9.2.09

Petr Pithart, místopředseda Senátu za KDU-ČSL Je to poprvé v mém životě, kdy chtě nechtě vyzývám k tomu, aby ti, kterých se to týká, vzali právo do svých rukou. Aby nevyčkali rozhodnutí o tom, zda něco je, či není ve veřejném zájmu, ale aby se odvážili jednat podle svého nelepšího vědomí a svědomí. Novinářka potrestána za zprávu, jak byl volen Klaus

10 komentářů:

 1. Pistalka18:58

  20 let sametoveho podvodu.
  Listopad 2009-SEJDEME SE U KONE

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní22:19

  Cenzura!
  Myslím si, že na Václavském náměstí bude více lidí, nežli si myslíme, korunu všem těm "nepravostem", které tady jsou, nasadil poslanec Benda a jeho kolegové poslanci, kteří mu tu jeho "korunu" schválili - jsme něco absolutně mimořádného - v žádné demokratické a svobodné zemi neexistuje "cenzura", ale my ČR jsme něco tak absolutně výjímečného, že si i tu cenzuru můžeme dovolit, protože lidi, tedy obecně "mlčí" - protože netuší, že cenzura se neslučuje se svobodou a je proti Listině lidských práv a základních svobod! A proto se sejdeme na Václavském i jiném náměstí - svoboda vč. svobody slova tady byla ani ne těch 20 let!

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní0:37

  napsala jsem do Lidovek:
  v rámci řádného informování obyvatelstva by třeba ČT 1, jako veřejnoprávní televize, kterou si, musíme platit, by měla svého placeného diváka povinně informovat o tom, že poslanci poslanecké sněmovny ČR navrhli a schválili znovu nastolení cenzury. A tedy nezákonným způsobem se pokusili zrušit čl.10 Ústavy ČR. Nezákonným proto, že dle čl. 9, odst.1):Ústava může být doplňována či měněna pouze ústavními zákony - odst 2):Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je NEPŘÍPUSTNÁ!
  Takže se pan poslanec Benda poněkud zmýlil!

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní0:55

  takže my si platíme poslance, kteří mají problém s vysvětlením si - přečteného slova, no to je tedy paráda! a možná i v civilizovaných zemích, dokonce "unikát"!

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní3:29

  a on byl ten Klaus "volen" nějak špatně, nebo co na tom bylo k "potrestání" novináře, copak ta volba byla nějaká tajná, či co?

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní0:09

  Poslanci Strany zelených Kateřina Jacques a Přemysl Rabas se v úterý omluvili veřejnosti za to, že minulý čtvrtek ve Sněmovně podpořili zákaz zveřejňování odposlechů. Zelení podle nich podporují iniciativu senátorů Petra Pitharta a Jiřího Oberfalzera, kteří se kvůli tomu chystají podat ústavní stížnost.

  10. 2. 2009 13:40 - PRAHA
  "Ústavní stížnost bychom velmi rádi podali sami. Ale bohužel je k ní třeba 41 poslaneckých podpisů, což se nám nepodaří získat," vysvětlila Jacques. Stížnost totiž může podat i 17 senátorů. S Pithartem a Oberfalzerem, jejichž postup podporují všichni členové klubu SZ, prý Jacques s Rabasem spolupracují.

  Pokud novelu trestního řádu, která tento zákaz obsahuje, podepíše prezident, předloží oba zelení poslanci Sněmovně další novelu zákaz naopak rušící. Oba poslanci jsou si podle Jacques vědomi toho, že zřejmě narazí na masivní odpor většiny svých kolegů ve Sněmovně.

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní10:57

  " Oba poslanci jsou si podle Jacques vědomi toho, že zřejmě narazí na masivní odpor většiny svých kolegů ve Sněmovně".

  Jak si můžou myslet, že "narazí na odpor" a dokonce na masivní odpor. To si těch "pár poslanců" myslí, že tady zavedou "nejprve cenzuru", a hned po cenzuře, že tady udělají "státní" převrat? a "tohle" si my platíme?

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní23:48

  Tedy. Vsichni vime, ze zijeme v dobe informacni revoluce, honosne to slovo :o). Ale je pravdou, ze informace vzdy mely svoji vysokou cenu/hodnotu.
  A proto je dulezite pracovat s informaci a jejim obsahem jako s naprostou prioritou. Tedy zkoumame, zda ona informace v sobe neobsahuje nejakou dulezitou cast zcela nebo ve vyseku. Je-li tu ta inforace dulezita a je-li pravdiva, pak je druhorade, kdo tuto informaci vyslal, kdo je jeji nositel. Nositele tedy zkoumame jako druhoradou informaci. Je to jen dulezite v tom, zda je nositel informace verohodny a zda-li tato informace ma za ucel informovat nebo naopak desinformovat, nebo-li ma pusobit naprosto opacne, nez je na prvni pohled zrejme.
  Jsou vsak informace, ktere jsou natolik zavazne, ze jsou obsahem znameho antickeho vyroku, ktery nazyvame "VYSSIM PRINCIPEM MRAVNIM"! A informace o tom, ze je zde pri naprosto zdrcujici vetsine v poslanecke snemovne (a to nebyla ustavni vetsina na zmenu Ustavy takto projednana a i vnimana, slo po podloudnictvi) schvalen "pendrekovy zakon" (- znate vy drive narozeni, ze?), tedy je tu pod naprostou likvidacni sankci schvalena cenzura na zlocinne praktiky stavajici politicke a statni garnitury a to primym utokem na svobodu slova a proti novinarske profesi, pak je to presne ten pripad z vyssiho principu mravniho. Ano, zde slo o vyssi princip mravni! A z tohoto pohledu je naprosto jedno, kdo zvedl hlas na jeji obranu, obranu demokracie, nebot zde je utok na demokracii jako takovou a tedy na jeji zaklady.
  Je mi v tomto pripade jedno i kdyby totez rekl Vaclav Klaus, jako ze jej vubec nemusim a jsem jeho dlouhodoby kritik. Tedy odvolavat se na autoritu jeho osobnosti, kdyby toto prohlasil. Jak v tomto pripade ucinila Bobosikova!

  Snad uz alespon nekteri zde chapou proc pisu tak, jak pisu a proc toto ci jine pisu!

  L.

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní1:06

  no jednoduše řečeno, namísto aby nám politici slíbili, že se budou od nynějška, chovat mravně, že budou myslet je a jen na "blaho národa" a nikoliv pouze na své blaho, že jakmile se někdo z nich dopustí nějakého prohřešku - tak jeden každý z nich, "okamžitě odstoupí"! A tak, pro větší jednoduchost - to naši politici - vymysleli jinak,když se jeden každý z nich dopustí nějakého a prohřešku - a nějaký novinář to "shodou okolností objeví" - tak bude, pro jednoduchost případu - "potrestán novinář"! Víte co by to bylo za strašnou práci "vyšetit" jakže to vlastně bylo, no a takto to budou mít jednoduché, novinář je pod "informací" podepsán, takže "žádné vyšetřování" nebude nutné a je to!no nejsou ti poslanci šikovní?

  OdpovědětVymazat
 10. Každý den děkuji Bohu, že jsem z té podivné země dokázal zmizet a nikdy se mi po ní nestýskalo.

  OdpovědětVymazat