19.2.09

Václav Klaus - důstojný pokračovatel české tradice. Jako by byla česká kotlina očarovaná nějakým prokletím, stalo se zde již pravidlem, že každé zdání svobody a demokracie je dříve či později ukončeno zapráskáním drábova bičíku. My dříve narození jsme takové zklamání obzvlášť bolestně prožívali po zardoušení pražského jara 1968: ještě víc než srpnová okupace tehdejšími komunistickými spojenci nás ranila zrada populárního světlonoše Alexandra Dubčeka, který se během několika měsíců proměnil z miláčka národa v signatáře tzv. pendrekového zákona, což teprve byla definitivní tečka za nadějemi, jež jsme vkládali do reformátorů s lidskou tváří. Čtyřicet let poté přichází podobný šok. Václav Klaus, demokraticky zvolený prezident členské země NATO a Evropské unie, podepisuje novelu trestního zákona, která obsahuje ustanovení, jež v praxi znamená v civilizovaném světě nevídané omezení svobody projevu a obnovení cenzury. Navíc je kriminalizace uveřejňování telefonních odposlechů veřejných činitelů podezřelých z napojení na organizovaný zločin a mafiánské podsvětí vůbec jasný signál, že hlava státu má zvláštní zájem chránit rovnější lotry před takřečeným hlídacím psem demokracie, jímž je všude ve vyspělém světě svobodný a na státní moci nezávislý tisk, rozhlas a televize. Vice zde

7 komentářů:

 1. Anonymní5:56

  Klaus je UDAVAC.

  OdpovědětVymazat
 2. The Investigator prichazi s exkluzivnim odhalenim, ze pan Klaus, jako 21-lety student na Ekonomicke universite v Praze, byl v roce 1962 naverbovan ceskou tajnou sluzbou, a pusobil jako agent nasazeny proti demokratickym reformistum, s nimiz studoval a pozdeji pracoval. Po pet desetileti skryval svou temnou minulost postavenou na zrade a podvodu.  Pan Klaus pod krycim jmenem Vodicka horlive a ochotne informoval o politicke spolehlivosti svych spoluzaku, z nichz dva byli na zaklade infromaci podanych Klausem vyozeni ze studii. Za tuto spolupraci bylo panu Klausovi umozneno cestovat do zahranici a ucastnit se vyzkumnych projektu, poprve v Italii v roce 1966, a o tri roky pozdeji na Cornell University in Ithaca, N.Y.

  V prubehu dozvuku Prazskeho jara, pan Klaus referoval ceske tajne sluzbe o aktivitach ceskych opozicnich skupin ve Spojenych Statech.
  http://tajemstvi-klause.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní13:50

  Klaus je svymi ciny od vstupu do vrcholove politiky po r. 1989 vlastizradce a patri pred mezinarodni trestni tribunal!

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní20:46

  Sejdeme se v Listopadu na Hrade.

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní22:59

  Klaus v Bruselu: Rozmáhá se tu centrální řízení ekonomiky
  Český prezident Václav Klaus ve čtvrtek vystoupil v Evropském parlamentu. A vyvolal vášnivé reakce, ozýval se spontánní potlesk i bučení, řada europoslanců dokonce opustila sál.
  PRAHA/BRUSEL 19. 2. 2009 (iHNed.cz)
  Český prezident Václav Klaus prohlásil, že schválení Lisabonské smlouvy českou Poslaneckou sněmovnou považuje za tragický omyl, ale přijel sám za poslanci Evropského parlamentu do Bruselu. Ačkoli Klaus začal promlouvat před sálem plným europoslanců, z nichž většina na rozdíl od české hlavy státu podporuje složitě dojednávaný dokument o reformě unijních institucí i další prohlubování integrace sedmadvacetičlenného bloku, přivítal ho zprvu bouřlivý potlesk. "Byl jsem zde sice už několikrát, ale ještě nikdy jsem neměl příležitost promluvit na plenárním zasedání," .Krátce po Klausově úvodu se však začalo sálem ozývat také nesouhlasné bučení. Řada europoslanců se po několika minutách zvedla ze svých míst a odcházela ze sálu.

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní9:29

  České republiky, jejího předsednictví a hlavně prezidenta Klause, si spíše utahují.

  Le Figaro: Klaus je "Dr. No"
  Podle francouzského listu Le Figaro je Klaus „zarputilý euroskeptik, který si nekonečnými provokacemi znepřátelil všechny evropské představitele.“ Jako přesvědčený nacionalista nemá prý nikdy daleko k vyhlašování křížových výprav. „Klaus je zanícený nepřítel všeho, co se více či méně podobá ekologovi. Odmítá jedním šmahem jednotnou měnu, ochranářský stát, protikuřácké zákony, evropský zatykač, nezávislost Kosova, americký protiraketový štít, a to ve jménu českých národních zájmů‘,“ tvrdí Le Figaro, který Klause překřtil na českého "doktora No" (padoucha z Jamese Bonda, pozn. aut.).

  Le Soir: ODS překáží Evropě
  Belgický list Le Soir napsal, že jen těžko bylo možné představit si něco horšího, než je české předsednictví EU. Podle něj prý naše země není schopná čelit výzvám, které se hlásí, nejen proto, že je v podobných věcech zcela nezkušená. Velkou překážkou je prý i euroskeptická ODS. Velkou záhadou má být rovněž úloha prezidenta, který je znám odporem k Lisabonské smlouvě..

  OdpovědětVymazat
 7. spolecne s Benesem, Husakem, jednoznacne nejvetsi škodič zeme i cele zapadni Evropy ! je ho potreba zastavit, ucinit tak muzeme v Listopadu, a dat mu najevo co si o nem mysli vetsina obcanu, jeho zlociny a k tomu jeste ucast na rozdeleni zeme za podpory Kremlu je temer neprehlednutelna, jeho sexualni orientace a clenstvi v STB a KGB je ostudou cele planety !!! obklopen svymi vernymi kteri jsou rovnez takto sexualne orientovani zejmena na hrade mluvi za vse, podobnost v politicke i sexualni orientaci praktivolal po cely zivot napr. Jasir Arafat, vsichni jeho blizci kolem neho byli rovnez pedofilni, nebo homosexualove, kdyz jim to delal rval u toho ja jsem Tygr a take tak u toho rval.

  OdpovědětVymazat