8.1.09

Velká neznámá v čele dospělé Evropy. Jakkoliv se Václav Klaus ve svém novoročním projevu snažil vzbudit zdání dodatečné smířlivosti vůči nenáviděnému Bruselu, příliš si tím neposloužil, spíš ještě potvrdil pověst šaška, který nemá co pohledávat na staroslavném Pražském hradě. Zatímco ještě před několika týdny tvrdil, že české předsednictví EU je bezvýznamná formalita dobrá leda k potěše falešných a prázdných kariéristů, na Nový rok už vystupoval bezmála jako hlavní architekt společného evropského domu. Vice zde

6 komentářů:

 1. Anonymní9:38

  Mám za to, že ať pan Klaus, po všech těch trapnostech a dětinských schválnostech, které nám již leta předvádí, dneska říká cokoliv, tak už jej nikdo nebere vážně..Včera - tomu všemu, svým až umanutým trucování, "nasadil korunu", ale tím by se snad už měl zabývat nějaký lékař. Copak takhle se chová hlava státu.. a do toho Národního divadla - nepudu a nepudu, ať všichni viděj..Copak "něco podobně se chovajícího" může být hlavou státu?

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní12:29

  tohle jsem našla na Lidovkách :

  Bohužel se nabízí závěr,:
  že se u p. Klause jedná o Alzheimerovu chorobu. Obávám se, že řešení se bude hledat až ve chvíli, kdy vyhlásí Francii válku...
  Autor: Prakticky lékař datum: 08.01.2009 23:45

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní4:15

  Velké státy, a nejen EU, Topolánkovi v jeho nelehké situaci pomáhají, zatímco prezident jeho země - mu šlape na hlavu a zakládá další a další strany a co si s nimi hodlá počít, tedy jak s nimi hodlá naložit - možná že pomocí nich skutečně míní - vyhlásit celému světu válku?

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní11:43

  Zaplať Bůh, že se to Topolánkovi podařilo:
  Ukrajina podepsala dohodu s Ruskem a Evropskou unií, aby umožnila monitorování průtoku plynu přes její území z Ruska do Evropy. Na společné tiskové konferenci v Kyjevě to oznámili ukrajinská premiérka Julie Tymošenková a český předseda vlády Mirek Topolánek.

  11. 1. 2009 01:21 - KYJEV
  Jakmile začne monitorovací mechanismus fungovat, budou dodávky ruského plynu přes Ukrajinu obnoveny, slíbil v sobotu odpoledne ruský premiér Vladimir Putin. Učinil tak v rámci jednání s českým premiérem Mirkem Topolánkem, který v oblasti vyjednává za Evropskou unii o obnovení dodávek plynu.
  Určitě má pan prezident Klaus velikou radost!

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní4:27

  a tady máme novou, či nové "pravicové strany" :
  http://zpravy.idnes.cz/potvrzeno-o-volice-se-v-cervnu-popere-ssl-v-logu-bude-mit-berana-ps7-/domaci.asp?c=A090111_164923_domaci_adb, je to z Neviditelného psa..
  Ten Klaus se může ze včerejší Topolánkovi "dohody" s Moskvou a posléze i Ukrajinou a jeho úspěšného "vstupu" do EU - pominout!

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní8:43

  Našla jsem odkaz na Neviditelném psovi : "Nová pravicová formace se bude jmenovat Strana svobodných občanů,“ potvrdil MF DNES a iDNES včera jeden z členů přípravného výboru, spisovatel a publicista Benjamin Kuras.

  Definitivní je i logo. Oproti návrhu, který unikl před několika dny, se zvířecí postava jen mírně změnila. Jasné je i pojmenování tvora, který se na zeleném poli staví na zadní. Nejde o kozoroha, ale o berana, tvrdí Kuras.

  "Beran je zvíře symbolizující cestu ke svobodě, znamení nového začátku. Je s ním spojována odhodlanost a cílevědomost," vysvětlil iDNES.cz zakladatel strany Petr Mach, ředitel Centra pro ekonomiku a politiku.

  Kromě loga a názvu představí Mach v pondělí na tiskové konferenci i programové teze SSO, stejně jako její webové stránky i členy přípravného výboru."
  založej nové pravicové strany a vyhlásej válku Francii?

  OdpovědětVymazat