13.2.09

Pražský hrad potřebuje derathizovat. Samolibí žvanilové nemívají ve zvyku snášet kritiku nebo se nad jejím obsahem aspoň zamýšlet. O Klausovi to platí beze zbytku, což ostatně Jeho Veličenstvo samo potvrdilo hned dva dny po uveřejnění Zvěřinova sloupku. Jeho autora označil tatíček za bolševika a podstatu kritiky za sociální kýč. Vice zde

17 komentářů:

 1. Anonymní12:29

  měl by si zkusit tyhle bláboly "vyprávět" na ústecku, kde je nezaměstnanost mezi 12 a 14 %. Zajímalo by mě, jestli by si skutečně dovolil tyhle zlý "kecy" říkat do očí - lidem bez práce a bez peněz a tedy nutně i hladovým. Co je to za tvora, co "to" vůbec sedí na hradě?

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní20:40

  Pan Zaoral na viditelnou a velmi rado predvadenou aroganci rovanjici se cynismu, kterou jiz jako predseda vlady predvadel u Jilkove Kotli. A v podobne situaci. Jeho nekteri clenove vlady o nem vydavali svedectvi, jak ridil sve vlady. Opet arogance a neurvalost. Jeho styl -"valcovat to a toho, co a kdo s nim nesouzni"! Nyni pan prezident v rychlosti neobvykle v jeho stylu s patricnym pisemnym a medialnim vystoupenim zduvodnil, proc je on pro cenzuru a pronasledovani novinaru a jejich redakci! Duvody viidm v tomto:
  1. Zakon neresi uniky z policejnich spisu a odposlechu! Tomu nezabranuje, spise naopak! Chrani tyto uniky, protoze se verejnost o tom nedozvi!
  2. Zakon je namiren prave proti demikracii a prava na informace z oblasti rizeni statu a to primo kriminalniho zamereni! Kryje takove praktiky jako je tajne a neciste rizeni statu. Je to o tom, co svet uz davno zna, likvidace lidi vseho druhu a vsemi prostredky, kam patri i unosy a vrazdy lidi. Zadne informace neproniknou.

  Ano pratele, je tu jiz primy nastup mafijniho rizeni statu s podporou zakona!
  Jak rekl nedavno p. Kubice do tv kamery. "Nejde jiz o pronikani mafiji do rizeni statu. Mafie jiz pronikly do rizeni statu!"

  OdpovědětVymazat
 3. Organizacni vybor - Listopad 200920:50

  SEJDEME SE U KONE

  oslavit 20. vyroci sametoveho podvodu.
  Organizacni vybor

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní4:17

  Evropští vydavatelé novin tvrdě kritizují čtvrteční schválení novely českého trestního řádu, která mimo jiné zakazuje zveřejňování odposlechů. Podle sdružení vydavatelů ENPA je novela v příkrém rozporu s mezinárodními závazky ČR ohledně svobody médií a narušuje právo občanů na informace.

  "V zemi, kde tisk sehrál tak zásadní a důležitou roli při kolapsu komunismu a zajištění práv a svobod pro české občany, tato novela představuje vážnou překážku pro další vykonávání investigativní žurnalistiky," uvedl šéf ENPA Valdo Lehari.

  Rozhodne prezident - a tedy rozhodl! no a moc se mu to povedlo! a pokud "to" ještě odsouhlasí Ústavní soud( o čemž pochybuji)no tak to hezky a s ostudou skončí ve Štrasburku, kde se budou zajisté velice divit, jak může poslanec demokratického státu - navrhnout a odsouhlasit - CENZURU a jak tuto CENZURU, KTERÁ NEMÁ CO DO ČINĚNÍ v demokratické a svobodné zemi - podepsat prezident, té demokratické a svobodné země?

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní7:25

  jsem na to zvědavá, co s tím budou všichni dělat,


  jsme totiž jediná demokratická a svobodná země, kde je opět zaváděna cenzura.., Jsem velice zvědavá co udělají s tím "pokusem" zlikvidovat Listinu lidských práv a základních svobod - která je mnohostrannou mezinárodní smlouvou a jako smlouva "ratifikovaná Parlamentem" je součástí právního řádu,(kde se píše,)stanoví-li mezinárodní smlouvsa něco jiného než ZÁKON, POUŽIJE SE MEZINÁRODNÍ SMLOUVA!no a na to se naše hlava státu "klidně vykašlala"!

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní11:54

  komentář k diskuzi o cenzuře podepsané hlavou státu..

  Hospodářské noviny :
  Autor: Mikeš

  Klid, to je v pohodě, zveřejní se to v zahraničí na netu :)

  a nikdo nic nezmůže. Anonymní publikování na zahraničních serverech bude pro nás stejně důležité jako je to teď pro Číňany. :)

  (Zatím ten komentář vypadá jako legrace, ale brzy to přestane být "sranda")

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní21:27

  možná že se do ČR opět vrátí vysílání Svobodné Evropy ?

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní10:34

  Neřešené problémy s ilegálními a nezaměstnannými cizinci..
  Jen za uplynulé dva roky přijelo pracovat do českých továren na 20 000 Vietnamců a 5000 Mongolů. Skutečná čísla jsou ale mnohem vyšší, protože divoký dovoz lidí nikdo nekontroluje. Kvůli hospodářské krizi se dělníci ocitli v situaci, která nemá žádné východisko. Jde o dokonalou past - otročí za šílených podmínek a nemohou se vrátit domů.

  Příčinou současného stavu je obrovská korupce, která provází udílení víz na českých zastupitelských úřadech. Každý Vietnamec, který se chce do Česka dostat, musí zaplatit různým zprostředkovatelům a agenturám napojeným na české úředníky až 14 tisíc dolarů, jinak nedostane vízum ani práci. I když podnikat vůbec nechtějí, na ambasádě v Hanoji se vydávají výhradně podnikatelská víza, která jsou pro korupci a otrokářství ideální...
  Ale to nekončí, ty "dovozní" agentury cizinců nadále existují a dále do ČR přivážejí další a další nezaměstnané - a my už máme svých nezaměstnaných cca 300 000 ? a co bude dál, kdo tomu udělá konec?

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní11:03

  Vždyť my, tedy ČR, je pro civilizovaný svět svým způsobem pohroma...

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní11:30

  K 31. 12. 2008 evidovaly úřady práce v ČR, celkem 352 250 osob bez zaměstnání..a přesto všechno dále existují "prapodivné agentury" vozící sem další a další - budoucí nezaměstnané a de facto nezaměstnantelné cizince? proč to vláda rychle "nezatrhne"?

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní11:37

  "Deník - Zprávy :

  NKÚ: Ministerstvo se nestará o své podniky Praha - Nedostatky v zakládacích listinách, pozdní schvalování účetních závěrek i výročních zpráv až s několikaletým zpožděním nebo zdlouhavé schvalování prodeje nepotřebného majetku.

  Lázně Karlova Studánka

  Autor: DENÍK/Dalibor Otáhal : Závažné chyby objevil Nejvyšší kontrolní úřad při kontrolách čtyř státních podniků, jejichž zakladatelem je ministerstvo zdravotnictví. „Státní podniky neměly dostatečně vymezený majetek, nebyl přesně vyjmenován v zakládacích listinách ani obchodním rejstříku. To může vytvářet obavy, zda s ním nenakládají v rozporu se zákonem,“ prohlásil prezident NKÚ František Dohnal"..

  Nepořádek, kam oko dohlédne..

  OdpovědětVymazat
 12. Anonymní10:10

  Lisabonská smlouva :
  Právníci potvrzují: Klaus nemusí podepsat Lisabonskou smlouvu
  Autor: Tomáš Břicháček | Publikováno: 17.2.2009 | Rubrika: Politika

  Na známém právnickém blogu Jiné právo, který je místem setkávání předních českých právních teoretiků, zejm. z oblasti evropského a ústavního práva, se rozvinula zajímavá diskuse o otázce, zda je prezident povinen ratifikovat mezinárodní smlouvu, s jejíž ratifikací parlament vyslovil souhlas. Jasně většinovým názorem je, že ratifikovat mezinárodní smlouvu, s jejíž ratifikací Parlament vyslovil souhlas, není prezidentovou povinností. Takovou smlouvou je i tzv. Lisabonská smlouva"!
  Ano jak tak koukám, tak prezident - kromě toho, že mu to musí "slušet" na známkách, tak už nemusí, ale lautr nic - možná snad jen "mávat" z hradu některým výjímečným hostům. Ale nakrásně, když nebude "dělat" vůbec nic, tak nadělá daleko méně škody, nežli když se pokouší "rozšlapat" ODS - "zadupat" do země" předsedu vlády ČR - nebo "hovořit" o EU, že je to totéž, jako RVHP...

  OdpovědětVymazat
 13. Anonymní20:16

  Sněmovna ve středu schválila lisabonskou smlouvu, která má reformovat fungování rozšířené EU. Pro přijetí dokumentu hlasovalo 125 ze 197 přítomných poslanců. Ratifikace smlouvy v Česku skončí tehdy, až ji schválí i Senát a podepíše prezident.

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní20:29

  papá se zajisté opět obrátí se stížností na Ústavní soud - jemu vadí všechno co jen trochu "zavání" západem"! - Vadí mu Evropská unie, vadí mu Lisabonská smlouva, vadí mu NATO.. ačkoliv to samozřejmě neříká nahlas, ale tím jak se "tulí" k rusákům je to jasné - vadí mu samozřejmě Topolánek, který se stává skutečně evropským politikem..Zajímavé je, že mu nevadí komunisté, ti jsou jeho srdci blízcí...Ale nemyslím si, že Ústavní soud schválí ty jeho "dětinské nápady" s opětným napadáním Lisabonské smlouvy..

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní22:27

  podle čl.63, odst.1) písm. b.: prezident republiky sjednává a "ratifikuje" mezinárodní smlouvy - "sjednávání" mezinárodních smluv může přenést na vládu (ale ratifikaci nikoliv). Takže Klaus může klidně "trucovat" až do konce svého volebního období a nemusí podepsat žádnou mezinárodní smlouvu a nikdo jej k tomu nedonutí. Nemáme tady prezidentský sysém a proto nechápu, jak může mít prezident tak neomezenou pravomoc, měli by trochu změnit Ústavu a nějaké ty pravomoce mu "odebrat"! Vždyť nás už jen poškozuje!

  OdpovědětVymazat
 16. Anonymní5:47

  fascinují mě ty "starosti" na lidovkách o naši suverenitu, stará se tam nějaký jirka.b. tak jsem mu doporučila :
  vzít jeho jasnost z hradu za ruku, zabalit si kufr a vydat se hezky spolu, směrem na východ a šťastnou cestu..
  18.2.2009 19:20:11, marie, IP: 88.101.59

  OdpovědětVymazat
 17. Anonymní13:44

  Paradoxem je, ze prave tu posledni pojistku, aby se komunisti nezmocnili vlady, byla za Havla tahle pravomoc dana prezidentovi. Aby nemusel podepisovat, aby nemel casovou lhutu do kdy se musi rozhodnout. Melo se tim branit rude totalite a mezitim ji mame na Hrade pod kurateloui Moskvy. A rusti generalove propleskavani ministra zahranici CR s tim, ze Cesko neni svobodna zeme, ale patri do zony Vychoodni Evropy, tedy Jalta plati dal a nic na tom Cechacci nezmennite. Rakety uz maji namirene, plynovou krizi si taky vyzkouseli a ted vycenuje zuby i Kikina Vodicka!

  OdpovědětVymazat