10.2.09


Cenzura v demokratické zemi ? No poněkud tomu nerozumím, politici jsou veřejní činitelé, placení z našich daní, a proto musí počítat s tím, že se o ně veřejnost - která si je platí, bude zajímat, a bude sledovat jejich chování a tedy i jejich morálku a tak vůbec.
A proto společnost zcela logicky očekává, že politik, kterého si platí proto, aby se STARAL, se skutečně bude "starat" a nikoliv jen o sebe, ale o společnost... A protože politik je elita společnosti, tak se od něho očekává, že se bude I jako elita chovat, (i když u nás, v naší kotlině, je slovo elita, stále ještě vnímáno jako nadávka) politik musí být vzdělaný, aby uměl být politikem, a kultivovaný aby se uměl chovat....
A co má znamenat pokus poslanců o znovunastolení CENZURY v demokratické zemi ? Může to znamenat jediné, že se politici nemíní chovat ani slušně ani kultivovaně a ani se "starat" ač jsou za to placeni? Může to znamenat jediné, že si politici "míní" dělat od nynějška a za naše peníze, jen to co chtějí a nám, že do toho nic není, a v případě, že novinář objeví "něco" co se s prací slušného politika neslučuje - a ZVEŘEJNÍ TO, tak - protože máme opět CENZURU, TAK namísto ABY BYL TRESTÁN POLITIK - bude NYNÍ trestán novinář? To má znamenat cenzura!
marie dubanová

8 komentářů:

 1. Anonymní23:48

  Poslanci Strany zelených Kateřina Jacques a Přemysl Rabas se v úterý omluvili veřejnosti za to, že minulý čtvrtek ve Sněmovně podpořili zákaz zveřejňování odposlechů. Zelení podle nich podporují iniciativu senátorů Petra Pitharta a Jiřího Oberfalzera, kteří se kvůli tomu chystají podat ústavní stížnost.

  10. 2. 2009 13:40 - PRAHA
  "Ústavní stížnost bychom velmi rádi podali sami. Ale bohužel je k ní třeba 41 poslaneckých podpisů, což se nám nepodaří získat," vysvětlila Jacques. Stížnost totiž může podat i 17 senátorů. S Pithartem a Oberfalzerem, jejichž postup podporují všichni členové klubu SZ, prý Jacques s Rabasem spolupracují.

  Pokud novelu trestního řádu, která tento zákaz obsahuje, podepíše prezident, předloží oba zelení poslanci Sněmovně další novelu zákaz naopak rušící. Oba poslanci jsou si podle Jacques vědomi toho, že zřejmě narazí na masivní odpor většiny svých kolegů ve Sněmovně.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní13:12

  Lidovky maji nasazeny v kozichu estebaky spolupracujici s estebakem Vodickou z Hradu a se Fragmenty kam se zase pro zmenu prestehoval estebak Jemelik na doporuceni Kikiny. Tito lotri se snazi zblbnout verejnost ze cenzura je spravna. Ladte lidi pistaly, budeme je v Listopadu potrebovat.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní13:19

  Benda. Rodina zlocineckych cenzoru.
  Listopad 09

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní19:43

  je to tady strašný!

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní23:47

  Tedy. Vsichni vime, ze zijeme v dobe informacni revoluce, honosne to slovo :o). Ale je pravdou, ze informace vzdy mely svoji vysokou cenu/hodnotu.
  A proto je dulezite pracovat s informaci a jejim obsahem jako s naprostou prioritou. Tedy zkoumame, zda ona informace v sobe neobsahuje nejakou dulezitou cast zcela nebo ve vyseku. Je-li tu ta inforace dulezita a je-li pravdiva, pak je druhorade, kdo tuto informaci vyslal, kdo je jeji nositel. Nositele tedy zkoumame jako druhoradou informaci. Je to jen dulezite v tom, zda je nositel informace verohodny a zda-li tato informace ma za ucel informovat nebo naopak desinformovat, nebo-li ma pusobit naprosto opacne, nez je na prvni pohled zrejme.
  Jsou vsak informace, ktere jsou natolik zavazne, ze jsou obsahem znameho antickeho vyroku, ktery nazyvame "VYSSIM PRINCIPEM MRAVNIM"! A informace o tom, ze je zde pri naprosto zdrcujici vetsine v poslanecke snemovne (a to nebyla ustavni vetsina na zmenu Ustavy takto projednana a i vnimana, slo po podloudnictvi) schvalen "pendrekovy zakon" (- znate vy drive narozeni, ze?), tedy je tu pod naprostou likvidacni sankci schvalena cenzura na zlocinne praktiky stavajici politicke a statni garnitury a to primym utokem na svobodu slova a proti novinarske profesi, pak je to presne ten pripad z vyssiho principu mravniho. Ano, zde slo o vyssi princip mravni! A z tohoto pohledu je naprosto jedno, kdo zvedl hlas na jeji obranu, obranu demokracie, nebot zde je utok na demokracii jako takovou a tedy na jeji zaklady.
  Je mi v tomto pripade jedno i kdyby totez rekl Vaclav Klaus, jako ze jej vubec nemusim a jsem jeho dlouhodoby kritik. Tedy odvolavat se na autoritu jeho osobnosti, kdyby toto prohlasil. Jak v tomto pripade ucinila Bobosikova!

  Snad uz alespon nekteri zde chapou proc pisu tak, jak pisu a proc toto ci jine pisu!

  L.

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní11:04

  Hospodářské noviny :
  Představitelé Unie vydavatelů a Světové asociace novin žádají prezidenta Václava Klause, aby nepodepsal novelu trestního řádu, která znemožňuje zveřejňování odposlechů. Sněmovna tuto zákonnou úpravu i přes námitky Senátu a médií schválila minulý týden. "Prosíme vás, vážený pane prezidente, abyste pod novelu zákona nepřipojil svůj podpis a zamezil tím, aby vstoupila v planost," píše se v dopise, kteří sepsali Petr Marek a Michal Klíma. První z nich je ze Sekce deníků Unie vydavatelů a druhý viceprezidentem Světové asociace novin.

  Čtěte více o schválení sporné novely ve sněmovněNovela o odposleších ohrozí svobodu médií, varují vydavatelé z EU

  Jsou přesvědčeni, že nikoliv stát, ale novináři a vydavatelé mají určovat, co bude možné publikovat, a to za následného soudního dohledu v rámci řízení o ochraně osobních práv.

  Za zvlášť nepřijatelné pak považují to, že za porušení zákazu zveřejnit odposlechy by mělo hrozit až pětileté vězení a citelná finanční pokuta. Marek a Klíma v této souvislosti připomínají, že novináři mohou získat jen ty dokumenty, které pronikly systémem ochrany, a jsou tedy přístupné jiným lidem. "Žádáme, aby nebylo bráněno médiím o takové situaci a obsahu takových dokumentů informovat za předpokladu, že na zveřejňování takových informací bude dán veřejný zájem," zdůrazňuje se v dopise, který v úterý převzala Kancelář prezidenta republiky.
  dubanova

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní6:43

  Klaus podepíše platnost cenzury ..to nemá v civilizovaném, demokratickém světě obdoby, aby hlava demokratického státu, popírala existenci Listiny lidských práv a základních svobod.
  proto jsou mu totalitní režimy tak blízké!!

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní7:47

  12.2. 21:46Autor: marie

  Ústava je základní zákon země..

  Zákaz cenzury je součástí Listiny základních práv a svobod, čl.17, odst.3,, kde se píše, že :" Cenzura je nepřípustná".
  Listina lidských práv a základních svobod je součástí ústavního pořádku ČR.
  Listina lidských práv a základních svobod je mezinárodní mnostranná smlouva..
  Ústava ČR čl.10 - Mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je ČR vázána, jsou součástí právního řadu.
  Stanoví-li mezinárodní smlouvy něco jiného než ZÁKON, použije se "MEZINÁRODNÍ SMLOUVA..Označit příspěvek jako nevhodnýReagovat

  OdpovědětVymazat