2.3.09

Vynalézaví zlatokopové na sněhu a na mizině. Češi se zase jednou projevili jako přeborníci v jediném oboru, který mistrovsky ovládají, totiž v bezohledném loupežnictví. Nač si jen pomyslíte, počínaje vstupenkami a konče cenami za ubytování, stravu nebo parkovací místa, všecičko bylo nestydatě předraženo, jako by návštěvníkům mistrovství působilo největší rozkoš nechat se českými zlatokopy nadobro ožebračit. Ukázalo se, že zdejší rádoby kapitalisté pořád ještě uvažují jako normalizační veksláci Vice zde

4 komentáře:

 1. Tunel22:30

  Chran zemi pod Ripem pred Olympiadou

  OdpovědětVymazat
 2. Kateřinu Neumannovou zavrit na deset let22:49

  Syner má přízeň Libereckých, zas si vydělal ze státního

  Praha/Liberec - Severočeský Liberec je léta považován za mekku korupce - především kvůli propojení stavební firmy Syner s místními politiky.

  Tato společnost patřící členovi a sponzorovi ODS Petru Syrovátkovi dostávala od města léta řadu stavebních zakázek. Z protokolů Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) nyní vyplynulo, že při přípravě šampionátu získala ze státních dotací bezmála půl miliardy korun.

  Firma figurovala nejen jako dodavatel jedné z celkově nejdražších staveb (rekonstrukce kolejí), ale zároveň působila jako koordinátor akcí, na kterých se sama podílela.

  V budově Syneru má také kancelář organizační výbor lyžařského šampionátu v čele s Kateřinou Neumannovou.

  Dělba pro Syner
  Jméno firmy Syner se v protokolu NKÚ objevuje hned zpočátku. Město totiž předem rozdělilo stavební práce na dvě části tak, že od sebe oddělilo stavby v areálu ve Vesci a na Ještědu.

  Tím vznikl prostor pro zcela novou zakázku - na koordinaci rozdělených staveb.

  "V důsledku tohoto rozdělení byl větší počet akcí realizován různými zhotoviteli ve stejném časovém období," píše se v protokolu NKÚ. "Což si následně vyžádalo další náklady v celkové výši 14 958 300 korun na koordinaci stavebních prací."

  Zmíněné miliony za koordinaci souvisejících, leč rozdělených staveb získala firma Syner a její bývalá dceřiná společnost Investorsko inženýrská, kterou vlastní člen ODS. Obě firmy si tak přišly na více než 7 milionů korun.

  Investorsko inženýrská získala navíc 5,5 milionů korun za zpracování zastavovací studie areálu ve Vesci.

  Aktualne:
  http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=630548

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní23:03

  Jsem zvědavá k jakému závěru dojde NKÚ a co z toho vůbec bude? no a ještě tu máme další roztomilosti - obcházejí nás tady rusáci :"Připomeňme si varování BIS: „Pokusy o vstup zahraničních subjektů z východu především do tuzemských energetických společností mohou ohrozit ekonomické zájmy České republiky."“

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní3:15

  No nejenom že tady "obcházejí rusáci", a že se o Česko stále víse zajímá Rusko, což dokládá článek Jaroslava Spurného o tajné schůzce Václava Klause s šéfem firmy Lukoil a jedním z nejvlivnějších podnikatelů Ruska Vagitem Alekperovem. Připomeňme si varování BIS: „Pokusy o vstup zahraničních subjektů z východu především do tuzemských energetických společností mohou ohrozit ekonomické zájmy České republiky.“
  Pondělní Respekt..

  OdpovědětVymazat