12.1.09

Ztraceny cesky papousek z Udoli nocnich Papousku. Vice zde

24 komentářů:

 1. Predpokladam ze ztracenym papagajem je Standa Moc.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní10:09

  Vladimír Bozděch si pokoj nedá! Před časem zepsul bez důkazů jen na základě svých dohadů dr.Jiráska, bývalého předsedu SVU (Společnost pro Vědy a Umění), který je už dávno na pravdě Boží, kde ho jistě po zásluze bude soudit větší kapacita než je Vl.B, takže nechápu, proč svůj soud pořád podstrkuje, ale budiž, má na to právo. Jako já mám právo napsat, že jsem dr. Jiráska poznal jako zapáleného aktivistu pro věci exilu. Prostě jsem se dr. Jiráska zastal proti pomluvám. Mohlo to tak skončit, ale neskončilo. Vl. Bozděch nejen, že dál roztrubuje své dohady, ale teď už vyloženě lže i o mně.
  Lže v článku, který pod názvem „Ztracený český papoušek“ otiskl na bloggu Společnosti Slušných Krajanů, což, hádám, je dosti neslušné a dělá této společnosti ostudu. Mezi slušnými krajany by se lhát nemělo. Jestli mi nevěříte, prosím, zde je důkaz, cituji z jeho článku:
  „Stanislav M. ktery nejenom, ze me nezná ale jako spisovatel nevi, co je to kondakt slusnosti zachazi tak daleko, že o mne verejne pise jako o Velkem Blbcovi ktery lze a napada jeho nejlepsiho pritele. Opakuji, nejlepsiho pritele.“ Konec citátu.
  Znovu jsem si přečetl článek, v kterém jsem se zastal dr. Jiráska a nejen, že jsem tam neoznačil pana Jiráska jako svého nejlepšího přítele, ale neoznačil jsem ho jako přítele vůbec! Opakuji, nikde tam není psáno, že byl můj přítel, natož nejlepší!
  Jestli jako spisovatel nevím, co je to „kondakt slušnosti“ nechám na laskavém uvážení čtenářstva. Pro upřesnění však uvedu, že jsem Vladimíra Bozděcha nenazval Velkým Blbcem, jak nesprávně uvádí, nýbrž jsem si udělal legrácku, protože jeho článek vyšel pod zkratkou Vl. B. a tak jsem se otázal pana nakladatele zda tím nechtěl naznačit, že ta zkratka znamená Velký Blb. Neodpověděl na to, takže to vidím kladně.
  Co jsem však udělal a v zájmu „kondaktu slušnosti“ přiznám, je, že jsem se pana nakladatele též zeptal, proč otiskl článek, který už jednou před sedmi lety otiskl, nota bene od toho samého, zaujatého vola. Ani na tuto otázku jsem nedostal uspokojivou odpověď a ani ji neočekávám.
  Mimochodem, článek o ztraceném českém papouškovi (kdopak to asi je? A proč se ztratil?) na bloggu Společnosti Slušných Krajanů přinesl i fotografii z demonstrace, o které pan Bozděch psal a v níž tvrdil, že se pan Jirásek schovával za vrata, aby jej nikdo nevyfotil. V popředí stojí Petr Rada s plakátem „SMRT KOMUNISMU“ a hned za ním je dr. Jirásek. Zajímalo by mne, zda si toho Vl.B. nevšiml nebo dr. Jiráska vůbec neznal?
  Pro zklidnění situace jsem ochoten toho „vola“, kterým jsem Vl.B. nazval, odvolat. Prohlašuji, že teda není vůl. Opakuji, není vůl, ale je až na půdu.
  Srdečně, Stanislav Moc

  OdpovědětVymazat
 3. Vanek10:55

  Taky tvrdim ze Jirasek byl estebak.
  O jeho udavani si vypraveji na ceskem konzulate dodnes. Jestli je Bozdech vul pane moc, tak vy jste hlupak s dlouhyma oslima usima :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Estebacka verbez ve Splecnosti pro vedu a umeni!!!

  Tato kniha mi jen potvrdila to, o cem jsem byl od prvniho setkani s Kavanem presvedcen. Nemel jsem ovsem skutecne dukazy o jeho estebackem nasazeni, vse slo vysvetlit jeho negativnimi osobnimi vlastnostmi. Musel bych byt ale uplny blb, kdybych si nevsiml, kdyz Ing. P. Moritz a emeritni profesor JUDr. J. Krejsi z Lancasteru proti mne zorganizovali na pude SVU (=spolecnost pro vedy a umeni) spiknuti, protoze jsem protestoval, vystoupil a psal (napr. clanek "Americane za tvoje penize" atp.) proti udeleni americke financni podpory Endowment for Democracy trockistovi Janu Kavanovi. Dokazali zmanipulovat cleny SVU i Cs. obce legionarske proti mne. Dokonce i velmi informovany a dnes slavny Rev. Dr. Jan Lang., S. J., jejich dezorientaci naletel. Podobne proti me brojil "soc. dem" Dr. Krejsi na pude CSOL, az jeji predseda mjr. (dnes ovsem "sametovy" general) M. Kaspar diskutoval: "Co s tim Koblihou udelame!?"

  Estebak Ing. Moritz se ze mne dokonce na zvlastni schuzi snazil udelat komunistickeho exponenta! Vinil mne, ze jsem byl v "KOMUNISTICKEM svazu mladeze" (viz to nahore). To rikam pro budoucnost, aby si ctenari vsimli, jak postupuji tajne sluzby! Komunista vas obvini, ze jste komunista, estebak, ze jste estebak atp.

  Ostudou Londyny bylo, ze prakticky vsichni clenove londynske pobocky SVU tomu podlehli, hlasovali proti mne a ja musel rezignovat z funkce mistopredsedy. Podobne, jako jsem byl predtym vystrnaden z funkce generalniho tajemnika Naardenskeho hnuti, ktere jsem spoluzakladal a prakticky organizacne vytvoril. To byly horke zivotni pilulky.

  http://www.darius.cz/ag_nikola/kobliha.html

  OdpovědětVymazat
 5. Vladimir Bozdech12:18

  Pane Moc, jestli nekdo neda pokoj, tak to jste Vy. Ja jsem pana Jiraska nijak nepospinil, ja jsem napsal pouze to, co se udalo. Ze se Vam to nelibi je Vase vec, co me zarazi, ze Vy tim, ze se zastavate cloveka s prapodivnou minulosti jste se zaclenil do velmi divne spolecnosti. Zminujete se take, ze pan Bejsak Vam na Vase clanky neodpovedel. To jste prece mohl tusit, pan vydavatel byl od zacatku velmi dobre informovan o minulosti pana Attache, dokonce byl rad,ze jsem se o nem zminil v Novinach. Na tu Vasi pripominku, ze tim, ze jste me oslovil Velky Blb povazujete pouze jako zert, vyrizuji vzkaz od pana Lhoty, ze kdyby jste tohle napsal o nem, tak by Vas zaloval! A ten clovek za Petrem Radou neni pan Attache, ten byl prcek. Preji Vam vse nejlepsi ve Vasi cinnosti. VB (zadny Vl.B)

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní12:24

  Ve Spolecnosti pro vedu a umeni v Sydney byli a snad jeste jsou manzele Reichovi kteri emigrovali v 68. roce ne kvuli okupaci Ceskoslovenska ale kvuli rozporum s tchyni. A to si rikaji politicti :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní13:38

  Nejsou. VSU zkrachovalo.

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní13:56

  Zajimave, ze si s panem Mocem notuji akorat manzele Reichovi. What a company.

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní14:37

  Pri schuzi SVU Zdenek Reich prohlasil "Co na tom, ze jsem byl ve Svazu Cesko-sovetskeho pratelstvi".

  OdpovědětVymazat
 10. Vladimir Bozdech14:56

  Pro Krista Pana, pane Moc, Vy jste me postrasil. Okamzite si zajedte k ocnimu specialistovi do Sydney, aby Vam prohledl oci. Vzhleden k tomu, ze hodne pisete a ctete, mohl by jste mit vazne naruseny zrak. Ten pan, co stoji za Petrem Radou neni Judr Jan Jirasek. VB

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní21:27

  Všem milým statečným anonymům bych rád popřál mnoho další odvahy do nového roku. Kolik statečnosti a odvahy je patrně potřeba hodit kamenem a schovat se zbaběle za plot anonymity. Ctěného anonyma, který odhalil tajemství našeho rozhodnutí emigrovat bych potom zdvorile ujistil, že tchyně, před kterou jsme údajně odešli do emigrace přiletěla do Austrálie s námi a díky Bohu ve věku 98 let se stále těší relativně dobrému zdraví. Aby byl výčet mých podlých činů úplný, pak se ještě přiznávám, že jsem vypíchl Žižkovi oko.
  Argument pana Bozděcha, že to nemůže být dr Jan Jirásek, který byl prý menší postavy (on používá slovo „prcek) neobstojí, protože textař Petr Rada také nebyl postavou právě gigant.
  Vážení páni anonymové a vážený pane Bozděchu. Na tom, že stojí dr. Jan Jirásek vedle textaře Petra Rady není nic divného, vždyť právě oni na přípravě obou demonstrací, té pořádáné v Hyde Parku i té, která se konala před sovětským konzulátem, úzce spolupracovali.
  Pana Vladimíra Bozděcha je mi potom líto, že po veškerém pracném úsilí pošpinit Jana Jiráska (viz článek Vl.B., ve kterém se Jan Jirásek ukrývá za neexistujícími dveřmi) si potom vstřelí míč do vlastní branky. Je mi velice líto pane Bozděchu, ale není naprosto sporu o tom, že muž, stojící za textařem Petrem Radou není nikdo jiný, nežli dr. Jan Jirásek. Jak se Vám taková nehoda mohla stát? Byla to trestuhodná nedbalost při výběru fotografie, nebo jste vastně Jana Jiráska neznal?
  Jo, jak se říká „Lež má krátké nohy“.

  Zdeněk Rich

  OdpovědětVymazat
 12. Vanek22:13

  Me se zdal Jirasek o tri hlavy mensi nez ten co je na fotu s Radou. Kdyz jsem v 80. roku priletel do Sydney, za par mesicu nekdo u mne zatuka a kdyz jsem otevrel prede mnou stal mensi, trochu kulatejsi plesaty chlap s kalhotama s pukama a aktovkou. Dobry den pane Vanek, zaslechl jsem ze priletel chartista tak vitejte v Sydney. Posedel asi hodinku, pak jsem ho vyrazil. Me estebaci vyskolili abych je poznal.
  Jirka Vlazny me kratce na to rekl ze Jirasek je estebak. V te dobe to tvrdil i Paul deDetrich (SVU) a divil bych se ze by se o tom nesveril Reichovym. A co Robert Witmann? Meli by jste s nim byt ve styku porad Zdenku a Jano Richovi, zeptejte se ho kdy poprve slysel o spolupraci Jiraska s estebe.

  Jeste otaka: Je pravda pane Richu ze jste byl pred opustenim republiky clenem Ceskoslovensko-Sovetskeho pratelstvi? A utekli jste v 68 protoze jste meli spory s tchyni?

  OdpovědětVymazat
 13. Vanek0:23

  Re: Tchyne
  Ctěného anonyma, který odhalil tajemství našeho rozhodnutí emigrovat bych potom zdvorile ujistil, že tchyně, před kterou jsme údajně odešli do emigrace přiletěla do Austrálie s námi a díky Bohu ve věku 98 let se stále těší relativně dobrému zdraví.

  Cast prispevku:

  Jenže od počátku vztahu se Zdeňkem vstoupila do jejich životů tchýně. Před svatbou si totiž výrazně nepřála, aby si její syn Janu vzal. Jana ve snaze vyjít po dobrém s autoritativním člověkem, Zdeňkovou matkou, zaplétala se stále více do malicherných problémů, které ji však vnitřně stály ještě více sil. Teď s odstupem času snad až příliš sebekriticky konstatuje, že svou roli snachy nezvládala. Dnes vidí svou vinu v tom, že zbytečně podléhala povrchní kritice tchýně a nedokázala se rázně postavit této agresi.

  Po srpnové okupaci v roce 1968 se najednou pro ní objevila reálná možnost k emigraci. S manželem o ní uvažovali již dříve. Navíc se přidala nepříjemná zkušenost ze soužití s tchýní a z toho plynoucí vize, že v jiné zemi se dá začít znovu a jinak. Když jí také její maminka sama od sebe sdělila, že vidí v emigraci jediné řešení dceřiny budoucnosti, sbalili s manželem Zdeňkem a synkem nejnutnější věci (Jana si vzala Bibli, Máchův Máj a Židovku z Toleda od Feuchtwangera) a vyjeli na čtyřdenní turistická víza 11. září 1968 půlnočním vlakem směr Vídeň s rozhodným záměrem už se zpět nevrátit....Jana pak musela velmi rychle poopravit mnohé ze svých představ o nadějném začátku v cizině. Nejenže slevila z přání zůstat s rodinou v Evropě, ale hlavně bylo třeba začít nový život s tchýní.Ta totiž krátce po jejich odchodu z Prahy za nimi přijela do Vídně a pokračovala se synovou rodinou až do Austrálie. Emigrace tak řešila pouze jeden Janin problém, to znamená synovu budoucnost. Avšak její vnitřní válka s tchýní pokračovala a přiváděla jí k nové zoufalosti.

  Stanislav Brouček
  Příspěvek vznikl jako součást projektu MZV ČR č. RM 01/15/04

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní0:31

  Hahaha, politicti uprchlici pred tchyni. Ja se picnu.

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní9:33

  Ten Reich bude asi pekny lhar.

  OdpovědětVymazat
 16. Anonymní9:34

  Tak jestli toto je uroven vedeckeho badani v Cechach, tak narod opravdu uz jen ceka entropie. Neni to take spatny zert?

  OdpovědětVymazat
 17. Anonymní10:17

  Kdykoliv prisla debata kolem pana Jiraska, tak jak Jirka Vlazny, Vlasta Vlazna i stary pan Tomas Jilek o nem nijak nerekli nez "Ten hajzl estebackej". Kdyby o nem nic nevedeli, tak by se urcite nemohli takto vyjadrovat. VB

  OdpovědětVymazat
 18. Anonymní14:02

  Pane Vaněk, aniž bych chtěl ubírat na vaší zkušenosti s STB, že poznáte estébáka na dálku ještě není důkaz a neomylností z nás neoplývá nikdo. Pokud jste viděl dr. Jiráska jen jednou v životě asi hodinu a zdál se vám mnohem menší než muž na fotografii, pak vězte, že se mýlíte. Muž na fotografii je dr. Jirásek.
  Jinak nazývat mne volem s oslíma ušima není žádná odvaha. Zkuste to říct panu Lhotovi! Vl.B. vám jistě rád adresu dodá!

  OdpovědětVymazat
 19. Vanek14:21

  Jiraska jsem vidaval na vystavach meho kamarada Honzy Safranka, kam jste chodil taky. Nejvice se mi libila vystava na ktere byl Neville Wran, toho casu Premier. Jestli se tam motal ten plesaty skrcek si nepamatuji ale urcite byl v Seymour Centre a na vystave ktera byla na Univerzite v Kensigtnonu. Mam na lidi dost dobrou pamet. Panu Lhotovi nic rikat nemuzu protoze nevim kdo a co je, jak vypada a vubec.
  Po 85. roce jsem se prestal stykat s "krajany" az na male vyjimky. Dva, tri za rok staci :-)

  OdpovědětVymazat
 20. Anonymní14:23

  Pane Bozděch, to vaše doporučení k očaři neberu vážně. Jako ani vaše tvrzení, že muž za Petrem Radou není dr. jirásek. Je! Nechal jsem pár přátel, kteří ho znali, nahlédnout fotografii a není pochyb, za Petrem je Dr. Jirásek! Oči si nechte vyšetřit vy! A nepřekrucujte pořád! Nenazval jsem vás Velkým Blbem, jen se optal vydavatele, zda to ta zkratka Vl. B. neznamená. V tom je prosím rozdíl i když jak vidím, vy to nepochopíte.
  Koho chce nebo nechce nějakej Lhota žalovat mi je zcela u sedinky, abych neurazil váš jemnocit a vůbec nechápu, proč mi to píšete.
  Jinak a čtěte dobře, prosím, zcela zodpovědně prohlašuji, že nevím, kdo je nebo byl fízl, ale bez důkazů to nebudu tvrdit o nikom. Konec konců, vždyť by to klidně mohl být kdokoliv z usedlíků toto fórum nevyjímaje. To, že Vaněk nebo vy víte, co se povídá na čs. konzulátu je mi zcela ukradené! Já tam nechodím. Jen vím, co mi řeklo pár známých , kteří po nich chtěli, aby jim řekli, kdo z nás (ze všech Čechů v Austrálii vás včetně) donášel. Bylo jim řečeno, že materiály byly zkartovány a osazenstvo konzulátu vyměněno, takže ti noví o ničem nevědí. Z takových "zdrojů" bych nejen blil, ale hlavně žádnou tutovku nebral moc tutově. Jinak tímto končím s vámi "besedování" a dál se s vámi bavit nehodlám. Nemá to nejen cenu, ale jen vám to hýbe žlučí a něco vám vysvětlovat jen překroutíte... sbohem SM

  OdpovědětVymazat
 21. Anonymní14:29

  Žádného Honzu Šafránka neznám a na jeho výstavě jsem zcela určitě nebyl! Na české výstavě jsem byl jen jednou a proto to říkám zcela zodpovědně, protože si to pamatuji, že jsem na nějakém Šafránkovi určitě nebyl. Na té výstavě vystavoval Peršan a prodával keramiku. Předraženou.

  OdpovědětVymazat
 22. Zkartovano nebylo nic!!! Cast byla prevezena do Moskvy. Informace ktere unikly z ceskeho konzulatu o Jiraskovi jsou az po roku 1994.

  OdpovědětVymazat
 23. Anonymní15:01

  Po prvne uvedenem clanku o demonstraci pred sovetskym gen. konzulatem jsem mel hodne telefonatu od lidi,kteri mne dali za pravdu a navic spoustu informaci o panu Attache a jeho cinnosti v Liberci. Jak bych si mohl dovolit psat o jeho minulosti, kdybych nebyl informovan lidmi, kteri ho odtamtud znali. Upozornuji, ze to nebyli zadni anonymove, mam jejich tel cisla a adresy. Jako priklad, jedna pani, ktera me neznala mne nekolikrat telefonovala a rekla, ze kdyz prvne sla v Sydney do kostela, ze dostala sok, kdyz tam videla toho estebaka Jiraska, ktereho znala uz v Liberci, kdyz pod jejim oknem chodil do prace v zelene uniforme a cervenymi vylozkami MV. Proc by mi toto asi vykladala, kdyby to nebyla pravda. Od pani Dresslerove mam dalsi osobni informace o panu panu Attache. Musela ho tedy dobre znat. A to nejsou jen ti dva. Myslite si, ze si to tito lide plus dalsi vycucali z prstu? Me akorat prekvapuje, ze se o panu Jinaskovi vsude mluvi v superlativech, ale nikdo se nezminuje o jeho cinnosti v Liberci. Proc? To same i vy, Stanislave, Zdenku a Jano. Je dobre se zastat pritele, ale je neodpustitelne prechazet jeho minulost.

  Protoze sve jsem splnil, nehodlam se jiz do nekonecna bavit s lidmi, kteri se stejne nedaji presvedcit. Chtel bych dodat, ze jsem rad, ze ctete Bohemia, pokracujte, protoze to je jediny blog, na kterem se dovite pravdu. VB

  OdpovědětVymazat
 24. Vanek15:18

  Re: Žádného Honzu Šafránka neznám a na jeho výstavě jsem zcela určitě nebyl!
  --------------------
  Nevedel jsem komu odpovidam. Pod anonymem muze byt kdokoliv. Myslel jsem ze o vystavach pisu panu Reichovi.

  OdpovědětVymazat