1.5.09

Občanské sdružení TI, CO MĚLI ODVAHU – ÚCTA A DÍK ÚČASTNÍKŮM III. ODBOJE TISKOVÁ ZPRÁVA

S potěšením oznamujeme občanům, kteří si jsou vědomi zločinnosti komunistického režimu, nepotrestání jeho zločinů a nedostatečné nebo žádné ocenění účastníků odboje proti němu, že 25. 2. 2009 zaregistrovalo Ministerstvo vnitra České republiky Občanské sdružení „Ti, co měli odvahu – úcta a dík účastníkům III. odboje“. Jsme přesvědčeni, že v roce, kdy si připomeneme 20. výročí sametové revoluce, je nutné a účelné připomínat si ty, kteří se aktivně postavili komunistickému režimu v letech 1948 – 1989. Dlužíme jim to a je naší povinností dluh splatit. Je to důležité i proto, že KSČM nebyla po revoluci postavena mimo zákon, že nebyly potrestány zločiny komunistického režimu, a že ještě dnes 15% občanů ČR tuto stranu volí a to ji dává příležitost, aby drze usilovala o opětovné falšování dějin, glorifikaci komunistického režimu a zlehčování jeho zločinů. Budeme připomínat důležitost aktivního odporu proti komunizmu a ukazovat na příbězích známých i neznámých hrdinů, že proti zlu je nutné bojovat, a je-li to nutné, i se zbraní v ruce. Naše činnost má oporu v Zákoně o zločinnosti komunistického režimu, ale i v Usnesení Evropského parlamentu „O svědomí Evropy a totalitě“, které bylo schváleno 2. dubna 2009. Ve svém usnesení Evropský parlament mj. konstatuje, že osobnosti, které se aktivně stavěli proti bezpráví komunistických režimů, je důležité připomínat jako hrdiny totalitní éry.V krátké době si dovolíme Vás, občany, kterým není jedno, že naše novodobé dějiny, jejichž důležitou a obdivu hodnou součástí jsou i dějiny III. odboje, jsou téměř neznámé, znovu oslovit. Seznámíme Vás s prvním cílem OS „Ti, co měli odvahu“, tedy realizací šestidílného filmového dokumentu o odbojové skupině bratří Mašínů, jejichž hrdinství je neustále znevažováno, ba kriminalizováno, a to proto, že jejich ozbrojený boj proti komunistickému režimu je zkreslován a líčen tendenčně v duchu komunistické propagandy. Už teď Vás však, vážení občané, kteří ctíte hrdiny III. odboje, vyzíváme: staňte se členy občanského sdružení „Ti, co měli odvahu“ – přihlásit se můžete dopisem nebo mailem. Těšíme se na Vás!
V Praze, 14. dubna 2009 www.tretiodboj.cz

2 komentáře:

 1. Anonymní17:25

  KSCM - "... ještě dnes 15% občanů ČR tuto stranu volí a to ji dává příležitost, aby drze usilovala o opětovné falšování dějin, glorifikaci komunistického režimu a zlehčování jeho zločinů." Ano, zde nemuze jit uz jen o tzv. "naplnovani idealu", ktere se ukazaly tak zhoubne vsude, kde se dostali lide s touto ideologii k moci. Ano, tech 15% volitelu KSCM musi byt ti, kteri maji strach ze sve minulosti. Pripustme, ciste teoreticky, ze v tomto poctu take mohou byt lide temi "silnejsimi" teto struktury masirovani, zastrasovani. Jak psychicky, tak mozna i fyzicky. Proc tato uvaha? Protoze na tom stala a stoji cela jeji komunisticka praxe!!! Myslenka o tomto sdruzeni je slibna, ale v nasich krajich po zkusennostech od pocatku Sametove revoluce po dnes, clovek musi byt bdely. Protoze za takovymito a jinymi uslechtilymi zamery prozatim vzdy stali ti, proti kterym mela tato sdruzeni, hnuti smerovat! Tolik jen z historicke pameti. A taktez pameti soucasnosti. Snad je to tentokrate uz jinak. V tomto obcanskem hnuti. Ci bude jinak.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní10:05

  Ano je to tak, komunisty si přeje mít ve vládě jeden a půl miliónů lidí z celkového počtu 10 miliónů, tj. vč, dětí, a tak to je víc nežli strašné. I já jsem souhlasila, v roce 1989, s dnes už legendární větou "nejsme jako oni". Nejsme krvežíznivý národ a tak jsem tehdy tu větu vnímala,stejně jako spousta ostních - jako součást toho krásného svobodného dění. A myslela jsem si, že komunisté zmizí z politické mapy a že, když zůstanou, tak snad jen jako zájmový spolek něco jako zahrádkáři? A že tedy není třeba je trestat, že se potrestají sami, tím že přestanou existovat.A dneska vidíme, jak veliká to byla chyba. Nepotrestané zlo, zůstane zlem, které jen čeká, aby pokračovalo v započatém díle, a za to tady máme tady těch 15 %..
  marie

  OdpovědětVymazat