10.4.09

"Tak už máme, paní Mülerová, nového premiéra."
"Inu, já vím, pane Švejk, je to ňáký hodný a slušný člověk, jináč by ani nebyl dosazen do takové vysoké funkce. Tam nemůžou dát lotra nebo zločince. Kdepak, jen čestného člověka z čistou minulostí tam mohou dát." "Hodný člověk, paní Mülerová, ten Fischer může být, jen ta jeho minulost je strašná. Ani o ní nechtějí dávat do pera novinářům, jaká ta minulost je hrozná a ostudná. Tají se to!" "Ale ale, copak, pane Švejk? Něco víte?" "On byl byl devět let členem zločinecké komunistické organizace, která v zemi nastolila teror a po dobu 4O let ten teror udržovala takovými, jako je ten Fischer, ale jak já říkám: Vládu máme, paní Mülerová, takovou, jakou si zasloužíme. A to je opravdu výkvět společnosti. Třebas pan Pithart. Ten byl snad ve všech politických stranách, včetně té komunistické a mohl bych dál povídat. Z větší části to sou kolaboranti a zločinci, povětšinou bývalí komunisté nu, a v našich politických stranách je to podobné. Vono, paní Mülerová, není z čeho vybírat nového premiéra. Slušní lidé v této zemi prostě nejsou! Pan prezident říkal, že jiného čestného a poctivého člověka z čistou minulostí prostě mezi lidmi nemáme, ani ho nikde prostě neseženete. Tak zemička naše malá s morálkou dopadla. . Píšou o tom dnes v Národní politice. A to Vám povídám, paní Mülerová. Tato zem se má na co těšit. V rukou korupčníků, paní Mülerová, zločinců z bývalé komunistické strany, to Evropě nadáme. Ukážeme jim, co umí bývalí bolševici! Co se ještě dá, to politici rozkradou a ještě si do svých úřadů natahají své bývalé soukmenovce." "Pane Švejk, kdyby po válce vzali Němci do svého parlamentu esesáky, bachaře z koncentráků a zloděje, tak přesně takhle to u nás nýnčko vypadá. Bože, ochraňuj nás před komunisty!"
Jiří Wolf

2 komentáře:

 1. Anonymní11:39

  Jan Fischer nedokázal uhlídat miliony na ČSÚ

  Nejvyšší kontrolní úřad opakovaně našel chyby v hospodaření Českého statistického úřadu, který vede šest let čerstvě jmenovaný premiér úřednické vlády Jan Fischer.
  Spolehlivý úředník bez politických ambicí – tak otitulovala nastupujícího premiéra Jana Fischera některá média. Jeho šestileté angažmá v čele Českého statistického úřadu (ČSÚ) ale nebylo bezproblémové.

  Chyby v hospodaření úřadu, jehož roční rozpočet přesahuje miliardu, opakovaně našel Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Šlo především o špatné nakládání s veřejnými penězi nebo neprůhledné přidělování zakázek.

  Fischer začal úřadu šéfovat v roce 2003. Kontrola financí z let 2004 a 2005 ukázala, že zakázky ve výši 46 milionů korun úřad přiděloval, aniž vypsal výběrová řízení, jak vyžaduje zákon.

  "Úřad opakovaně uzavíral smlouvy na úklid a ostrahu, aniž by oslovil pro veřejný tendr alespoň tři firmy," píše se ve zprávě NKÚ z podzimu 2006.

  Stěhovaní do nového sídla, které stálo čtyři miliony, také pouze "přidělil". ČSÚ to vysvětloval tak, že věc spěchala. Kontroloři ovšem konstatovali, že úřadu muselo být jasné, že jej čeká přesun, už když se nové sídlo stavělo.

  http://domaci.ihned.cz/c1-36687850-jan-fischer-nedokazal-uhlidat-miliony-na-csu

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní15:23

  Uz o tom pisou noviny! Mame dva premiery. Vlada Mirka Topolanka podanou demisi a prijatou prezidentem Vaclavem Klausem dle prava neexistuje. Novy premier s pravem podpisu nema vladu. Stat ridi parta poverencu. Ale to zas nezna Ustava. Tedy neco, co nema oporu v zakone - v Ustave!

  A pak se divte, ze se mluvi otevrene a i s popiranim tech, kterych se to tyka, ze Cesku vladnou mafie!

  Stale stejna kulisa, kteru zahajil tehdy jeste ve funkci federalniho ministra financi Vaclav Klaus. To bylo v situaci, kdy se chystal rozjet tzv. Privatizaci statniho majetku. Lide to nasledne pojmenovali udobim tmy, udobim zhasnuti, udobim pocatku tunelovani CR. Tehdy na namitky pravniku, ze je treba nejdrive stanovit pravidla, tedy primjmout zakony, federalni ministr financi Vaclav Klaus hrimal ve federalnim parlamentu a vyjadroval svuj odpor nad prijetim pravidel regulujicich moznost rozkradeni stastniho majetku vyrokem - parafrazuji - "Privatizovat je treba ihned! Jestli budete prijimat zakony, tak nic nezprivatizujeme!" A tim ukricel ty, kteri chteli ochranit tehdy federalni stat pred neduvodnymi ztratami na statnim majetku. Tedy Vaclav Klaus coby vysokoskolsky vzdelany clovek v oblasti ekonomie, byt socialisticke, zamezil, aby byla nassledovana cesta postupu politiku a nasledne i statnich uredniku v nejvyssich patrech Prvni republiky Ceskoslovenske (CSR), kteri prijali v prelomove dobe brilantne pravni normy, ktere okamzite realizovali a tim zabranili ekonomickehmu zhrouceni noveho statu. Zacinal tento stat totiz s obrovskymi dluhy po skonceni I. svetove valky a po rozpadu Rakouska Uherska.

  Vaclav Klaus v te sve dobe odmital prevzit zahranicni vzory. Odmitl ale take overenou a uspesnou historii rizeni statu po vzniku Prvni republiky Ceskoslovenske! Dusledkem pak jiz byl a to za aktivni ucasti Vaclava Kaluse rozpad Ceskoslovenska (CSFR)jako statniho zrizeni a z tohoto pak vznikly dva mensi staty Ceska republika a Slovenska republika se vsemy naslednymi ekonomickymi a strategicko politickymi dopady.

  Tedy bylo by tedy vhodne dle literarniho a obecneho povedomi lidi cekeho naroda, aby politici v parlamentu CR prijali novy nazev Ceske republiky. A prejmenovali ji na nazev Republika Kocourkov.

  OdpovědětVymazat