21.5.09

Ostuda v srdci Evropy
Shame in the heart of Europe

4 komentáře:

 1. Anonymní21:25

  21. 5. 09 v 16:30 na Hradčanském náměstí.


  Vážení přátelé,
  vzhledem k narůstajícímu počtu otazníků nad nezodpovědným jednáním pana prezidenta Václava Klause, jsme si dovolili sestavit seznam několika doposud nezodpovězených otázek, na které se zeptáme formou happeningu 21. 5. 09 v 16:30 na Hradčanském náměstí.

  David Černý, Václav Marhoul, Martin Kotas, Hedvika Dočekalová, David Koller, Jan Macháček, Martin C. Putna, Ondřej Neff, Petr Zelenka, Jan Hřebejk, Eva Holubová, Jiří Boudník, Tereza Brdečková a další…
  Proč dlouhodobě zastáváte ruské zájmy, a to i ve chvíli, kdy jsou v rozporu se zásadními demokratickými principy? Proč jste převzal Puškinovu medaili za šíření a studium ruského jazyka, uchování kulturního dědictví a sbližování mezi oběma národy společně se strůjci krvavého masakru na náměstí Nebeského klidu - bývalým generálním tajemníkem ÚV KS Číny Ťisang Ce-minem, někdejším předsedou čínské vlády Li Pchengem nebo čínským ministrem obrany Cchao Kang-čchuanem? Proč jste nikdy, jako demokrat za kterého se pokládáte, aktivně nevystoupil proti zločinému komunistickému režimu? Proč jste se nikdy neodhodlal ke kritice Vladimíra Putina, a to ani v době Čečenské války? Proč obhajujete vpád Ruska do Gruzie? Proč hájíte ruský pohled na balkánskou krizi? Proč nezvládáte prosazovat zahraniční politiku v souladu s českou diplomacií? Proč vaše knihy sponzorují ruští podnikatelé přímo propojení s Kremlel a vyvíjející aktivitu na našem trhu? Proč aktivisticky odmítáte podepsat Lisabonskou smlouvu? Proč jste proti eurozatykači na zločince? Proč jste se, možná snad jen pasivně, podílel na pádu nelevicové vlády? Proč se v této vyhrocené době aktivně podílíte na rozštěpení pravice? Proč nerespektujete Ústavu ČR a Ústavní soud? Proč tak aktivisticky vstupujete do debat o globálním oteplování a architektuře Prahy, přestože jste v těchto oborech amatér? Proč tak často využíváte post prezidenta k vyjadřování svých narcisistních postojů? Proč nevíte, že existuje rozdíl mezi čistým a špinavým spodním prádlem? Proč máte nejradši Völkle?

  Proč to sakra všechno děláte?
  Protože má "sakra" raději komunisty,, rusáky a podobné,nežli nás tady v ČR!
  marie

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní23:45

  Protoze patri k tem, kteri jej na predni politicka mista v CSFR, potazmo CR dotlacili do spicky politiky a stale jej tam drzi a diriguji.
  Jsou to stejni lide, kteri nesli a nesou odpovednost za zmeny charakteru tohoto statu, kdyz po vice jak 300 let byla tato zeme prumyslovou zemi a kterou i on a jeho spolupracovnici predevsim z Prognostickeho ustavu primo rizeneho a zrizeneho sekretariatem gen. tajemnika a prezidenta republiky Gustava Husaka. Prokadrovani byli uplne vsichni a tim mistem zrizeni a rizeni patrili do nejvyssich pater loutkove vlady a systemu pod okupaci SSSR.


  Tito lide se nestitili nikdy niceho. Když šlo o jejich skupinove a osobni zajmy.

  To byli oni a jejich odnoze, kdy napriklad pri havarii Cernobylske jaderne elektrarny umlceli odborniky, uvalili cenzuru na informace o tomto radioaktivnim ohrozeni obyvatel CSSR a naopak tvrdili, ze uzemi CSSR se zamozeni netyka.

  Pritom udaje o tomto najdete zde:
  http://www.ecn.cz/ENV/Temelin/c11/CSSR.HTM
  http://www.volny.cz/kostka2000/Cernobyl.htm#Cernobylskyexperiment

  Na lidech jim nikdy nezalezelo. A do jake miry je videt i na pristupu nejvyssich mist a cele voj. soustavy mezi USA a SSSR potazmo Ruske federace.

  To proto jsou v claku a vyzve spravne polozene otazky Vaclavu Klausovi.

  I u nej, obdobne jako i u politiky vlad KSC, jsou dokazatelne rozpory mezi slovy a ciny!

  Zlocinec je ten, ktery pacha zle ciny. Tedy neni toto odvisle od toho, zda byl ci nebyl stihan, ci souzen a odsouzen ci nikoliv. To jsou veci spravy zeme. Lide - ti poctivi a slusni vzdy se ridili svym poznanim a z nej si tvorili svuj vlastni nazor dle po generace prenaseneho vyznamu slov.

  To jen lide zli ve svem uvazovani a konani, tedy zlocinci, majici ci usilujici o moc nad jinymi vytvareli a vytvareji mateni pojmu, aby zakryli pravy stav sveho jednani.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní3:19

  Rusko se na Klause těší a :
  Klaus ve šlépějích Edvarda Beneše
  E. Beneš abdikoval 5.10.1938 na funkci prezidenta Československa, sbalil kufry a vypravil se do exilu, kde se posléze podporován svými příznivci prohlásil opět prezidentem. K tomu si nechal vykonstruovat teorii o kontinuitě svého prezidentství, na což mu ovšem Velká Británie ani USA neskočily. Frustrován neúspěchem své vnitřní a zahraniční politiky, jehož vrcholem byl Mnichov, hledal spojenectví tentokrát na východě se Stalinovým SSSR. Dílo bylo dokonáno v prosinci 1943 v Moskvě, kde podepsal spojeneckou smlouvu na dobu 20 let a dále v březnu 1945, kdy schválil komunistický vládní program a přijal komunisty do vlády. To vše mimochodem v rozporu s jeho londýnskými rozhlasovými projevy k národu o tom, že po válce si tento národ sám rozhodne, jakou bude mít republiku.

  Dále již jenom plnil sliby, kterými obdařil Stalina. Komunisti obsadili ve vládě nejdůležitější posty, což jim umožnilo proniknout do všech struktur státní správy a samosprávy. Cestou z Moskvy na jaře 1945 stihl samozvaný prezident poštvat lůzu proti občanům německé národnosti a vyzvat k jejich vylikvidování. Následné události až do 28. února jsou dostatečně známy. Jen stojí za připomenutí, že po uchopení moci komunisty nezvolený prezident již neabdikoval a přihlížel k likvidaci svých přívrženců, přičemž k politické likvidaci svých odpůrců již dávno předtím aktivně přispíval. Přijal demisi nekomunistických ministrů, kteří si špatně spočítali, kolik má vláda členů a tím zpečetili svou porážku. Z prezidenta se stal již jen divák, zůstal sám, jako kůl v plotě, chceme-li citovat jiného politického břídila. Stalinovi posloužil, svou úlohu užitečného idiota splnil.

  Je známo, že současný prezident Klaus trpí rovněž obdivem k velkému východnímu kolosu, přesněji řečeno k jeho špičkám. Není prokázáno, zda byl Beneš agentem ruských tajných služeb, nicméně se snažil ovlivňovat západní politickou reprezentaci ve prospěch Stalina, tedy ve skutečnosti roli agenta vykonával, ať vázán či nevázán. V. Klaus prokazuje podobnou službu dnešním vládcům Ruska svými obhajobami ruských imperiálních choutek, vzpomeneme-li si na nedávné události v Gruzii či na Ukrajině.

  Podobně jako Beneš i Klaus to má u zahraniční reprezentace směrem na západ lidově řečeno rozlité. Každý toho dosáhl jiným způsobem. Za Beneše nás vinou moskevské smlouvy z r. 1943 Západ odepsal, dnes nejsme daleko od toho, aby nás odepsal znovu. Významnou roli v tom však hraje kromě Klause také jeho nepřiznaný spojenec Paroubkova komunistická strana s krycím názvem ČSSD. A tak se nedivne, že se nyní V. Klaus těší na setkání s panem Medvěděvem na summitu EU v Rusku, neboť zatím pro něj bude mít uschovány úsměvy, ne-li diplom za dobrou ruštinu.

  V souvislosti s příznivci V. Klause, kterého tito horko těžko protlačili podruhé do prezidentského křesla, můžeme nalézt rovněž analogii s E. Benešem. Zatímco Beneš pasivně přihlížel, jak jsou jeho příznivci zavíráni do kriminálu, V. Klaus se snaží aktivně své příznivce politicky vylikvidovat. Má v tom opět nepřiznaného spojence - Paroubkovu partu. I ta má tendenci dovést republiku pod ochranná křídla Ruska, realizovanou odporem proti americkému radaru.

  A tak je otázka, co bude dál. Po vítězství oranžovorudých stran v příštích volbách se může prezident Klaus octnout v podobné situaci jako Beneš. Opuštěn, sám, uprostřed lánských hvozdů.

  Jan Pavlík|sobota 16. květen 2009 23:06
  marie

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní7:59

  Je před volbami a pravice se hádá, namísto aby se spojila a někteří "komentátoři", nám ukazují jak se ale vůbec nemíní s nikým "spojovat" a už vůbec ne s nějakou pravicí kde je M. Topolánek! A koho budou volit, zřejmě ČSSD, komunisty a nebo republikány?
  marie

  OdpovědětVymazat