31.3.09

Ne novým symbolům staré totality. Vice zde

10 komentářů:

 1. Anonymní20:21

  Výsledkem jednání o nové vládě podle prezidenta určitě nebude žádný zvrat polistopadového směřování Česka"!!!,
  Proč prezident - zdůrazňoval, že se nebude jednat o "zvrat polistopadového vývoje" - co tím myslel, nebo na co nás to hodlal připravovat?

  Je to celý naprosto šílený, je to jak z blbýho filmu:
  Opozice s pomocí prezidenta a pár "utečenci" z koalice - svrhne vládu - a prezident - aby všechnu tu nádheru završil - tak trucovitě "odmítá"., že by se koalice nějak rozumně mohla dohodnout s opozicí - a vláda byla schopna dokončit předsednictví v Radě EU.. Namísto toho, aby prezident, jako hlava státu, se snažil o to, aby M.Topolánek, byť jako předseda vlády v demisi - mohl se ctí - dokončit předsednictví v Radě Evropy, tak prezident naopak dělá všechno proto, aby se koalice s opozicí nedomluvila .. A - když si připomeneme jeho slova - že se nebude jednat o " zvrat polistopadového vývoje " s tím co všechno dělá, - tak to tady vypadá jako příprava na politický převrat!
  marie

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní15:05

  In the Czech Republic it’s a dirt road which led to the collapse of Topolanek government because he couldn’t survive a vote of confidence in his own parliament – as his country was the current holder of the rotating European Union Presidency. Now he’s blaming heavy metal rock group AC/DC, which played in Prague and sang one of their anthems, Highway to Hell and he said he couldn’t get it out of his otherwise empty head. He’d been embarrassment-proof until his countrymen humiliated him just a week before US President Barack Obama was coming to Europe for the first time, to London for the G20 economic summit, and then to Prague, where the suddenly humbled Topolanek will have to face him and try to explain just where the hell the road to hell is.

  This is the same Topolanek who said the EU’s Lisbon Treaty, a kind of de facto constitution for governing the EU – an idea which is rather like trying to herd cats – was “shit.” Now he loves it, of course, because his country’s president, Vaclav Klaus, who thinks climate change is when you lower the thermostat in your house, hates the EU. Maybe he thought Communism was a better option when the Soviet Union ruled his country and Russian tanks rolled through the streets.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní6:08

  Dobre,ze rostou pocty podpisu na podpisove akci odstranme simboly totalit. A to i diky aktivite zdejsiho majitele tohoto portalu Jirky Vanka!

  Prozatimni letni vlada ma byt bez vlivu KSCM. A navrhovany premier je opet spat s totalitnim rezimem svojim clenstvim v KSC. Takto to vypada, ze bud vsichni, co o tom rozhoduji, jsou stale pod kuratelou totality, nebo v CR a jijimi moznymi zdroji neni nikdo, kdo by nebyl "zahackovan" s kom.stranou ci jejimi chapadly jako SNB, voj. zpravodajstvim , kontrarozvedkou, statnimi organy z te doby, stanickymi organy KSC, dale pak KSSS, GRU, KGB ap. jako STASI ad. Hlavne, ze si libuje hradni pan, ze zna onoho navrhovaneho z hospody z dob totalilty, kde se jako to byvalo zvykem v hospodach schazeli agenti totalitniho rezimu s jejich spolupracovniky. Je to na bliti!

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní8:54

  ještě jednou se vracím ke Klausovi..
  kdyby byl V.K. skutečným prezidentem republiky -tak by samozřejmě věděl jak se má, jako prezident chovat! Měl by mít způsoby diplomata.., ale to by snad měl vědět - už tehdy když kandidoval na post prezidenta republiky, že se nemůže chovat jako "trhovec"! že se musí umět chovat a k tomuto umění "chovat se", patří i umění ovládat své emoce..ale to bohužel V.K. neumí!!
  marie

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní19:44

  Praha 1. dubna (ČTK) - Prezident Václav Klaus podle strany Liberálové.cz škodí českým národním zájmům, protože prý mimo jiné porušuje zákony, ohrožuje nezávislost důležitých institucí, vtahuje komunisty do důležitých rozhodování a prosazuje zájmy Ruska. Klausovi tato nová proevropská strana vyčítá i mnoho dalších jeho údajných chyb. V duchu této kritiky pak vyznívá i grafická podoba inzerátů a billboardů, které zveřejnila na své stránce Liberálové.cz.
  O tom, že toto uskupení spustilo kampaň pod názvem "Vaclav Klaus škodí českým národním zájmům", dnes ČTK informoval Milan Hamerský, lídr stranické kandidátky pro červnové volby do Evropského parlamentu.

  E15.cz: Liberálové.cz: Klaus škodí národním zájmům (1.4.2009, (ls

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní21:27

  Češi ukázali "provinční krátkozrakost", píše The Economist
  Dnes 11:45 - Londýn

  Britský týdeník Economist se ve svém čtvrtečním redakčním komentáři tvrdě pustil do českých politiků. Obvinil je z "provinční krátkozrakosti", protože po pádu vládu a jmenování úřednického kabinetu bude české předsednictví Evropské unie "politicky mrtvé". Podle listu je tento krok dalším argumentem pro ustavení stálého předsednictví EU.

  Týdeník zmiňuje "nevýrazné poznámky" úřadujícího českého premiéra Mirka Topolánka, kterého během návštěvy "zastínil" český prezident Václav Klaus. "Byl náležitě odsunut stranou: čas vyhrazený na jeho setkání s Obamou byl omezen na minimum a musel se o něj podělit s českým prezidentem Václavem Klausem, "intrikánem", jemuž je svržení Topolánkovy vlády připisováno," napsal týdeník

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní6:59

  Co zamýšlí prezident ČR?

  že nezamýšlí nic dobrého je nasnadě, z jeho "podivného konání"! Vypadá to, že se snaží ČR nějakým způsobem "odstranit" z EU!
  Už jen to, jak rychle "ukončil" - po politickém převratu (nic jiného, nežli politický puč to nebylo) vládu M.Topolánka, proč tak strašně spěchal - proč nenechal vládu M.Topolánka dokončit - předsednictví EU, tak jak by to zajisté učinil "uvážlivý", tedy rozumný prezident země? ? A ještě je tam jedna nebezpečná věc a to ta jeho "výhružná informace" v tom smyslu, že "při sestavování vlády - se nebudeme vracet před listopad 1989"!

  Co to má znamenat - kde jsme se to ocitli - prezident ČR nám vyhrožuje a my "držíme pusu:? Chce na nás snad poslat ruské tanky? Je snad podřízený Moskvě, nebo co to má všechno znamenat - a proč už nezakročí Senát, na co ještě čeká - možná, že čeká - na to až bude zrušen, jako nepotřebný? A to nemusí tak dlouho trvat!
  marie

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní22:41

  četla jsem na Respektu :


  Silvie Lauder, Ondřej Kundra
  prezidentovy ambice pohnout EU, vedou Čechy ven z EU..

  Politickým cílem č. 1 Václava Klause je rozpad Evropské unie. Proto ji vede do chaosu.Právě Evropská unie respektive konec její dosavadní cesty integrace je známým a dlouhodobě zásadním bodem Klausovy politické agendy. Rešerše tisku ukazují, že v poslední době prezident vůči EU přitvrdil. Podle něj jde o „reinkarnaci a ztělesnění komunistické ideologie“, respektive „spolek, kde vládne nesvoboda“. Zároveň se ale hlava státu v těch samých rozhovorech označuje za „velkého Evropana“ s tím, že členství v EU pro Česko „nemá alternativu“. Ten samý muž však přitom už roky razí co nejvstřícnější politiku vůči Rusku, tedy mocnosti, která se snaží projekt sjednocené Evropy rozbít, aby mohla zpět ovládnout své bývalé satelity ve střední a východní Evropě.

  Klausovo protievropské souputnictví s Kremlem je tak okaté, že jej kromě domácích analýz zaznamenala i významná zahraniční média jako Financial Times a The Economist.
  Jako jediný evropský státník Klaus podpořil ruský vpád do Gruzie a vůbec se – jak dalšími názory na dění na mezinárodní scéně, tak pohledem na uspořádání a fungování sedmadvacítky či její roli ve světě – absolutně shoduje s postoji Ruska. Kreml Unii nechápe jako celek, ale spíše jako spolek národních států, čím volnější, tím lepší. Přesně tak by si budoucnost Evropské unie představoval i český prezident".
  marie

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní21:56

  Co všechno si necháme ještě necháme líbit? Prezident republiky, připraví a tedy i zlikviduje - středopravou vládu a v klidu si kombinuje vládu - socialistů s komunisty a my jen hledíme a držíme "hubu"? A v tomhle "sajrajtu" budeme oslavovat 20. výročí pádu komunstů"?
  Jak to může dopadnout - ODS vyhraje v říjnu volby, ale ODS sama vládu nepostaví! ale s kým půjde do koalice, jestliže se zelení a KDU - nedostanou do Parlamentu - tak sestaví pohodlnou většinu - tedy koaliční vládu socialisté s komunisty, a možná že se k nim přidá i stranička pana Macha? Toto všechno jsme si nechali líbit. A v listopadu "oslavíme" 20 let od " pádu" komunistů! a v té době budou možná komunisté už opět součástí vlády!

  marie

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní0:55

  Kdo pověřil hlavu státu,
  aby nám tady zrušila středopravou vládu, a sestavovala si tady - bez souhlasu většiny lidí, nějaký socialisticko - komunistický totalitní systém!

  tím jej přece nikdo nepověřil!
  můžeme se proti tomu "postavit na odpor", a to podle čl.23 Ústavy ČR, kde se píše, že Občané mají právo "postavit se na odpor", proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založená Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny!
  marie

  OdpovědětVymazat