18.4.09

TISKOVÁ ZPRÁVA
V Praze dne 17. dubna 2009

Konzervativní strana považuje reakci prezidenta České republiky Václava Klause na občanskou a odbornou kritiku postupu politiků ve věci nedodržování Ústavy, kterou bylo možné slyšet na Zelený čtvrtek v hlavní zpravodajské relaci na ČT1, za vrchol arogance. Jeho vyjádření, že do věcí politiků (i když porušují zákon) nemá nikdo co mluvit, jasně ukázalo, že Ústavu České republiky není potřeba měnit, ale parlamentní politickou reprezentaci nepochybně ano. Konzervativní strana si dovoluje připomenout, že Ústava ČR je koncipována tak, aby ztížila politikům vládnutí, tedy aby je nutila spolu skutečně věcně jednat a aby v důsledku neobtěžovali občany nesmysly. Ztížení vládnutí pro politiky má např. zabránit tomu, aby si poslanci a senátoři ani teoreticky nemohli odsouhlasit, že Václav Klaus je král, parlament je nerozpustitelný, letní čas bude v zimě a podobné nesmysly. Pokud by byly z Ústavy příslušné překážky odstraněny, byla by uvolněna cesta nejen k uvedeným absurditám, ale k jakékoli usurpaci moci. Politici musí jít v dodržování základního zákona země příkladem. V opačném případě se občané dříve či později začnou zase poohlížet po nějaké nové Bastile.

Konzervativní strana
http://www.konzervativnistrana.cz/
Za správnost vyjádření zodpovídá kancléř Martin Rejman.

2 komentáře:

 1. Anonymní2:53

  Ano, nazory Konzervativni strany jsou zde uvedene naprosto coby pravdive a ve svem dusledku velmi vazne!
  Vazne proto, ze poukazuji na pohrdanim Ustavou a nasledne pravni soutavou, ktera byla budovana a dobudovavana na zaklade vedeni starych demokratickych zemi sdruzenych v EU k dopleni a odstraneni starych zakonnych ustanoveni v nasem pravu, ktere jsou v rozporu predevsim s lidskymi pravy. A to vzdy vadilo Vaclavu Klausovi, at byl v jakekoliv funkci po listopadu 1989. Toto me tvrzeni je dohledatelne v dobovych zaznamech jak v poslanecke knihovne, tak ve vladnich dokumentech, ktere obsahuji Klausovo usili a rovnez tak i v dobovych sdelovacich prostredcich, nevyjimaje i zaznamy z poradu ceskych stanic tv ci rozhllasovych stanic. Tedy zdroju a pramenu je doslova prehrsel. Jednani Vaclava Klause je trvale ve sve podstate, je citelne a s odstupem casu je i dolozitelne v tom, v ci prospech toto jeho konani je cineno! Posledni dobu v urade prezidenta CR v osobe Vaclava Klause je mozne jeho prezidentstvi oznacit jako samoderzavi Vaclava Klause. A to je presne to, co je v clanku kritizovano, nebo to alespon takto chapu.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní23:43

  Vzácný pan profesor, se chová čím dále tím hůře a jediné o co se snaží, je - aby ČR "pomohl" z EU a pokud možno rovněž a to rychle, z NATO!
  Zatím se mu podařilo "odstranit" nenáviděného M.Topolánka, a také se snažil - zlikvidovat ODS, ale to se mu naštěstí nepodařilo, no ale co se mu zatím daří je to, že pomáhá seč může komunistům se socialisty do vlády - to co tam zatím "ušmudlikal", je že ta úřednická" vláda, která vůbec nemá oporu v Ústavě, bude plná komunistů. Moc se těším na to - až "zasedne" v EU do křesla po M.Topolánkovi, domnívám se, že to byl jeden z důvodů, proč npomohl "padnout" vládě!
  marie

  OdpovědětVymazat