28.3.09

Nonkonformní umělec David Černý se pustil do prezidenta Václava Klause. Na evropské konferenci o kreativitě pořádané ministerstvem kultury v prostorách Městské knihovny v Praze podle zdroje HN doslova prohlásil: "Co je několik bulharských hajzlíků na Entropě oproti jednomu hajzlovi, co sedí na Pražském hradě." "Co udělal ten pán na Hradě, je zcela nesrovnatelné s pokáleným záchodem. Zvlášť, když si tím chtěl vyfutrovat svoje ego. To, jak se přičinil na pádu vlády, by zasluhovalo občanské nepokoje"

32 komentářů:

 1. Anonymní15:32

  Vetsi hajzl nikdy na Hrade nesedel. I Husak byl min pokaleny.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní15:34

  To, jak se přičinil na pádu vlády, by zasluhovalo občanské nepokoje"
  -------------------------

  Zakonite musi prijit, lidi si na hlavu kalet od Hajzlu uz dlouho nenechaji. 17. Listopad zahaji velkou ocistu ceskych pokalenych hajzlu.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní19:22

  To řekl pan Černý velmi hezky, je čas začít něco dělat a ne jen kritizovat na netu.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní13:20

  Prohlášení prezidenta republiky
  po přijetí demise vlády

  Demisi vlády premiéra Topolánka jsem přijal. Zároveň jsem odstupující vládu pověřil, aby své funkce vykonávala do jmenování vlády nové. Přesná formulace naší ústavy zní: „Současně tuto vládu podle čl. 62 písm. d) ústavního zákona zákona ČNR č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, pověřuji vykonáváním jejích funkcí prozatímně až do jmenování nové vlády.“

  Pro další vývoj, pro sestavování budoucí vlády, považuji za nezbytné vycházet ze tří následujících principů, ze kterých nebudu ustupovat:

  1.Řešení musí být rychlé. Vyžaduje to jak složitá hospodářská situace, tak naše předsednictví Rady Evropské unie, které musí vykonávat plnohodnotná vláda.
  2.Nepřipustím neřešení situace, tedy setrvávání v dnešním provizorním stavu, jak někteří spekulují, např. do konce našeho předsednictví Rady Evropské unie či do řádných nebo i předčasných voleb.
  3.Jsem připraven jmenovat pouze takovou vládu, která bude založena na politické dohodě v Poslanecké sněmovně. Přeběhlictví jako metoda vzniku vlád pro mne osobně, ale i pro celou českou veřejnost, nepřichází v úvahu. Tento způsob vytvoření minulé vlády nás přivedl do dnešní situace.
  Podobnou situaci jsem řešil v předcházejícím volebním období (při demisích vlád premiérů Špidly a Grosse) a při demisi první vlády Mirka Topolánka. Pokud by mi Mirek Topolánek nebo někdo jiný byl schopen přinést nejméně 101 podpisů poslanců slibujících umožnění vzniku jeho budoucí vlády, dal bych mu k tomu příležitost.

  Čas je významným faktorem. Proto budu již zítra dopoledne jednat s předsedou ČSSD Paroubkem a předsedou KDU-ČSL Čunkem.

  Václav Klaus, 26. března 2009
  zdroj: www.klaus.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní14:29

  Vin nez zachdova misa! Jak muze pokalena zadat po nekom 101 hlasu kdyz vi ze to nejde? Splacneme ho jednou provzdy, hradni zachod vydesinfikujme. Pryc s vlastizradcem a samradlavym primitivem !!!

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní20:30

  Nechápu to, která země si nechává a tedy platí prezidenta země, který jen a jen škodí, copak jsme skutečně takový hlupáci a proč už se tím člověkem(?)nezabývá Senát? To co dělá nyní, to už přestává být legrace, on totiž už nepoškozuje jen 10 miliónů lidí v ČR, ale prostřednictvím odvoláním vlády a tedy zrušením předsednictví, pškozuje EU a tedy půl miliardy lidí, a to by neměl nechat Senát ČR, bez povšimnutí.A nebo čekají až na to upozorní EU?
  marie

  OdpovědětVymazat
 7. cobaya3820:39

  Našel by se mezi senátory dostatečný počet, kteří by presidenta republiky za jeho ničivou činnost obžalovali z velezrady podle Ústavy ČR?

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní20:48

  Snad už by konečně měli, nebo jej nechají aby ČR úplně zlikvidoval, tím, že by nás "vyprovodili" z EU a možná i z NATO - jako škodnou?

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní20:51

  Překvapený Klaus

  Prezident republiky a vrchní velitel ozbrojených sil je překvapen prohlášením ministra zahraničí Karla Schwarzenberga o tom, že Česká republika podporuje na uvolněné místo generálního tajemníka NATO pana Radoslawa Sikorského. Tato kandidatura nebyla nikdy projednána na žádném relevantním grémiu. Prezident republiky předpokládá, že jde o soukromý názor pana Schwarzenberga.

  Radim Ochvat"
  Tak jsem položila panu Ochvatovi otázku, - jak může být V.K. o něčem informován, když se ze zásady - ničeho co jen trochu "zavání" západem - nezůčastňuje?

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní21:08

  On se zřejmě domnívá, že se mu nějak podaří - prostřednictvím pádu vlády a M.Topolánka - a všch těch jeho intrik kolem toho, poškodit nejen ČR, ale i EU!
  no nevím na co čeká Senát, jestli čekají na to že někoho napadne i fyzicky. Ve včerejších H.N. napsal Petr Kamberský článek :"Ten, který se neumaže", kde bylo i : Pro koho není přesvědčivé, ani včerejší vystoupení na Hradě, po němž odmítl nechat Topolánka v čele Rady EU(navzdory přání nejen ODS, ale i ČSSD), pak už nevím, co by musel V.K. udělat. Vzít nůž do ruky nůž?

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní21:25

  Na co čeká Senát ČR - čeká snad skutečně až nás tyto instituce, jako je EU i NATO -"vyprovodí"..A to díky V.K., který nedělá nic jiného nežli rozvrací a škodí.. EU má dost starostí s finanční krizí a ještě se bude zabývat nějakým bláznivým prezidentem, malé země, který zůsobuje jen potíže!

  OdpovědětVymazat
 12. Anonymní21:56

  nějaká paní mě, na Virtuallech nazvala hysterkou a doporučila mě, abych si přečetla Ústavu ČR.
  Ústava ČR čl.59 odst.2) Slib prezidenta republiky zní: Slibuji věrnost ĆR.Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu" - ano a to je právě ono! - LID v referendu o vstupu ČR do EU - řekl 57,8 % EU - ANO, ale to jaksi pan prezident, nebere do úvahy a do EU šťastně a vesele, a hlavně furt jen a jen kope.. ale to si lid nepřál, pane prezidente, jinými slovy Váš slavný V.K. na lid, jednoduše kašle a to přímo na jeho čest, jak sliboval!

  OdpovědětVymazat
 13. Anonymní22:29

  Zeptala jsem se 19.3 - copak nám ještě všechno pan prezident "předvede", už nám předvedl, jak jej nezajímalo referendum o vstupu ČR do EU - pak jej samozřejmě nezajímal ani výsledek referenda, - neměl zájem o Evropský zatykač, - neprojevil zájem o předsednictví ČR v EU - odmítá podepsat Mezinárodní trestní soud, - neměl zájem o setkání zástupců zemí EU v Praze - nezúčastnil se konference k desátému výročí ČR v NATO - no a jestli nyní doporučí, či naznačí některým členům ODS, aby nepodpořili koaliční vládu - pak by snad bylo lepší, kdyby se přestěhoval k Putinovi - , ano a právě ta situace nyní nastala - co ještě, pro nás lidi a tento stát - udělá pan prezident úžasného ?

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní1:00

  Schwarzenberg na Hluboké: Nechte nás dotáhnout předsednictví
  Česko v čele Evropské unie pracuje dobře a tvrdě, shodli se představitelé sedmadvacítky při neformálním zasedání ministrů zahraničí na zámku Hluboká nad Vltavou. Šéf české diplomacie Swarzenberg proto chce, aby Topolánkův kabinet pokračoval v předsednictví, protože už má zkušenosti a kontakty.
  HLUBOKÁ NAD VLTAVOU 28. března 2009 (iHNed.cz)
  reklama Podle ministra zahraničí Karla Schwarzenberga by české předsednictví Evropské unie měla dokončit ještě současná vláda i po podání demise.

  Zároveň se ale Schwarzenberg vyslovil pro co nejbližší termín předčasných voleb. "Volby by měly být co nejdřív, je třeba vyčistit vzduch na české politické scéně," dodal ministr.

  Premiér v demisi Mirek Topolánek a předseda opozičních sociálních demokratů Jiří Paroubek se ve stejný den dohodli na termínu voleb, které se mají konat v říjnu.

  Paroubek a Topolánek se dohodli - volby budou v říjnu ..

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní4:06

  K "Prohlášení prezidenta republiky
  po přijetí demise vlády" - je videt, ze Klaus ma nahnano nejen z Topolanka, ale take z toho, ze by se nakonec stalo to, ze se ukaze a prokaze, ze byl zvolen neustavne, tedy pod manipulaci, natlakem, vydiranim a zastrasovanim! Prostrednictvim jeho pak a na jeho prikaz To je jeho, nascise a zbabelce, nejvetsi strach. Protoze novy prezident by jiste podepsal blokovane zakony a mezinarodni umluvy. Klause zene jen strach a des z jeho vlastni odpovednosti za sve zlociny!

  OdpovědětVymazat
 16. Anonymní11:07

  Napsala jsem do Virtually :
  "Přečetla jsem si výroky zdejších komentátorů a přemýšlela jsem komu tady ta "parta", která se snaží se seč může "poplivat" M.Topolánka a zlikvidovat ODS - komu, vlastně "drží palce"? - Hlavě státu - (která pomohla "zlikvidovat vládu" a s potěšením se zbavila M.Topolánka) - socialistům, komunistům a mrňavé, nic neznamenající straničce, pana Macha? a z toho míníte sestavit tu nejpravicovější vládu v Evropě? z Vašich komentářů - přesně toto vyplývá".. jsem zuvědavá co mě na tohle odpovědí?
  marie

  OdpovědětVymazat
 17. Anonymní4:48

  Doslova vyplněná předpověď :

  Klaus zkusí udělat z předsednictví noční můru, tvrdí francouzský komentátor
  Komentátor francouzského listu Libération Alain Duhamel se v internetovém vydání pustil do kritiky českých politických špiček. Prezidenta Václava Klause nazval mužem, který dělá vše pro to, aby se české předsenictví změnilo v noční můru. Komentář napsal v souvislosti s končícím předsednictvím Francie.

  pátek 12. prosince 2008, 19:33 - PAŘÍŽ

  Francouzský prezident Nicolas Sarkozy se podle něj předsednictví v EU chopil pevnou rukou a dokázal unii v těžkých chvílích stmelit a oživit. Teď ale bohužel hrozí, že s nástupem českého předsednictví 1. ledna toto spektakulární a zázračné vzepětí utrpí hluboký propad.

  "Velcí muži sice mohou být i v malých zemích", to ale "bohužel není případ českého tandemu, který je nyní u moci". "Prezident Václav Klaus, omezený obhájce suverenity, fundamentalistický liberál a ryzí thatcherista, je pevně odhodlaný udělat vše, aby se české předsednictví proměnilo v noční můru. Je to silná osobnost, mluví hlasitě a silně, milerád provokuje a udělá vše pro to, aby věci zkomplikoval," soudí autor.

  "Premiér Mirek Topolánek bude předsedou Evropské rady. Je to opatrný euroskeptik, má velké potíže ve vlastním parlamentu. Přál by si, aby jeho země splnila čestně úkol, který je nejprestižnější a nejrizikovější, na jaký kdy mladá republika od svého vzniku narazila. Oproti Václavu Klausovi není zastáncem politiky čím hůř, tím líp a nemá žádnou chuť vypadat jako hrobník nových evropských nadějí.
  marie

  OdpovědětVymazat
 18. Anonymní22:53

  Kdo má "potěšení" z pádu koaliční středopravé vlády? A kdo se snaží aby ten "pat" zůstal patem a komu to - co přinese?

  Klaus zdůrazňoval, že : " Výsledkem jednání o nové vládě - určitě nebude žádný zvrat polistopadového směřování Česka"!!!,
  Proč prezident - zdůrazňoval, že se nebude jednat o "zvrat polistopadového vývoje" - co tím myslel, nebo na co nás to hodlal připravovat?

  Prezident s opozicí a několika "přeběhlíky" - (zajímavé, při připravovaném pádu vlády, mu přeběhlíci nevadili - a při ustanovení nové vlády, prezident "přeběhlíky, velice energicky - vyloučil) připravil a provedl, čítankový "politický převrat" - právě v době světové finanční krize a českého předsednictví EU?
  Opozice s pomocí prezidenta a pár "utečenci" z koalice - svrhne vládu - a prezident - všechnu tu "nádheru" završujem tím, že , že - trucovitě "odmítá"., byť jen myšlenku, že by se koalice mohla nějak rozumně - dohodnout s opozicí - a tím by vláda byla schopna dokončit předsednictví v Radě EU.. Namísto toho, aby se prezident, jako hlava státu, snažil o to, aby M.Topolánek, byť jako předseda vlády v demisi - mohl se ctí - dokončit předsednictví v Radě Evropy, tak prezident naopak dělá všechno proto, aby se koalice s opozicí nedomluvila .. A - když si připomeneme jeho slova - že se nebude jednat o " zvrat polistopadového vývoje " tak s tím co všechno dělá - se to jinak , nežli jako politický převrat nedá vnímat!
  a co tomu, ČR poškozujímímu "konání", říká Senát ČR, že by neříkal nic?

  OdpovědětVymazat
 19. Anonymní16:19

  Koalice se s ČSSD dohodla, že sestaví prozatímní vládu
  velikost textu:31. března 2009 22:28, aktualizováno 23:15

  Koaliční lídři se večer s ČSSD dohodli na sestavení prozatímní vlády, kterou by na půl navrhla koalice a sociální demokraté. Novinářům to řekl premiér Mirek Topolánek. Předseda ČSSD Jiří Paroubek v ČT uvedl, že definitivní dohoda by měla být hotová do neděle.

  Jaka krize? Padla jedna vlada, bude druha.

  OdpovědětVymazat
 20. Anonymní6:50

  Světová média k pádu vlády:
  Osud Evropy má v rukou euroskeptik Klaus
  autor: Lukáš Strašík
  aktualizováno: 25. 3. 2009 18:0 Praha -

  Snížení autority Mirka Topolánka, ohrožení českého předsednictví EU a stín vržený na nadcházející schůzku EU a USA s účastí amerického prezidenta Baracka Obamy, která měla ukázat, že Evropa a Spojené státy jsou sjednoceny v boji o záchranu světové ekonomiky. To budou podle dnešního světového tisku hlavní důsledky úterního vyslovení nedůvěry české vládě. Deníky se také shodují v tom, že nynější vládní krizí nejvíce získá prezident Václav Klaus, a vyslovují obavy nad osudem Lisabonské smlouvy"!
  To co se stalo - tedy že "pdla vláda" - není příliš velká "sranda" ,nežijeme v normálních podmínkách - je světová finanční krize a v této napjaté situaci - je ČR, na 6 měsíců -předsednickou zemí EU, a protože V.K. - jednoduše nemohl přežít, že je jím nenáviděný M.Topolánek - předsedou Evropské rady -
  tak se jednoduše slavný V.K. domluvil se socialisty, komunisty a pár přeběhlíky a předvedl, nám de facto - zcela učebnicový "politický převrat"!

  OdpovědětVymazat
 21. Anonymní16:58

  Veskere narikani a protesty se daji nazvat jednim jmenem. "Samoderzavi Vlaclava Klause Pruzinskeho zvane jako Ceska republika"

  OdpovědětVymazat
 22. Anonymní17:32

  Nastal cas pro vsechny slusne a nezatizene a soudne lidi Klausovou privatizaci a korupci, ktere se jinak od pocatku rika udobi "zhasnuti svetla", aby se tato super causa dostala na stranky vsech nezkorumpovanych medii, do PS a Senatu PCR, do mezinarodniho tisku ve vztahu svevole tohoto krivopriseznika ke zastavanym statnim funkcim od jeho pocatku vstupu do polikitiky CR. Rovnez pak by se melo proverit mezinarodnimi institucemi, se kterymi ma CR podepsane prislusne smlouvy, zda tento vytecnik nebyl a neni propojen s kriminalnim prostredim a bez zavazneho duvodu, tedy se zlym umyslem, neznehodnocuje uzavrene mezinarodni smlouvy s CR!

  OdpovědětVymazat
 23. Anonymní21:03

  Skoda, ze vsechny tyto vynikajici postrehy se nedostanou dale, nez mezi tech par lidi, kteri to napsali. Pred nimi klobouk dolu. Adam P.

  OdpovědětVymazat
 24. Anonymní10:14

  Všechno je to práce Klause, žádnej seriózní prezident by nedopustil, aby se "tohle", dělo v zemi, ve které teprve začíná "rašit" zelená demokracie - v době světové finanční krize - navíc v době předsednictví EU - naše země se teprve "uchází o důvěru ve světě". No a do toho "šlápne" Klaus, samozřejmě dělá, že se jej to skoro netýká, o pádu vlády, že skoro ani neví! Ale po pádu vlády se převelice snaží, aby nová vláda, pokud možno, vznikla co nejdéle, aby kolem toho bylo spousta nevůle mezi politiky. Žádný normální prezident by nedopustil, aby "padla vláda" - uprostřed 6 ti měsíčního předsednictví - Je to neseriózní, neslušné a hulvátské, zřejmě se tak moc, chce zavděčit rusákům, že je schopen udělat cokoliv!!!!§§§
  marie

  OdpovědětVymazat
 25. Anonymní23:11

  Karel Schwarzenberg:

  30. března 2009 | 21:38
  Pádem kabinetu jsme do světa vyslali zprávu, že jsme nestabilní země, kde jsou pochybné politické mravy, uvedl ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg..
  marie

  OdpovědětVymazat
 26. Anonymní1:13

  Tak máme 16.10 a Klaus už čeká na letišti, přestože prezident USA má přiletět až v 18.00 hod., copak mu chce tak důležitého říct, ten nenávistník všeho co jen trochu souvisí se západem?

  OdpovědětVymazat
 27. Anonymní11:16

  Sledovali jsme odpoledne zpravodajství na ČT 24 - které moderuje V.Moravec a jako hosty tam měl ministra Cyril Svobodu a pan Zielence. Téma bylo samozřejmé proč "padla vláda",a že je tím poškozena nejen ČR, ale i EU! Pan Zielenec položil zajímavou otázku - kterou zřejmě ještě nikdo Klausovi nepoložil : "proč se koaliční vláda nezeptá V.Klause - proč nenechá vládu "dokončit" předsednictví EU a - proč tak zatvrzele trvá na tom - že musí vláda okamžitě odstoupit"? Určitě by na to něco musel říct. Určitě by neřekl, že mu to poručili rusáci, ale je to každopádně velice divné!

  OdpovědětVymazat
 28. Anonymní23:28

  Tak nám předvedla opozice s pár přeběhlíky a za asistence prezidenta země - krásný - čítankový "politický převrat" - že se tak stalo právě v době světové finanční krize a českého předsednictví EU - to zřejmě pro ně nebylo až tak podstatné?
  Ještě si jednou dovolím připomenou slova V.K. - že se nebude jednat o " zvrat polistopadového vývoje " - co tím vlastně prezident mínil, uvidíme za pár neděl.( bude tady ta ruská "návštěva", kterou bude provázet právě V.K., uvidíme co nám ještě připraví!)
  Nyní se "sestavuje" nová zaručeně nepolitická vláda - údajně na 5 měsíců
  No a kdo donutí vládu, aby po těch pěti měsících odstoupila. ČSSD - když zjistí že ztrácí preference - ten pád vlády - uprostřed předsednictví EU, jí voliči "spočítají" - no tak sama nebude mít zájem o předčasné volby. Takže bude "šťastně a vesele" vládnout nepolitická, tedy voliči nepověřená vláda - která je bez odpovědnosti, no a jak s tím naloží jeho jasnost z hradu? A co na to Senát ČR, když si - když si "nepřichvátne" je docela možné, že za nějaký čas - nebudeme Senát ani potřebovat!

  OdpovědětVymazat
 29. Anonymní5:20

  Minulý týden jsem četla v nějakém deníku, že :"vysoce postavený politik ČSSD“, odpověděl na otázku, co říká tomu, jak negativně reaguje celá EU - na pád české vlády, odpověděl :" Moc jsme neřešili, zda pád vlády nezablokuje Lisabon nebo nepoškodí naši mezinárodní prestiž.“ Tolik o zodpovědnosti a vyzrálosti zdejší nejsilnější opozice. Budiž to i vzkaz bruselskému zástupci jedné sousední země Česka, ale nejen jemu" - ..Copak nevěděli, (myšleno ČSSD) co udělají? Copak nevidí, jakou ránu to zasadilo Česku v jednom z klíčových momentů jeho historie? A že to odskáčou i oni, a s Čechy celá východní Evropa?“

  OdpovědětVymazat
 30. Anonymní11:08

  M.Topolánek, by měl nechat : socialisty, komunisty, i těch pár přeběhlíků a nakrásně i asistujícího jim V.K. - ať si tu vládu sestaví bez ODS - Tak jak si ji zrušili, ať si ji také "sestaví"! předsedou vlády mohou jmenovat Grebeníčka, a tak oslavíme skutečně důstojně - 20 let pádu komunismu

  OdpovědětVymazat
 31. Anonymní15:58

  Z PREDCHOZIHO PRISPEVKU - "...proč se koaliční vláda nezeptá V.Klause - proč nenechá vládu "dokončit" předsednictví EU ..."

  Hodne bylo v Cesku diskutovano udobi demise ministru v roce 1948 za prezidenta Benese. Hodne se vzpominalo na to, ze tehdejsi prezident Benes demisi nemusel prijmout.

  Napada me, coby cloveka neznaleho ustavniho prava, zda-li by od stavajiciho prezidenta Klause nebylo lepsi neprijmout demisi vlady Mirka Topolanka, kdyz je vnimano predsednictvi jeho vlady minimalne za nekonfliktni v EP a v ER a taktez za situace hospodarske krize a radeji vyhlasit nove volby? Nebylo by to s ohleden na r. 1948 a s poucenim z te doby proziravejsi?

  p. Votruba

  OdpovědětVymazat
 32. Anonymní1:21

  Ano, pane Votrubu, ale to bychom museli "prozíravého" prezidenta, ale to halt bohužel nemáme, tenhle prezident se těší, jak si půjde "sednout" do křesla předsedy Evropské rady, říkal pro HN, že když to bude nutné, tak si tam sedne! Jestli on ten celý pád vlády, (ono to spíš vypadalo na učebnicový politický převrat)nebyl jen proto, že panu prezidentovi velice vadilo, že je ten Topolánek úspěšný, a ON nic! Ale co mu muselo a to velice, vadit - bylo to, že Američané říkali M.Topolánkovi, prezident EU, a to se domnívám, že bylo to poslední co pán z hradu mohl přežít?
  marie

  OdpovědětVymazat