23.2.09

Jak nejsnáze "řešit" finanční krizi, na to přišla ČR ! Nejchudší důchodci platí nejdražší nájmy Regulované nájemné pro české seniory nefunguje. Skupina s nejnižšími příjmy zůstává v bytech s tržním nájemným, protože nemá na přestěhování.
PRAHA 8. 2. 2009 (HN)

Vidí snad stát tuto nestydatost, jako " nejlepší metodu proti krizi"? V ČR neeexistuje sociální bydlení, a to i přestože stát či obce mají určitý počet bytů, ale tyto byty jsou vnímány jejich vlastníky - jako byty tržní!! A podle toho vypadá i výše nájemného - a to bez ohledu na finanční možnosti jejich nájemníků. ..většina sociálně slabých nájemníků jsou penzisté a rodiny s malými dětmi.. A ti na zaplacení tohoto nájemného - už jednoduše nemají peníze, a ani není v jejich silách svoje příjmy jakkoliv zvýšit..Průměrná penze jest 9 000.- kč a výše nájemného v obecním bytě, vč. poplatků činí 8.700.- kč..Rodina se 2 dětmi má příjem cca 25 000.- kč., jak mají tito lidé zaplatit nájem a z čeho si mají hradit "holý život"_ No a touto "bezcitností" se tyto skupiny slušných lidí - dostávají - nezaviněně mezi "neplatiče". A posléze snahou nějak situaci řešit - do rukou lichvářů a dále exekutorů a v poslední fázi se tyto skupiny ocitnou na ulici i s dětmi?. Kam až stát "nechá" tuto nemravnou, ale pro skupinu lidí jichž se to týká, neřešitelnou situaci, dojít? Kolik desítek tisíc rodin se tato nestydatost týká - marně jsem se pokoušela tyto informace získat z ČSÚ, ale asi jsem zadala špatnou otázku..
marie dubanová

186 komentářů:

 1. Anonymní9:32

  Zpráva ČSÚ, jak to vypadá s nájemným v ČR :

  Regulované nájemné jako ochrana před vysokými tržními cenami za bydlení u českých důchodců nefunguje. Odhalila to nejnovější studie o životě seniorů, kterou zveřejnil Český statistických úřad.

  V průzkumu byly zastoupeny všechny regiony České republiky a domácnosti byly vybírány podle metodiky Evropské unie. Získané výsledky ukázaly, že regulovaný nájem je spíše bonus pro bohatší. Ti nejpotřebnější totiž bydlí za tržní ceny.
  "Důchodce nad 60 let jsme rozdělili podle výše příjmů do pěti pásem. A zjistili jsme, že ve skupině s nejnižšími příjmy je nejvíce těch, kteří platí tržní nájem. Naopak mezi důchodci s nejvyššími příjmy je těch, kteří platí tržní nájem, nejméně," vysvětluje statistik Marek Řezanka, který průzkum zpracovával.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní14:49

  Jsem stredoskolacka, naposledy jsem pracovala na FU. Duchid jsem dostala priznany v roce 97 ve vysi 4801 Kc.Nebylo to k ziti, vystehovala jsem se k decri do ciziny. Dnes po vsech tech pridanich je muj duchod jiz pres 7 tisic mesicne, ale zkuste z nej v CR zit. Duchod mam po odpracovani 34 + let. Nestezuji si, ja to resila emigraci, abych nemusela zebrat, ale vsichni tu moznost nemaji.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní15:03

  Exekutori v CR je neco co neni nikde neni na svete. Je to mafie ktera bohatne na likvidaci slabsich a bezmocnych. Fasisti. Meli bychom s tim v listopadu skoncit. 20 let bylo dost !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní21:20

   ty seš píča borče

   Vymazat
 4. Anonymní18:00

  1) V ČR je drahé bydlení díky cenám ČEZu a plynáren. Toto je zahrnováno do tzv. nájemného.
  2) Neexistuje cílená podpora bydlení pro nejchudší vrstvu, tzv. regulované nájemné slouží i lidem s nadprůměrnými příjmy, jaký má např. hlavní obhájce tohoto systému, poslanec s. Křeček.
  3) že majitelé nájemních domů jsou tímto podnákladovým nájemným a nemožností uzavírat svobodně náj. smlouvy okrádáni i za bílého dne je důkazem, že naše demokracie je křížená se socialismem.

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní22:58

  Soukromý majitel nájemního domu je trestán státem za to, že je "majitelem domu", přístup státu k majitelům domů se téměř nezměnil.Komunisté soukromému majiteli ten dům jednoduše "znárodnili"( a v průběhu 40 let téměř zničili) a tato podivná "demokracie", majiteli domu "reguluje" výši nájemného. Zatím co obecní či městské domy si zvyšují nájemné dle libosti - soukromý majitel je "držen státem u krku". Co se tady změnilo?

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní1:02

  "Regulace nájemného" soukromých domů je podvod. - Dle čl.11.odst.1) Listiny lidských práv a základních svobodKaždý má právo vlastnit majetek.Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu.To znamená že jakákoliv "regulace" soukromého vlastnictví - jednoduše nemůže existovat v demokratické a svobodné zemi!

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní1:06

  Chce-li stát něco "regulovat", může "regulovat" pouze to co mu patří, a co kdyby stát takhle "reguloval" - ceny ČEZu - ten mu totiž patří ze 70 %, a nedělal z nás lidí žebráky a hlupáky zároveň!

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní19:24

  Pro ceske duchodce par informaci. Penze svobodneho duchodce v Australii cini tydne $283.-Cinze v Sydney se za obycejny byt pohybuje tydne kolem $450.-. Naklady za vse ostatni jsou vyssi nez v Ceske Republice. Jenze rozdil mezi ceskym a australskym duchodcem je v tom, ze velka vetsina zdejsich obyvatel si za sveho zivota koupi vlastni bydleni a nasetri tolik, aby na stara kolena mohli dozit v klidu a nemuseli se spolehat na stat, jako v Cesku. Tam se nesetrilo, kazdy si myslel, ze stat se o ne postara.
  Ze duchodci jsou na tom tak spatne? Jen se postavte pred Karlinske divadlo abyste videli autobusy plne byvalych JZD-duchodcu, jedouci za par korun na predstaveni, nebo dalsi autobusy s penzisty kteri si jezdi za sto korun na kaficko a Sacher Torte do Vidne. O dalsich vyhodach nemluve. To tady nemame. Duchodce

  OdpovědětVymazat
 9. Vanek19:43

  RE: Pro ceske duchodce par informaci.
  Duchodci v Sydney, jako ja, pokud bydli v "socialnim" coz je statni nebo obecny v ceske reci byte tak plati 25% ze sveho prijmu. Ja platim 65 dolaru tydne. Duchodce, dlouhodobe nemocni nebo nezamestnani pokud bydli v privatnim tak jim "Centrelink" na bydleni nejakym dolarem prispiva. Pokud anonym chce dale diskutovat, prosim. Vlozim sem web kde si vse kazdy muze precist :-)))

  OdpovědětVymazat
 10. Vanek19:47

  Pred vanoci kazdy kripl, duchodce atd dostal pred vanocema 1200 dolaru navic. Kolik dostal cesky duchodce?

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní0:02

  Prestoze jsme s manzelkou duchodci vlastnici svuj dum, tak nase vydani presahuje tydne $200.- navic, nez co dostavame od Centerlinku. Pri tom nepijeme ani nekourime. Po Vanocich ktere stoji hodne penez prijde leden a placeni vsech moznych pojistek na dum a auto, registrace auta(v Qld neni skoro zadna sleva) a Council rates, coz dela vice jak $3,500.-, voda atd. Nas posledni ucet za elektriku byl $464.- za 3 mesice a o dalsich vydajich nemluve. Minuly tyden jsem platil pres $800.- ruzne ucty a to je kazdou chvily. Kdybychom nemeli usetrene penize, tak bychom byli nuceni prodat nas dum, jako mnoho jinych a zit v Caravan parku mezi chudinou. Socialne slabych, kteri ziji v Housing Commission je mozna mene jak 1%, to co pise pan Vanek je pravda, ty plati strasne malou cinzi. Jenze cekaci doba dostat statni byt byvala 8 let a nekdy i dele.

  Pri navsteve Ceska jsem poznal, ze vetsina duchodcu byla na tom dobre diky mnohym vyhodam, ktere tam stale existuji z dob Totality. Vladimir Bozdech

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to vyprávíte za nesmysli, pane Bozděchu, můžete laskavě popsat ty "výhody", které jste tady viděl? Průměrná penze, píše ČSÚ, je cca 10.000.-(my máme s manžele necelých 9.000.-) a výše nájemného z jednopokojového obecního bytu jest 10.500, kde tady vidíte jakou výhodu?
   dubanová

   Vymazat
 12. Anonymní6:07

  Zkuste se do Cech odstehovat na stara kolene pane Bozdech, nezaplatite elektrinu, prijde executor a mate po baraka.

  OdpovědětVymazat
 13. Anonymní6:08

  Vyhody z totality? Proc jste teda zdrhnul a nevratil se pane Bozdech?

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní6:37

  Pane Bozděchu,
  přeji dobrý večer, ale máte poněkud zkreslené představy o ČR : tada si dovolím trochu statistiky :
  Pozoruhodná je struktura výdajů na sociální ochranu. Český stát v porovnání s ostatními zeměmi velice šetří na svých důchodcích. Zatímco v EU se dává důchodcům více než 12 % HDP, v ČR je to jen 7,9 %. Jestliže hospodářský výkon ČR je zhruba o třetinu nižší než výkon Německa, životní standard českých důchodců není proti těm německým ani poloviční.
  Tady se podívejte jak to ve skutečnosti vypadá
  s tím "totalitním blahobytem" penzistů v ČR!

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní6:45

  podle ČSÚ, je v ČR cca jeden milión 400 tisíc penzistů, kteří mají penzi pod 10 000 kč... a z této částky se podle Vás dají pořídit ty "totalitní výhody", přijeďte si to sem "prubnout", přeji dobrý večer, znovu jsem si Vážený pane, přečetla Váš komentář a obávám se, že jste si při své návštěvě zmýlil zemi..
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 16. Anonymní9:36

  Vetsina australanu kdyz jdou do duchodu schrabnou velke penize, ktere jim spori firma u ktere delaji (super) . Dostava cesky duchodce par milionu korun kdyz jde do duchodu pane Bozdechu?

  OdpovědětVymazat
 17. Anonymní9:56

  Prispevky anonymu prehlizim, pouze pripisuji, ze jestlize tady nebudu platit elektriku, tak za par tydnu si budu svitit svickou. Jestli nebudu platit cinzi tak me soukromy majitel necha soudne vystehovat na ulici. Zadna nahrada. Pokud vim, v Cesku si duchodce muze rocne privydelat. To tady je utopie. Pracovat po 65 je nelegalni a nikdo vas nezamestna. Ten, kdo ma vice nez je limit, tak zadnou penzi nedostane, nebo mu ji krati.
  V Australi je priorita si koupit vlastni bydleni. Vice jak 75% se tim ridi. Ti, kteri se za zivota flakali a chlastali konci nakonec na stara kolena v Caravan Parku nebo pod mostem. Rad bych videl nekoho v Cesku, aby delal 12h denne vcetne soboty a nedele, tak jako jsem pracoval ja. To je pro mnohe velka neznama. Znam v Cechach dost lidi, kteri za pracovni ery nesetrili a ted na stara kolena brecej. Kde kdo v Praze vlastni chatu, tak ted, kdyz je na tom financne spatne tak at ji proda, nebo se odstehuje nekam, kde bydleni je lacinejsi, tak jako se to dela na Zapade. Kazdemu co si zaslouzi. Vladimir

  OdpovědětVymazat
 18. Anonymní10:13

  Pane anonyme, na ty velke penize si musite platit! Proc nepisete, ze vam zamestnavatel strhava kazdy tyden urcita % z platu? To je to same, jako kdyz si platite zivotni pojistku. Ty penize nedostanete zadarmo. Mate to zkreslene.
  Vladimir

  OdpovědětVymazat
 19. Vanek11:27

  Protoze diskuze se zvrtla a misto reseni problemu ceskych duchodcu byla nasmerovana na problemy Australie tak jen pars slov. Moje dcera delala u Qantasu 18 let jako letuska. Az ji bude 65 let tak dostane v prepoctu asi 6 milionu korun ceskych. Mam znameho Cecha v knihovne ktery v ni pracuje pomalu tricet let. Ten v 65 letech pokud neprestane pracovat dostane kolem 10 milionu korun ceskych. Prispevky na vylepseni situace v duchodovem veku jim plati firmy, je na to zakon. Jednotlivci si mohou jeste priplacet nebo pokud ti co delaji jen na castecny uvazek, mohou si priplacet sami. Jak si kdo ustele, tak si lehne. Jdu za chvili na plaz, je sice pod mrakem ale voda je zuzo :-)

  OdpovědětVymazat
 20. Anonymní11:42

  Jirko, zapomnel si dodat, ze jak Tva dcera (ja tez pracoval 16 let u Qantasu) i ten knihovnik si musel na Super platit, podnik teprve po deseti letech zacne pridavat. Dalsi vec, az Tvoje dcera dostane vyplaceny Super, tak statni penzi nedostane po dobu, nez ten Super utrati. To by byla dlouha debata, i treba ze v Cesku kdyz manzel zemre, tak jeho zena dostane castecnou penzi po nem. Tady ji jeho penzi vezmou za 6 nedel. Jdu se take koupat. Vladimir

  OdpovědětVymazat
 21. Vanek11:56

  Urcite moje dcera na tom bude lip az pujde do duchodu Vladimire nez duchodce v CR. O tom snad neni pochyby.

  Paying super - your handy reference


  On 1 July 1992, the super guarantee system was introduced. It affects most employers in Australia so it is important you understand your obligations.

  If you’re an employer, you need to understand your superannuation guarantee obligations and how to meet them.

  OdpovědětVymazat
 22. Vanek11:57

  What do I do if I think my employer is not paying my super?
  If you’re concerned about unpaid super guarantee contributions you should:

  Step 1

  Talk to your employer. You should ask them how often they are currently paying your super, into which fund they are paying it, and how much they are paying. It’s a good idea to ask these sorts of questions when you start work with an employer.


  You should also make sure you are eligible to receive super. Usually an employer has to pay super contributions for you if you are over 18 and you are paid at least $450 in salary and wages (before tax) in a month. It doesn’t matter if you work casual, part time or full time hours. You can also be eligible if you are a contractor working primarily for labour (eg. graphic designer).  Step 2

  Check your last Member Statement from your super fund, or contact them to confirm if your employer has paid your super.

  Step 3

  If you have completed steps 1 & 2 and still believe your employer is not paying enough or any super, and/or is not paying the super to your chosen fund, you can lodge an enquiry about unpaid super by phoning the Tax Office on 13 10 20.


  Before phoning the Tax Office on 13 10 20 you will need to prepare information to help us record your enquiry. Please refer to:

  What information do I provide when I lodge an enquiry about unpaid super?
  What process does the Tax Office follow to investigate unpaid super enquiries?

  OdpovědětVymazat
 23. Anonymní12:46

  Super je druh privatni penze, ktery pred lety skoro neexistoval. Tento system melo jenom nekolik velkych podniku, Qantas byl mezi nimi. Nyni podle zakona ma byt kazdy zamestnanec pod Super systemem z duvodu, ze stat usetri na starobnich penzich. Znova opakuji, kazdy si musi po dobu zamestnani povinne Super platit, cili zadny dar od statu. Privatni pojistovny jsou v Cechach taky. Vladimir

  OdpovědětVymazat
 24. Anonymní17:47

  Tady se Jirko taky jedna o to, jestli o ty penize Tvoje dcera neprijde. Tyhle Superanuation spolecnosti za par let mohou zkrachovat jak se predvida a cele jeji uspory budou v cudu. Podvodnici jsou na celem svete. Vladimir

  OdpovědětVymazat
 25. Vanek18:57

  Super neni private. Zamestnavatel je povinen ho zamastnancum, platit. Kdo chce vic penez muze si jeste doplacet sam stejne jako kdokoliv kdo se zamestnava sam.

  OdpovědětVymazat
 26. Vanek18:58

  Neboj, neprijde. Qantas vi jaky fond vybrat :-)))

  OdpovědětVymazat
 27. Anonymní21:26

  Někdo se v diskusi zmiňuje, že zná dost lidí, kteří za "pracovní éry nešetřili" a nyní "brečej"..dovolím si opakovat v ČR je : 1 400 000 penzistů kteří mají penzi pod 10 000.- kč,protože se z těch malých penzí nedá žít - můžete si totiž vybrat - buď zaplatíte nájem a tedy bydlíte a nebo se můžete najíst, pokud jsou 2 tak z jedné penze zaplatíte bydlení a ta druhá Vám zůstane na velice skromný život. Ovšem pokud je někdo z nich nemocen,pak to není možné, neboť léky nejsou levná záležitost, ano a pak se prodávají ty chaty,(jak jste se laskavě zmínil), ano ale ani tyto peníze nevydrží věčně, vím o čem hovořím. Tušíte kolik penzistů už prodalo svoje chaty, a nyní už nemají co by prodali, a co bude dál, myslíte, povinná státní eutanázie?

  OdpovědětVymazat
 28. Anonymní21:42

  Jsem zvědavá co ten pán, pravděpodobně dříve soudruh, na toto odepíše.
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 29. Anonymní21:56

  RE Pro ceske duchodce par informaci. Penze svobodneho duchodce v Australii cini tydne $283

  Nevim, kde vzal autor sve tvrzeni o "bohatych - chudych" duchodcich v Cesku. Jak si jezdi do Vidne na kaficko za 100 Kc, nebo jezdi do Karlinskeho divadla.
  Netvrdim, ze taci jsou ci ne. Ale rozhodne rozporuji, ze je to vetsinove nebo dokonce ze je to ten stred vice jak 75% kategorie duchodcu vcetne invalidnich.

  Bud autor nevi, o cem to pise z pohledu ceskych duchodcu a zobecnuje a nebezpecne, nebo at mi promine, pise blaboly!

  Spis by mohl tuto informaci porovnat napr.s prumernym nemeckym duchodcem v jizni casti Nemecka. Tam mozna. Ale tam zas nemaji ono Karlinske divadlo, ze?

  Proste, vse je jinak!

  OdpovědětVymazat
 30. Anonymní22:51

  Duchodce, ktery dnes ma deset tisic a bydli vyhodne v byte s regulovanym najemnym za pet tisic, zaplati elektrinu vodu a plyn a muze se jit past. Po deregulaci si zaplati najemne a je v prdeli pane bystry Vladimire. Z ceho si asi meli usetrit v produktivnim veku? Z tech treba dvou tisic korun ceskoslovenskych podlozenych praci? Kam myslite, ze si nekdo mohl po sametovce zastrcit sve uspory pokud byl tak serny a nasusil treba sto tisic? To si dejte neco mokryho na budku. Ma pokladna.

  Olda

  OdpovědětVymazat
 31. Anonymní23:07

  ČSÚ k 31.12.2008 je tady trvale hlášenýl tzv. bývalých občanů sovětského svazu - 159 000..Ale kolik pobírá penzi statistický úřad neuvádí, ale kdyby si podali žádost všichni, co by tomu říkal státní rozpočet?

  Rusové, kteří mají v ČR trvalý pobyt, mohou pobírat český důchod, i když v České republice nebo v Československu nikdy nepracovali. Upozornila na to v neděli večer České televize. Vyplývá to z dohody uzavřené před 50 lety mezi Sovětským svazem a Československem.

  PRAHA
  Penze Rusů, kteří mají trvalý pobyt v Česku, se počítá podle aktuálních příjmů v ČR. Občan Ruska, který v tuzemsku neodpracoval ani den, tak může získat vyšší důchod než průměrný český penzista - tedy 10 000 korun a více. V ruských kruzích se proto zařízení českého trvalého pobytu stává výhodným byznysem, uvedla ČT.

  "Lidí, kteří tuto možnost využili, může být řádově několik stovek," řekl televizi mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Jiří Sezemský. Počet žádostí Rusů o české důchody roste.

  Smlouva se Sovětským svazem platí oboustranně. Češi tedy mohou trávit svá důchodová léta v Rusku. Výhodná je ale především pro Rusy, protože v ČR je vyšší životní úroveň.

  Ministerstvo práce a sociálních věcí se snaží smlouvu vypovědět, ale zatím stále platí!

  Novinky, ČTK

  No a proto njsou peníze pro české penzisty - rusák musí dostat minimálně 10 000.- kč - ?copak tomuto řekne pan Vladimír?

  OdpovědětVymazat
 32. Anonymní0:27

  Čekám, že se ozve nějaký kritik stížností na nízké penze českých penzistů - ale vidím že k těm rusákům pobírajícím české penze - nikdo nemá co by připodotkl. A to ani ti co říkají, že čeští penzisté, kteří mají malé penze, mají ty malé penze proto, že - se celý život jen "flákali"?

  OdpovědětVymazat
 33. Anonymní1:07

  Krize - nekrize, v ČR se na nějakou finanční krizi nehledí :
  V lednu vstoupilo v platnost nařízení vlády, které zvedlo platy hejtmanů. členů krajských rad, primátorů a starostů. V průměru si tak hejtmani polepšili v průměru o tři tisíce korun, ale třeba u primátorů byl růst mezd ještě větší.

  U takového brněnského primátora Milana Onderky (ČSSD) se jedná o 7 500 Kč více než loni a je ho plat nyní činí 90 403 Kč. Plat pražského primátora Pavla Béma je ještě o téměř deset tisíc vyšší a primátor Prahy si tak měsíc přijde měsíčně na 100 070 Kč. Výrazněji si polepšil i liberecký primátor Jiří Kittner (ODS) a to o 5500 Kč. V současnosti je jeho plat 65 555 Kč. Pro srovnání starosta města Výsluní s 208 obyvateli Milan Hladík si za výkon své funkce přijde na rovných 30 000 Korun.

  V tom, aby si zvýšili platy, politikům nic neprání. Mnohem více by si ho, ale zasloužili například lékaři, zdravotní sestry, učitelé a další státní zaměstnanci.

  OdpovědětVymazat
 34. Regulované nájemné v ČR je nehorázné okrádání majitelů nemovitostí. Na serveru HOMR.cz, je seznam tzv. "sociálních" nájemníků.
  V civilizované zemi soc. slabí nájemníci dostávají příspěvek na nájem od státu, někdy nemusí ani platit poplatek za radio, televizi, telefon ... atp. Takový člověk ale nemůže mít jinou možnost bydlení (vlastní byt, dům, nebo chatu, chalupu), což stvrdí podpisem. Nepravdivé údaje jsou ohodnoceny jako podvod a dotyčný musí rozdíl fin. rozdíl včetně úroků zpětně zaplatit.

  OdpovědětVymazat
 35. Anonymní7:56

  finační krize v ČR


  "Vykašlete se na krizi a pojeďte se raději koupat k moři za bezva ceny".. Toto je sice jen reklama z nějakého bulváru, ale je to bohužel "ryze český přístup" k jakémukoliv problému, který se netýká bezprostředně naší kuchyně.. Jsme naprosto lhostejní..

  OdpovědětVymazat
 36. Anonymní9:09

  Je videt, ze jste pozorne necetli me prispevky. Jestli ten pan chytrak mne doporucuje vratit, tak dekuji prosim, byl jsem tam nekolikrat a vylecil jsem se. A vam ostatnim doporucuji, vystehujte se do Australie, kde po prijezdu zustanete bez prace jako tisice cernochu z Nigerie kvuli nezamestnanosti a az dostanete $220.- tydne podporu a zaplatite $350.- za cinzi 15km od mesta tak budete se slzami vzpominat na vepro knedlo zelo ve Vrdech Bucicich. Vladimir

  OdpovědětVymazat
 37. Anonymní9:12

  Ano jakákoliv státní "regulace", neboli usměrňování - a to čehokoliv co státu nepatří, jest nejen nemravné, ale protiústavní. Stát může regulovat pouze to co mu patří. Může "regulovat" kupříkladu ČEZ, který stát vlastní ze 70 %, ale regulovat ČEZ, stát ani nenapadne..(antimonopolnímu úřadu jsou ceny ČEZu, taky zcela ukradený) ale stát si svoji "lhostejnost" vůči ČEZu, vynahrazuje regulací nájemného soukromých domů.Tato protiústavní činnost určitě skončí ROZHODNUTÍM Štrasburského soudu - Nežijeme v totalitním systému a stát jednoduše nemůže rozhodovat o věcech, které mu nepatří..
  marie

  OdpovědětVymazat
 38. Borek9:21

  Re: A vam ostatnim doporucuji, vystehujte se do Australie, kde po prijezdu zustanete bez prace jako tisice cernochu z Nigerie kvuli nezamestnanosti
  ------------------------

  Dejte si studeny obklad na hlavu hlupaku. Do Australie imigruji vetsinou lidi se zajistenou praci a ti co priletaji podle humanitniho programu o ty je postarano.

  OdpovědětVymazat
 39. Anonymní9:25

  Pane, z čeho jste "vyléčený", na co Vy si to vlastně stěžujete - stýská se Vám po vepřovém, či po Austrálii? A před čím nás varujete?

  OdpovědětVymazat
 40. Anonymní9:37

  Vcera jsem dostal z Caslavy email od pribuzneho penzisty, ktery pise, ze synovi v 40ti narozeninam koupili novy pocitac, protoze ten jeho starsi uz moc nefunguje. My, kteri mame dost penez dame dceri k narozeninam babovku a do obalky $100.-. Za totality kdyz jsme nekomu poslali dzinsy, tak nam odepsali, ale to nejsou Livajsky. Kdyz jsme tady meli navstevy z Ceska, tak kazdy mel na sobe "Znacky". Tady si jen tak nekdo "Znacky" nemuze dovolit koupit. Mate stale vsechno o Zapade zkreslene. Divate se moc na stare Americke filmy. Doba je jina. I tady. Vlad

  OdpovědětVymazat
 41. Vanek11:31

  Porad se tu ( v Australii) zije nesrovnatelne lepe i duchodcum nez v CR.

  OdpovědětVymazat
 42. Anonymní12:07

  Samozrejme, ale ty lidi co v Cesku nadavaji mohou podekovat komunistum, kteri jim zarucovali skvelou budoucnost. Po 20ti letech tu jejich lez mohli davno prokouknout a prizpusobit se. Nekteri ano, vzdyt Cesko je na jednom z prvnich mist na svete v milionarich, lide podnikaji, nikdo na svete necestuje tolik jako Cesi, kde kdo si kupuje sve vlastni bydleni nebo stavi novy dum, hospody plne, divadla to same. Ti druzi misto aby se prizpusobili tak dokazi akorat nadavat a kritizovat. Vladimir

  OdpovědětVymazat
 43. Anonymní18:48

  "Vcera jsem dostal z Caslavy email od pribuzneho penzisty, ktery pise, ze synovi v 40ti narozeninam koupili novy pocitac"?
  No to máte asi, pane Vlad. kontakty na zvláštní penzisty.Bydlíme v Praze a včera jsem byla na nákupu v Bille a přede mnou bylo několik starých lidí, kteří měli v košíku jen pár rohlíků a chleba,(opravdu nákup, hodný bohatých lidí)nákup cca za 45.- kč. U pokladny měli tito, dle Vás bohatí čeští penzisté problém, hledali drobné, upoutalo to moji pozornost, proto, že jich bylo pohromadě víc..Kde berete ty zcestné informace?
  marie

  OdpovědětVymazat
 44. Anonymní19:33

  Asi znam jine lidi nez Vy. Dokonce vim o par penzistech, kteri kazdy rok litaji do Thajska. Muj pribuzny s manzelkou, oba duchodci byl vloni 30 dni v Jizni Americe. V Praze pri navstevach jsem nevidel jedineho zebraka, mozna jedno cikanske dite u kostela na Prikopech. V Bostonu USA kde jsem byl pul roku skoro v kazde druhe ulici. Ja jsem tady taky videl starou pani, ktera si vybirala v bance $3.- Chudi lide jsou vsude na svete, ne jenom u vas. Vlad

  OdpovědětVymazat
 45. Anonymní19:37

  "V loňském roce u nás v ČR podle studie počet boháčů vzrostl o 12,6 % na 14 760 osob"..Ano máme tady 14 760 miliónářů - ale je tady rovněž 1 493 263 penzistů s příjmem do 10 000.- kč - dále je tady 529 232 penzistů - s příjmem do 20 000.- kč, a 543 osob s příjmem do 30 000.-kč, no a 23 lidí s příjmem do 40 000.-, a ještě jsou tady 4 penzisté s příjmem do 71.- kč.
  Ano a pak je tady cca 400 000 lidí bez zaměstnání..A Vaše další informace jsou ze science-fiction..
  marie

  OdpovědětVymazat
 46. Anonymní19:42

  Ach ti australsti penzisti:

  Travel for Seniors Card Members

  http://www.seniorscard.nsw.gov.au/travel/default.asp

  OdpovědětVymazat
 47. Anonymní19:54

  Pane,fascinoval jste mě Vaši informací, že "V Praze pri navstevach jsem nevidel jedineho zebraka"..Vysvětlím Vám to, je to jednoduché, specielně k vůli Vaší návštěvě Prahy - se žebráci odstěhovali do Austrálie, Vy jste to nevěděl, hovořilo se o tom v televizi a psali o tom i v novinách. Pane račte odejít s Vašimi provokacemi do háje..

  OdpovědětVymazat
 48. Anonymní19:55

  Pane,fascinoval jste mě Vaši informací, že "V Praze pri navstevach jsem nevidel jedineho zebraka"..Vysvětlím Vám to, je to jednoduché, specielně k vůli Vaší návštěvě Prahy - se žebráci odstěhovali do Austrálie, Vy jste to nevěděl, hovořilo se o tom v televizi a psali o tom i v novinách. Pane račte odejít s Vašimi provokacemi do háje..

  OdpovědětVymazat
 49. Anonymní20:20

  Pane, už Vás nic nenapadá, ale to je škoda, ale až Vás opět něco úžasného napadne, nezapomeňte se svěřit, budu se těšit.
  marie

  OdpovědětVymazat
 50. Anonymní22:39

  Mili pratele, s vami je debata uplne zbytecna. Podle vaseho souhrnu vidim, ze se vam kapitalisticky system nelibi a ze se nemuzete dockat doby, kdy zase budete stat ve frontach na maso. Koukam, ze touzite, aby se vam vratili doby, kdy se o vas bude starat stat, nad tovarnama bude svitit ruda hvezda, budete bydlet za 180Kc mesicne a duchodci budou mit vsechno zadarmo. Podle toho, jak se u vas politika vybarvuje, brzo se toho dockate. Preji vam, aby se vas sen splnil.

  Posilam vam pozdrav ze slunneho Queenslandu, kde jeden den je krasne a druhy den jeste lepsi. Nezlobte se, ze jsem se snazil vam oponovat. Myslel jsem to dobre. Vladimir

  OdpovědětVymazat
 51. Anonymní7:00

  Vážený pane, co to "melete", chcete snad říci, že kapitalismus znamená - na jedná straně miliardáři a na straně druhé, ale velice daleko, od té první skupiny - žebráci, a mezi tím "obrovské nic"? Ale pane kde to žijete Vaše představa kapitalismu, jest prosím - kapitalismus 19 století, ale žijeme již ve století 21, pane! To jest velice mylná představa, nechte si, prosím, pojem kapitalismus - vysvětlit od někoho, kdo o tom něco ví, ano?

  OdpovědětVymazat
 52. Anonymní7:02

  Vaše představa kapitalismu, je stejně zcestná, jako představa několika blogerů o tom co že je to - vlastně ta pravice, přeji hezký den.

  OdpovědětVymazat
 53. Anonymní7:09

  Vy jste přesně ta tzv. "pravice", která nedopustila, a to díky prapodivným, složitým a zbytečně vysokým daním, aby tady vůbec vznikla střední podnikatelská třída - díky níž teprve může skutečně existovat "bohatý stát"! Ale tato informace se k Vám "divným" demokratům ještě nedostala, že ?

  OdpovědětVymazat
 54. Anonymní7:18

  Podle vaseho souhrnu vidim, ze se vam kapitalisticky system nelibi - Ale pane, to co "vládne tady" - to není žádný kapitalismus, snad takový malý, zelený a teprve rašící - a nevím pane, z jaké jste rodiny, ale pravděpodobně nejste z rodiny, kde byly peníze, že ne? To byste měl poněkud jiné názory, to se totiž pozná, víte?

  OdpovědětVymazat
 55. Anonymní7:21

  Kdyz tak sleduji vasi debatu o duchodcich, nemyslite, ze mezi nimi je vetsina byvalych straniku, kteri zavinili bidu mnohych z nas a ted se jim to vraci? Nekomunisti nenadavaji. Ty budou zit radeji v bide nez aby byli pod Husakovym rezimem. Petr

  OdpovědětVymazat
 56. Anonymní8:04

  Pane,
  člověk který byl vychován v rodině, kde byly demokratické kořeny, kde bylo samozřejmostí ctít zákony - v rodině, kde podnikalo již několik generací, ale kde nebyly peníze "posvátnou krávou", ale prostředkem k dalšímu podnikání a dalšímu rozšiřování společnosti, a zároveň i k tomu, aby rodina žila v příjemném blahobytu, ale to Vy zřejmě neznáte..
  marie

  OdpovědětVymazat
 57. Anonymní8:24

  Dovolte abych dodala, jestliže vůbec nic nevíte - o tom co je skutečný kapitalismus a skutečná pravice, tak těžko můžete někoho poučovat.
  marie

  OdpovědětVymazat
 58. Anonymní8:30

  Nevim pani, za koho mluvite. 50% obyvatelstva bylo ve strane a ty dalsi mlceli, jen aby neprisli o svou pohodu. Mlcela jste taky?

  OdpovědětVymazat
 59. Vanek12:16

  Tohle se australskym penzistum stat nemuze
  ----------------------
  Magistrát města Karlovy vary Razítko: Magistát Města Policie České republiky, došlo: 9.1.2004  K projednání v Radě města  STÍŽNOST na napadení a hrubé jednání od dvou strážníků Městské policie Karlovy Vary

  Dne 9.1. 2004 cca v 9:00 hodin jsem se vracela ze samoobsluhy K.Vary, 5.května, ulicí Boženy Němcové, když jsem zpozorovala, že zezadu mne pomalu dojíždí auto MP Karlovy Vary, bylo to před č.p. 5. V jedné ruce jsem držela na vodítku psa – malého voříška, druhou rukou jsem si zakrývala límcem ústa – prodělala jsem chřipku a mám astmatické potíže, nákup v hodnotě 20,- Kč jsem měla v kapse bundy. Šla jsem opatrně, nejistě, neboť chodník byl zasněžený a kluzký.

  Auto MP policie zpomalilo, najelo k chodníku a z auta na mne řidič volal ať zůstanu stát a legitimuji se, neuvedl k tomu žádný důvod – ani já jsem k tomu neviděla žádný důvod – pes byl řádně na vodítku, a ani po celou dobu co byl se mnou nijak neznečišťoval cestu, ani nikoho neobtěžoval, v tu dobu nikdo ulicí nešel. Je pravda, že jsem na jeho výzvu neodpověděla, byla jsem zachumlaná, mám stále ještě zvýšenou teplotu a dýchací potíže, spěchala jsem domů.

  To byl pro stážníky impuls k jejich dalšímu hrubému chování. Jeli vedle mne v autě, z auta na mne pokřikovali: „ Ty stará svině, ty ani neumíš mluvit? Dej sem občanku, nebo tě naložím do auta a uvidíš, budeš mít s námi potíže..“ . Takto vedle mne jeli asi 50 metrů, celou dobu na mne z auta pokřikovali. Zahla jsem do ulice Švermova, když asi po 50 metrech před č. 5, spolujezdec vykřikl na svého kolegu řidiče aby zastavil „Nebudeme se s ní bavit, naložíme ji do auta a odvezeme ji“. Řidič zastavil, vyskočil z auta, skočil ke mně, chytil mě za bundu na rameně a začal se mnou cloumat směrem k autu s tím, že mne naloží do auta. Přitom střídavě oba strážníci na mne křičeli „Ty stará svině, teď s námi pojedeš, teď teprve budeš mít s námi potíže, to uvidíš..“. Dostala jsem strach a vykřikla jsem „Pomóc“. Strážník mne hned pustil, ohlédl se po okolí zda je někdo v okolí, zda někdo nekouká z oken. Ulice byla liduprázdná. Strážník nasedl do auta a stále jeli vedle mne, z okénka na mne střídavě pokřikovali: „ Hele, ona ta stará bába umí i mluvit, však my si zjistíme kdo jsi, kde bydlíš ty svině, my máme dost času, budeme takhle vedle takhle jezdit, ty nás domu zavedeš, počítej, že ti budeme dělat potíže, a to velké.. „

  Začala jsem se bát, že by mne mohli naložit do auta a odvézt i mimo Karlovy Vary, to jsem nemohla dopustit vzhledem k mému zdravotnímu stavu a nedostatečnému oblečení, neměla jsem u sebe ani mobil. Chtěla jsem být co nejdříve před svým domem, doma byl manžel a ten by mi pomohl.

  Asi po 30 metrech od místa, kde se mne stážník snažil násilím cloumáním vstrčit do auta je křižovatka do ulice Vrchlického, kde bydlím. Chtěla jsem přejít silnici, auto MP stále jelo vedle a nedovolilo mi přejít silnici. Šlajsem až do křižovatky a snažila jsem se odbočit vpravo, auto stále na mne najíždělo, já jsem přesto odbočila vpravo, ale až v konci křižovatky, zastavilo se o mne, o pravé stehno. Neutrpěla jsem žádné poranění, auto jelo velice pomalu.

  Od křižovatky k našemu domu je to asi 50 m, po celou tu dobu auto MP jelo krokem vedle mne a z auta na mne neustále strážníci vykřikovali, že mi budou dělat potíže, že si mne zjistí a potom ještě od nich uvidím, oslovovali mě „stará svině, stará bába“, tykali mi.

  Před naším domem, na protější straně chodníku jsem se zastavila, oni také, z auta vyskočil spolujezdec, opět mne chytil za ramena, za bundu a cloumal se mnou, abych nastoupila do auta. Zavolala jsem znovu „Pomóc“, to jsem věděla, že manžel je doma a uslyší mne. Ten hned otevřel okno, zavolala jsem na něj, ať zavolá státní policii, že mne napadli strážníci MP K. Vary.

  Strážník se obrátil k mému muži, který byl v okně a řekl: „Ty tu bábu znáš?“ Manžel odpověděl že ano, že jsem jeho manželka a řekl jim i své jméno Hybeš a na mne zavolal „Květo, běž domů, já hned volám policii.“

  Strážníci na mne začali pokřikovat „No tak už víme jak se jmenuješ, jsi Květa Hybešová, už i víme kde bydlíš, tak teď uvidíš, jaké budeš mít s námi potíže..“ Oba za mnou vyběhli přes silnici od auta až k naší brance plotu, já jsem včas dveře zavřela. Teprve teď jsem se cítil v bezpečí, tak jsem je vyzvala aby mi řekli co mi chtěli, ať mi sdělí jejich služební čísla. Odpověděli mi, že když jsem jim neřekla já své jméno, oni mi ho také neřeknou. Tak jsem jim řekla, že si alespoň poznamenám jejich registrační číslo služebního vozidla. Opakovala jsem si nahlas 1K2 – 3580, oni na mne pokřikovali, „co když je to 3850 nebo 5830“ a ještě další čísla, aby mne zmátli v zapamatování.

  Manžel na mne z domova zavolal ať už jdu domů, že již volal policii č. 158. Strážníci odešlo do vozidla, arogantně z okénka se vysmívali, rukou zvedali zaťatou pěst. Poté se jeli ke konci ulice otočit a s arogantním výsměchem odjeli.

  Z celého jednání jsem byla v šoku, dostala jsem atmatický záchvat. Telefonovali jsme ihned i na Magistrát města k primátorovi, ten měl dovolenou, náměstkyně byla mimo úřad. Spojili mne s ředitelem MP K.Vary p. Vlasákem, tomu jsem v krátkosti sdělila co se stalo, ten řekl že musí vyslechnout i strážníky. Sdělila jsem i mimo jiné, že strážníci neměli žádný důvod takto se ke mně chovat, nejsem nijak agresivní, je mi 58 let, pro města spolupořádáváváme i různé státní oslavy. Na to pan Vlasák řekl: „My vašeho manžela známe, to je ten co dělá městu ostudu při oslavách u pomníku.“ Další jsem už nečekala a zavěsila telefon. Pochopila jsem, že ve věci bude nadržovat strážníkům. Již v průběhu hovoru s ním jsem nabyla dojem, že nepřipustí pochybení strážníků.

  Událost jsem poté i nahlásila telefonicky i Mgr. Petříkové – M.M. K.Vary.

  Na závěr chci říci, že jednání strážníků a následně i jejich ředitele pana Vlasáka mne pohoršilo. Jejich hrubost, neurvalost vůči „staré bábě“, důchodkyni. Nejsem agresivní člověk, posledních 11 let jsem pracovala u Okresního soudu v K.Varech v trestním oddělení, takže jsem zcela obeznámena s trestním řádem i se zákonem o MP, znám jejich práva i povinnosti, 8 let jsem byla přísedící u Krajského soudu v Plzni. Jejich jednání mne šokovalo.

  Je ironií, že v roce 1990, kdy jsem byla členem zastupitelstva města K.Vary, jsem dávala podnět pro nutnost vytvoření Městské policie v Karlových Varech. V dalším volebním období, kdy byl členem zastupitelstva manžel, došlo k založení MP K. Vary.

  Celou událost, tak jak je shora popsána, jsem uvedla Policii, která se k nám dostavila cca 10 minut poté co MP odjela, bylo to asi v 9,30 hodin.

  Doplnění k odstavci 4 na s. č. 2:

  Manžel z okna viděl, jak se mnou strážník smýkal, vykřikl na něho ať mne pustí, na mne potom, abych šla domů. Strážník přeběhl silnici, zastavil se u plotu a do okna na manžela volal „pojď ven ať ti dám do držky“. Ten se s ním již nebavil, odešel od okna a šel volat policii č. 158. Když se mnou strážník cloumal na chodníku, chytil mne za výšivku na bundě a vykřikoval „hele, ta bába má bundu US-Army“ a prstem mi šťuchal na prsa – na výšivku.

  Karlovy Vary dne 9.1.2004


  Doplnění
  Když manžel nahlásil událost na lince Policie č. 158, řekl z okna strážníkům, aby počkali, že během několika minut přijede Policie a na místě se vyřeší čeho jsem se měla dopustit, proč mne chtěli legitimovat, proč se mnou jednali tak, jak jednali. Když chtěli zjistit mou totožnost, stejně by se toto zjišťovalo prostřednictvím státní Policie. Takto by se předešlo i dalšímu „sbírání alibi ze strany strážníků. Když mi vyhrožovali, že mají dost času za mnou jezdit, než dojdu domů, mohli počkat několik minut na Policii ČR. Místo toho nasedli do auta a arogantně s výhrůžkami odjeli. Takto se mohu domnívat, že i nadále nebudou jednat čestně a budou mařit šetření.

  Květoslava Hybešová

  OdpovědětVymazat
 60. Borek12:36

  Nevim pani, za koho mluvite. 50% obyvatelstva bylo ve strane a ty dalsi mlceli, jen aby neprisli o svou pohodu. Mlcela jste taky?
  -------------------

  Takze ti co mlceli maji v dnesni CR trpet hlady? Vy jste se anonyme verejne ozval v dobe totality? Nebo jste zbabele zdrhl a ted davate rozumy?

  OdpovědětVymazat
 61. Anonymní17:48

  Zabraňte nezákonným a nepřiměřeným exekucím, žádá petice
  Společné prohlášení podepsaly asociace firem i občanská sdružení.
  Chybné exekuce trestají nevinné lidi
  Chudaci čeští penzisti.

  OdpovědětVymazat
 62. Anonymní18:56

  Paní Hybešová,
  přeji Vám dobrý den a dovolím se zeptat jaký to mělo konec, přece není možné, aby se policisté chovali jako banda gaunerů a prošlo jim to?
  marie dubanová

  OdpovědětVymazat
 63. Vanek19:09

  Znam manzele Hybesovi asi 50 let. V 90. roce Zdenek Hybes delal sefa proverkovych komisi. Za par let nato ho vyhozeni estebaci prepadli a malem zabili. Zdenek Hybes zorganizoval postaveni maleho pomnicku americkym osvoboditelum ve druhe svetove valce u hotelu Thermal v Karlovych Varech a Hybesovi prevaznou castku za pomnicek platili ze sveho. Manzele Hybesovi se staraji o hrob mych rodicu a dokonce zaplatili najem na dvacet let, coz jsem zjistil kdyz jsem se pidil jak zaplatit poplatek. Ptate se pani Marie jak to dopadlo? Jak by to mohlo dopadnout v polofasistickem state kde by nejradeji videli vsechny penzisty pod drnem? Nijak.

  OdpovědětVymazat
 64. Anonymní19:23

  Obávám se,pane Vaňku, že "pod drnem" by tady nejraději viděli nejen penzisty, ale hlavně všechny slušné lidi, kteří se zatím marně domáhají toho, aby i tady v ČR - konečně začaly "platit zákony" a bylo vymahatelné právo. Jak to u nás může vypadat,jak může vypadat "demokracie a co je to za kapitalizmus" - když tady zůstali nepotrestaní komunisté, ze kterých se po roce 89 stali "rázem" demokraté a pravověrní kapitalisté...

  OdpovědětVymazat
 65. Anonymní19:27

  Čtyřicet procent pacientů v nemocnicích trpí podvýživou. A někteří umírají hlady. Vyplynulo to ze zveřejněných výsledků rozsáhlé studie, kterou provedla Evropská společnost pro klinickou výživu a metabolismus na 31 tisících pacientech. Její členové jeden den sledovali ve třiceti zemích včetně Česka, co pacienti dostávají k jídlu a zda jídlo vůbec snědí. Ukázalo se, že tři čtvrtiny ze sledovaných pacientů nesnědly celý oběd. Co do příjmu energie nejdůležitější jídlo dne. Podle studie podvýživa těsně souvisí s úmrtností. Pacientů, kteří se oběda ani nedotkli, umírá o pět procent více než těch, kteří jej snědli celý. České ministerstvo však jednotlivým nemocnicím nic nařizovat nechce. „Ale chceme, aby všechny nemocnice měly akreditaci, což je certifikát bezpečnosti a kvality. A jeho součástí je i sledování stravy,“ řekl ministr Tomáš Julínek (ODS).

  OdpovědětVymazat
 66. Anonymní20:45

  "Čtyřicet procent pacientů v nemocnicích trpí podvýživou. A někteří umírají hlady".. Je to vůbec možné, hledala jsem nějakou bližší informaci, či přehled, ale podobné informace nám nikdo neposkytuje a tedy - k "nahlédnutí nedává" - že umírají lidé v nemocnicích na podvýživu, a tehdejší ministr zdravotnictví Julínek se vyjádřil, že že ministerstvo nechce nemocnicím nic nařizovat - tot bylo, publikováno dne: 11.9.2007, Zdroj: DNESFormát souboru: PDF/Adobe Acrobat..a že by kolem toho novináři udělali oprávněný "rozruch", ale to ani omylem..to není zajímavé..
  Ale co tady můžeme čekat - zůstali tady nepotrestaní komunisté - kteří měli jako jedinní peníze a komunistické známosti, a tak začali "privatizovat" svoje původně státní podniky. Nyní jsou z nich bohatí továrníci a bankéři, a kážou nám o tom - jak má vypadat, : demokracie, kapitalismus a pravice..

  OdpovědětVymazat
 67. Anonymní21:46

  Jubilantka dostala od radnice dárkový koš prošlých potravin.

  Pardubice - Po rozbalení dárku zjistila osmdesátiletá žena, že darované pamlsky mají prošlou záruku.
  Když k mé známé přišlo její příbuzenstvo, tak dárkový koš rozbalila. Následně však zjistila, že téměř všechny potraviny mají prošlou trvanlivost! Pouze dvě věci nebyly prošlé! Stará byla jak káva, tak i perníčky, čokolády, džus či tatranky. Nejprošlejší potravině končila trvanlivost již v červnu loňského roku,“ poodkryla nám tento případ sousedka jubilantky.

  „Obdarovaná“ seniorka se nedržela hesla, že nemá hledět na zuby darovanému koni, a tak ihned volala ženám, které jí balíček donesly. „Nakonec jim ho na úřad vrátila,“ řekla Pardubickému deníku sousedka.

  OdpovědětVymazat
 68. Anonymní21:55

  Příkladem události, která umí překvapit a nad kterou nelze mávnout rukou, je ta z Pardubic, kdy osmdesátileté jubilantce přinesli z radnice dárkový koš. Radostná událost se údajně změnila na velký trapas, když se ukázalo, že trvanlivost většiny potravin již pominula. Následovalo vrácení daru a zjištění, že viníkem byla firma, co vadné zboží hezky zabalila. Prý nedopatřením, jenomže kdo tomu uvěří? Pravdě je podobnější, že se někdo snažil vyzrát na radnici v naději, že oslavenkyně má špatné brýle.

  Že se nedá věřit bankéřům, politikům či celebritám je vcelku známá věc. Že se ale nemůžeme spolehnout na čest obchodníka, který balí dárkový koš pro osmdesátiletou babičku, je neuvěřitelný skandál. Řád světa není ohrožen tím, kolik zkrachuje automobilek a pojišťoven. Stále jich ještě zůstane víc, než potřebujeme. Slušný svět, ve kterém stojí za to žít, stojí a padá s poctivostí konkrétního člověka, který do dárkového koše pro jubilujícího seniora nestrčí starou kávu prostě proto, že by to bylo nezdvořilé. Vždy jsme byli a vždy budeme bráni na hůl vrchností, a to bez ohledu na to, jaký je právě společenský systém. Tragédií bývá ale až to, když se na hůl bereme navzájem my sami. Při balení dárkového koše například.

  http://www.denik.cz/hoffmanuv_denik/hoffman_darkovykos.html

  OdpovědětVymazat
 69. Anonymní22:14

  Chybí nám obyčejná slušnost o morálce ani nehovoře, kdo má zapotřebí poškodit starou paní, tím že jí daruje, prošlé potraviny v "dárkovém balení" a ještě si nechá zaručeně poděkovat?dubanová

  OdpovědětVymazat
 70. A stejne pravidlo racte aplikovat na ty osmasedesatniky. Moje clanky jednoduse uz z principu nemohou byt vulgarni a sproste - i kdybych psal hovno a prdel do kazdeho odstavce, ale chovani tehle smutne generace "osmasedesatniku", ktere naprosto nevadi, ze v byvalem Ceskoslovensku (nyni Ceske republice a Slovensku) neni svoboda a demokracie, byvali komuniste jsou stale u moci a v parlamentu, nedoslo k potrestani komunistu, nedoslo k vraceni ukradeneho majetku, system se naprosto nevyrovnal s minulosti a naopak ma legalni kontinuitu s minulym (komunistickym) rezimem je nehorazne vulgarni, sproste a pokrytecke. Nevidim vetsiho pokrytectvi nez jezdit do Ceska na cesky pas kolaborovat s neo-komunistickym rezimem a zaroven vynaset soudy o neci vulgarnosti.

  Nedavno jsem emailem dostal zajimavy obrazek, ktery prikladam. Emigranti vetsinou umi anglicky, jiste si poctou. Dle meho nazoru jsou pokrytecti emigranti, kritizujici udajnou vulgaritu v mych clancich, zatimco maji svou hlavu hluboko zarazenou v ceskych komunistickych ritich, na stejne urovni jako Dinka boys na obrazku. Zkuste o tom premyslet, pokud se vas to tyka. Pokud se vas to netyka, jako bych nic nerekl! Nebudte prilis vztahovacni. Tohle zamysleni nakonec neni psano vyhradne a jen a jen pro vas.

  Jdu si listovat v casopise Playboy...

  P.S.: V zajmu fairovosti oznamuji, ze osobne znam nejmene tri rodiny "osmasedesatniku", na ktere se vyseuvedene nevztahuje. Cest vyjimkam a a kdo se citi, ten se vtipi!

  P.P.S.: Obrazek tech Dinka boys je na teto adrese: http://hedvicek.blog.cz/0902/naplnila-sametofka-ocekavani-osmasedesatniku

  OdpovědětVymazat
 71. Anonymní22:33

  K tem uplakanym lidem okolo nas: Kdyz mohou kourit, chlastat a sazet velke penize na automatech nepracujici cikani, tak urcite neumiraji hladem ti kteri se takto nechovaji! Nerikam se nam dari nejak nad pomery, ale davam ti za pravdu ze nejvice rvou lidi,kteri se meli za bolsevika lepe nez ostatni. My jsme si zvykli tehdy vyjit s platem 2000Kc a Marta byla na materske a az na Petru dostavala do jejich dvou let 500Kc (na Romana nic), tak jsem se musel snazit z toho vyjit a to jsme tehdy jeste (vlastnima rukama) staveli barak v Rezi. Nase darky na Vanoce byly tehdy od rodicu obalka s peti stovkami a na ni napsano "NA PISEK" a my jsme si s Martou dali obalku s napisem" NA OKNO OBYVAK" . Snazili jsme se nezadluzit, nebyli 10let na dovolene, nemeli jsme auto, chovali kraliky a slepice, vypestovali metraky zeleniny a ovoce, ale to znamenalo kdyz clovek prisel z prace, tak makal jeste na zahrade az do tmy. Prvni auto jsme si koupili (nejlevnejsi Skoda 105) kdyz mi bylo 38 let a chodili jsme se na nej divat i v noci kdyz jsme se sli vycurat.... NEMAM DUVOD BYT BOLSEVIKUM ZA NECO VDECNY, naopak nasi rodine 40let nicili zivot, kazdy dopis z ciziny byl otevreny, z domova kazdy druhy, ani se nesnazili to skryvat.Kdyz se v praci pridavaly penize tak jsem nesplnoval jedno z hlavnich kriterii - nebyl jsem v KSC a nikdy jsem jim neslouzil. Dnes mam ciste svedomi ze jsem nikdy nebyl kurva prodejna a uz toto STOJI ZA TO!!! Jeste se vratim k tem placicim duchodcum - pokud bydli v Praze, tak maji dopravu do 70ti let za 50% a po sedmdesatce zadarmo, velke supermarkety jsou v tak huste ze tam bud dojdou pesky nebo dojedou metrem a nakoupi tam za rozumne ceny jidlo,piti i zakladni obleceni. Nerikam ze si nekdo muze vyskakovat, ale muj otec mel duchod 990Kc, matka 445Kc mesicne a at si ti kritici prepoctou tehdejsi ceny k temto duchodum a nynejsi ceny ke svym.Jasne tehdy si panicka sedla v centru Prahy na kaficko za 6Kc, ale ji nedochazi ze kdyz stoji dnes 60Kc tak ten duchod je URCITE nejmene 10x vetsi!Tehdy stalo nejlevnejsi maso (tlusty bucek) 20Kc/kg a stoji dnes 200Kc?, napriklad ovoce jako pomerance,mandarinky a grepy jsou dnes levnejsi nez tehdy a to nebudu pripominat ze jsme je dostali maximalne 1kg na Vanoce, ale nejaka soudruzka mela bud znameho zelinare nebo navstivila specialni obchod pro VIP bolsevickou smetanku. A to vice jak polovina dnesnich duchodcu soucasne bere duchod a plny plat protoze pracuji a to uz opravdu nechapu jejich slzy. My jsme meli jedny velmi dobre zname (aspon jsme si to mysleli, uz nemame) a ti se za bolsevika nemeli nijak extra, ale meli se lepe nez hodne lidi okolo nich, vcetne nas a to jim delalo naramne dobre. Dnes se maji lepe nez se meli tehdy, ale maji se stejne jako prumerni lide okolo nich a jim nyni vadi ze ze i kdyz se maji lepe nez za bolsanu (coz sami pripousteji) tak se nemaji o ten kousicek lepe nez treba my.Pred mesicem jsme se byli podivat na nejvetsi veletrh se zajezdy u nas Holiday World a tam treti den meli prodane ty nejatraktivnejsi zajezdy za desitky tisic Kc, tam nekupuji zadni reditele bank.Urcite se mnoha lidem zivotni situace zkomplikovala, ale NIKDO nereje drzkou v zemi jako nasi rodice za rozvinuteho socialismu!

  Nejak jsem se zakecal, ale to co ti pisou nekteri lide tak ja slysim i okolo sebe a to navic dokazu odhadnout jejich moznosti, lide opravdu rychle zapomeli, anebo se opravdu za bolsevika meli nad pomery a my jsme si toho nevsimli.
  Zdravi Pavel

  Dopis od meho pribuzneho-penzisty. VB

  OdpovědětVymazat
 72. Anonymní22:47

  Ale není čemu se divit, pane - za to si můžeme sami, - komunisté zůstali nepotrestaní a my hlupáci, jsme po jejich potrestáni volali, ale příliš potichu, a navíc, se nám velice líbila věta "nejsme jako oni"!! Po roce 89 - to byli jedině komunisté kdo měl velké peníze a tedy mohl začít "privatizovat" tzv. státní majetek!!Komunisté měli peníze a svoje komunistické známosti! Nyní jsou z nich bohatí továrníci, bankéři atd, tedy těch "horních deset tisíc", bývalí komunisté jsou nyní společenská elita.. a dovolí si nám "kázat" o tom jak vypadá demokracie, co je to kapitalizmus i to - jak má vypadat ta pravá "pravice"..!
  a dobře nám tak, my si nezasloužímě demokracii a svobodu - nevíme si s tím rady..
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 73. Anonymní22:48

  za totality stala cinze mezi 100 az 200 za mesic. Kdyz uz jsme u toho srovnavani. Kolik stoji dnes? nejmene 50x vic a na jidlo nezbyva.

  OdpovědětVymazat
 74. Anonymní23:10

  Ja vam to reknu presne. V sedesatych letech jsme kazdou sobotu dali 240Kc za nakup. S manzelkou jsme vydelavali kolem 2,000korun mesicne cisteho. Cinze byla 230korun plus dalsi, takze na nejake radovanky nebylo. Ted se lide maji lip. Jenda a Jarka

  OdpovědětVymazat
 75. Anonymní23:36

  MOTO: PRAVNI AKT VYNUCENY NENI ZAVAZNY OD SAMEHO POCATKU - JE A VZDY BYLA TATO ZASADA CEKEHO, CESKOSLOVENKEHO A MEZINAROCNIHO PRAVA. PROC TO NIKDO NEZRUSIL, CO JE UVEDENO NIZE?!!!
  Potrebujete lepsi dukaz o tom, ze jsme byli po r. 1945 potazmo 1948 ruskou kolonialni zeni pod protektoratem velkeho ruskeho medveda?!!!
  Prebiram z predesleho komentare zde v diskuzi.
  "Penze Rusů, kteří mají trvalý pobyt v Česku, se počítá podle aktuálních příjmů v ČR. Občan Ruska, který v tuzemsku neodpracoval ani den, tak může získat vyšší důchod než průměrný český penzista - tedy 10 000 korun a více. V ruských kruzích se proto zařízení českého trvalého pobytu stává výhodným byznysem, uvedla ČT."

  l.j.h.

  OdpovědětVymazat
 76. Anonymní6:08

  chovali kraliky a slepice, vypestovali metraky zeleniny a ovoce,
  --------------------

  Kazdy si nemohl chovat slepice a pestovat zeleninu a ovoce. Mozna na vesnici ale urcite ne ve mestech.

  OdpovědětVymazat
 77. Vanek6:20

  Nerikam se nam dari nejak nad pomery, ale davam ti za pravdu ze nejvice rvou lidi,kteri se meli za bolsevika lepe nez ostatni.
  -------------------------

  Moje matka zila 40 let v byte v kterem se topilo jen uhlim a nebyla tepla voda. Bez koupelny. V 90. roce kdyz jsem priletel tak me slibovali na bytaku a nar. vybore ze byt okamzite upravi tak aby moje mama nemusela po mozkove mrtvici tahat brikety do tretiho poschodi. Nedockala se. Nasli ji mrtvou lezet v kuchyni. To je jedna vec. A k duchodcum, ta zkurvena bolsevicka verbez ktera se prevlekla do jinych kabatu a dnes vladne pronasleduje duchodce az na druhe strane zemekoule, vy pestiteli ovoce a zeleniny. Ano slysite dobre. Bolsevicka verbez v CR jeste dnes pronasleduje duchodce:

  Takze agenti australske federalni policie (AFP) prisli, popovidali si, vypili kafe, zjistili ze Vanek byl v Cesku naposledy v roce 1991 a ze ty jmenovane lidicky vubec nezna, protoze kdyz byl jeste Jiri Vanek v Cesku, tak byli vsichni nezletili a jezdili na kole s vetrnikem. Vsechno byla jen ucelova pomluva ze strany BIS a zglajchsaltovaneho Statniho zastupitelstvi a estebaky prolezlych konzulatu.

  Co to ale znamena? Znamena to, ze soucasny neokomunisticky rezim v Ceske republice si je natolik nejist v kramflecich, ze se boji i jednoho duchodce nekde v Australii, ktery se bavi tim, ze si pise na internetu. Presne jako za Husaka, kdy se zaviralo za pouhe vlastnictvi knihu George Orwella 1984. To byl zlocin. To jste to daleko dopracovali s tim Havlem a Klausem, co?

  http://www.geocities.com/gvanek2000/TajneSluzby.html

  OdpovědětVymazat
 78. Vanek6:26

  ale davam ti za pravdu ze nejvice rvou lidi,kteri se meli za bolsevika lepe nez ostatni.
  ------------------------

  Taky rvu, v 79. roce me umrel otec, politicky vezen a zkurvena ceska bolsevicka pakaz me nedala viza ani na jeden den abych mu mohl jet na pohreb. Nekteri z techto diplomatickych kurev jeste dnes slouzi "vlasti" !!!

  OdpovědětVymazat
 79. Anonymní6:46

  Lékaři stárnou, Česko pociťuje jejich nedostatek.

  Zvyšuje se počet důchodců každým rokem o dvě stovky, soukromých lékařů naopak každoročně šedesát ubude. Čtvrtina nově promovaných lékařů se přitom místo do českých ambulancí a nemocnic vydává do zahraničí. České zdravotnictví je tak stále více závislé na pomoci kolegů ze Slovenska a zemí bývalého Sovětského svazu.

  Důvod je podle Kubka jednoduchý: Za příliš mnoho práce se lékaři dostane nevalné odměny. K tomu se přičítá existenční nejistota kvůli privatizaci nemocnic.

  Zapravdu mu dávají statistiky. Přestože se na kontech pojišťoven hromadí každoročně o 20 miliard korun víc peněz, platy lékařů a sester podle Českého statistického úřadu klesají už třetí rok.

  Zaměstnanci nemocnic proto hromadně opouští nemocnice i ordinace."Nedostatek lékařů už ohrožuje péči o pacienty v Česku," varuje Kubek.

  OdpovědětVymazat
 80. Anonymní8:12

  Bezohledné rozhodnutí zastupitelstva Prahy 11

  Dnes bylo neočekávaně oznámeno zastupitelstvem Prahy 11 a Magistrátem hl.m. Prahy, že nedojde k prodloužení nájemní smlouvy alespoň do června t.r. azylovému domu občanského sdružení Společnou cestou. Azylový dům se musí o tomto víkendu vystěhovat z budovy, kterou využíval po rozsáhlé rekonstrukci financované německou Evangelickou církví a z hlediska činnosti dotované ze státního rozpočtu. Nedostalo se tak tomuto zařízení a potažmo státu možnosti zcela nečekanou situaci řešit. A to i přes opakované intervence ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí, a příslib hledání řešení od poslance a současně radního města a zastupitele Prahy 11 Jiřího Janečka.

  V případě azylového domu pro matky a rodiny s dětmi jde o nezbytnou sociální službu, kterých je v ČR nedostatek. Zastavení činnosti azylového domu pro stávající, ale i budoucí klienty znamená vážnou hrozbu. Zanikla tak jedna z možností, kam se mohou matky a rodiny s dětmi nacházející se v tíživé životní situaci obracet, a kde nalézají podporu. Je zřejmé, že azylový dům nenabízí pouze ubytování nebo stravu na přechodnou dobu, ale i pomoc při uplatňování práv nebo oprávněných zájmů uživatelů služby a napomáhá jim tak aktivně řešit jejich problémy, zejména návrat do zaměstnání a splácení dluhů.

  Co se týče sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, které poradenské centrum rovněž poskytuje, jeho přínos spočívá zejména v tom, že posiluje funkčnost rodiny a pomáhá rodičům překonat krizovou sociální situaci. Z tohoto důvodu proto bylo zachování komplexu uvedených služeb poskytovaných občanským sdružením Společnou cestou nanejvýš žádoucí.

  MPSV poskytlo v roce 2008 azylovému domu dotaci ve výši 1 897 000 Kč, čímž byla žádost občanského sdružení provozující předmětné zařízení podpořena v plné výši. Na poradenství bylo v rámci dotačního řízení poskytnuto 340 000 Kč a na sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi 238 000 Kč. V roce 2009 již byla občanskému sdružení na výše jmenované služby poskytnuta stejná částka jako v roce loňském.

  Jde o příklad nezodpovědného přístupu územní samosprávy k osudu občanů, kteří se dočasně ocitli v tíživé životní situaci, a současně o neobhajitelné rozhodnutí zastupitelstva Prahy 11 týkající se hospodaření s veřejnými prostředky.
  MUDr. Marián Hošek

  OdpovědětVymazat
 81. Anonymní8:51

  Tyhle debaty nevedou k nicemu. Priznejme se, ze to co jsme si zasily to slizime. Dobre nam tak. Mozna ze bude hur. Nasi vinou.

  OdpovědětVymazat
 82. Vrata8:53

  Ach ti cesti debilove:

  Šampionát v Liberci: Diváci omdlévali v tlačenici u vchodů do areálu
  Tisíce lidí se v pátek dopoledne nemohly dostat do areálu ve Vesci, kde se jel v rámci mistrovství světa lyžařů štafetový závod mužů. Pořadatelé nechali divákům jen úzké vchody do areálu, lidé pak v tlačícím se davu omdlévali.

  OdpovědětVymazat
 83. Anonymní9:17

  A co můžeme čekat, nechali jsme tady komunisty,kteří se po roce 89 chvilku báli, ale když viděli, že jim níc nehrozí, že český člověk je de facto hlupáček - tak se bát přestali. No a nyní jsou všude, jen si už neříkají komunisté, přeoblékli se do jiných barev a jsou v jiných stranách, ale chovají se stejně, jako dřív, či-li - čím hůř, tím líp. A ještě nás poučují jak má vypadat správný kapitalismu, co že je to ta demokracie a my zjišťujeme, že namísto abychom se měli lépe - se máme čím dál tím hůř!!A opět mlčíme a čekáme jak to dopadne, nebo kdo "to", za nás dá do pořádku, ale to musíme MY SAMI!!

  OdpovědětVymazat
 84. Anonymní9:52

  V České republice žijí tisíce důchodců, kteří mají hluboko do kapsy svého obnošeného kabátku. I sám pan premiér přiznal, že důchodcům se nežije nejlépe. Důchodcům ze západu, kteří cestují po světě a užívají dnů odpočinku, mohou ti naši zatím jen závidět.

  V České republice žijí důchodci, kteří nemají nikoho, kdo by jim jejich situaci ulehčil. Děti buď vůbec neměli, nebo jim z nějakých důvodů pomoc poskytnout nemohou.

  Možná - podobně jako těm zvířátkům - by pomohly sponzoring nebo adopce důchodců. Seznam těch nejchudších, kteří opravdu pomoc potřebují, by mohl být na Ministerstvu práce a sociálních věcí.

  Když dobří lidé dokáží pomáhat zvířátkům v zoologické zahradě, jistě by se ustrnuli i nad osudy těch nejchudších, osamělých, aby se jim také žilo lépe a radostněji. A myslím, že jejich "adoptivní děti" by ani nevyžadovaly cedulku u jména důchodce na poštovní schránce... Dobrých lidí je v našich krajích i přes tu mizérii pořád dost...

  OdpovědětVymazat
 85. Anonymní9:56

  Deset tisíc důchodců nemá na poplatky u lékaře

  Zhruba deset tisíc českých důchodců musí každý měsíc vyžít jen s několika stokorunami. Žijí v domovech důchodců, kterým za pobyt a stravu odevzdají 85 procent důchodu. Zbytek jim zůstane na osobní výdaje. A od nového roku i na poplatky u lékaře. Jenže podle průzkumu Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) provedeném ve 400 domovech pro seniory tito důchodci nejsou schopni výdaje za lékaře a předpis na léky uhradit. domovech důchodců žije v Česku kolem 40 tisíc seniorů a dalších 30 tisíc lidí, kterých se problém rovněž týká, je umístěno v ústavech sociální péče. Pobyt a strava seniory přijde na 7 až 9 tisíc korun měsíčně. Průměrný důchod přitom v Česku činí 9093 korun měsíčně. Proto zákon omezuje výši nákladů na pobyt v domovech a nařizuje, že každému jeho obyvateli musí z důchodu zůstat alespoň 15 procent na kapesné. Rozdíl v platbě důchodců na pobyt v domově a skutečnými náklady dorovnává většinou zřizovatel, především příslušný krajský úřad. Z kapesného senioři hradí další běžné výdaje, jako jsou například poplatky za televizi a rozhlas, osobní hygienické potřeby, doplatky za léky a nově také regulační poplatky za recept a návštěvu u lékaře.
  Z průzkumu, který jsme provedli, vyplývá, že měsíční kapesné se u většiny obyvatel domovů důchodců pohybuje kolem 1 250 korun. Po dalších nezbytných osobních výdajích jim zůstává na útratu průměrně 614 korun. Měsíčně tito lidé potřebují na předpis zhruba šest léků a dvě lékařské vyšetření. Každá položka znamená náklad 30 korun, tedy měsíčně 240 korun. Pětině seniorů však podle našich zjištění na regulační poplatky za zdravotní péči ale peníze nezbývají. Nemají tak zaručen rovný přístup ke zdravotní péči. Výsledkem může být zhoršení jejich zdravotního stavu,“ upozorňuje Krása.

  OdpovědětVymazat
 86. Doktor9:58

  Domovy pro seniory potvrzují, že regulační poplatky zasáhly jejich klienty citelně. „Náš domov je v oblasti, kde mají staří lidé velmi nízké důchody. Vybírání regulačních poplatků je k nim nespravedlivé. Největší zátěží jsou poplatky na recept a doplatky za léky. Citelně to pociťuje zhruba 60 našich klientů. Na kapesném jim zbývá jen pár stokorun. Někteří musejí užívat čtyři až šest léků, doplácejí za léky okolo 600 korun měsíčně a nemají přitom nikoho, žádnou rodinu, která by jim finančně pomohla,“ říká Petr Nový z Domova důchodců a ústavu sociální péče v Krásné Lípě

  OdpovědětVymazat
 87. Anonymní15:39

  Byl jsem u specialisty v Sydney. Navstevu mi napocital 183 dolaru. Od Medicare jsem dostal zpet 73 dolacu, ostatni jsem musel doplatit z vlastni kapsy. Jsem australsky penzista.

  OdpovědětVymazat
 88. Anonymní15:49

  V Australii jsou dva druhy domovu pro duchodce. Jedny jsou statni ale to tech se dostanete jenom kdyz nekdo zemre. A to musite mit tlacenku. Druhe jsou privatni, do nich se dostat musite prodat dum, pokud mate. Lepsi zemrit doma.

  OdpovědětVymazat
 89. Vanek16:51

  Byl jsem u specialisty v Sydney.
  --------------------------------
  Ja taky a ne jednou, neplatil jsem nic.


  V Australii jsou dva druhy domovu pro duchodce.

  Kdyz umres tak si beres dum do hrobu?
  Samozrejme ze je lepsi zemrit doma, jenze kdyz Pan Buh rozhodne kdy je pravy cas tak muzeme padnout kdekoliv a kdykoliv treba na drzku na beton a uz nebudes mit casu anonyme premyslet co s barakem :-))) Existuje vice moznosti jak se pripravovat dloudobe do rakve.
  Ja preferuji jako pripravu do hrobu japonskou pritelkyni, :-))))

  http://smg.photobucket.com/albums/v211/vanek/

  OdpovědětVymazat
 90. Anonymní18:15

  Ja nevim jak v Sydney, ale v Queenslandu musis specialistu zaplatit a pak si jit na Medicare, kde dostanes necelou polovinu zpet. Skoro zadny specialista nespolupracuje s Medicare a kdyz, tak musis balanc primo zaplatit jemu. Nic neni zadarmo!!!!! Ani pro penzisty. Manzelka doplacela za mensi operaci a den v privatni nemocnici $1,400, mohu dolozit, ponevadz malo specialistu operuji ve statnich nemocnich kde je to sice zadarmo, ale cekaci doba je tak dlouha, ze nekteri pacienti, nez na ne prijde rada tak pomalu umrou! Proto vetsina lidi si plati privatni pojisteni, a to neni lacine. My si ho platime od prvniho tydne kdy jsme pristali na letisti v Mascotu. VB

  OdpovědětVymazat
 91. Vanek18:36

  Medicare plati po cele Australii. Medicare proplaci taky lidem kteri maji soukrome pojisteni u jinych pojistoven. Byla operace zivotu nebezpecna kdyz jsi za ni zaplatil $1,400? Kdyz je nekdo nemocny tak vazne ze do nemocnice musi tak tam jde a je jedno jestli si plati privatni pojisteni nebo vyuziva Medicare zadarmo. Kdyz si chce nekdo nechat vyoperovat kuri oko a nechce cekat v poradniku tak si muze zaplatit privatni pojisteni a ma to vyoperovane za tyden. Najsi si nekde statistiky jak pocet lidi na privatnim pojisteni klesa. Cim vic a vic lidi poznava ze lekarska pece je dobra i bez olaceni treba za to aby byl sam v nemocnici na pokoji. Tam kde bydlis by se moc specialistu asi neuzivilo :-)

  Proc lzes ze nic neni zadarmo ani pro penzisty?

  OdpovědětVymazat
 92. Vanek19:13

  Prukazka cesky zvana "Duchodcova karta" me opravnuje kdybych chtel jezdit 24 hodin po nejkrasnejsim pristave na svete v Sydney, pak nasednout do vlaku a jet se podivat do prekrasych Modrych hor, kdybych nemel vyletu dost tak na sever sydney vlakem do Horsnby odkud je coby dup do Krasnych narodnich parku. Nabo na jih, vyber je nekonecny. A kolik ze takovy vylet stoji? Dva dolary a padesat centu. $2,50 . Muzu si cestovat 365 dni v roce :-)))) Za hubicku protoze jsem australsky duchodce :-)))) Pro duchodce se delaji zvlastni magaziny, vetsinou pod vladni organizaci kde radi duchodcum aby nezapomneli vyuzit ruznych slev o kterych mozna nevi. Jako kazdy duchodce ma samozrejme i v Cesku kazdy televizi, jenze v Cesku musi platit poplatky. Tady nemusi, nikdo je nemusi platit. 5 kanalu zadarmo, mozna vic, nekoukam na televizi. Ale v Cechach duchodce ktery na televizi nekouka tak za ni musi platit. Proc?
  Ksindl komunisticky Janecek na ne posila moderni draby, misto biciku maji exekutory a ti duchodcum v CR televizi vezmou nebo jim napari takovou pokutu ze je to polozi. Nepredstavuj uroven duchodcu v CR z pohledu tvych znamych z nichz vetsina cely zivot delala v Showbyznysu a na stara kolena se nemaji spatne a muzou si dovolit treba litat za kurvama do Thajska. Desitkam tisic se dari dobre, videl jsem vznikajici problemy na vlastni oci uz v 91 roce. Vekslaci, estebaci a jina verbez bohatla a moji nekteri kamaradi v tu doby zacali padat na dno spolecnosti. To jsou ti o kterych pise pani Marie ve svem clanku a tech je desetitice. Bydlel jsem naproti kolonade ve Varech, v kazdem baraku v lazenske ctvrti jsem nekoho znal. Ti mi znami uz tam nebydli, bud si nemohli dovolit platit cinzi ( tady by jim na cinzi prispel stat, kazdy kdo bydli privatne a ma maly prijem ma pravo na prispevek), nebo je Rusaci vyhnali, vetsinou se odstehovali na periferi Varu, par jich bydlelo v malem domecku v zahradkarske kolonii. Jak ti by byli stastni kdyby mohli bydlet v nejakem australskem caravan parku a dostavat penzi na hlavu nebo na artrozu.

  OdpovědětVymazat
 93. Anonymní19:42

  Hodne lidi zbotla po 90. roce i vlastni pili, nemuseli byt vekslaci nebo estebaci a jim pod. Coz se neda ric o vazenem vsebarevnem mecenasovi Kockovi.

  OdpovědětVymazat
 94. Vanek20:03

  Jeste jednou: Za dve padesat muzu kjezdit 24 hodin denne, plati od prvni jizdy kolem Opera House. Na konecnou, treba na Manly a zpet kolem Opera house. A tak dokola, neomezene, na kazde lince Sydney Ferry, desitky kilometru, nebavi me lod? Muzu za dve padesat 24 hodin stravit v metru, vlaku. A ted jsem nasel na netu:


  BRNO - Brněnští radní se po měsíčním vyjednávání s krajskými úředníky dohodli na zvýšení cen integrovaného jízdného v Jihomoravském kraji.  Brno podle Onderky zdraží jízdné v městské hromadné dopravě k 1. dubnu. Základní šedesátiminutová jízdenka na dvě brněnské zóny zdraží z 15 na 22 korun. Desetiminutová jízdenka na nejkratší vzdálenosti přijde cestující místo 10 na 14 korun.

  Jednorázová jízdenka se tak v Brně od dubna stane v přepočtu na minuty dražší než v Praze. V české metropoli stojí pětasedmdesátiminutová jízdenka 26 korun a dvacetiminutová 18 korun. Praha má navíc k dispozici metro a linky jezdí v častějších intervalech přes den i v noci.

  Od 1. dubna se zhruba o deset procent zvednou ceny jednorázových jízdenek na tři a více zón v celém Jihomoravském kraji. Zdražení se dotkne všech cestujících v regionu, protože až na několik vesnic na Břeclavsku a Znojemsku jsou všechny obce součástí Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

  Cesti duchodci, penziste a nezamestnani asi za dve padesat cely den bez casoveho omezeni jezdit nemuzou.

  OdpovědětVymazat
 95. Anonymní20:17

  Priprava na duchod po cesku:

  Z ministerstva obrany zmizelo 300 miliónů, 51 stíhaných

  PRAHA: Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování zahájili v lednu 2009 trestní stíhání osob podezřelých z trestného činu účast na zločinném spolčení. Na základě vydaného usnesení je stíháno 18 již dříve obviněných osob. Celkový počet osob stíhaných v této trestní věci je nyní již 51. Jedná se tak o jeden z nejsložitějších případů tohoto druhu, zpracovávaný v současné době na Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování.

  27.02.2009 Aktualizováno 27.02.2009 13:42:02

  OdpovědětVymazat
 96. Anonymní21:11

  Jirko, ja jsem asi v Sydney zil 35 let jinak. Do City jsem jel vlakem tak 10x za rok, vetsinou na nejaky urad. Mel jsem auto, jako kazdy koho znam a bydlel jsem 300m od plaze. V Caravan parkach o kterych se zminujes bydli sebranka, tady tech caravan parku mame nekolik. Samy ozrala a zlodej. Mistni se temhle lidem vyhybaji. Tady kde kdo ma sve bydleni, jsou to lide, kterym se uz nechtelo zit ve velkomeste, cely zivot tvrde pracovali a prijeli sem s penezi. Ja nikdy od statu nic nechtel, protoze jsem to nepotreboval. Za 4 dny po priletu jsme uz s manzelkou pracovali. Od prvniho dne jsme se meli dobre, moje deti studovali v soukromych skolach a mohl jsem si dovolit jit v 56 do privatniho duchodu, na ktery jsem si platil. Znam par Cizku, kteri se schazeli po hospodach, flakali se a vetsina z nich ma duchod na vychlastanou palici a nic tady nedokazali. Cili o tech mi nic nerikej. Nevim taky, kde jsi na to prisel, ale sestra me manzelky bydli u Paramatty a pise, ze davaji kazdou chvili stovky dolaru za specialisty. Jsou oba duchodci. Je videt, ze ti zdravicko slouzi, protoze asi k specialistum moc nechodis.
  Pokud se Jirko zminujes o mych znamych z Show busynesu, nejsem s nimi uz ve styku, v posledni dobe do Cech nejezdim, ale pokud vim, vsichni delaji a k tomu maji od statu duchod, tak aby si nemohli nekam vyjet. My zname take obycejne lidi, kteri se stydi rict, ze jedou na dovolenou do Jiznich Cech, ponevadz kde kdo jezdi k mori, protoze je to za babku. Jen si precti ceske Cestovky.
  Pokud se tyce operace Evy, byla to velice nutna operace, kterou musel provest specialista v privatni nemocnici, cekaci doba ve statnich nemocnicich je az 2 roky, pokud nemas uraz, infarkt nebo mrtvici. Je zde nekolik mistnich specialistu, ty druzi sem pravidelne dojizdi. Kdyz maji nekolik tisic za den, tak se jim to asi vyplati. Moje dcera Andrea pracuje leta v Medical Field, ta by ti mohla o tom dlouho povidat. VB

  OdpovědětVymazat
 97. Anonymní21:18

  Male upozorneni. V Sydney plati penziste $2,50 (32Kc) a mohou za ty penize jezdit cely den. V Praze penzisti po 70ti jezdi cely den ZADARMO. VB

  OdpovědětVymazat
 98. Vanek21:58

  Tisice lidi se stehuje tydne z Victorie a NSW do Queenslandu. Prijedes na Gold Coast a co vidis? Penzisty hrajici Bowling. Na Gold Coast je dobra nemocnice a zdravotni zarizeni. Tam ale zije pomalu pul milionu lidi a zdravotni pece o duchodce by mela byt stejna jako ve vetsich mestech NSW. U tebe kde zijes toho moc neni, kdybys koupil dum na Gold Coast nemel bys problemy o kterych mluvis.
  Me dobre zdravi s veci nema nic spolecneho, kde bydlim poslednich deset let tak vidam obcas starsi lidi a vim kdy jdou do nemocnice ci k doktoru. Znam jejich problemy. Nerikam o tvych pribuznych ze jsou hypochondri, ale znam tady jednu sousedku, je ji pres 70 a byl to puvodne chlap. Pred dvaceti lety preoperovanej. Ta ma rada specialisty, jednou naproti v parciku zakopla a kdyz jsme ji pomohli na nohy tak to z ni tahlo. Dama. Nezminuji se o "dve padesat" proto abys me rekl ze mas auto. Jenom srovnam vyhody duchodcu v Australii a v CR. S autem nemuzes stejne podjet Harbour bridge atd.

  Penez mas jako sracek a stezujes si?
  Tchyne dcery Jany byla minuly tyden na operaci prsu, rakovina to neni. Zadarmo a operoval ji specialista ktery jeden nebo dva dny v tydnu operuje v nemocnici. Kdyz me vloni bolel kriz, skriply nerv tak mi muj doktor napsal dopis do nemocnice abych se objednal u specialisty. U okenka si precetli dopis, ja jsem predstiral ze bolesti nepreziju vecera a za tyden jsem mel MRI scan a za dalsi tyden jeden z nejlepsich specialistu me sdelil to same co muj indicky doktor ze potrebuji jehlu, coz jsem odmitl a rekl jsem bolest prisla, bolest odejde. Odesla. Vsechno zadarmo, ani jediny cent.
  Moje ex byla na operaci trikrat, nikdy nezaplatila ani cent. Ridicak mam zadarmo, registraci auta zadarmo, maji to taky cesti duchodci? Ti bohati to nepotrebuji ale desetitisice jinych by vyhody ktere mame my privitali. Jestli to je v Queenslandu trochu jine, s tim nic nenadelam. Ja se rozhodl zit tam kde se zije dobre. Pred par lety jsme, par duchodcu z baraku protestovali proti stavbe vezaku na konci ulice u zalivu v Sydney Harbour. Prisla mistni poslankyne, Televize a na velikonoce tohodle roku bude slavnostni otevreni noveho parku ktery jsme si vydrzkovali. 100 metru od bytu za ktery platim 65 dolaru tydne budeme mit i pristup k vode, nekdy byva dlouhy teply podzim tak si budu za barakem plavat. Az bude park plne dokoncen udelam dokumantaci. At vidis jakou maji silu australsti duchodci :-)))

  OdpovědětVymazat
 99. Vanek22:03

  V Praze penzisti po 70ti jezdi cely den ZADARMO. VB

  A co do 70ti? Kolik plati? V Sydney jezdi penzisti za dve padesat 24 hodin na lodi, v autobusu, ci ve vlaku at je jim 70 nebo dvacet :-))))

  OdpovědětVymazat
 100. Vanek22:16

  A jak je to Vladimire v Cesku kdyz duchodce chce jet vlakem treba z Ase do Ostravy? Taky ma velke slevy jako australsky duchodce ?

  http://enews.seniorscard.nsw.gov.au/link/id/bb484b6aa1ab26c4ec7f/page.html

  Interstate transport concessions
  NSW Seniors Card holders can now access public transport concessions when travelling interstate as part of a new scheme funded by the Australian Government. For example, a NSW Seniors Card holder travelling to Melbourne is entitled to purchase public transport fares at the same concessional price as Victorian Seniors Card holders.


  Seniors visiting NSW from other states or territories will also be able to get concession fares on NSW public transport. Holders of Seniors Cards from other Australian States and Territories can purchase either half fare concession tickets or a $2.50 Pensioner Excursion Ticket (PET) for all day, multi-modal (bus, train and ferry) travel in the Sydney Metropolitan Area and Outer Metropolitan Areas.

  The new scheme commenced on 1 January in New South Wales, Victoria, South Australia, Tasmania, the Australian Capital Territory and the Northern Territory. In Queensland interstate Seniors Card holders can access a 50% concession on metropolitan bus, rail and ferry services and a 25% discount on long-distance Traveltrain services. Discussions with the Western Australian Government are continuing.

  A uniform system across Australia will help seniors travel interstate to see family and friends and makes domestic travel more affordable.

  For more information on concession fares click here or contact the Transport Infoline directly on 131500 or visit www.131500.com.au

  OdpovědětVymazat
 101. Vanek22:23

  Vladimire,. i na tvoji kartu seniora muzes cestovat v Sydney za dve padesat 24 hodin denne.

  Holders of Seniors Cards from other Australian States and Territories can purchase either half fare concession tickets or a $2.50 Pensioner Excursion Ticket (PET) for all day, multi-modal (bus, train and ferry) travel in the Sydney Metropolitan Area and Outer Metropolitan Areas. Information on travel and fares can be obtained by calling the Infoline on 131500 or visiting www.131500.com.au

  OdpovědětVymazat
 102. Anonymní23:42

  Jirko, na Queenslandu pro duchodce jsou male vyhody. Ja platim za registraci, ridicak a pojistku na auto rocne hodne pres tisic dolaru, za Council rates $1,890, za vodu $800.- a to bych mohl pokracovat s pojistkou na dum a obsah, elektrikou, telefonem, Austar, Broadband, vydaje s autem, udrzba domu, swimming pool, zahrada atd. A taky jime. Ty cestovni vyhody, o kterych Ty mluvis nevyuzivam, protoze jezdim autem. Nerikej, ze jsi zavisly jenom na Public Transport? A co auto, ja mel prvni za 3 mesice, kdy ve dne jsem delal ve fabrice a v noci jsem hral na X-Crosse ne vinarne. Vidim, ze si v tomhle nemuzeme rozumet, protoze Ty zijes v jinem svete. Na Gold Coast po prodani bytu na Bronte jsme si mohli koupit dva domy, ale co bych tam delal, vzdyd je to pomalu misto nejvetsi kriminality po Sydney. Kdyby to tady stalo za backoru, tak bych tady nezil. Byl jsi tady na HB vubec? Kdyz mas ten vlak za par svestek, tak sem prijed, mista dost a Eva dobre vari, budes vitan. Kdyby me to tady prestalo bavit, tak mohu kdykoliv se vratit do Sydney, za muj domecek tady si mohu koupit nadherny novy appartment na Bondi Junction a jeste mi zustane par supu. Zaplat pan Buh, ze nejsem zavisly jenom na Centerlinku. Proto Australie jde s kopce, protoze kde kdo ma stat za dojnou kravu.

  Jirko, mam dojem, ze z duchodcema skoncime a zacneme se radeji bavit o muzice. Co myslis? VB

  OdpovědětVymazat
 103. Anonymní0:00

  pan Krása předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, píše, že: "Zhruba deset tisíc českých důchodců musí každý měsíc vyžít jen s několika stokorunami. Žijí v domovech důchodců, kterým za pobyt a stravu odevzdají 85 procent důchodu. Zbytek jim zůstane na osobní výdaje."..
  Pan Krása, ale zcela zapomíná, že v ČR, je podle ČSÚ 1 400 000 penzistů, kteří pobírají penzi nižší nežli 10 000.- kč. Průměrné nájemné činí 9.000.- kč. A tito penzisté nyní nemají ani na zaplacení toho nájemného, o penězích na jídlo a další musí zapomenout..A kapesné, no to je jen výsměch..
  Dovolím si panu Krásovi položit otázku - proč Vás nepohoršuje celý ten systém, ale pouze těch 10 000 penzistů, kteří jsou v domovech důchodců a nezbývá jim dostatečně vysoké kapesné? Nebo Národní rada je jen pro penzisty, kteří žijí v domovech důchodců?
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 104. Vanek7:29

  Za udrzbu bazenu a zahrady se musi platit, vody je nedostatek. Rodice manzela dcery maji taky bazen, taky plati extra, taky jsou na penzi ale vecne nerenceja jako Cesi nebo Rusove. Co jses posedlej porad s autem? Samozrejme ze mam auto, kdo by ho nemel? V rodinach maji ne jedno aledve nebo tri. Znovu se ptam jestli duchodci muzou jezdit v CR za dve padesat cely den. Ja si dovedu vazit vyhod pro starsi lidi, nevzpominam na vyhody totality jako ty, nic dobreho jsem ve zkurvenem komunistem state nevidel. A jeste jedna rada: Kdyz na to nemas tak si nehraj na milionare. A kdyz se ti tu nelibi vrat se do Cech.

  OdpovědětVymazat
 105. Anonymní8:28

  Award Winning Sydney, Named Best City in the World for the Tenth Time.

  The annual Anholt City Brands Index, the brainchild of British branding expert Simon Anholt, rated Sydney top of the pops ahead of London, Paris, New York and Rome. Arch rival Melbourne came in sixth.

  Although Sydney was not as well-known as either London or New York, not even a little obscurity could shake its "overwhelmingly positive" image.

  The conclusion that Sydney was one of the top three cities for employment and business opportunity, alongside London and New York, was probably a case of "success breeding success", the study concluded.

  "It seems that a city which is strong in several brand dimensions can acquire momentum, boosting its standing in other areas," it said.

  London and Paris were let down by the lack of satisfactory, affordable accommodation and worries about the friendliness of the locals. New York is seen as dirty, expensive and unsafe. "Sydney is unique in its combination of great lifestyle and economic opportunity," Mrs Forsythe said.

  "Sydney's prosperity is directly related to its cultural diversity and social vibrancy."

  Sydney ambassador Peter Holmes a Court said Sydney "had it all".

  "The great thing about our city is it has a business culture that takes on the world, a sporting culture second to none, and a lifestyle that is the envy of people everywhere," he said.

  OdpovědětVymazat
 106. Vanek8:32

  such as Icebergs
  Slavil jsem tam 65 narozeniny :-)

  Sydney named top nosh city

  One of America's biggest-selling newspapers has declared that Sydney is the best place on Earth to eat.

  In a long review that should have mouth-watering Californians invading the harbour city and filling its restaurants, The Los Angeles Times raved today to its 3.5 million readers about Sydney's restaurants and chefs.

  "Oz at the head of the table," the headline read on the front page of the LA Times's well-read travel section.

  The review was the latest in a series by the newspaper's critics and columnists who were asked to "review the best places on Earth to pursue their particular passions".

  In past editions, LA Times film critic Kenneth Turan chose Paris as the world's best city to watch a movie, fashion writer Booth Moore picked Milan as the greatest place to shop and music critic Robert Hilburn anointed London as the best rock scene.

  LA Times food critic S Irene Virbila selected Sydney as the No. 1 place to eat.

  Advertisement
  Advertisement"When The Times asked me where I'd most like to go to eat in the world, I zeroed in on Sydney," Virbila wrote.

  The critic's three-page story praised many of Sydney's top restaurants, including Sailor's Thai, bill's, Icebergs on Bondi Beach, Sean's Panorama, Longrain, The Book Kitchen, Marque Restaurant, Billy Kwong, Spice I Am, Pier, Fish Face, Tetsuya's and The Boathouse on Blackwattle Bay.

  Virbila also noted how Sydney restaurants with great harbour or ocean views, such as Icebergs, avoided being "tourist traps" where the the quality of the food failed to match the views.

  "Not only are those restaurants-with-a-view astonishing - by rights, they needn't be very good at all - but Sydney also has enticing candidates of nearly every ilk, including high-concept French, serious seafood houses, contemporary Asian and cafes that serve breakfast with such sunny optimism you feel nothing can go wrong again. Ever," she wrote.

  OdpovědětVymazat
 107. Anonymní8:46

  Prosím! Pomozte mi a ochraňte mne před policií ČR.

  http://veverka.blog.idnes.cz/c/72482/Prosim-Pomozte-mi-a-ochrante-mne-pred-policii-CR.html

  OdpovědětVymazat
 108. Anonymní9:46

  To co se tady v ČR děje, je jen naše vina, my jsme tu nechali komunisty, kteří zavinili ten 40 letý "průšvih", jen tak bez potrestání a komunisté= jsou dnes naprosto všude, nebyli souzeni a tedy ani odsouzeni a protože jsou, před zákonem jakoby bez viny, tak jsou nyní na tak vysokých postech, že už na ně nedosáhnem a snaží se naší ubohou komunisty a rusáky vyrabovanou zemi úplně zlikvidovat a my jen "hledíme"! Teď jsem hleděla taky, jak se zachovala hlava ČR ! 12. a 13. března pořádá předseda Senátu Přemysl Sobotka ve spolupráci s ministryní obrany V.Parkánovou a ministrem zahraničí Karlem Schwarezenbergem dvoudenní konferenci s názvem " 10 let od rozšíření NATO".Vstup do NATO považuji za jednu z nejvýznemnějších událostí našich současných dějin.Členství v Severoatlantické alianci nás vrátilo mezi demokratické a svobodné země, řekl Karel Schwarzenberg.
  No a hlava ČR se této důležité schůzky nezůčastní - protože ji za důležitou nepovažuje a zůstane zřejmě spolu s mámou v hradní kuchyni, Vždyť ten člověk uráží všechny slušné lidi!!!

  OdpovědětVymazat
 109. Anonymní9:48

  Souhlasim s panem VB, ze kazdy kdo chce jit do penze s vedomim, ze nebude muset jist jenom chleba se musi pricinit aby tak nedopadl. Vetsina lidi, kteri toho v zivote moc nenadelali a vetsinu casu prosedeli v hospode, kde podporu v nezamestnanosti propili nemaji pravo kritizovat ty, co cely zivot pracovali a nakonec ani tu penzi nedostali, protoze stat dava duchod jen tem, kteri se nepricinili poradne zajistit na stara kolena. Jsem jeden z tech, komu stat penzi krati, prestoze jsem v zivote zaplatil hezkych par penez v danich, zatim co kazdy flakac, ktery akorat od statu bral a dane neplatil plnou penzi dostane. It stinks! Ziji v Australii, mam jmeno, ale nechci, aby moji indentitu nekdo napadl, tak jak se to v odpovedich casto stava. Petr

  OdpovědětVymazat
 110. Vanek12:03

  Precti si o cem byl vubec clanek a jak Bozdech zmenil diskuzi jak se maji penzisti v CR dobre. A jak bylo dobre za totality, DO PRDELE.

  Penzi dostane i 400 tisic milionaru !!!! Cti obcas noviny a ne jen krajansky tisk. Bozdech byl velice pobouren kdyz jsem napsal ze platim jen 65 dolaru najem proc pry o tom pisu. Mam ten mail tady zverejnit? Flakaci jsou vetsinou Cesi a jini vychcankove z Vychodni Evropy.

  Co to ma ale vsechno psani spolecneho s australskou peci o duchodce a Ceskou? Asi se rozepisu trochu vice o ceske verbezi v Australii.

  OdpovědětVymazat
 111. Vanek12:12

  ALMOST 400,000 millionaires are receiving the age pension and 51,200 people in the nation's top income bracket also are getting the welfare payment.

  As the Government prepares to lift the pension rate for the poorest single age pensioners, it has emerged tens of thousands of people receiving the payment are very well off.

  OdpovědětVymazat
 112. Vanek12:31

  Pred par lety ke mne prijel z bushe muj znamy, mel svuj pozemek a rozciloval se ze by mu mohli platit vid penzi na hlavu, kdyz jsem mu rekl ze se s penze da vyjit a ze od za deset let z ni usetril 60 tisic dolaru tak na me zacal rvat ze by mu za to utrpeni meli platit dvakrat tolik. Pak se vratil do ceska, dostal asi tri tisice korun ceskych na mesic, po par tydnech kdyz zjistili ze ma v bance penize tak mu penzi vzali. Takl se zase vratil do nenavidenene Astralie. Jeho ctene jmeno je Karoel Soukup (Charlie) Tady muzes mit aset myslim pul milionu dolaru kdyz jses single, a pomoc od statu dostanete, vidite ty rozdily? V Cechach musite prodat auto, nabytek aby se nad dlouhodobe nemocnym nekdo slitoval.

  OdpovědětVymazat
 113. Anonymní13:58

  Jirko, prekrucujes, ja jsem napsal, ze za Totality tam lidi meli vyhody, ktere tady v Australii nemame. A ze nektere ty vyhody zustaly do dneska. Lidi v Cesku stale mohou jezdit po operaci do lazni za pakatel. Manzelka byla v Teplicich a chteli na ni 190DM za den, zatim co Cesi platili za tyden 300Kc. Tady te vyhodi z nemocnice za par dni a musis jit delat, protoze ti zamestnavatel zaplati jenom nekolik dni a pak jsi bez penez. A to, ze jsem napsal vysi penze a kolik tady stoji tydeni cinze bylo pouze srovnani s Ceskem, kde porad cinze je lacinejsi nez penze. VB

  OdpovědětVymazat
 114. Anonymní14:43

  Je mi 80 let a zijeme s v Eastern Subers od roku 1950. S manzelem jsme oba delali dve prace, abychom si nasetrili na stari. A jak jsme dopadli? Mame penzi velice zkracenou, coz si myslim, ze je nespravedlne, protoze jsme celou dobu platili dane. Mame 2 deti, ktere vystudovali a cestne se zivi. Jezdim do Cech kazdy rok a kdo tam nadava jsou byvaly komunisti. Souhlasim s panem Petrem a zaroven bych se chtela zminit o panu Bozdechovi, znam totiz celou rodinu. Pamatuji se, jak v sobotu a v nedeli kdyz jsme se koupali na Bronte, tak pan Bozdech prichazel pozde odpoledne vyzvednout jeho manzelku a deti, protoze cely den pracoval. Znam ho jako velkeho antikomunistu, kteremu bylo odebrano cs obcanstvi nekdy v sedmdesatych letech, protoze ho tady asi nekdo udal, ze mel mnoho funkci v Liberalni strane. Takovych cestnych lidi mezi krajany najdeme velice malo. Lenka V. z Eastern Suberbs

  OdpovědětVymazat
 115. Anonymní15:34

  Kdyz jsem chodil na Bowling na Vaucluse, tak tam hrali skoro sami penzisti. Bohati. Skoro vsichni brali penzi, prestoze meli domy za nekolik milionu dolaru, ale na bance toho moc nemeli. A ponevadz podle zakona se bydleni nepocita do Assets, tak dostavali penzi. Cili milionari bez penez (cihli memohou jist)se kvalifikuji. Vetsina z nich tovarnu nebo jiny majetek nechali napsat na nekoho z rodiny, kdo byl mladsi a oficielne zustali bez dolaru. Chytre vymyslene, co? Legalni podvod. VB

  OdpovědětVymazat
 116. Vanek15:35

  Vazena pani Lenko, kdyz letate kazdy rok do Evropy tak se Vam v Australii moc spatne na stara kolena nedari :-)

  OdpovědětVymazat
 117. Vanek15:38

  Jirko, prekrucujes, ja jsem napsal, ze za Totality tam lidi meli vyhody, ktere tady v Australii nemame.
  -----------------

  Jake vyhody? Moje rodina nemela zadne vyhody, nikdy jsem nemel dekret na byt. Moje rodice taky nemely zadne vyhody. Jen sikanu do konce zivota a znovu opakuji ze me ceske bolsevicke svine nepustili na pohreb meho otce.

  OdpovědětVymazat
 118. Vanek15:46

  Vetsina z nich tovarnu nebo jiny majetek nechali napsat na nekoho z rodiny, kdo byl mladsi a oficielne zustali bez dolaru. Chytre vymyslene, co? Legalni podvod. VB
  --------------------

  Mozna pred 20 lety, dnes uz to neni mozne diky ATO (bernak) Znam par vychcanych Cechu kteri cestovali po svete a brali nezamestnanecke podpory, tomu taky uz odzvonilo.

  OdpovědětVymazat
 119. Vanek16:00

  Tady te vyhodi z nemocnice za par dni a musis jit delat, protoze ti zamestnavatel zaplati jenom nekolik dni a pak jsi bez penez.
  ----------------------

  Jestlize si nemocny a delat nemuzes, mas pravo pobirat od Centrelink
  Sickness Benefits (Benefits Act 1944 (No. 10 of 1944) Od roku 1944 jiz plati. Moc toho za 40 let v Australii o zdejsim systemu nevis.

  OdpovědětVymazat
 120. Anonymní16:04

  Jirko, zatim co kde kdo tady mel z Cech rodice, mou maminku sem nepustili. Kdyz moji manzelce umiral otec, tak si zazadala o trideni vizum aby ho jeste videla, bylo to jeho prani. Odpovedeli ji, ze MV nesouhlasi se vstupem, protoze nema vyrizene vztahy. Kdyz jeji otec zemrel tak zaplatila za kabelogram $12.- a do dneska ceka na jejich vyjadreni. Takze jak vidis, nebyl jsi sam. VB

  OdpovědětVymazat
 121. Vanek16:12

  Nepustili sem otce tve manzelky. To je jedna z "vyhod" totality. Dnes jsou na nekterych zastupitelskych uradech po svete zamestnane deticky techto komunistickych svini kteri nam branili se rozloucit se svymi rodici.

  OdpovědětVymazat
 122. Vanek16:26

  a do dneska ceka na jejich vyjadreni.
  ---------------
  Dnes to neni v mafianske CR o moc lepsi, viz clanek: Ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg

  OdpovědětVymazat
 123. Vanek16:37

  Jezdim do Cech kazdy rok a kdo tam nadava jsou byvaly komunisti.
  -----------------

  Vazena pani, ja se komunistu stranim jak muzu a vim co pisu. Kdyby v 89. vsem komousum urezali hlavy tak ani slzy neuronim. Mam hodne znamych kteri nikdy nebyli v KSC a byli na cerne listine a dnes se jim dari velice bidne. Daleko hur nez australskym penzistum!!!

  OdpovědětVymazat
 124. Anonymní18:08

  Pane Vanek, vidim, ze dalsi debaty jsou bezpredmetne, protoze na kazdou kladnou pripominku odpovidate negativne. Divim se, ze se s Vami lide vubec bavi, protoze misto slusne odpovedi jenom napadate. Vadi Vam, ze jezdim do Ceska? Ze si to mohu dovolit je moje vec. Elen

  OdpovědětVymazat
 125. Vanek18:18

  Vazena pani, jestli jste si vsimla tak Vas nazyvam Vazena, je mi srdecne jedno jestli jezdite do Ceska, jen mi vadi ze kritizujete australsky duchodovy system a jste schopna obhajovat system cesky. Jen jsem konstatoval ze se Vam jako australske duchodkyni spatne nedari kdyz si muzete dovolit kazdy rok letat do Evropy. Nikdo Vas nenapada. Jestli jsem rekl ze jsou komunisti svine s tim nic nenadelam, rikam to o nich od roku 1953 kdy me bylo deset let.

  OdpovědětVymazat
 126. Anonymní18:38

  Nechtel bych skoncit v ceske nemocnici:

  Umírali jsme hlady

  Pacienti se však pozastavují i nad denním režimem, který se stravování dotýká: "V nemocnici mi vadilo to, že večeře byla v šest hodin večer, obvykle se skládala ze dvou krajíčků chleba a šunky nebo sýra, a snídaně byla ráno v osm - budíček samozřejmě v šest. Bylo to ještě na dětském oddělení a my už večer umírali hlady," napsal jeden ze čtenářů. A další reagoval: "To je normální. Oběd v půl dvanácté, v sáčku průsvitný chleba plus paštika jako večeře a do rána strašný hlad. Ani na požadavek, aby večer byl teplý čaj, nepřistoupili," stěžoval si.

  Pacienti na tom však nejsou lépe ani v krajských nemocnicích. "KN (krajská nemocnice, pozn. aut.) v Ústí nad Labem podala i nepohyblivým, ležícím pacientům k obědu 1. ledna čočku. Prý je to česká tradice."

  Rohlíky gumové a gumovější

  Další čtenář si stěžoval na třebíčskou nemocnici. "Jsou tam již několik roků zásadně studené večeře," napsal. "Obědy jsou teplé a jejich kvalitu nechci hodnotit, protože nejsem vybíravý. Horší jsou snídaně a večeře, které se podávají na tácku zabalené v nedobytné folii. Rohlíky jsou potom gumové a stále gumovější," popsal svoji hospitalizaci. Kdybych byl v nemocnici o nějaký den déle, tak jsem se ztratil bez funusu," uzavřel.
  Pokud lidé věří, že se dobré stravy dočkají alespoň v soukromých nemocnicích, možná budou překvapeni. "V soukromé nemocnici v Neratovicích byl k snídani jeden kus chleba nebo jeden rohlík, oběd nechutný. Večeře každý den studené, a to jeden krajíček chleba a něco na něj, a paní, která to roznáší, čeká, jestli to budete jíst, a když zapochybujete, tak po tom skočí a odnese," napsala další z čtenářek. "K pití je buď voda z barelu nebo černý čaj," dodala.

  Nemocnice v reakci na tato slova slíbila, že vše prošetří. "Každé stížnosti v naší nemocnici věnujeme velkou pozornost, detailně se jí zabýváme a stěžovateli odpovídáme. Stejně tomu bude i ve vámi uvedeném případě," řekla on-line deníku TÝDEN.CZ Helena Rögnerová, jednatelka společnosti Mediterra, která nemocnici v Neratovicích vlastní. Podobně mohou reagovat i jiné nemocnice. Jestli však na jejich sliby dojde, nikdo neví.

  Proč jídlo není dobré? Ministerstvo neví

  OdpovědětVymazat
 127. Anonymní18:54

  Vazeny pane Vanku, za 58 let co tady ziji jsem se nenaucila vyuzivat australsky system. Kde jste se naucil vsechny ty "klicky" jak na to?
  Jste Centerlinkovy Genius, pane. Lenka agl. Elen

  OdpovědětVymazat
 128. Vanek19:03

  Vazena pani, pokud clovek neni debil tak si vse zjisti behem 5 minut na internetu jako jsem to zjistil dnes a vcera :-)))

  OdpovědětVymazat
 129. Anonymní19:31

  Mily pane Vanek, prestoze jsem zena v letech, tak take jeste nejsem debil. Perfektne ovladam Internet, ale na Centerlink se nedivam, ponevadz nepotrebuji zebrat. S Vama uz nebudu polemizovat, nebot jsem poznala do jake kategorie patrite. Dobrou noc. Lenka

  OdpovědětVymazat
 130. Vanek19:43

  Vazena pani Lenko, nebudte vztahovacna, nikdo Vas nenazyva debilem. Na Centrelink jsem se podival abych vyvratil lzi o australskych duchodcich ktere nekteri krajani v zajmu dobre povesti Ceske republiky siri.

  OdpovědětVymazat
 131. Anonymní19:54

  Česká populace stále stárne a v současnosti mezi námi žije více než 1 milion 400 tisíc osob starších 65 let a zprávy o násilí na nich páchaném, které jsou laické i odborné veřejnosti k dispozici, tvoří možná onu pověstnou špičku ledovce.

  OdpovědětVymazat
 132. Anonymní19:57

  Ke špatnému zacházení v Domovech důchodců by nemělo docházet.

  Problémů je samozřejmě hodně, jedním ze zásadních předpokladů dobré péče je zabránění špatnému zacházení s ubytovanými seniory. A to nejen fyzickému, ale i i psychickému, které může být někdy skryté. Známe případy, kdy některé pečovatelky například nutí starší klienty užívat plenkové kalhotky, a to i přesto, že jsou schopni udržet moč a stolici. Ale prostě se jim nechce stále s nimi chodit na záchod, nebo jim vysvětlovat, kde záchod je. Tito lidé se proti tomu brání, ale často marně. Jiným týráním je například odpojení zvonku, takže člověk se o pomoc třeba v noci nebo přes poledne nedovolá.

  OdpovědětVymazat
 133. Anonymní20:01

  Jak se zachází se seniory?

  V listopadu 2007 můj známý (dnes již manžel), jednaosmdesátiletý Metoděj Štěpánek, obyvatel Domu penzionu s pečovatelskou službou v Ostrově, byl již delší dobu zesláblý a nemocný, a tak byl sanitkou odvezen na oddělení následné péče v Ostrově, převoz mu zajistilo vedení Domu penzion. Při převozu do nemocnice nebyl M. Štěpánek schopen zamknout svůj pokoj a je s podivem, že to nikdo z vedení penzionu neučinil. Jeho pokoj byl v pozdější době téměř celý vykraden.

  Nejdříve však musím napsat, jak to všechno bylo a proč došlo k tomu, že byl Metoděj Štěpánek v tak špatném stavu. Na vině byla špatná péče o klienta. Například když už pan Štěpánek nemohl chodit, neměl na sobotu a neděli co jíst a žádal pečovatelku, zda by mu nakoupila, odpověděla mu, že bude muset být hlady. Není proto divu, že byl hodně vysílený. V ostrovské nemocnici na oddělení následné péče ho hned dali na postel s postranicemi. Než aby mu vždy někdo pomohl na WC, začali mu dávat pleny. Tvrdili, že má průjmy. Půl roku mu dávali pít jen hořký čaj, celé dny ležel a vypadal skutečně špatně.

  Takhle jsem Metoděje Štěpánka našla, když jsem v prosinci přijela navštívit do ostrovské LDN svého známého Rudolfa Čermáka. Metoděj Štěpánek ležel na stejném pokoji vedle něho. Dala jsem se s ním do řeči a on že zná vesnice Křižanov i Martinice a že je odtamtud. To už se mi rozsvítilo a povídám: „Metode, jsi to ty?“ A on, že ano. Ukázalo se, že se známe z dětství. Já jsem léta pracovala v Karlových Varech v nemocnici a on zase v jáchymovských dolech.

  Metod měl velkou radost. Pak mě chytil za ruku a povídal, abych něco udělala, že ho tam okrádají. Řekl mi, že má kolem deseti tisíc důchod, a přitom nemá ani korunu. Slíbila jsem mu, že něco udělám, ale hned jsem mu řekla, že to bude složité, protože nejsme příbuzní ani manželé. Ale nemohla jsem to tak nechat. Na lístečku, který mi dal Metod, jsem našla telefonní číslo do Křižanova, tak jsem tam večer zavolala a on se mi ohlásil Standa Štěpánek, jeho bratr. Nikdo z rodiny nevěděl, co s Metodem je, a to už od jeho pobytu v LDN uplynuly čtyři měsíce. A hned mi řekl, že za ním přijedou. Pak přijeli, dva bratři a sestra. Šli jsme se podívat za Metodem a pak i do jeho bytu v Domě penzion, kde jsme zjistili, že klíče od bytu měl nějaký pan Šebesta, který se vydával za Metodova vnuka, klíče od horního zámku měla pečovatelka paní Marková a byt byl vykradený. Veškerý porcelán, sklo, šatstvo, obuv, křesla, nářadí, které tam měl, vrtačka – všechno pryč. Pečovatelka na otázku, proč dali klíče panu Šebestovi, řekla, že pan Štěpánek jiné příbuzné nemá. Přitom má sedm sourozenců.

  Já jsem si následně vyžádala od Metoděje písemný souhlas s výměnou zámku u jeho bytu a plnou moc opravňující mě ke vstupu do bytu a k jednání jeho jménem na úřadech. V březnu tohoto roku jsme s místním zámečníkem zámek vyměnili.

  Kolem 17. prosince loňského roku jsem byla za Metodem na návštěvě a ptala jsem se ho, kdo mu platí nájem za byt (ten totiž nebyl zaplacen). A on na to, že prosincový důchod se ztratil a není k dohledání. Pošťačka prý mu dala podepsat příjem důchodu, nedala mu ale ani ústřižek od složenky a on peníze nedostal. S lednovým důchodem to bylo zrovna tak, peníze do ruky Metod nedostal. Kdo platil denně 60 Kč za pobyt v LDN? Pravděpodobně pečovatelka; to bylo za leden tohoto roku 1800 Kč, ale z jakých peněz to bylo uhrazeno? Jedině z Metodova důchodu. V lednu tedy bylo zaplaceno 7500 Kč plus 1800 Kč (šedesátikorunové poplatky za den pobytu v LDN) – kde se vzaly ty peníze? Patrně od pečovatelky. Metod měl důchod 9721 korun, takže tam chybí 421 korun. Když jsem se ptala pečovatelky, z čeho vše platila a kde vzala ty peníze, začala se rozčilovat, že mně do toho nic není, a tak jsem jí řekla, že jsem Metodova přítelkyně, a sdělila jí svoje jméno. Potom mi volala z pošty zástupkyně vedoucí a také ona se rozčilovala, že mi do toho, komu vypláceli Metodův důchod, nic není. Přesto jsem se dozvěděla, že pro důchod chodil pan Šebesta. Metod si není vědom toho, že by mu podepisoval nějakou plnou moc, ale protože v té době mu v LDN dávali různé medikamenty, byl celý omámený a připouští, že mu mohl pan Šebesta něco podstrčit k podpisu.

  Všichni o Metodovi tvrdili, že je mimo, že má Alzheimera a nic si nepamatuje. Když jsem nakonec Metoda vezla domů do Karlových Varů, skoro se neudržel na nohou, dnes už je fit, chodí a jí. Chuť k jídlu má velkou, jako by se po těch hladových dnech v penzionu a v LDN nemohl dojíst. A není divu, protože když jsem za ním začala jezdit do LDN, byla jsem svědkem toho, že když měl hlad a žádal pečovatelku nebo sanitárku (nevím, jakou měla ta žena funkci) o nějaké jídlo, přinesla mu jednu suchou housku, jen tak v ruce. Já kdykoliv jsem tam později, třeba i se synem, přijela na návštěvu, vezla jsem nějaké jídlo, a to jak tomu známému Rudovi Čermákovi, tak i Metodovi; přivezla jsem mu domácí buchty, perníčky v čokoládě, jogurty, mandarinky, které jsem mu rozebrala na dílky, aby je mohl dobře jíst, minerálku, ale když jsme odešli, všechno, co nesnědl přede mnou, mu později vzali, že má potom průjem. Já jsem pak volala ošetřujícímu lékaři dr. Vajszmanovi, jestli může mít Metod po domácích buchtách, čokoládě a perníčcích průjem, on mi řekl, že nikoliv.

  Ale zpět k penězům. Pravda je taková, že s penězi M. Štěpánka hospodařil někdo jiný, patrně pan Šebesta. Tomu nakonec sestry v LDN kvůli mým dotazům řekly, že by měl Metodovi dát nějaké peníze, a tak mu v únoru dal z jeho důchodu 600 korun a koupil mu čtyři banány. Později jsem Metodovi řekla, aby napsal prohlášení, že si nepřeje, aby jeho důchod vypláceli panu Šebestovi, a tak to Metod napsal: „Nepřeji si, aby peníze byly vypláceny panu Šebestovi nebo jeho manželce,“ a podepsal se. To bylo 30. 3. 2008. Já jsem pak byla na poště, aby mu poslali jeho důchod do nemocnice v Ostrově na LDN. Na poště mi řekli, že to nejde, že si to musí vyžádat nemocnice. Takže to jsme se synem zařídili a pošta mu peníze do LDN přeposlala. Bylo mi také řečeno, že Metod byl v prosinci dvakrát na vycházce a že svůj důchod utratil, že to mají potvrzeno. To byl ovšem nesmysl, vždyť Metod v té době vůbec nemohl chodit; to by ho museli nosit. Pak jsem šla na policejní oddělení v Karlových Varech-Staré Roli, kde jsem podala trestní oznámení ve věci vykradení bytu pana Štěpánka s tím, že jsem neustále napadána, co že se do té záležitosti pletu, když nejsem Metodějova příbuzná. Přítomný policista mé oznámení napsal, ale tak šalamounsky (údajně proto, abych neurazila pana Šebestu, též policajta), neboť prý v případě, když by se to neprokázalo, bych musela platit soudní náklady atp. Přitom fakt je takový, že David Šebesta není žádný přímý příbuzný Metoda Štěpánka; on je vnuk první bývalé ženy p. Štěpánka, ale ta už 16 let nežije, a pan Šebesta se nikdy dříve o Metoda nezajímal a nestaral. Peníze za únor a březen 2008 Metod také do ruky nedostal, ale byly uloženy v nemocniční pokladně. Když jsem šla za staniční sestrou na oddělení LDN, aby mi dala jeho peníze z pokladny, že se musí zaplatit byt a elektrika, řekla mi, že mně to dát nemůže, protože to jsou velké peníze. Přitom Metod měl na bytě v té době dluh 10 300 Kč. Nakonec přišla staniční i s pokladní na pokoj za panem Štěpánkem, jestli souhlasí s tím, aby mi ty peníze daly, což se stalo a já jsem všechny Metodějovy dluhy zaplatila. V dubnu jsem zaplatila 12 300 korun za byt, topení, elektriku i telefon. Jen nám vrtá hlavou, jak mohl Metod z bytu telefonovat v době, když byl prokazatelně v nemocnici. Na to nám nikdo neodpověděl.

  Celá nepříjemná anabáze skončila, když jsem si, navzdory předpovědím, že se Metoděj Štěpánek neuzdraví a do Domu penzionu se zpět nevrátí, odvezla 19. května Metoda z LDN v Ostrově k sobě domů do Karlových Varů

  OdpovědětVymazat
 134. Anonymní20:44

  Z konkrétních případů týrání starých lidí, které pronikly na veřejnost a dostalo se jim mediální publicity, uvádím případ týrání důchodců v Ostravě Zábřehu medializovaný v roce 2003: „Obyvatelé stanice nedostávali dostatečně pít, museli se jí doprošovat o nákupy. Sestry je kvůli hygieně budily už v půl čtvrté ráno, problém byl s koupáním i s lékařskou péčí“ (článek Ředitel domova důchodců skončil, MF Dnes, 10. října 2003). Autor příspěvku byl v letech 1993-2003 v českých ústavních zařízeních svědkem následujících abusivních aktů a praktik: Fyzické týrání: Bránění seniorům ve volném pohybu (zamykání, přivazo-vání na klozetové židle, omezování);Hmotné zneužívání: Krádeže finančních prostředků, ztráty prádla a oble-čení seniorů při praní. Na krádeže v zařízení a ztrátu osobních věcí si stěžovala většina dotazovaných seniorů (odhadem tři čtvrtiny z cca 20 obyvatel, s nimiž byl autor v letech 1993-2003 jako dobrovolník v užším kontaktu v jednom z pražských domovů důchodců, přičemž v některýchpřípadech se ztratily značné finanční částky);
  Psychické týrání: Bránění vstupu dobrovolníků s dlouholetými vazbami na konkrétní seniory do zařízení a z toho vyplývající psychické utrpení seniorů. Nerespektování lidské důstojnosti: •tykání pacientům, jejich oslovování zdrobnělinami,•vystavovaní obnažených pacientů či pacientů v nedostatečném oděvu pohledům třetích osob, jejich přemisťování po chodbách zařízení, ne-vhodné doteky, úchopy, •neumožnění vykonání potřeby klientům s pomocí schopným chůze, nadužívání pomůcek proti inkontinenci, ponechávání na klozetovéžidli, •nerespektování soukromí – vstup bez zaklepání, přemisťování osobních věcí bez dovolení; Zanedbávání seniorů: Běžný byl výskyt proleženin, dehydratace a podvýživa obyvatel domova důchodců, nekvalitní strava, nedostatečné krmenía napájení nepohyblivých pacientů. V některých případech bylo nesnadné rozlišit mezi aktivním a pasivním zanedbáváním. Kromě abusivního chování a praktik, které do velké míry souvisí s „kulturou daného zařízení“, s tím, jaké „mantinely“ vedení zařízení nastaví, považuje autor této práce za závažný problém časté abusivní postoje, které více souvisejís ageismem a pohledem části společnosti na staré lidi, a spočívají v tom, že senioři nejsou bráni vážně, jsou podceňováni, připodobňováni k dětem apod.
  Hlavní aktéři v oblasti problematiky týrání a zanedbávání seniorů Politici a politické strany, zastupitelské orgány Politické strany, v rámci politických programů věnovaných seniorům o této problematice mlčí. Velký význam mělo přijetí zákona o sociálních službách Parlamentem ČR počátkem roku 2006. Ústřední orgány státní správy, ministerstva Existenci problému reflektují, byť nedostatečně, některé vládní dokumenty. Návrh Národního programu přípravy na stárnutí na období let 2003-2007 vy-cházející z „Mezinárodního akčního plánu pro problematiku stárnutí“ (Vídeň 1982), „Zásad OSN pro seniory“ (1991) a dalších mezinárodních dokumentů: Hlava I Etické principy, bod 8 : „Podporovat výzkum a projekty zaměřené na oblast diskriminace z důvodu věku ve všech oblastech života a výzkum a mo-nitorování takových jevů, jako je zneužívání, týrání, omezování seniorů včetnědomácího násilí.“ Problematika elder abuse je zmíněna i v Usnesení vlády České republiky ze dne 14. listopadu 2001 č. 1181 k Návrhu základních principů Národního pro-gramu přípravy na stárnutí populace v České republice: 1) Etické principy. Doporučení, bod e) „přijímat opatření, která by vyloučila možnost týránía zneužívání seniorů“. Problém není bohužel samostatně zmiňován ani v novém zákoně o sociál-ních službách (108/2006 Sb.) ani popsán ve standardech kvality v sociálních službách MPSV z roku 2002, přestože v nich je odkaz na respektování lidské důstojnosti. Bohužel jsou tyto standardy příliš obecné a nejsou konkrétně rozpracované pro jednotlivé typy zařízení, neřeší dostatečně např. otázku specifických školení proti elder abuse. Hlavní problém leží dle názoru autora v oblasti implementace a realizacepolitik a teoretických konceptů. Případné další rizikové faktory (osobní charakteristiky zaměstnanců, závislost na návykových látkách apod.). Dobrovolné inspekce prováděné MPSV v zařízeních ústavní péče v letech 2001-2002 odhalily nedostatečné povědomí zaměstnanců o právech klientů. Rovněž zkušenosti autora potvrzují, že zaměstnanci v zařízeních často „postrádají základy slušného vychování“ (např. absence klepání při vstupu, oslovování zdrobnělinami, tykání) a nejsou proškoleni o právech k seniorům a o respektování jejich důstojnosti.Neuspokojivé platové podmínky zaměstnanců jsou značně demotivující.Vedení je přitom značně omezeno ve výběru kvalitních pracovníků. Fluktuace zaměstnanců je velká a je i na překážku systematickému školení těchto za-městnanců. Pozornost by měla být věnována specifickým stresorům (jako pří-padným spouštěcím mechanismům násilí) zaměstnanců v ČR souvisejících sespolečenskými změnami a s celkovými podmínkami v sektoru, tj. s neuspokojivými platovými podmínkami, růstem nezaměstnanosti, podobně jak to sleduje Afford (2003) ve své studii. Z dalších aktérů hraje značnou úlohu management zařízení, který stanoví„vnitřní pravidla“ a hraje velkou úlohu při nastolení vhodného „klimatu“ v zařízení. Podobnou úlohu má zřizovatel. Ze zkušeností autora vyplývá, že v řaděpřípadů nemají ani vedení zařízení ani zřizovatel zájem na odkrývání a řešení této problematiky. Vedoucí pracovníci i příslušní odpovědní pracovníci komunální politiky sami často postrádají dostatečnou kvalifikaci a přehled v seniorské problematice a problematice elder abuse. Významnou úlohu při odkrývání případů elder abuse mohou hrát rovněž přátelé, návštěvy z řad dobrovolníků a v neposlední řadě i sdělovací pro-středky, které v minulosti upozornily na některé nejkřiklavější případy, např. na týrání seniorů v domově důchodců Ostravě-Zábřehu. Velký význam při odkrývání problematiky hraje odborná veřejnost a organizace na obranu lidských práv (např. Český helsinský výbor). V postoji samotných seniorů se odráží specifika minulého vývoje. Senioři v posttotalitní společnosti, kteří značnou část života prožili v totalitě, vykazujídle zkušeností autora větší pasivitu při uplatňování svých práv vůči zaměst-nancům a vedení instituce, často se obávají personál obtěžovat, či si dokonce stěžovat vedení.
  Paternalistický přístup často znemožňuje rozumné uplatňování „risk of dignity“, práva seniorů nasvou volbu, i s rizikem případného zdravotního poškození. Domnívám se, že v budoucnu je třeba seniorům v tomto ohledu zajistit podstatně větší svobodu a možnost volby než v současnosti, což si přirozeně vyžádá i nemalé finančnínáklady potřebné na zachování přijatelné úrovně bezpečnosti seniora. Podle průzkumu agentury STEM je týrání a zanedbávání seniorů vnímáno veřejností jako problém.

  OdpovědětVymazat
 135. Anonymní1:10

  Týrání starých lidí, hladovění pacientů v nemocnicích, nemůžete být, prosím konkrénější, to co popisujete je hrůza a bylo by dobře, kdybyste uveřejnil, kde se tato zvěrstva dějí, děkuji za laskavou odpověď, tato hrůza by měla být zveřejněna.
  marie dubanová

  a ještě bych si dovolila, zeptat se paní Elen, když píše, že jezdí často do ČR, jak si může stěžovat že má "nouzi",málokterý penzista v ČR si může dovolit vůbec nějakou dovolenou, natož zahraniční, přeji dobrý den a děkuji za laskavou dopověď.marie

  OdpovědětVymazat
 136. Anonymní2:48

  tzv."Domovy" pro penzisty, vždyť se stále píše, že na nic nemají peníze, tak jak tyto "domovy" mohou fungovat, jen tam penzisty připraví o penze, které logicky na nic nemohou stačit - jestliže je stát nedotuje.A stát, no co si budeme "vyprávět", stát musí "nejprve" zvyšovat, a nyní v době finanční krize je to obzvláště pikantní - platy státních úředníků o ty 2 miliardy 700 miliónů kč. A nyní si zvýšili platy hejtmani, starostové atd. ale to je logické, aby vůbec přežili tu finanční krizi. No a pak jsou tady stále ty české penze rusákům, které musí být vyšší jak 10 000.- kč,nojo a to všchno musí být, a pak samozřejmě nezbývají peníze na nějaké české penzisty a nějaké "domovy" pro ně, že ano. A nakrásně je to jistější nežli eutanázie..

  OdpovědětVymazat
 137. Anonymní3:38

  Vážená paní, četla jsem příběh Vašeho pana manžela několikrát a nejsem schopna pochopit, jak je možný, že nadřízené instituce takovouhle zrůdnost, mohou "nevidět"?

  "Dobrovolné inspekce prováděné MPSV v zařízeních ústavní péče v letech 2001-2002 odhalily nedostatečné povědomí zaměstnanců o právech klientů." Rovněž zkušenosti autora potvrzují, že zaměstnanci v zařízeních často „postrádají základy slušného vychování“

  MPSV - provádí "dobrovolné" inspekce ? Co to znamená "dobrovolná inspekce"? Ty "domovy" jsou snad zařízení spadající pod MPSV a oni provádějí "jen dobrovolnou kontrolu"? To nechají ty staré nemocné a bezmocné lidi úplně "napospas", nějakým hyenám, prokristapána - kde to žijeme, copak jsme ve středověku?
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 138. Anonymní3:55

  " Podle průzkumu agentury STEM je týrání a zanedbávání seniorů vnímáno veřejností jako problém." - ale co můžeme čekat dál - jestliže MPSV provádí v těchto zařízeních, které pod ně spadá, pouze "dobrovolné inspekce", ačkoliv zajisté má povědomost o tom, že je v těchto zařízeních zacházeno se starými lidmi, hůře nežli se zvířaty - ale namísto "kontroly" se tam provádějí jen dobrovolné inspekce a ti zaměstnanci to samozřejmě vědí, no tak co by nekradli a co by ty stařečky "netýrali", když mají potřebu a vědí, že je to beztrestné... fuj to je hnus!...
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 139. Anonymní5:10

  Jsem už deset let pražským zastupitelem. Byl předvolební čas roku 2002. Krásný červnový den. ODS pořádala předvolební mítink na Staroměstském náměstí, hostem měl být tehdejší předseda ODS Václav Klaus. Skupinky policistů v rozestupech po patnácti metrech. Kde se vzal, tu se vzal, náměstím chtěl projít důchodce. Udělal krok, a v ten moment byl bez varování dobře mířeným kopem do hlavy sražen k zemi. Otřes mozku, víc si nepamatuje. Pachatelem byl člen ochranky ODS, trénovaný kickboxer. Téhož dne na Národní třídě. Kolem předvolebního pódia ODS prochází žena. Stejný scénář. Slovní konflikt, žena sražena pěstí do obličeje. Pachatelem člen realizačního týmu ODS. A ještě zpátky na Staroměstské náměstí. Téměř ve stejný okamžik, kdy byl sražen důchodce, na jiném místě dva muži v civilu strhávají k zemi holandského výtvarníka a novináře. Okolo stojící policisté mlčky přihlížejí. Holanďan se nedopustil žádného přestupku, jen tiše obcházel náměstí, v ruce figurínu bílého ptáka s roztrhanou vlajkou EU v zobáku. Nic víc. Byl nacpán do policejního auta a strávil noc na policejní vyšetřovně v Bartolomějské ulici. Ti dva pánové v civilu byli tajní. Dostali pokyn pořadatelů z ODS - následně to samozřejmě popřeli.

  Tam na Staroměstském náměstí v červnu 2002 jsem opět pocítil strach. Skoro již zapomenutý strach zažívaný při protikomunistických demonstracích. Lidé najatí ODS bezdůvodně zbili tři občany. Kdo byl zodpovědný? Napadení důchodce přihlížel tehdejší starosta Prahy 6, kandidát na primátora MUDr. Pavel Bém. Předsedou pražské ODS a starostou Prahy 1 byl nynější náš kolega poslanec Jan Bürgermeister. Šéfem ODS a tím, kvůli komu se to vše odehrálo, byl Václav Klaus. Nikdo se neomluvil. Tajná policie ve službě jedné strany. Latentní násilí, výhrůžky, mlácení lidí, beztrestnost zodpovědných.

  Dámy a pánové, jaký že vzkaz o demokracii zasíláme našim občanům? Je mi to líto. Vůči lidem, kteří nás volí, vůči členům ODS, kteří si zachovali obyčejnou lidskou slušnost.

  OdpovědětVymazat
 140. Anonymní5:16

  Před vstupem na sídliště Janov se poklidný pochod mění ve válečné kolbiště. Policie v těchto místech nasadila transportéry, vodní děla, koně a těžkooděnce, kteří při přiblížení davu začali reagovat preventivními zákroky proti účastníkům akce a celý průvod se následně roztrhává na několik menších skupinek.

  „Policejní koně mi srazily holku na zem a pošlapali ji, …má rozdrcený loket,“ brečela padesátiletá obyvatelka Janova. „Šla se podívat na průvod a fotila si tady ze strany, nic nedělala, neřvala a ani nebyla v průvodu, to je hrůza,“ dodala redaktorovi Nezavisle.info.

  Dále vážné zranění způsobila policejní rozbuška, která mladíkovi utrhla několik prstů. Policejní obušky pak dokonaly represivní zákrok podobný tomu, který se stal v roce 1989 v Praze.

  Policie zbila i štáb novinového plátku Deník. Ten v minulosti zveřejnil reportáže mapující realitu chování cikánských kriminálníků. Dále pak ve večerních hodinách došlo k napadení litvínovských občanů na náměstí Míru. Cílem útoku se stali maminky s dětmi a důchodci. Následkem tohoto policejního útoku napadená šedesátiletá žena dostala infarkt. Podle našeho názoru došlo ze strany Policie ČR ke spáchání minimálně čtyř trestných činů. Mimo jiné např. Zneužití pravomoci veřejného činitele a Násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci.

  V trestním oznámení se mimo jiné uvádí, že v davu, proti kterému policie brutálně zaútočila, se nacházeli také staří lidé, maminky s dětmi apod. Nesmyslný policejní zákrok neminul ani některé novináře, kteří byli těžkooděnci zbiti, přestože byli řádně označeni jako zástupci tisku.

  OdpovědětVymazat
 141. Anonymní5:30

  Takže již nyní je možné si s Karlem Krylem pobrukovat: .."třesu se strachem před přízraky, že jednou ze mne bude taky důchodce" ...

  OdpovědětVymazat
 142. Anonymní5:33

  Jestliže máte podobně strašné zážitky, proč informace o nich píšete anonymně, chcete tím snad naznačit, že se vracíme zpět do doby kdy jsme se museli bát?
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 143. Honza6:02

  a ještě bych si dovolila, zeptat se paní Elen, když píše, že jezdí často do ČR, jak si může stěžovat že má "nouzi",málokterý penzista v ČR si může dovolit vůbec nějakou dovolenou, natož zahraniční....


  Pani Marie, drtiva emigrantu z 68. roku a ti co utekli po unoru 48 moc nevi co se v republice delo pred a deje po roce 89. Vzdy byvala navsteva Ceskoslovenska nebo dnes Ceska je prilezitosti se tam naparovat jako pav a problemy dnesnich duchodcu je nezajimaji. Jak jednoduche je pro ne ric ze to byli vsichni komunusti.

  OdpovědětVymazat
 144. Anonymní8:23

  Vážený Honzo,
  závidím všem kteří měli odvahu a odešli - a díky té odvaze, žijí ve skutečné svobodě.. Tady v ČR, ještě není skutečná demokracie a svoboda. Jaká to může být svoboda a demokracie, když nás o ní, tedy o tom jak ta demokracie a svoboda má vypadat - poučují dřívější komunisté, nyní samozřejmě členové a vysocí představitelé jiných stran..Je to tzv. nová "elita", které vznikla díky naší benevolenci, spíše hlouposti,protože jsme nechali komunisty bez potrestání a ti jsou nyní, protože nebyli za těch 40 let likvidace slušných lidí, voláni k odpovědnosti,tak jsou před zákonem nevinní.. a dobře nám tak..

  OdpovědětVymazat
 145. Adolf Voprsalek20:25

  Cesi byli vzdy narodem kolaborantu. Za Hitlera jich hajlovalo na Vaclavaku statisice, ve 48 roce jako jedini se rozhodli jit cestou komunismu a dnes vedle Severni Koreje a Kuby ma Ceska republika nejvetsi pocet komunistu.

  OdpovědětVymazat
 146. Každý den děkuji Bohu, že jsem ten zadrátovaný koncentrák a tzv. socialistický "ráj" dokázal opustit.

  OdpovědětVymazat
 147. Vanek21:02

  Dekuji Bohu trikrat denne ze jsem od Kocourkova tak daleko. Dnes jsem byl s dcerou a vnukem u vody, jsem tam dost casto, pro duchodce je Australie raj na zemi:

  http://smg.photobucket.com/albums/v211/vanek/

  OdpovědětVymazat
 148. Bida22:05

  Podle Českého statistického úřadu (únor 2008) je však chudoba téměř zanedbatelná, neboť do ní spadá jen pět procent občanů. Jakpak pracovníci naší statistiky k tomuto údaji došli? Inu shledali, že chudého bychom měli v Čechách počítat každého, jehož hrubý příjem činí 57 až 71 tisíc korun ročně. Vezmeme-li vyšší uvedenou částku (abychom nebyli nařčeni ze zkreslování dat, i když kdo a co zkresluje, by byla dosti dlouhá řeč), jde tedy o obnos, představující bez zdanění 5900 korun měsíčně. Když vezmeme v úvahu vodné, stočné, energii, nájem, rostoucí cifry za jídlo, dopravu a jiné služby, potom ovšem chudák musí bydlet leda ve vlastní boudě, pokud možná netopit, nechodit k lékaři a přiživovat se vydatně u popelnicových bufetů. K těm 57 tisícům korun za rok může však přiblížit mnohý starobní důchod nebo sociální dávky. Statistický úřad bohužel jako obvykle neuvádí, jak k těm cifrám došel - možná, že si hodili kostky nebo si střihli, ve stylu: papír, kámen a nůžky, případně jinak, jak nás už poučila zkušenost.

  OdpovědětVymazat
 149. Bida22:07

  Nemusíme se však omezovat jen na oficiální statistické údaje, které nám předkládá výše uvedený obnos. Máme zde také průzkumy veřejného mínění (STEM), které shledávají, že se třetina (30 %) domácností dostává dnes do obtížné finanční situace. Do této kategorie se vejde tak či onak třetina důchodců. Ti lidé, samosebou pracovali, protože starý režim nikoho zahálet nenechal, tvořili hodnoty a podporovali důchodový fond. A vezmeme-li v úvahu, že důchodců máme dva miliony, potom se jedná o 600 tisíc domácností, což ovšem není málo. K tomu dodejme, že máme v evidenci 600 tisíc zdravotně handicapovaných, (i když někteří z nich mohli být započteni dvakrát, tedy mezi zdravotně postižené a starobní důchodce). Rodin s více dětmi je tu 112 tisíc, a domácností samoživitelů čítají 232 tisíc. Tohle všechno patří do třetiny domácností, které jsou ve finanční tísni. Mimochodem polovina respondentů (49 %) se shoduje, že si s rodinným rozpočtem neví rady. Takže pak lépe pochopíme, že zadluženost domácností dosáhla loňského roku (2007), osobního zadlužení u bank, výše 726 miliard korun. Přidáme-li i jiné firmy, které se doslova předhánějí v půjčkách (bez věřitele a skoro bez jakýchkoli podmínek), jsme na částce jednoho bilionu korun. Jen pro ilustraci. V roce 2007 rostlo toto zadlužení každý měsíc o 11 miliard korun. Jedním z důsledků je, že jen loni došlo ke 400 tisícům exekucí, se všemi katastrofálními důsledky. Nebude těžké statisticky vyčíslit, kolik přibylo psychických alterací či poruch, zejména typu úzkostných stavů a deprese.

  OdpovědětVymazat
 150. Jerry22:25

  Council rates, coz dela vice jak $3,500.-, voda atd. Pise pan Bozdech ktery bydli kdesi v malem meste v Quenslandu. Bydlim v Pyrmontu, jako pan Vanek. Pyrmont je jedna z nejlepsich ctvrti patrici k City of Sydney. Platim rocne $133.00 za vodu a $162.30 kazdeho ctvrt roku tak zvany Council Rates. Dohromady to nedela rocne ani tisic dolaru. Pan Bozdech asi nevi co pise.

  OdpovědětVymazat
 151. Anonymní5:37

  Zabraňte nezákonným a nepřiměřeným exekucím, žádá petice

  Společné prohlášení podepsaly asociace firem i občanská sdružení.

  Ministerstvo spravedlnosti by mělo co nejdříve napravit stav, kdy se lidé stávají oběťmi nezákonných a nepřiměřených exekucí, žádá nová petice. „V posledním období se stále častěji objevují případy exekuce majetku občanů a podnikatelských subjektů, kteří nikomu nedluží," stojí ve společném prohlášení, pod které se podepsaly vedle Komory specialistů pro krizové řízení a insolvenci i Asociace malých a středních podniků a živnostníků, Svaz průmyslu a dopravy České republiky, Asociace občanských poraden či občanské sdružení na pomoc obětem exekucí Iuridicum Remedium.

  OdpovědětVymazat
 152. Anonymní7:52

  Novodobý mor: Čechům selhává srdce

  1.3.2009
  ČTK, Report

  Praha - Za mor současnosti považují lékaři srdeční selhání. V České republice jimi trpí 400 tisíc lidí a ročně přibývá až 40 tisíc nových případů. Pětina vážných pacientů umře do měsíce, polovina do čtyř let.

  OdpovědětVymazat
 153. Anonymní8:32

  Nezákonné a nepřiměřené exekuce :

  "Exekutorskou komorou zmítají spory. Může za to příprava registru dlužníků
  Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil hodlá kvůli nezvládnutí přípravy a spuštění centrálního registru exekucí kompletně vyměnit vedení Exekutorské komory.
  PRAHA 19. 2. 2009 (iHNed.cz)
  Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) ve čtvrtek požádal prezidenta Exekutorské komory Juraje Podkonického o svolání sněmu komory, který by zvolil její nové vedení.

  Všech pět členů prezidia je totiž zodpovědných za problémy v komoře, zejména nezvládnutí přípravy a spuštění centrálního registru exekucí, řekl ministr novinářům. Podkonický ministrově žádosti vyhoví. Na sněmu 3. dubna znovu kandidovat nebude, prohlásil.

  "Skutečným důvodem nespuštění centrální evidence je neochota určité skupiny lidí uvnitř komory nalévat data (do evidence), a tím odkrýt, jak na tom vlastně jsou a kolik exekucí vedou," řekl Podkonický novinářům. Podle něj to je 20 z 29 těch, kteří jeho a místopředsedkyni komory Jitku Wolfovou vyzvali k rezignaci"
  marie

  OdpovědětVymazat
 154. Anonymní8:35

  Ac jsem prohledaval ceske internetove noviny pilne - o tomhle jsem nic nenasel. Ovsem Wall Street Journal a Times nam tady pisou, ze Mirek Topolanek svolal schuzi do Bruselu, kde on a Ferenc Gyurcsany (madarsky predseda vlady) prosili o 190 BILIONU Euro - jinak "zelezna opona znova spadne okolo vychodni Evropy". Uz aby ta zelezna opona spadla. Nikdy ji nemeli zvedat.

  OdpovědětVymazat
 155. Anonymní9:25

  Pane Jerry, nerikejte o nekom ze keca. Ja ziji tez na HB, jsem penzista, mam jenom 3B/R semi a platim Council rates pres $1,600 rocne. Vodu kolem $500. Pan Bozdech ma proti mne luxus. Vidim se s nim kazdou chvili, je to clovek zasad a nelze. To nekde je misto, ktere ma nejlepsi pocasi v Australii, rano me budi papousci, more mam za rohem, zadne Ethnics a nakup stejny jak v Sydney. Moc se s Pyrmontem nechlubte.
  Standa Lhota.

  OdpovědětVymazat
 156. Anonymní10:33

  Děkujeme za přání, ale lituji "železná opona" nespedne jsme součástí Severoatlantického kusu světa tedy NATO a Evropské unie. A ta informace, kterou jste nedokázal najít, je prosím zde:

  "iHNed.cz ONLINE ZPRÁVY HOSPODÁŘSKÝCH NOVIN online inzerce mobilní verze |předplatné titulů economia rss | mms | sms blogy video obrazem TV program počasí Úvodní stránka iHNed.cz Hospodářské noviny Ekonom Marketing&Media Respekt Obchodní věstník Investice FinWeb KarieraWeb Reality Odborné měsíčníky Domácí Zahraniční Ekonomika Finance EU DomácíDomaci.iHNed.cz 19. 2. 2009 18:24 (aktualizováno: 19. 2. 2009 18:20)
  Exekutorskou komorou zmítají spory. Může za to příprava registru dlužníků
  Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil hodlá kvůli nezvládnutí přípravy a spuštění centrálního registru exekucí kompletně vyměnit vedení Exekutorské komory.
  PRAHA 19. 2. 2009 (iHNed.cz)
  marie

  OdpovědětVymazat
 157. Vanek15:45

  zadne Ethnics a nakup stejny jak v Sydney. Moc se s Pyrmontem nechlubte.
  Standa Lhota.
  ------------

  Co tim myslite zadne Ethnics vy ceska bila raso? Tahnete zpet do "bileho" Kocourkova rasisticky ksindle!

  OdpovědětVymazat
 158. Vanek16:38

  Dnes jsem byl zase u vody s Ethnics, cesky fasoune Lhoto !!!

  http://smg.photobucket.com/albums/v211/vanek/

  OdpovědětVymazat
 159. Planet Earth19:01

  Lhota z Dolni Lhoty. Cistokrevny Svejk.

  OdpovědětVymazat
 160. Vanek19:42

  Ach ti cesti duchodci v HB. Zadni Ethnics tam neziji a co potom delaji v kulturnim vybore? Proc lzete panove Bozdechu a Lhoto?

  Dahlia Farmer (Director of Culture) Dahlia managed the programming for the 3 stages at the Festival. Highly regarded for her business and community skills. Her roles include secretary treasurer of the Filipino Australian Association Hervey Bay and a Church board member. Dahlia was the Canberra Coordinator of the Filipino component for the Sydney grand Fiesta with 30-40 thousand patrons. Dahlia has a business background in accounting, public service and home fashion business; she has 20+ years involvement with the Filipino community promoting culture through activities, festivals, carnivals, dances and food. Her community is active in educational programs. Dahlia focuses on openness and communication as the keys to successful exchange of ideas and better understanding between cultures.  Chita Bodmer - Executive Director Maryborough Neighbourhood Centre Arrived in Australia from the Philippines and worked in Rockhampton organising multicultural groups and large festive events. Chita is a winner of numerous state awards for community work. Chita’s determination and success with community engagement is legendary. Chita is a tireless advocate for providing new settlers with every opportunity to embrace the Australian culture whilst celebrating the best of their home country culture and sharing it with fellow Australians. Chita co-ordinates the Asian Women’s Association and is a member of the Advisory Senate for the Fraser Coast Cultural Festival.

  Will Qiang (Cultural Com) was born in China, University educated in Australia and working as a Resort Manager. Wills experience includes consultancy for the Shanghai local government helping them to set up an IT industrial park in Changning district and work with the Austrade Shanghai Office to assist Australian companies into China. Will’s negotiation skills secured professional Chinese artists for the 2007 festival, creating great pride in the local Australian Chinese community. Will invited Chinese Consul-general Mr Ren Gongping to officially meet both Hervey Bay city council and Maryborough. This was the first official visit by Mr Ren to a regional city since his arrival in Australia from Beijing. Will wants to see the festival become a famous brand for the Fraser Coast.

  OdpovědětVymazat
 161. Anonymní20:14

  Pozrel som si zo zaujmon vase prispevky. Bohuzial som videl vela negativity a staleho vyplakavania jak je zle penzistom. Ja mam v Prahe znameho Penzistu ktory si zije velmi dobre. Na Hancpalke mu vratili jeho Zidovsky rodinny majetok kde byva. Dostava normalnu penziu. Od Zidovskej Charity dostava len
  $ 2400.00 mesacne a od Zionistickeho spolku dalsich $1200.00 mesacne zato ze jeho rodina bola v koncentraku. Praha je sice draha ale podari sa mu usetrit 1 za rok na dovolenku. Potraviny a doktori su dost drahy.Povedal ze keby Zil zase v New Yorku tak by moc nevyskaoval ,takze Praha alebo Budapest je lepsia pre Zidovsku penzisticku pospolitost na starobu a dozitie. Cesi maju jeden problem, ako aj Madari, stale vyplakavaju jak im kazdy ublizuje a okrada ich a pritom stale volia tych istych blbov co ich sklbu rovno u huby. A stale maju malo. Neviem ...alebo sa mi to len zda ???
  S potesenim....Yakov Bernstein

  OdpovědětVymazat
 162. Anonymní20:19

  Hervey Bay, Filipinos
  Male 13
  Female 150
  Total 163


  Filipino Awardees in Queensland
  The Filipinos in Queensland are active in the community, and they play significant roles in assisting in the settlement of migrants, in promoting their culture, in education, and in the various professions. In regional Queensland, Filipino women are noted for their willingness to help others, organise multicultural festivals, and religious activities. Over the years, a number of Filipinos have been recognised for their contributions to Australia’s multicultural society.

  OdpovědětVymazat
 163. Anonymní20:41

  Průměrná penze jest 9 000.- kč a výše nájemného v obecním bytě, vč. poplatků činí 8.700.- kč..
  ------------------------------

  Nevsiml jsem si ze by cesky redneck z Hervey Bay komentoval vyse uvedene.

  OdpovědětVymazat
 164. Anonymní22:14

  Mafiansko-exekutorsky stat zvany Ceska Republika:

  Ještě v pátek otevírala paní Lukešová svůj byt exekutorům. Kvůli dluhu na nájemném ženu i s dětmi vystěhovali a oblepili elektroniku a cenný majetek. O den později již policisté našli byt vykradený.

  Když v pátek zazvonili u bytu Moniky Lukešové exekutoři, smlouvala s nimi samoživitelka čtyř malých dětí emotivně, aby jí nechali z majetku alespoň pračku a ledničku. A nakonec úřední vykonavatele obměkčila. Bylo jí to však málo platné. Do přechodné ubytovny se totiž odstěhovala jen s nejnutnějšími věcmi. S tím, že zbytek si přiveze v pondělí. Už v sobotu však její byt "navštívili" zloději. A veškeré cennosti včetně bílé elektroniky si odnesli. Zmizelo všechno. Počítač, televize, celý byt je navíc převrácený vzhůru nohama. Teď si to vyfoťte," zoufala si mladá žena cestou na policejní služebnu.

  Tam mířila podat trestní oznámení na strážce zákona, že nedokázali ochránit její majetek.

  "Měli to nějak zabezpečit, ne jenom obyčejným zámkem. Kdyby sem rovnou dali mříž, nestalo by se to," komentovali spoušť v bytě její příbuzní. Zámečníci mezitím přede dveřmi již instalovali zmiňovanou železnou mříž. "Z bytu zmizely i věci, které byly předmětem exekuce.

  OdpovědětVymazat
 165. Klacek na ne22:25

  Vyděračská bestie je skutečně nemilosrdná, tenhle systém se nazývá ekonomický fašizmus a dodal bych, že v návaznosti na justičním fašizmu, který v této zemi vládne, je slušný člověk otrokem v koncentráku a nemá prakticky šanci. ...

  OdpovědětVymazat
 166. Anonymní23:26

  Skončit na ulici může až 2000 domácností

  Na semináři o bytové politice to řekl ředitel odboru bytové politiky ministerstva pro místní rozvoj Pavel Rakouš. Situaci podle něj "přiostřuje" postup deregulace nájemného.

  Mnozí lidé se podle ředitele bytového odboru MMR v současnosti obracejí na své místní úřady se žádostmi o odpovídající bydlení. Jsou to především senioři, zdravotně postižení, obyvatelé s nízkými příjmy a nezaměstnaní. Důvodem je hlavně privatizace obecních bytů a chybějící nájemní výstavba. "Bohužel většina obcí nedisponuje dostatkem vhodných nájemních bytů. Trh nabízí cenově nedostupné řešení," podotkl Rakouš.

  OdpovědětVymazat
 167. Anonymní2:56

  Podotkl pan Rakouš, že : Většina obcí nedisponuje dostatkem vhodných nájemních bytů"!! No bodejť by obce "disponovaly" dostatkem nájemních bytů, když všechny obecní či státní byty - prodaly, a to bez ohledu, na nějakou další potřebnost bytů! Stát, či obce - si jednoduše skoro žádné byty nenechal. A nyní si stěžují že je "nedostatek vhodných nájemních bytů"! A protože nemají byty pro sociálně potřebné, tedy nebohaté občany - no tak budou tyto "nebohaté lidi", jednoduše vyhazovat na ulivi. No bude to paráda, ze slušných, ale nebohatých lidí, udělají "vysokým, tedy nedostupným nájemným" nejprve neplatiče,kteří si v zoufalství půjčí od lichvářů peníze, které nebudou moci vrátit - pak přijde ten exekutor, no a pak, přijde to vystěhování a "ulice"! jsou to hezké vyhlídky...

  OdpovědětVymazat
 168. Anonymní7:20

  Podotkl pan Rakouš z MMR,jak vysoké nájemné platí chudí lidé u soukromých majitelů domů, já se dovoluji zeptat : Co to tady vyprávíte pane řediteli, my bydlíme v obecním domě a platíme ze stejně velkého a stejně vybaveného bytu o 2 000.- kč více, nežli náš přítel,který bydlí v soukromém domě?


  Někteří chudí lidé v Česku mají naději, že jim stát pomůže zaplatit nájem. Ministerstvo pro místní rozvoj chystá návrh, podle kterého by sociálně slabí občané platili tržní nájem jen do určité výše svého příjmu. Menší část by pak za ně majiteli domu doplatil stát.

  "Plošné vyplácení sociálních příspěvků na bydlení v době prudkých výkyvů nájemného nezajistí pomoc těm nejpotřebnějším. Připravujeme proto nový nástroj, jak lidi motivovat a zároveň jim zajistit důstojné bydlení do doby, než budou schopni platit si nájem sami," řekl HN ředitel odboru bytové politiky ministerstva pro místní rozvoj Pavel Rakouš.

  Ministerstvo plánuje, že by se nájem doplácel přímo majitelům domů, kteří by se dohodli se státem, že nechají ve svých domech bydlet sociálně potřebné. Museli by však souhlasit s výší nájmu, kterou by stát určil. Pomoc by směřovala jen do konkrétních měst, která by takovou pomoc pro své obyvatele potřebovala. "Bylo by také přesně určeno, jací lidé a s jakou výší příjmů mají na takový příspěvek nárok," říká Rakouš.

  OdpovědětVymazat
 169. Anonymní7:21

  Podotkl pan Rakouš z MMR,jak vysoké nájemné platí chudí lidé u soukromých majitelů domů, já se dovoluji zeptat : Co to tady vyprávíte pane řediteli, my bydlíme v obecním domě a platíme ze stejně velkého a stejně vybaveného bytu o 2 000.- kč více, nežli náš přítel,který bydlí v soukromém domě?


  Někteří chudí lidé v Česku mají naději, že jim stát pomůže zaplatit nájem. Ministerstvo pro místní rozvoj chystá návrh, podle kterého by sociálně slabí občané platili tržní nájem jen do určité výše svého příjmu. Menší část by pak za ně majiteli domu doplatil stát.

  "Plošné vyplácení sociálních příspěvků na bydlení v době prudkých výkyvů nájemného nezajistí pomoc těm nejpotřebnějším. Připravujeme proto nový nástroj, jak lidi motivovat a zároveň jim zajistit důstojné bydlení do doby, než budou schopni platit si nájem sami," řekl HN ředitel odboru bytové politiky ministerstva pro místní rozvoj Pavel Rakouš.

  Ministerstvo plánuje, že by se nájem doplácel přímo majitelům domů, kteří by se dohodli se státem, že nechají ve svých domech bydlet sociálně potřebné. Museli by však souhlasit s výší nájmu, kterou by stát určil. Pomoc by směřovala jen do konkrétních měst, která by takovou pomoc pro své obyvatele potřebovala. "Bylo by také přesně určeno, jací lidé a s jakou výší příjmů mají na takový příspěvek nárok," říká Rakouš.

  OdpovědětVymazat
 170. Anonymní7:40

  Pan ředitel MMR píše hlouposti, že:

  "Připravujeme proto nový nástroj, jak lidi motivovat a zároveň jim zajistit důstojné bydlení do doby, než budou schopni platit si nájem sami," řekl HN ředitel odboru bytové politiky ministerstva pro místní rozvoj Pavel Rakouš"...
  Při neustále se zvyšujícím nájemném - nebude stát penzistům zvyšovat penze, aby měli na nájem, ani lidem bez práce, nebude nikdo zvyšovat sociální dávky - úměrně se zvyšujícím se nájemném!! a nezaměstnaných už je téměř 400 000, a těmto lidem hrozí, že se ocitnou všichni na ulici, a co bude dál?

  OdpovědětVymazat
 171. Balázs9:51

  Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 172. Anonymní11:11

  Deregulace nájemného: Tisíce rodin nebude mít na bydleníPraha - Čtyřicet tisíc domácností bude mít příští rok problém se zaplacením nákladů na bydlení. Pro některé bude situace natolik kritická, že mohou skončit i na ulici.

  Situaci ztěžuje i deregulace nájemného, která se dotýká asi 750 tisíc rodin. Vyplývá to z informací ministerstva pro místní rozvoj.

  OdpovědětVymazat
 173. Anonymní11:55

  Dostala jsem email od znamych s clankem z nejake Bohemie o ceskych duchodcich. V celem svete se najdou chudi lide, i tady v Australii spi lidi na ulicich a ruzne organizace nestaci podporovat ty, kteri nemaji pomalu co jist. To ale neni duvod proc pisi. Spise me zaujala anketa ctenaru. Vsimla jsem si, ze namisto slusnych nazoru jednotlivcu se cela anketa zvrhla na urazeni, prekrucovani a osobni ataky na ty, kteri akorat vyjadrili svuj nazor. Jmenovala bych konkretne reakci na clanek pana S.L., krery nenapsal nic jineho, nez ze v miste, kde zije nejsou ethnicke skupiny. Ziji v teto zemi hezkych par desitek let a pamatuji se na ethnicke gangy at uz libanonske kolem Lakemby, tak i asijske v Cabramatte, nemluve o cinskych paseracich drug a ted cernosskych v Melbourne. Byly doby, kdy zeny se baly vecer vyjit na ulici. Ty lidi, kteri ziji tam nekde kde pan Standa zije jsou lucky, ze tam tyhle lidi nemaji. A jestli ten pan Vanek, ktereho neznam se sproste vyjadruje ve svych vulgarnich poznamkach na nazory nekoho jineho, vcetne aby se ten pan S.T. vratil do bileho Kocourkova, jak se vyjadruje, tak ten clovek, ktery ho necha psat na svem Blogu by mu to mel zakazat.

  V jednom zacatecnim prispevku se ten pan Vanek zminuje, ze zije v domech pro socialni pripady a nebo zdravotne postizene. Ted uz se nedivim, proc tak pise. Pan Vanek dostal ten svuj Housing Commission byt na hlavu. Jina moznost neexistuje. Jana Moran, Sydney

  OdpovědětVymazat
 174. Vanek12:13

  Ale jdete, kde jsem psal ze jsem dostal byt na hlavu? Blog je muj a prispevky chvaluji ja. Jinak si prectete neco o mne zde:

  http://www.geocities.com/gvanek2000/TajneSluzby.html

  V levem sloupku pod Index toho najdete o mne dost :-)
  http://www.freewebs.com/vanek/index.htm

  OdpovědětVymazat
 175. Vanek12:17

  Jana Moran ze me dela blazna? V tom pripade o ni muzu ric ze je hloupa nevzdelana stracena.

  OdpovědětVymazat
 176. Vanek12:26

  Jmenovala bych konkretne reakci na clanek pana S.L., krery nenapsal nic jineho, nez ze v miste, kde zije nejsou ethnicke skupiny.
  -----------------

  Rasovy podtext je z jeho slov citit a na to jsem velice citlivy !!!
  Cesi jsou znami rasisti a je jedno jestli ziji v Australii nebo jinde ve svete. Nenutte me abych sem vlozil par mailu urazejici Zidy. Jejich autor je taky z HB.

  OdpovědětVymazat
 177. Vanek12:29

  zije v domech pro socialni pripady a nebo zdravotne postizen. Vite prd Moranova kdo bydli ve statnich bytech. Na poschodi vedle mne zije pravnik ktery ve svych 80ti letech dvakrat tydne chodi do prace na kratky uvazek. Vase nemistne poznamky si nechte pro sebe nebo do estebackeho Sokola !!!

  OdpovědětVymazat
 178. Anonymní12:41

  What about Czechs living in Australia?

  Passport to fraud

  The document trail started with a tour of cemeteries to collect names and dates of the births and deaths of children from their tombstones.

  The next step was to apply for death certificates through the mail and, using the information on them, to apply again through the mail for birth certificates.

  The birth certificates were then used to accumulate collections of other documents in the various names, including Medicare cards, voting registration and memberships to clubs and libraries.

  Next the proof of identity documents were presented at branches of the four major banks to open accounts in the various names.

  By then the bank accounts and array of documentation from government agencies and other organisations were so comprehensive that the false identities were, to all intents and purposes, real people.

  The false identities were sold to a range of criminals, who in a number of cases then used them to obtain Australian passports.

  When police eventually began tracing the false identities they led to two Czech criminals living in Sydney who were wanted in their own country for firearm and economic offences, an Australian drug trafficker travelling through Asia on an Australian passport obtained using the purchased "package" of identity documents and a second Australian drug trafficker caught in Eastern Europe who was also travelling on a false Australian passport.

  Members of the NSW Commercial Crime Agency finally caught up with the prime offender after the state's births, deaths and marriages registry detected a suspicious postal application for a birth certificate - the 27th he had applied for.

  Identity fraud is a growth industry and as fast as Australian law enforcement agencies, government departments and financial institutions move to plug gaps and loopholes, the criminals find new ways to exploit a fundamentally flawed system based on old-fashioned paper and cumbersome, slow-moving bureaucracies.

  OdpovědětVymazat
 179. Anonymní12:51

  Probe starts into Czech doctor
  A Czech-trained doctor who served jail time, drank on the job and is alleged to have botched at least 11 operations in NZ and Australia is being investigated..

  OdpovědětVymazat
 180. UPOZORNENI:

  Plati pro vsechny.
  Prispevky se musi tykat k puvodnimu clanku pani Marie a jakekoliv odboceni stylem "Americani taky biji cernochy" nebudou do diskuze pusteny. Jestli ma nekdo zajem obhajovat postkomunisticko-mafiansky rezim v dnesni CR tak jste na spatne adrese.

  OdpovědětVymazat
 181. Vanek14:26

  Odstranil jsem komentar od Balazse ktery nepravem narknul ze spoluprace se STB Vladimira Bozdecha.

  OdpovědětVymazat
 182. Anonymní15:47

  Ten dopis od Stanislava Lhoty nemuze byt od neho, protoze Standa nema Internet. Mluvil jsem s nim, rekl, ze o nicem nevi. Je to asi moje chyba, kdyz jsem poslal hodne lidem email, aby cetli Bohemii. To musel napsat nekdo jiny, mozna odtud. Doporucoval bych , aby kazdy, kdo prispiva se podepsal svym pravym jmenem, po pripade napsal jeho zkratku, ale ne anonymne. Dopis podepsany Vladimirem Bozdechem jeste neznamena, ze jsem ho napsal ja. Ja se podepisuji zkratkou. VB

  OdpovědětVymazat
 183. Anonymní8:14

  Přichází druhé kolo zvyšování regulovaného nájemného – nájemníci od 1. ledna zaplatí v průměru o čtvrtinu více. Většina měst se pustila do nejvyššího možného zdražení, které jim povoluje zákon.

  Nejvíce se zdraží v některých atraktivních pražských částech, například na pražských Vinohradech se od ledna zvýší činže skoro o polovinu. Za průměrný byt 3+1 s plochou 68 metrů čtverečních, který porovnává Český statistický úřad, nájemník zaplatí asi 3 400 korun, tedy asi o 1 100 korun více než letos.

  Výrazně si připlatí také nájemníci v Kladně, v Kutné Hoře či Hradci Králové. Naopak zdražení příští rok prakticky nepocítí "regulovaní" nájemníci v Berouně, Chomutově, Karlových Varech či v Teplicích.

  "Na regulované nájemné jsme zatím nesahali. Město i přes možnost zvýšení nájemného byty raději prodá," vysvětluje Renata Hybnerová z karlovarského magistrátu.
  Spokojený není nikdo
  Ani soukromníci s nejvyšším možným zdražením neváhali. "Ano, zdražujeme podle zákonného maxima. Ale myslíme si, že je to stále málo. Snad se to za ty čtyři roky vyrovná," říká František Špaček, spolumajitel domu v centru Prahy, kde za stometrový byt platí nájemníci necelé čtyři tisíce.

  Podobně nespokojeným tónem komentuje zdražování majitel domu v Teplicích na severu Čech, který si nepřál být jmenován. Za byt o rozloze sto metrů čtverečních podle svých slov od nájemníků letos dostává 1 957 korun.

  "Od prvního ledna můžu zvednout regulované nájemné jen o korunu na metr čtvereční. To je směšné," zlobí se. Vysvětluje, že za rok mu nájemník dá zhruba 24 tisíc.
  "Z toho musím zaplatit daň z příjmu, z nemovitosti, pojištění." Dodává, že na opravy mu už nic nezbývá. Nespokojení jsou však také levicoví politici, kteří se stavějí za regulované nájemníky.

  Poukazují na tvrdost vůči chudším obyvatelům. "Nejde jen o nájemné, ale o celkové náklady na bydlení. Přídavky nestačí, ty naprosto neodpovídají realitě. Důchodci na to mít nebudou, obce už dnes situaci musí řešit, některé musí nouzově vyměnit byty," říká předseda sdružení nájemníků a poslanec za ČSSD Stanislav Křeček.
  Za předchozích vlád ČSSD se deregulace před pěti lety zastavila a rozdíly mezi tržními a regulovanými nájmy ve většině měst se dál zvýšily. Majitelé domů kvůli ušlému příjmu žalují Českou republiku u Evropského soudu ve Štrasburku.

  Sblíží se tržní a regulované nájmy?
  Lednové zvýšení nájmů bude druhé v pořadí podle pravidel, na kterých se dohodla trojkoalice s ČSSD v čele v roce 2006. V lednu 2010 může podle nich dosáhnout roční nájem pěti procent z ceny bytu.

  "V té době by mohl zákon ztratit svůj význam a obě strany nájemního vztahu budou schopny a ochotny o nájemném za byt vyjednávat," uvedl mluvčí ministerstva pro místní rozvoj, které má deregulaci na starosti.

  "Deregulace by mohla vést k tomu, že si lidé začnou kupovat vlastní bydlení. To by pak mohlo vyústit dokonce v pokles tržních nájmů, neboť se sníží poptávka po nájemním bydlení," domnívá se sociolog bydlení Martin Lux z Akademie věd ČR.

  Velká poptávka
  Podle Stanislava Křečka by k rychlejšímu sbližování tržního a deregulovaného nájmu pomohlo jen zdaňování prázdných bytů. "Tak je to třeba v Německu. Jinak totiž majitele nic nepřinutí jít s cenou dolů a byt naplnit," myslí si Křeček.

  Největší rozdíly mezi tržní a deregulovanou cenou stále panují ve středních Čechách. V Mladé Boleslavi a v Berouně platí nájemníci tržních bytů pětkrát více než ti v regulovaných.

  V těchto městech se totiž zatím příliš nezdražovalo netržní nájemné a zároveň zde lidé bojují o bydlení v blízkosti hlavního města. "Je to velkou poptávkou po bydlení v našem městě. Vyplývá to z jeho polohy," myslí si starosta Berouna Jiří Besser.

  Kam dál? 2008

  OdpovědětVymazat
 184. Duchodce vlastenec.21:56

  Mame se dobre, jsme zajisteni a jime zdrave i kdyz obcas hrozi Hrozí průjmy.


  Hlavní hygienik Michael Vít upozornil na zdravotní rizika závadných mas. „Konzumentovi v takovém případě hrozí nejrůznější infekční průjmová onemocnění, jako například salmonelóza.“

  V supermarketu prodávali zelené hovězí.

  Jsem konsternován a zklamán. Jak je možné, že si supermarket dovolí prodávat svým zákazníkům takovéto zboží?“ rozčiluje se Sejkora.

  Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce se přitom nejedná o ojedinělou záležitost. „Stížnosti spotřebitelů na to, že jim obchodníci nabízejí zapáchající nebo jinak závadné maso, bohužel nejsou v Praze neobvyklé,

  Vice:
  http://www.denik.cz/z_domova/zelene_maso20090312.html

  OdpovědětVymazat