3.2.09

Temne tajemstvi prezidenta Vaclava Klause. The Investigator prichazi s exkluzivnim odhalenim, ze pan Klaus, jako 21-lety student na Ekonomicke universite v Praze, byl v roce 1962 naverbovan ceskou tajnou sluzbou, a pusobil jako agent nasazeny proti demokratickym reformistum, s nimiz studoval a pozdeji pracoval. Po pet desetileti skryval svou temnou minulost postavenou na zrade a podvodu. Pan Klaus pod krycim jmenem Vodicka horlive a ochotne informoval o politicke spolehlivosti svych spoluzaku, z nichz dva byli na zaklade infromaci podanych Klausem vyozeni ze studii. Za tuto spolupraci bylo panu Klausovi umozneno cestovat do zahranici a ucastnit se vyzkumnych projektu, poprve v Italii v roce 1966, a o tri roky pozdeji na Cornell University in Ithaca, N.Y. Vice zde

39 komentářů:

 1. Pravoslavnej20:20

  Zdravas Libertas
  Amen

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní20:37

  Jedine co tam chybi je, ze celou tu sametovou maskaradu pripravil prognosticky ustav, a ze o tech pripravach ceskoslovenska rozvedka nemela vedet. S Rusama spolupracoval uz pred prevratem, meli na nej kompro ponevadz byl homosexual. Hodne se mluvilo o tom, ze byl dustojnikem ruske rozvedky. Prd. Pouhy agent...ale skody nadelal uz dost. Divim se ze si to Cesi nechaji libit. Emigrantum za toho parchanta nenadavejte.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní22:02

  Se zájmem jsem článek přečetl. Má ale jeden podstatný nedostatek: není tam řeč ANI O JEDINÉM DŮKAZU. Takže je celý článek nejspíš vykonstruován na objednávku homosexuálů nebo zednářů z kruhů kolem Havla, Schwarzenberga apod.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní22:18

  Agent FBI by si nedovolil placat do vetru. DUKAZY budou vice nez pravdepodobne predlozeny az prijde vhodny cas. Je to jen na autorovi clanku jak bude reagovat na pripadnou reakci pana presidenta Vaclava Klause ktereho se i mozna nekdo zepta z novinaru az prileti na "setkani" s panem Gorem na jeho temnou minulost. Je to zavazne obvineni a proto by se mel vyjadrit i Urad kde po podobnych temnych minulostech patraji. Mluvci pana Prezidenta se snad k "pomluvam" vyjadri taky.

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní22:58

  jaké tedy jsou důkazy?

  OdpovědětVymazat
 6. Kdosi23:07

  Ptate se na dukazy aby se mel pan Prezident ceho chytit?

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní23:34

  Ano důkazy tam sice uvedeny nejsou, ale chování dotyčného pána je přesně takové jaké odpovídá článku..Dobře, důkazy tam sice nejsou, ale proč nás tedy "pravicový" politik - táhne zpět do bolševické náruče?

  OdpovědětVymazat
 8. Vanek0:17

  Narodni hrdina Josef Masin ke Kunderovi a dnesku:

  Je tez na case aby Stb zaznamy obou polistopadovych panu presidentu uvidely svetlo sveta.

  Jmena vsech tech kteri spachali podobny zlocin jako Kundera a stoji v ocich verejnosti musi byt bez jakychkoliv ohledu uverejnena.

  Vice:
  http://czech-bohemia.blogspot.com/2008/11/svazacka-horlivost-kundery-jemu.html

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní0:23

  The process of impeachment of the President of the Czech Republic must follow

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní0:43

  Důkazy? ale k čemu Vám jsou zapotřebí důkazy, stačí malé srovnání. Jak je možné že ten jeden systém, tím myslím komunistický systém, jednomu člověku dovolil studovat nejen v Československu, ale dokonce v západním světě? - No a tomu druhému, tím myslím sebe - nedovolil studovat vůbec a o nějakém vycestování jsem si mohla nechat jen zdát, jednoduše mě úřady nedaly pas, dokonce i tu jejich "doložku", mě úřady daly jen na jedno půldne! Tady máte "důkazy" a docela srozumitelné, nebo Vám to nestačí?

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní3:59

  TOHLE URCITE LIDOVE NOVINY, HOSPODARSKE NOVINY A PRAVO NEOTISKNOU. A OSTATNI TAKY BUDOU DRZET HUBY. CHCETE DASLI DUKAZY?!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Anonymní4:59

  Jaké "důkazy" byste si představovali ? Co by to mělo být ? Nějaké písemné potvrzení z Jaseněva, s kulatým razítkem KGB nebo stačí čtyřhranné ?

  Kořeny sametového podvodu nikdy nebudou docela odhaleny.Ale podle kořenů se strom nepoznává, nýbrž podle ovoce.A ovoce sametové revoluce je: moc nomenklaturních mafií, nabalených kolem StB a KGB neporovnatelně větší než dříve.Ovládají hospodářství, politiku, justici, kulturu ... všechno. Slušný člověk který mezi ně nepatří nemá nikde šanci.
  Dirigují na nitkách všechny politické formace; pokud by vzniklo něco nežádoucího, rutinním způsobem to zlikvidují.A tak dále.... chcete ještě nějaké důkazy ?

  OdpovědětVymazat
 13. Anonymní9:35

  No a jeho žena Livie - pionýrka, která hrdě nosila šátek a žalovala na své spolužáky. Vím to od její spolužačky ze školy a sousedky z Prahy 8

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní9:59

  Proc mlci Stetina? Proc mlci Hucin? Proc mlci obe odnoze KPV? PROC ????
  Kde je Rejzek a zbytek "antikomunistu?

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní10:10

  Třeba nemají co by řekli a třeba nevědí, že se tady něco podobného píše? Ale můžeme jim poslat odkaz, ale já jsem odkaz na tyto stránky dala jž několikrát do Lidovek, no ale můžu jej tam dát znovu..a znovu a znovu, no a uvidíme.

  OdpovědětVymazat
 16. Vanek12:26

  Treba nemaji co by rekli? A za co jsou placeni? Za mlceni?

  OdpovědětVymazat
 17. Anonymní18:32

  Clanek se nezminil ani o tom, ze Valtr Komarek, sef Prognostickeho ustavu Akademie Ved, pana Klause usadil hned vedle znameho KGB agenta Koechera (po jeho vyhosteni z USA).

  OdpovědětVymazat
 18. ....involves the arrest of former Czech Deputy Culture Minister Josef Grohman in 1976 for collaboration with the German BND secret service. He explains the case of Czechoslovak spy Karel Koecher, writes about his visits to Moscow and confesses to bugging the US consulate in Bratislava.


  Lorenc is now tried for abuse of power. He was already sentenced for it by a Czech court but as a Slovak citizen he did not serve the sentence.

  OdpovědětVymazat
 19. Another detail about this fraud involves in 1984 uncovered KGB agent inside the CIA Karel Koecher, who, after his deportation from the United States and swift return to the communist Czechoslovakia, started working for the Prognosis Department of the Czechoslovak Academy of Sciences [Koecher was working there with the today's Czech Republic president Vaclav Klaus - allegedly his real last name is Russian - Pruzhinskiy, and with the boss of this in fact STB communist espionage directorate Walter Komarek - a personal friend of Ernesto Che Guevara, and with others from the today Czech Republic's government], and after the so called collapse of communism KGB agent Koecher allegedly became one of the advisors to president Havel. When this scandal was uncovered, Havel's people promptly covered it up.

  OdpovědětVymazat
 20. Anonymní18:56

  Prognostický ústav - podivuhodná škola revoluce

  Jiří Ješ

  S přesným načasováním k nedávnému výročí pádu komunistického režimu uveřejnil bývalý ředitel Prognostického ústavu Akademie věd ČSR Valtr Komárek v Lidových novinách článek nazvaný Škola revoluce a vysvědčení pro prognostiky. Už tento název naznačuje, že autor přikládá Prognostickému ústavu značný význam při přípravě změn poměrů v Československu. Ostatně všichni víme, že tato instituce se pak stala významnou personální zásobárnou nových vlád, jimž dodala sedm ministrů a další nejméně tucet náměstků ministrů, vrchních ředitelů a významných činitelů politických stran. Jména jako Václav Klaus, Karel Dyba, Tomáš Ježek, Vladimír Dlouhý či Miloslav Ransdorf mluví za vše. Sám Komárek se stal náměstkem předsedy federální vlády a byl také spolu s Mariánem Čalfou a Jánem Čarnogurským členem neobvyklého triumvirátu, který v prvních týdnech spravoval federální ministerstvo vnitra. Tam ovšem, jak víme, zůstával stále ve funkci šéfa dosud nezrušené StB Alois Lorenz, jemuž nikdo nebránil, aby skartovával nejdůležitější dokumenty.

  Jaká však byla ideová či obsahová účast Prognostického ústavu na pádu komunismu a co Valtra Komárka opravňuje, aby jej nazýval školou revoluce, to opravdu není jasné. Ústav sice soustřeďoval vědce a pracovníky rozmanité odbornosti a názorového spektra, jimž Komárkovo liberální ovzduší uvolňovalo pouta uniformního přístupu v duchu komunistické doktríny, ovšem právě to pak po listopadu odhalilo jejich značné odlišnosti v ekonomicko-politické teorii i praxi i velmi kritické osobní pohledy na sebe navzájem. Tyto rozdílné charaktery pracovníků Prognostického ústavu popsal obzvlášť důkladně Tomáš Ježek, jehož zevrubné vyprávění zachytil v knize Budování kapitalismu v Čechách Petr Husák, dnes tiskový mluvčí ODS. Ke zveřejnění těchto výpovědí Tomáš Ježek sice nedal výslovný souhlas, ale také nic z toho nepopřel. Každý si tak může přečíst, že Tomáš Ježek tam svého bývalého nadřízeného Valtra Komárka líčí až snad poněkud nespravedlivě jako člověka politicky málo charakterního, píšícího pro peníze bezcenné marxistické publikace a utápějícího nějakou soustavnější práci Prognostického ústavu v nekonečných hlasitě pronášených úvahách k pasivně naslouchajícím podřízeným. Často proklamovanou Komárkovu myšlenku, že dolar bude u nás za šest a marka za dvě koruny zde Ježek právem zesměšňuje.

  Komárek měl ovšem důležité známosti. Jak víme, dělal kdysi na Kubě poradce Che Guevarovi a ze studií v Moskvě znal i Michaila Gorbačova. V roce 1984, kdy byl vyzván, aby vybudoval ústav vědecké prognózy který by pro Štrougalovu vládu vypracoval jakýsi dlouhodobý výhled do budoucnosti komunistického Československa, nebyl ještě Gorbačov na vrcholu moci v Sovětském svazu, ale je dost pravděpodobné, že Komárek měl být jeho předsunutou pákou nového vývoje, ovšemže asi nikoliv revolučního v tom smyslu, jak to dnes prezentuje. Podivná směsice, která pak ve vládních strukturách po listopadu vznikla spojením už tak velmi rozdílných lidí z Prognostického ústavu s neméně rozmanitými příslušníky disentu a navíc ještě s představiteli starého režimu, jako byli Marián Čalfa či Miroslav Vacek, udala první impulsy polistopadové politiky a transformace - neznámo přesně od čeho k čemu.

  Jeden pracovník Prognostického ústavu však v nových vládních reprezentacích chyběl, i když i on společně s ostatními přišel po 17. listopadu působit do Občanského fóra. Když ho však někteří lidé ze Západu, kteří znali jeho podobu, poznali při televizních záběrech, dotyčný muž z očí veřejnosti zmizel, i když se jeho jméno občas objeví i v tak zvaných otevřených zdrojích. Ten - dnes už bezmála sedmdesátník - se jmenuje Karel Koecher a i o něm bychom se v souvislosti s Komárkovým článkem měli zmínit. Autor tam totiž hned zkraje říká, že pověření založit Prognostický ústav přijal jen s tou podmínkou, že bude přijímat pracovníky výhradně podle své vlastní volby. Pod dojmem těchto kategorických slov se vtírá otázka, co Komárka vedlo k tomu, že přijal také Karla Koechera, který se nikterak netajil se svou více než zajímavou minulostí. Například ve velké Mitrochinově knize o KGB, kterou vydalo nakladatelství Academia, se dovídáme, že s požehnáním StB Karel Koecher a jeho žena Hana vylíčili valnou část své barvité kariéry v knize Špion proti špionovi, která vyšla v Americe. Jsou tam zejména neuvěřitelně pikantní podrobnosti o částečně zpravodajsky řízených sexuálních aktivitách obou manželů v nejvyšších amerických kruzích, což ovšem, kromě materiálů vhodných snad k osobnímu vydírání, nějaké zvláštní výsledky nepřineslo. To mnohem závažnější byla Koecherova hra s CIA ve službách StB a KGB, kdy i sám šéf KGB Andropov označil jeho zprávy za nesmírně důležité a cenné. Koecher také významně přispěl k odhalení amerického špiona Ogorodnika na sovětském ministerstvu zahraničí a tím i k jeho smrti, když se při výslechu otrávil vlastním jedem.

  Jednoho dne v 80. letech však byl Koecher v Americe odhalen a pobyl patnáct měsíců ve vězení. Pak - prý na přímý pokyn Gorbačovův - byl, jakožto v historii první Nerus, vyměněn za sovětského disidenta Ščaranského. Odejel do Československa, kde ho na nějaký čas ještě zaměstnala StB, a pak byl Valtrem Komárkem přijat do prognostického ústavu. Naskýtá se otázka, zdali i v tom neměl prsty sám Gorbačov a KGB.

  Faktem je, že Koecher ani jeho manželka nedělali žádné drahoty ve styku s médii, hovořili i v Radiofóru Českého rozhlasu 1, a nedávno jsem se v Reflexu dočetl, že Koecherovo jméno figurovalo v souvislosti s jistou poradou, kterou do Vídně svolal otec milence princezny Diany k šetření kolem jejich smrti. Pan Koecher Reflexu přiznal, že pro účastníky schůzky jen sjednal ve Vídni ubytování, ale pak odejel do Prahy a samotného jednání se nezúčastnil.

  I tak, řekne si čtenář Komárkova článku v Lidových novinách, jaké to podivuhodné osobnosti si tento podivuhodný ředitel vybíral do své podivuhodné školy revoluce!

  Jiří Ješ, Nový Polygon 6/2003, 1.12.2003

  OdpovědětVymazat
 21. Anonymní19:09

  Máme prezidenta – občané zametáme – minulost nám již nepatří, ale bude nás pronásledovat.

  Přes veškerá prohlášená bychom však měli provésti rekapitulaci posledních více jak 60-ti let. Je to poučné a vysvětluje to stav naší země.

  Na anglickém gymnáziu v Praze ve Vladislavově ulici po roce 1945 studoval celkem nevýrazný hoch, jehož anamnéza a závratná kariéra začíná však až po roce 1965. Tehdy došlo k mnohým únikům informací KGB a američtí a britští nelegálové (tzn. pracovníci NKVD, ale britští a američtí občané) ztratili možnost získávání špionážních informací. Tehdy se vyznamenala československá StB. Její pracovníci Karel a Hana Koecherovi vyrazili do New Yorku s tvrzením, že prchají před komunistickou persekucí do svobodného světa. K. Koecher získal místo poradce v Rádiu Svobodná Evropa pro své jazykové vybavení, trvale si zvyšoval kvalifikaci na Indiana University a po té doktorátem na Columbia University. Vystupoval po celou dobu jako zarytý antikomunista a dokonce i bojoval za diskreditaci Ivana Lendla jako Čecha. Byl asistentem filosofie na Wagner College. Jeho žena Hana Koecherová v té době významně obchodovala s diamanty, což ji umožňovalo pravidelně cestovat a pracovat jako kurýr StB. Americká CIA uvádí ve svých záznamech, že byla i nejvýkonnější sexuální špionážní pracovnicí StB. V roce l970 byl Karel Koecher odvolán do Prahy, aby se účastnil aktivních opatření StB. V roce 1973 pronikl do CIA jako agent KGB pod krycím jménem RINO. Počátkem 1980 byli manželé Koecherovi odhaleni a zatčeni. V roce 1984 pak byli po jasném přiznání do protokolu CIA vyměněni dle dohody za disidenta Anatolije Ščaranského, když překročili most Glienicker spojující Západní Berlín s NDR. Hana K. tehdy v norkovém kožichu s vysokou norkovou bílou čepicí. Hana Koecherová ještě do roku 1992 pracovala na obchodním oddělení britského velvyslanectví, kdy byla vyhozena, po odhalení minulosti českým novinářem.

  Ale vraťme se ke konci roku 1989, kdy na zasedání disidentů a tvořícího se OF za všeobecného nadšení národa přichází Karel Koecher (kdo ho pozval??, s kým byl domluven??) a doporučuje ke spolupráci na výstavbě nového státu celé vedení prognostického ústavu. Představuje jako své hlavní odborníky tohoto ústavu Waltra Komárka, Václava Klause a Vladimíra Dlouhého. Všichni po dobu totality buď pracovali či studovali s požehnáním KSČ a StB v zahraničí jako členové(?), sympatizanti(?), či jako co, když normální občan nemohl ani na krok mimo hranice země bez výjezdní doložky. Jak nedokonalé a lživé jsou materiály StB, jak nedokonalý je lustrační zákon! Jen pro smích Koecherům a všem dalším spolupracovníkům a pomahačům, ať v KSČ či mimo.

  Václav Klaus dne 10. března 2003 v denním tisku Právo říká: „…nedopusťme, abychom trávili čas nekončícími spory o interpretaci minulosti a to zejména posledního desetiletí.“

  Pane prezidente, při veškeré úctě k Vaší osobě, nemůžete toto vyjádření myslet vážně, aniž byste nepřesvědčil občany, že zlo se i nadále vyplácí a v této zemi je zcela beztrestné. Nejde tak jen o Vás a Vaše postavení prezidenta, ale především kryjete celou řadu ekonomických manipulátorů, kteří zcizovali majetky, tunelovali podniky a banky, vše jen podle svých představ a úmyslů. Špatný a nepokrytě zlý úmysl se nedá našimi děravými zákony postihnout. A Vy to zajisté jako dlouholetý pracovník vlády a parlamentu vědět musíte.

  Tak jako Váš předchůdce Václav Havel, i Vy jste povinen a hlavně nucen vracet poskytované služby Vám, jako i Václavu Havlovi, svým podporovatelům Koecherům či Čalfům a mnoha dalším, jejichž seznam by jen zatížil toto sdělení.

  Je pravdou, že ač jistě bez úmyslu, jste přesvědčil občany, že KSČ se nezměnila. Antikomunismus je mrtev - jsou Vaše slova. I kdybychom chtěli věřit, že KSČ je po roce 1989 jiná, odmítající a zavrhující násilí minulosti, svým rozhodnutím podpořit Václava Klause, svého třídního nepřítele, při volbě prezidenta nás přesvědčuje o stejných metodách i postupu k moci jako v minulosti.

  Je velikým omylem domnívat se, že minulost nám nepatří. Ta bude provázet a pronásledovat prezidenty i nás. Budeme zváženi a shledáni lehkými, protože zlu jsme nezabránili a budoucnosti neprospěli.

  Pokud tyto řádky budou interpretovány jako hanobení hlavy státu, parlamentu a politických stran, pak sděluji, že autorovi nejde ani o moc či slávu jako spíše o to, aby naše minulost byla dokonaleji osvětlena. Abychom se konečně dozvěděli pravdu o revoluci, pokud jí vlastně byla, v roce 1989. Protože to byla doba předáni moci, doba zářivá, ale i pro mnohé odpůrce totalitní moci varující.

  V Praze, 12. března 2003

  MUDr. Jan Fořt
  Předseda Konzervativní strany
  www.skos.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Anonymní19:17

  Můj spolužák velešpion

  Ze sdělovacích prostředků jsme se dověděli, že zemřel enderácký šéf Stasi Markus Wolf, uznávaný mistr řemesla. Naše televize si ke svědectví o jeho kvalitách přizvala českého velmistra mezi špiony, Karla Köchera.
  Karel byl můj spolužák na Francouzském gymnasiu v Praze. Chodil sice o ročník níž, ale už tenkrát byl středem pozornosti. Když jste narazili na chodbě na skupinku diskutujících studentů, bylo téměř jisté, že je tam i Karel. Vzpomínám, že dokonce kolovala fáma o jeho románku s mladou ruštinářkou.
  Pak jsem o něm dlouho neslyšel, až teprve v roce 1986, kdy v ČT ukázali, jak došlo na jednom berlínském mostě k výměně odhaleného špiona KGB Karla Köchera za ruského disidenta Anatolije Ščaranského, který pak emigroval do Izraele.
  O podivuhodné kariéře Karla Köchera píše ve své knize někdejší archivář KGB Vasilij Mitrochin. Ten po 12 let takřka denně vynášel opisy přísně tajných materiálů zahraniční rozvědky KGB a schovával je na své dače. V roce 1992 navázal styk s britskou tajnou službou, která ho i s jeho archivem propašovala do Británie.
  Karel Köcher s manželkou Hanou po dohodě s Stb emigrovali do USA v roce 1965. To už v Praze vystudoval matematicko fyzikální fakultu UK a FAMU. Karel se stal spolupracovníkem radia Svobodná Evropa a začal studovat na Indiana University a získal doktorát na Kolumbijské univerzitě. Tam byl jeho profesorem i Zbygniev Brzezinsky, pozdější poradce pro národní bezpečnost presidenta Cartera, který doporučil vynikajícího studenta s IQ 180 a perfektní znalostí čtyř jazyků do CIA. Samozřejmě, že Karel vystupoval jako zarytý antikomunista. Stal se odborným asistentem katedry filosofie na Wagner College na Staten Islandu, Hana obchodovala s diamanty, dojížděla do Evropy a působila jako kurýr.
  „Köcherovi byli nejspíše sexuálně nejvýkonnějšími nelegály v historii prosovětské špionáže, v čemž se postupně zdokonalovali nejen na večírcích, kde se střídali jejich partneři, ale i při skupinových orgiích v newyorkských sex klubech“, píše ve své knize Mitrochin.
  Není divu, že se takový život Köcherovým zalíbil, a tak Karel odmítl v r. 1970 odjet na pokyn Stb do Prahy a spolupráci s tajnou službou ukončil. V r. 1973 se přestěhoval do Washingtonu, získal práci překladatele v sovětské sekci CIA s přístupem k nejtajnějším materiálům. Washington byl, jak později sám prohlásil, hlavním městem sexu na světě, a získal při něm řadu přátel mezi agenty CIA. V r. 1974 Karel obnovil své kontakty s Stb, a protože KGB neměla v té době významného člověka v USA, stal se pod krycím jménem RINO i jejím agentem. O rok později dodal newyorkské rezidentuře KGB vysoce oceněné materiály o operacích CIA proti SSSR v zemích třetího světa. Dodávané materiály osobně ohodnotil Andropov jako důležité a cenné.
  Počátkem 80. let byli Köcherovi prozrazeni agentem CIA působícím v Stb, v roce 1984 byli zatčeni, a po dvou letech vráceni do ČSSR, onou výměnou za Ščaranského. Po návratu pracoval Karel Köcher v Prognostickém ústavu s V. Klausem. V. Dlouhým, M. Zemanem a dalšími. V Reflexu č. 34-35 z roku 1991 si reportér Josef Klíma mj. povšiml jeho fyzické podoby s V. Klausem, která asi není náhodná. (Viz foto)
  Třída gymnázia, již navštěvoval Karel, byla pozoruhodná i jinak. Chodil do ní i můj další spolužák z obecné školy, potomek známého historika z 19. století, Vácslav Vladivoj Tomek. Ten se proslavil na opačné straně barikády: zorganizoval protikomunistickou skupinu mladíků, v níž byl i další spolužák, Vladimír Straka. Ta, aby získala zbraně, přepadla v roce 1952 vojenskou hlídku ve Strašnicích, a jednoho vojáka zastřelila. To však je už námět na jiný článek, který by se mohl jmenovat, Můj spolužák terorista. Sluší se tady poznamenat, že ani Köcher, ani Tomek nebyli žáky školy od r. 1945, ale přistoupili až o hodně později.
  V nedávné době, po více než 50 letech, se konala schůzka absolventů gymnázia. Na ni, ač prý nepozván, přišel i Karel Köcher. Seděl opodál, mnozí spolužáci se od něj distancovali, někteří považovali za drzost, že vůbec přišel. Mne však Karel zajímal, přisedl jsem, vzpomněl si na mne podle jména a ochotně si se mnou povídal. Některé věci, které uvádí Mitrochin bagatelizoval, o sovětských agentech KGB mluvil s jistou úctou. Byli to prý velice inteligentní lidé, kteří dobře chápali vady sovětského systému a s nimiž prý bylo možné nalézt společnou řeč. Někteří prý dokonce usilovali o progresivní změny. Na otázku, zda nenapíše paměti, jsem jednoznačnou odpověď nedostal. Není divu. Je stále aktivní, má firmu zaměřenou na ekonomické a organizační poradenství a není pochyb, že je nadále využíván jako odborník na desinformace a zpravodajské hry.
  V příštím roce se schůzka absolventů gymnázia má opakovat. Bude nás určitě zase méně. Stařečkové a stařenky přišedší nejen z Česka, ale z celého světa, nostalgicky zavzpomínají na život, který tak rychle uplynul a z něhož už tak moc nezbývá…

  Ivo Krieshofer

  OdpovědětVymazat
 23. Friend from US19:29

  I would say Klaus takes over Lukasenko's role as Putin's love interest, and perhaps even main character. You begin to see a lot more story with Klaus in coming month’s

  OdpovědětVymazat
 24. Noviny do kazde rodiny19:44

  S Klausem mel chodit do skoly jisty Rehulka, zijici dlouha leta v Sydney a kteremu vadi ze pan Vanek pouziva nazev Spolecnost Slusnych Krajanu.

  OdpovědětVymazat
 25. Anonymní21:41

  Byl právě náš pan profesor president V. KLAUS, který svým "soukromým "dopisem podpořil bývalého komunistu a následně CHARTISTU, t. hraílka --který se spolu j. novákem podíleli na podvodu oficiálně zvaném SAMETOVÁ REVOLUCE---jednalo se o dopis, když vyšlo díky HUČÍNOVI najevo, kdo je ve skutečnosti TOMÁŠ HRADÍLEK---klikni do GOOGLE jméno t. hradílek

  OdpovědětVymazat
 26. Anonymní21:51

  Moji milí, nezlobte se, ale svou povahou je článek přesně v intencích Rudého Práva neblahé pměti. Ani náznak jakéhokoliv důkazu, ba ani indicie která by zavdávala důvod k podezření. Tak tohle jsem v životě viděl už mnohokrát a na takovouhle hru již nikdy nenaletím. Věřit něčemu jen proto, že to někdo napsal na papír nebo uložil na Internetu, to zkoušejte na někoho jiného. Předložte konkrétní informace, nikoliv apriorní tvrzení. To vám, přátelé, nezobu.

  OdpovědětVymazat
 27. Anonymní22:26

  Dukazy Vazeny pane tezko muze zde v diskuzi predlozit. Ale pokud je mi znamo, jedna mezinarodni organizace se sidlem v Ceske republice pozada, nebo uz pozadala autora "Temne minulosti" o rozhovor v kterym o dukazech urcite padne slovo.

  OdpovědětVymazat
 28. Anonymní0:13

  Profile: Vaclav Klaus, the provocateur from Prague

  The Czech president was criticised for his anti-EU comments in Dublin but he has never shied away from making enemies
  Last week’s diplomatic spat could appear like a storm in a thimble compared to what lies ahead. Who knows what political havoc Klaus may wreak in the EU in the first half of next year? It will certainly be impossible for the Irish government to re-run a Lisbon referendum with this Czech at the European tiller.

  http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/ireland/article5161990.ece

  OdpovědětVymazat
 29. Anonymní0:14

  And now the Manchurian microchip
  Robert Eringer


  The geniuses at Homeland Security who brought you hare-brained procedures at airports (which inconvenience travelers without snagging terrorists) have decreed that October is National Cyber Security Awareness Month. This means The Investigator -- at the risk of compromising national insecurities -- would be remiss not to make you aware of the hottest topic in U.S. counterintelligence circles: rogue microchips. This threat emanates from China (PRC) -- and it is hugely significant.

  The myth: Chinese intelligence services have concealed a microchip in every computer everywhere, programmed to "call home" if and when activated.

  The reality: It may actually be true.

  All computers on the market today -- be they Dell, Toshiba, Sony, Apple or especially IBM -- are assembled with components manufactured inside the PRC. Each component produced by the Chinese, according to a reliable source within the intelligence community, is secretly equipped with a hidden microchip that can be activated any time by China's military intelligence services, the PLA.

  "It is there, deep inside your computer, if they decide to call it up," the security chief of a multinational corporation told The Investigator. "It is capable of providing Chinese intelligence with everything stored on your system -- on everyone's system -- from e-mail to documents. I call it Call Home Technology. It doesn't mean to say they're sucking data from everyone's computer today, it means the Chinese think ahead -- and they now have the potential to do it when it suits their purposes."

  Discussed theoretically in high-tech security circles as "Trojan Horse on a Chip" or "The Manchurian Chip," Call Home Technology came to light after the Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) launched a security program in December 2007 called Trust in Integrated Circuits. DARPA awarded almost $25 million in contracts to six companies and university research labs to test foreign-made microchips for hardware Trojans, back doors and kill switches -- techie-speak for bugs and gremlins -- with a view toward microchip verification.

  Raytheon, a defense contractor, was granted almost half of these funds for hardware and software testing.

  Its findings, which are classified, have apparently sent shockwaves through the counterintelligence community.

  "It is the hottest topic concerning the FBI and the Pentagon," a retired intelligence official told The Investigator. "They don't know quite what to do about it. The Chinese have even been able to hack into the computer system that handles our Intercontinental Ballistic Missile system."

  Another senior intelligence source told The Investigator, "Our military is aware of this and has had to take some protective measures. The problem includes defective chips that don't reach military specs -- as well as probable Trojans."

  A little context: In 2005 the Lenovo Group in China paid $1.75 billion for IBM's PC unit, even though that unit had lost $965 million the previous four years. Three congressmen, including the chairman of the House Armed Services Committee, tried to block this sale because of national security concerns, to no avail. (The PRC embassy in Washington, D.C., maintains a large lobbying presence to influence congressmen and their staffs through direct contact.)

  In June 2007, a Pentagon computer network utilized by the U.S. defense secretary's office was hacked into -- and traced directly back to the Chinese PLA.

  A report presented to Congress late last year characterized PRC espionage as "the single greatest risk to the security of American technologies." Almost simultaneously, Jonathan Evans, director-general of MI5, Britain's domestic security and counterintelligence service, sent a confidential letter to CEOs and security chiefs at 300 UK companies to warn that they were under attack by "Chinese state organizations" whose purpose, said Mr. Evans, was to defeat their computer security systems and steal confidential commercial information.

  The Chinese had specifically targeted Rolls-Royce and Shell Oil.

  The key to unlocking computer secrets through rogue microchips is uncovering (or stealing) source codes, without which such microchips would be useless. This is why Chinese espionage is so heavily focused upon the U.S. computer industry.

  Four main computer operating systems exist. Two of them, Unix and Linux, utilize open-source codes. Apple's operating system is Unix-based.

  Which leaves only Microsoft as the source code worth cracking. But in early 2004, Microsoft announced that its security had been breached and that its source code was "lost or stolen."

  "As technology evolves, each new program has a new source code," a computer forensics expert told The Investigator. "So the Chinese would need ongoing access to new Microsoft source codes for maintaining their ability to activate any microchips they may have installed, along with the expertise to utilize new hardware technology."

  No surprise then that the FBI expends much of its counterintelligence resources these days on Chinese high-tech espionage within the United States. Timothy Bereznay, while still serving as assistant director of the FBI's Counterintelligence Division, told USA Today, "Foreign collectors don't wait until something is classified -- they're targeting it at the research and development stage." Mr. Bereznay now heads Raytheon's Intelligence and Information Systems division.

  The PRC's intelligence services use tourists, exchange students and trade show attendees to gather strategic data, mostly from open sources. They have also created over 3,500 front companies in the United States -- including several based in Palo Alto to focus on computer technology.

  Back in 2005, when the Chinese espionage problem was thought to be focused on military technology, then-FBI counterintelligence operations chief Dave Szady said, "I think the problem is huge, and it's something we're just getting our arms around." Little did he know just how huge, as it currently applies to computer network security.

  The FBI is reported to have arrested more than 25 Chinese nationals and Chinese-Americans on suspicion of conspiracy to commit espionage between 2004 and 2006. The Investigator endeavored to update this figure, but was told by FBI spokesman William Carter, "We do not track cases by ethnicity."

  Excuse us for asking. We may be losing secrets, but at least the dignity of our political correctness remains intact.

  Oh, and Homeland Security snagged comic icon Jerry Lewis, 82, trying to board a plane in Las Vegas with a gun -- no joke.

  OdpovědětVymazat
 30. Anonymní10:05

  Subject Koecher etc.:

  Mnohem vice o pripadu Karela Koechera bylo uverejneno PRED ROKEM 2000 v Newyorskych listech

  http://newyorskelisty.com/nyl/1999/diana/koech.html

  Mimochodem, jsem autorem te fotografie (kterou tam naleznete) z 28. listopadu 1984 Karla Koechera, po jeho zatceni (uprostred) s dvema FBI agenti. Moji fotku pro (NY) Daily News, pouzilo mnoho medii behem let.

  Josef Schrabal, redakcel@newyorskelisty.com

  OdpovědětVymazat
 31. Anonymní10:05

  Subject Koecher etc.:

  Mnohem vice o pripadu Karela Koechera bylo uverejneno PRED ROKEM 2000 v Newyorskych listech

  http://newyorskelisty.com/nyl/1999/diana/koech.html

  Mimochodem, jsem autorem te fotografie (kterou tam naleznete) z 28. listopadu 1984 Karla Koechera, po jeho zatceni (uprostred) s dvema FBI agenti. Moji fotku pro (NY) Daily News, pouzilo mnoho medii behem let.

  Josef Schrabal, redakcel@newyorskelisty.com

  OdpovědětVymazat
 32. Vidim to tak, že niekto chce zdiskreditovať Klausa...

  OdpovědětVymazat
 33. Vidim to tak ze niekomu Klaus vadí a chce ho zdiskreditovať...

  OdpovědětVymazat
 34. Anonymní9:47

  Kopie dokumentu jsou mily Josefe patricnym dukazem o svinstvu ktereho se Klaus dopustil. Zdiskreditoval se sam svym podlym jednanim.

  OdpovědětVymazat
 35. Anonymní4:04

  No jestli měla FBI takovéto "znalce" tak potěš koště... Ale doufám, že ne, dotyčný tam dělal pravděpodobně vrátného. Usuzuji, ze skutečností mě známých, které tento "superspy" dotyčný buď schválně překrucuje, nebo neví, o čem mluví.
  O vaší úrovni vypovídá i uveřejnění výlevu té ubužačky alkoholičky Holubové. To stačí, važení.

  OdpovědětVymazat
 36. Urcite vetsi znalec nez vy anonyme z prezidentske kancelare.  Ex-C.I.A. Officer Who Defected to Moscow Is Arrested in Sweden  Only C.I.A. officer to defect to the Soviet Union was arrested today in Sweden, raising the possibility that he might be returned to the United States to stand trial on spy charges, Justice Department officials said.

  The officer, Edward Lee Howard, fled the United States from his home in New Mexico in 1985, barely eluding pursuing Federal law enforcement agents who had closed in on him after getting a tip from a Soviet defector.

  Granted political asylum in the Soviet Union in 1986, Mr. Howard lived under the patronage of the KGB in Moscow and Eastern Europe, sometimes traveling abroad with false identity papers and granting occasional interviews.

  But through it all, he has cautiously remained just beyond the grasp of Western law enforcement authorities, until several months ago when he traveled to Sweden for reasons that are still unexplained. His presence there was first reported this week by The Associated Press.

  Mr. Howard's arrest by Swedish secret police on a visa violation could lead to his forcible return to the United States to face Federal charges in a case that created turmoil in intelliegence and law enforcement circles.

  But so far, Swedish authorities have not agreed to turn Mr. Howard over to the United States, and espionage is not an extradictable offense under current bilateral treaties. One senior Administration official said the Swedes could expel him, possibly to Russia or to another country.

  The Federal Bureau of Investigation and the Central Intelligence Agency were deeply embarrassed when Mr. Howard, using techniques he learned at the agency, slipped through their grasp as he fled to the Soviet Union after passing information that intelligence officials said had devastated operations in Moscow.

  Officials accused him of selling secrets about C.I.A. operational methods and recruiting techniques and, most important, of disclosing the identities of some of the agency's Soviet operatives, which reportedly led to the execution of several Soviet citizens.

  Mr. Howard has denied the charges.

  Law enforcement officials who have met with Swedish authorities are said to be putting heavy pressure on Stockholm to permit his return.

  The case against Mr. Howard opened with the defection in Rome of Vitaly Yurchenko, a high-level Soviet intelligence official, who briefly switched loyalties to the United States in 1985.

  Mr. Yurchenko provided explosive details of the Soviets' penetration of the C.I.A, asserting that a man known to him as Robert, who had been groomed for a secret position in Moscow, had provided information about methods for contacting Soviet agents. His description perfectly matched Mr. Howard.

  Mr. Howard had enlisted in the C.I.A. in 1981 and later underwent extensive training to be stationed in Moscow. But after he failed a series of lie-detector tests, he was forced out of the agency. He moved to Santa Fe, N.M., where he worked as a researcher for a state legislative committee.

  In September 1985, when the F.B.I. finally closed in on Mr. Howard, he was gone. His wife, Mary, drove in the family car with a dummy on the front seat, leading agents to believe he was at home when in fact he had fled to Mexico.

  Mary Howard was not charged in connection with her husband's escape. She is said to be living in the United States, but her whereabouts are not publicly known.

  Mr. Howard's detention in Sweden came after authorities denied his application for an extension of his temporary residence permit, The Associated Press reported.

  OdpovědětVymazat
 37. Vanek8:27

  O vaší úrovni vypovídá i uveřejnění výlevu té ubužačky alkoholičky Holubové. To stačí, važení.
  --------------------------

  Co tim chtel anonymni "znalec" rici?
  Kazdy den v ceskem tisku jsou sokujici zpravy o alkoholickych ceskych detech a anonymni "abstinent" si vsimne "alkoholicky" Holubove?

  OdpovědětVymazat
 38. Anonymní12:51

  K tem DUKAZUM! Mili, premili, ctenari, myslete a srovnavejte. Jak dopadla po roce 1990 CR jako domaci prumyslova zeme z exportim potencialem? Kam zmizely pohledavky k zahranicnim statum? Kam se podel zlaty poklad republiky? Jak se vekslacky urcoval smenny kurz koruny? Kam zmizely penize z rozkradenych bank a statniho rozpoctu za celou dvacetiletou eru? A nakonec nelepsi argument - Jak je mozne, ze dodnes neni schvalen ustani zakon o obecnem referendu? A jak je mozne, ze tu vubec pred tzv. privatizaci statniho majetku az podnes vznikla a trva dozivotni imunita na vse protizakonne? A tento stav trva dodnes! A kdo ji prosazoval v parlamentu? Ten, na ktereho chcete dukazy.... Dalo by se ve vyctu pokracovat. Politicky tomu po celou dobu kraluje politicky hradni kmotr! Je snad nedostatek dukazu? Je dukazem, ze vsichni, co ze statniho kradli a kradou nikdy nebyli odsouzeni dle zvyklosti civilizovanych zemi? V oblasti korupce jsme srovnavani s "koncem" civilizovaneho sveta. Jake dalsi dukazy?????

  OdpovědětVymazat
 39. Anonymní20:25

  This is my first time pay a quick visit at here and i am actually pleassant to read everthing at single place.
  My page - cool articles for teenagers

  OdpovědětVymazat