12.2.09

Jak je to s vědeckostí ÚSTR?
K uvedené definici mám několikero výhrad. První: v jakém smyslu či na základě jaké typologie je možné komunistický režim v Československu se všemi jeho zvraty označit jako totalitní? V základních pracích o teoretickém vymezení totalitarismu, ať se jedná o práce Brzezinského, Friedricha nebo Arendtové, nikde nenalezneme doklad pro to, že léta sedmdesátá a osmdesátá lze za totalitní označit. Proto se vžil pro tuto dobu v akademické obci pojem posttotalitní či autoritářský stát, nikoli totalitní. Dokonce samotný konstrukt tzv. normalizace je vystavěn na negaci toho, co teoretikové za totalitní chápou. Je snad možné, aby totalitní stát nutil člověka pouze k tomu, aby navenek zachovával loajalitu a vnějškové ztotožnění se s režimem, ale na straně druhé nechával lidem tak volné pole působnosti ve volnočasových aktivitách jako husákovské Československo? Totalitní stát je přece vystavěn na vše pronikající moci, jež se snaží ovládnout veškerý život obyvatel, stejně tak oficiální i neoficiální.
.
Cele, vyse uvedene bliti najdete samozrejme kde? V Neviditelnem psu. Autorovy bylo v 89. roce 8 let coz je vek v kterem se jeste 4% deti pocurava do postele. Jak muze tento hlupak tvrdit o totalite kdyz o ni nic nevi? 4 roky pred jeho narozenim bolsevicka verbez vzala obcanstvi i mym dceram (Nize na strance je jejich fotka) Dva roky predtim nez se pomatenec narodil komunisticka verbez me nedali ani jeden visa abych mohl jet z Vidne do Varu svemu otci, ktereho v padesatych komunisti veznili a znicili mu a cele nasi rodine zivot na pohreb. Slysis ty promovana hnido? Takova byla totalita a ne tvoje bolsevicke lzi, zlocince. Zna pan Neff zakon o zlocinosti komunismu? Asi ne, jinak by nenechal tohodle ksindla publikovat na svych strankach. V posledni dobe je v Cesku vubec moda publikovani clanku pomatencu kteri vzpominaji na totalitu a ti co se v ni jen pocuravali do plenek a postele ji chvali. Verbez !!!

3 komentáře:

 1. Anonymní19:52

  Jen aby se nepocuraval jeste dnes

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní1:16

  Vedou tito lide svoje cinnosti k zatemneni reality? I to je rysem totalitni spolecnosti. Tedy veda ma byt na politice absolutne nezavisla. Take se rika akademicka svoboda.

  Totalitni systemy jako svuj nastroj a taktez i dusledek cini vzdy a vsude prave vedu svoji politickou sluzkou. SSSR tomu byl nejlepsim vedeckym prikladem!!!

  Na ceske specifice komunismu je typicke lidove rceni, ktere se tu vzilo jako odraz reality, "Papeztejsi nez papez!"
  A proto, zatimco v NDR a i dokonce v SSSR byly povoleny drobne zivnosti, ceska specifika na rozdil od jmenovanych sla tak daleko, ze zakazala i tato drobna remesla jako samostatnou vydelecnou cinnost.

  Je videt, ze nic nezmizelo a i toto je o povestne spicce ledovce!
  ljh

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní2:32

  Ano a nyní nám hradní pán, podepíše Cenzuru a je to"
  Domaci.iHNed.cz 12. 2. 2009 12:54
  Klaus podepíše zákon, který trestá zveřejňování odposlechů i vězením
  Protože z hlediska ústavnosti nevidím žádný zjevný problém, zákon k novému projednání vracet nebudu, napsal prezident."
  z hlediska "ústavnosti" nevidí problém ? jsme demokratická a svobodná země, pane,kde nemá cenzura co do činění! nejsme žádnej Uzbekistán, nebo Čína.. No a jestli na to "kývne" i Ústavní soud tak to skončí a s pěknou ostudou zase ve Štrasburku...kde si ten člověk myslí, že žije?

  OdpovědětVymazat