.

  Které představitele měl na mysli, Jakl neupřesnil. Klausův tajemník nezvedal telefon, neodpověděl ani na sms, kterou mu iDNES.cz zaslal.

  Odstupujícího premiéra Mirka Topolánka Jaklův dopis pobouřil. "O Jaklovi si nemyslím, že je hloupý, takže to pokládám za zlý, ale opravdu zlý podvrh," odpověděl na redakční sms Topolánek.

  V EU je neberou vážně
  Terčem kritiky bylo zřejmě hned několik členů vlády. "Byl to snad president republiky, kdo za ODS a vládu odmítl prosincovou nabídku ČSSD na pakt o neútočení v době předsednictví?" narážel Jakl na chování premiéra v demisi Mirka Topolánka.

  "Byl to prezident, kdo přiměl k odchodu z parlamentu oporu vlády poslance Pohanku, nebo to spíše byl ten, kdo ho předtím přiměl k přeběhlictví?" pokračoval ve výčtu.

  Kritiky nezůstal ušetřen ani šéf zelených Martin Bursík za vyloučení rebelek Olgy Zubové a Věry Jakubkové. "Byl to prezident, kdo v této křehké situaci vyloučil z řad koalice dvě zelené poslankyně? Byl to prezident, kdo jim při jednáních odmítl poskytnout jediné vlídné slovo, za které byly ochotny vládu podržet?" napsal.

  Ladislav Jakl obhajoval také Klausův požadavek co nejdříve nahradit vládu a nepočkat s tím až do konce předsednictví. "Zeptejte se samotných členů vlády, jak je po vyslovení nedůvěry nikdo v EU nebere vážně, jak každý chápe, že nemají mandát jménem ČR se k něčemu zavazovat, a jak všichni partneři čekají na vládu, která bude disponovat důvěrou. Nevidíte, že už vláda sama chce co nejdříve toto provizórium ukončit?" ptá se.

  Současné vládě byla vyslovena nedůvěra na konci března. Se sociální demokracií a komunisty hlasovali také "odpadlíci" od koaličních stran Vlastimil Tlustý, Jan Schwippel, Olga Zubová a Věra Jakubková. Nová vláda bude jmenována 8. května.

  marie

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní6:56

  Jakl: Vláda si pád připravila
  5. května 2009

  Tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se v reakci na kritický dopis „opřel“ do dosluhující vlády. Odmítl i názor, že prezident zastává proruské postoje.

  PRAHA Vláda sama připravila a načasovala svůj pád, myslí si tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl. Napsal to v pondělí v reakci na dopis dvanácti občanů, kteří kritizovali prezidenta za jeho chování po pádu vlády a za jeho údajné proruské postoje"
  Dnes odpoledne jsem čekala na metro, a poblíž mě stála skupinka zřejmě středoškoláků, jeden z nich držel v ruce dnešní Lidovky a předčítal ostatním z článku " Vláda si pád připravila" - a velice se u toho "bavili", a děti mohlo jim být tak cca 16 či 17 let - poznali, že je to nesmysl, zatím co někteří dospělí - berou tu "nesmyslnou informaci" zcela vážně..
  marie

  OdpovědětVymazat