28.1.09

Ústavní zákon a jeho vymahatelnost v ČR.
Co my Češi vlastně vůbec víme o Listině lidských práv a základních svobod a k čemu že nám tato důležitá Listina, vlastně je - jako by nám to ani nedocházelo, jak je to velice důležitý a pro život potřebný zákon..Je to první zákon, který uznává neporušitelnost přirozených práv člověka - a umíme my Češi vůbec - tato přirozená a neporušitelná práva vymáhat. A známe je vůbec ?A víme co že ta přirozená práva jsou ?Není pro nás tento Ústavní zákon de facto zbytečný. Vždyť Listina lidských práv a základních svobod, je de facto základ Občanského zákoníku ...Češi a chápání Listiny : Rosťa Hedvíček byl v loňském roce vyhostěn z Lidovek, kde měl svůj blog.Minulý týden se objevila nová správkyně lidovkového blogu a Rosťa se přihlásil, jako nový bloger, ale dostal, od nové správkyně blogu, takovouto odpověď :

"2009/1/27
blog@lidovky.cz <blog@lidovky.cz>
Vazeny uzivateli,dovolte, abychom vas upozornili, ze vam nebyl povolen pristup na stranky
bigbloger.lidovky.cz.

Tak jsem si tam dovolila v komentářích - poptat po platnosti Listiny lidských práv, kde je mezi jinými lidskými právy i "svoboda projevu" a zákaz cenzury..Nemáte dostatek fantazie, jak se na mě ostatní "píšící" vrhli a co všechno mě doporučili, že si mohu s Listinou, tak se ptám, není pro nás pro Čechy vlastně nejen ta Listina, ale i ta svoboda vůbec zbytečná, my ji totiž ani nepotřebujeme..
marie dubanová

26 komentářů:

 1. Anonymní12:51

  Ten ksindl z Lidovek si radsi drzi estebackeho praskace Hermanka, slusnym lidem je pristup do jejich rudeho blafzeitungu zakazan. Pakaz kolaboranska!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní13:17

  to je fakt, Hermánek ten nikomu nevadí a když jsem se tam zeptala na to jak se lidem líbí to, že bude ČR prodávat ČSA Aeroflotu, tak se mě zeptali cože je mě do toho? Jako by nestačilo to, že nám jsou rusáci "dlužni" 40 let svobody, ale my jim dáme na co si ukáží a možná, že už nám ani nic nepatří, to je také o tom, že nevíme co si s tou svobodou počít a na co, že nám vlastně je.Proč se neptáme vlády, kdo jim dovolil prodávat ČSA rusákům, no ale to je stejný jako kdo jim dovolil prodávat rusákům Karlovy Vary a nakrásně i velkou část vnitřní Prahy, vždyť ani nevíme co jim všechno patří a nebo lépe, co ještě všechno patří nám?
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 3. Marek13:38

  Hermanka si drzi kvuli Kikinovi, jsou kamaradi ze sauny:-)))))

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní16:22

  Lidovky jsou ovladany pohrobkama z totalitnich tajnych sluzeb. Lidi by je meli prestat kupovat a na internetu je necist.

  OdpovědětVymazat
 5. Vanek18:21

  Zlodeji v Lidovkach ukradli moji indetitu. Nekdo si zaregistroval me jmeno a email. Co na to rikate podvodnice Sustrova a Kalenska. Podvodnice proto, ze pisete proti komunismu a pritom vam nevadi ksindl estebacky v Lidovkach. Jak typicke pro Svejkuv posrany narod. Bulhari to vystihli presne.

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní18:27

  Blogeri v Lidovkach jsou verbez. Slusny clovek se musi od estebaku tam pisici distancovat. Slusni, verbez nevi co je slusnost.

  OdpovědětVymazat
 7. Vanek20:57

  Cenzorka vymazala me prispevky v diskuzi na Blogu v Lidovkach ale na muj pisemny dotaz proc zlodeji z Lidovek ukradli me jmeno a email neodpovedela. Vyvarujte se tehle bolsevicko-zlodejske pakaze a Lidovky nekupujte. Pracuje v nich kolaborantsky sajrajt smiseny s mentalne postizenymi zlodeji. Ksindl!

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní0:59

  co jsou ty Lidovky vlastně za noviny, jako "ikonu" si tam hejčkaj toho Hermánka, který o sobě hrdě prohlašuje že by STBák a zároveň že je velký obdivovatel pana Klause, nevím co si mám o těch Lidovkách myslet. Třeba je někdo míní zlikvidovat a možná proto si tam pěstují toho Hermánka, protože kdybychom byli soudní - tak bychom podobné noviny nečetli. A jestliže tam "dali" novou správkyni blogu, která se chová naprosto stejně, jako ten předešlý správce, pak je to snad skutečně proto, aby Lidovky "vzaly za své" a konečně a definitivně skončily. Pane Vaňku Vy se přece znáte s paní Šustrovou, a ona do Lidovek píše, co si ona o tom myslí?
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní6:25

  Vážená paní Šustrová,
  můžete nám slušným lidem laskavě sdělit, jaký máte názor na Lidovky, do kterých pokud vím, již léta píšete a zdali Vám nevadí co se s nimi děje a kam směřují. Ještě bych měla, s dovolením, jeden dotaz, netušíte prosím jakým způsobem jsou "vybírání" tzv. správci blogu a cože to mají, tedy konkrétně v Lidovkách, de facto za "úkol". Na mě to činí dojem, že takový "správce blogu", konkrétně v těch již zmiňovaných Lidovkách má úkol jediný a to jest likvidaci Lidovek. Můžete mě to prosím vysvětlit.
  Děkuji
  marie dubanová

  OdpovědětVymazat
 10. Vanek6:51

  Petruska Sustrova
  George Vanek
  date Nov 23, 2008 7:09 PM
  subject RE: Lidove noviny-Basta estebackych zlocincu


  Milý Jirko, do Lidovek posílám jednou týdně fejeton a někdy mě požádají o komentář nebo poznámky, ale spíš výjimečně. S redakcí nemám společného nic, o tom, co se v Lidovkách píše a kdo do nich přispívá, absolutně nerozhoduji. Nemohu Lidovkám nakázat, koho mohou či nemohou tisknout nebo pouštět na blog a kdybych měla najít noviny, kam niky nepřispějí lidé, kteří bývali agenty StB, asi by se mi to nepodařilo, takže bych nemohla psát vůbec nikam. O existenci pana Hermanka nebo jak se jmenuje jsem do včerejška nevěděla, ale přečetla jsem si diskuse pod jeho články a myslím, že si z nich (a ostatně i z jeho článků) může každý udělat představu, co je to za pána. Obávám se ale, že bývalí agenti StB nebyli zbaveni práva psát do novin a asi by to těžko šlo. Je samozřejmě věcí novin, zda takové věci tisknou nebo ne. Je ale také potřeba říci, že redaktoři mnohdy ani nevědí, s kým mají tu čest – zvlášť v elektronické podobě, kde se lidé často nepodepisují vlastním jménem.

  Víš, ono to možná z dálky vypadá všechno trochu jinak, ale vyloučit z veřejného života lidi, kteří volí komunisty, spolupracovali s nimi nebo s nimi sympatizují, by bylo těžko možné. Také si myslím, že komunistická strana měla být po listopadu 1989 zrušena, ale těžko by se dalo zabránit jejím stoupencům, aby si založili novou. Bylo by to ale o to lepší, že by neměli majetek ani organizační struktury, a že by mnozí z těch, kteří v ní zůstali, možná váhali, zda do té nějaké nové marxistické strany vstoupit. A pokud komunistická strana může legálně existovat, dá se těžko lidem bránit, aby pro ni hlasovali ve volbách. Pro mne je naprosto nepochopitelné, že někdo může dát hlas straně s takovou historickou zátěží.

  A musím se Ti také svěřit, že když na webových diskusích občas čtu, co o mně píšou dnešní vyhlášení antikomunisté, kteří za komunismu chodili k volbám, na schůze, do průvodů a podobně, připadá mi to dost hnusné. Nevyčítám jim, co v minulosti dělali, každý má jinou míru odvahy a každý má své důvody, ale jejich dnešní radikalismus mě děsí. Jen jeden příklad za všechny: v Radě USTRu sedí dva představitelé Konfederace politických vězňů, paní Kavalírová a pan Čejka,kteří chartisty pohrdají jako „kolaboranty“ s komunisty. Jenže paní Kavalírová v době, kdy já jsem seděla ve vězení, myla schody a pak už vůbec nenašla práci, seděla na ministerstvu (jako řadová úřednice). A zase: nikdy by mě nenapadlo jí to vyčítat, píšu o tom jen pro srovnání.

  Kdybych se měla stýkat jen s lidmi a institucemi, se kterými se ve všem shodnu, byla bych omezena jen na neobyčejně úzký okruh: člověk přece musí počítat s tím, že si jiní lidé myslí jiné věci. A že chce-li prosadit to, co pokládá za důležité, musí s těmi, kdo mají jiné názory, jednat a snažit se je přesvědčit. Je někdy skličující pozorovat, kolik lidí teskní po minulém režimu, ale ozdravění společnosti po tak mohutné indoktrinaci zřejmě bude trvat déle než jednu generaci. A mně nezbývá, než žít v této době. Jsem ovšem ráda, že jsem se listopadu 1989 a svobody dožila. Hodně se zajímám o postkomunistické země a mohu srovnávat – v Česku to není o nic horší než jinde, v některých ohledech spíš lepší. Lustrační zákon jsem vždycky pokládala za nástroj, jak vyřadit nejvyšších míst politického a správního rozhodování lidi, kteří mohou tuhle zemi ohrozit a – velmi ve zkratce řečeno – znovu ji zaprodat Moskvě. Ty lidi ovšem podle mého názoru nelze zavřít do vězení ani do koncentráků, nemáme jinou možnost, než s nimi žít v jedné společnosti.

  Myslím, že Lidové noviny nejsou bašta komunistických zločinců. Mají možná na svobodu slova trochu jiný názor než já, ale trochu jiný názor mají autoři různých článků i na řadu jiných věcí.

  Nojo. Měj se krásně

  Petruška

  ----------------
  Omlouvam se za zverejneni textu ale k vzhledem zavaznosti....
  Vanek

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní7:07

  Paní Šustrová,
  vzhledem k tomu, že dopis byl zveřejněn, tak si dovoluji k němu učinit malou poznámku. Chápu, že určitě nemůžete rozhodovat - kdo či co píše do Lidovek, ovšem já jsem se Vás dovolila zeptat, na na ty co do nich píší, ale na ty co jsou Lidovkami placeni. A tím myslím příkladně nynější správkyni blogu a ptám se jak je možné, ovšem jestli je to ve Vašich silách, že skoro 20 let po pádu komunismu, člověk který je placen aby dohlížel na úroveň Blogů, si dovolí "kašlat" na nějakou Listinu lidských práv a základních svobod a klidně jako za slavných komunistů používá nejtvrdší CENZURU??
  o TO BYCH VÁS POPROSILA,a děkuji a
  PŘEJI DOBRRÝ DEN
  marie dubanová

  OdpovědětVymazat
 12. Vanek7:25

  Bigbloger mění admina
  Milí blogeři,
  jsem Vaše nová správcová:-) Jmenuji se Gabriela Lukáčová a pro Lidovky.cz pracuji už nějakou chvíli. Starost o Vás přebírám od Štěpána Horna. Vlastně na Vás budeme dvě. Moje kolegyně se Vám představí ráda sama. Troufám si říct, že z nás dvou jsem já ta méně přísná. To ale neznamená, že mi tady zvlčíte:-) Věřím, že budete psát vtipné a chytré texty bez zbytečných urážek.
  Díky Gábina

  Gabina je nevzdelana husa ktera neumi odpoved proc se Lidovky dopustili kradeze!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Anonymní8:44

  Tak jsem se byla kouknout, jaké jsou "podmínky" pro budoucího blogera na Lidovkách - no je to naprosto perfektní :
  tak jsem si "početla"..
  Ty podmínky pro eventuálního blogera, to je naprosto šílený, to je jako kádrový dotazník blahé paměti, co je Vám do toho kde dotyčný žije či jaké má telefonní číslo, či rok narození a nebo jestli je předplatitelem novin? ve světle toho, že "správce Vašeho blogu" nerespektuje vůbec nic a tedy ani základní a tedy přirozená lidská práva, tak jsou ty Vaše podmínky, docela troufalé..

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní11:10

  Paní Šustrová,
  domníváte se, že byste si "netroufla" zeptat se v Lidovkách jaký s nimi vlastně mají záměr, nebo co že to s nimi vlastně zamýšlejí, myslím si, že k nim máte a vždycky jste měla blízko a že by ta otázka od Vás nebyla tak nepatřičná.Od momentu kdy skončil Pepa Kudláček a jeho Český deník i Týdeník, tak jsem začala kupovat Hospodářské noviny a střídavě i Lidovky, ale nyní když vidím co se děje kolem toho Lidovkového blogu, tak je důvěra v ty noviny, docela v "tahu"..
  dubanová marie

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní21:57

  Když jsou Vaňku(a ostatní) ty Lidovky "rudý blafzeitung", "ksindl estebácký", "bolševicko-zlodějská pakáž", kde je není "svoboda projevu a zákaz cenzury", proč se tam tedy cpete?...

  OdpovědětVymazat
 16. Vanek22:19

  RE: Rudy blafzeitung

  Nekdy vloni jsem se chtel z Blogu v Lidovkach odhlasit, nejak se mi to nedarilo tak jsem se nechal vyhodit. Vadilo mi byt ve spolku lidi v Blogu kde je VIP autor Jiri Hermanek, estebacky udavac, ktery se k tomu hlasi a ktery v nekolika svych clancich obhajoval normalizacni dobu. Nedavno jsem zjistil ze Lidovky odebraly "titul" VIP Jirimu Hermankovi ktereho dalsim oblibenym tematem byla emigrace. Rekl jsem si nastala svoboda, otevru si znovu Blok, Hermanek uz neni reprezentant Lidovek. Jak moje registrace dopadla je znamo. Moje jmeno a email je zaregistrovan, kym nevim. Mnou ne. Proto ta bolsevicko-zlodejska pakaz. Verbez.Ukradli mou indetitu. Za Grosse Mlada fronta v tistenem vydani napsal "Kdo je ten pan co si rika Vanek?" Tolik blaznu v malem state aby jeden pohledal.

  OdpovědětVymazat
 17. Anonymní22:40

  to byla perfektní poznámka, díky za ni, alespoň víme co jsou lidovkový blogeři,a tím i celé Lidovky - zač!

  OdpovědětVymazat
 18. Anonymní0:00

  Milý Jiří,
  někdo "užívá Vaše jméno", ale kde ten dotyčný publikuje, žádné podobné jméno se v Lidovkovém blogu nevyskytuje, včera jsem se tam informovala 2 x a nic podobného Jiřímu Vaňkovi, tam není, takže co to má znamenat, no nakrásně, když se podíváte kdo a hlavně co tam píše, tak si myslím, že ani není dvakrát oč stát, mezi podobnou lůzou není nic příjemného se vyskytovat.
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 19. Anonymní1:11

  tak jsem napsala přes HN, panu ministrovi Kocábovi:
  "Lidská práva a Lidové= noviny!

  Když jste u těch Lidských práv, pane Kocábe, tak co kdybyste se jen zdvořile poptal - jak si představuje Lidská práva - třeba taková celoplošná tiskovina, jako jsou Lidové noviny. Na jejich blogu už několik let a to zcela veřejně kraluje pán jménem Hermánek, který se veřejně a hrdě hlásí k tomu, že byl STBák, a tyto noviny jej do nedávné doby hodnotily jako VIP dopisovatele..Určitě budete mít spoustu práce, neboť tady se přirozená lidská práva, zase neberou až tak vážně a dokonce ani my samy je vážně nebereme a je nám zcela lhostejné, že Lidská práva, jsou de facto základem, pro Občanský zákoník, no ale na ty Lidovky, kdybyste byl tak laskav, byste se mohl "kouknout", protože je to ostuda, kam se tyto významné noviny za 116 let existence dostaly!
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 20. Vanek8:10

  Po posledni zkusenosti s mentalne postizenou redakci Lidovek se od teto pronormalizacni pakaze budu distancovat. Oni i Blogeri v Lidovkach nejsou svatousci. Kazdy ma plnou huby antikomunsmu ale aby se ozvali proti estebakovi Hermankovi to ne. Cesi vzdy meli velkou hubu a skutek utek, ted jsou Blogeri a kdo je vic. Skutecne zajimavy narod. Bulhari maji pravdu. Zasrany svejkovsky narod. At zije Trud.

  OdpovědětVymazat
 21. Anonymní8:22

  no je docela možné, že bude pan ministr tak laskav a "koukne se" co že vlastně ty Lidovky tou "propagací" nejen komunistů, ale dokonce propagací STB zamýšlejí? no a propagace ostudné bolševické a zločinné STB, by snad v demokratické zemi nemělo být tak úplně normální a už vůbec ne beztrestné, na to by se pan ministr přes Lidská práva měl určitě "kouknout"!

  OdpovědětVymazat
 22. Vanek8:45

  Majitele Lidovek dostanou dopis s upozornenim ze dnesni redakce neni vhodna k tomu aby vedla lidovky. Skodi prodeji denniku.

  OdpovědětVymazat
 23. Anonymní8:49

  no já to nakrásně, můžu všechno "vytisknout" a milému panu ministrovi to všechno poslat a zeptat se jej, co že tomu říká, no já bych to vlastně mohla přeposlat všechno hezky mejlíkem,pa marie

  OdpovědětVymazat
 24. Jo jo Vaňku, ty Lidovky nazveš bolševickou verbeží, atd.([http://hedvicek.unas.cz/Prohlaseni-Spolecnosti-S]) děláš na Lidovkách bordel, sprostě nadáváš, vyhrožuješ, porušuješ všechny pravidla blogera i lidské slušnosti, a pak si ještě dovolíš DRZE se znovu na Lidovky hlásit, po té co jsi tam napáchal?!? Tady přestává rozum stát....

  To se ti snad ještě měli omluvit a nechat tam ty staré články, kde je nazýváš zkurvenci, ne?

  Jojo, "slušný krajan" jako vystřižený! Tohle by jsi si ale v Austrálii nedovolil, co? Hned by jsi měl na krku několik žalob.
  1.2.2009 8:59:08, Olda, IP: 207.58.187.xxx

  OdpovědětVymazat
 25. Vanek22:34

  Mily Oldo, nejradeji bych te nazval volem ale protoze nevim jestli jsi chlap, babochlap, nebo zenska tak kup Hermankovi Tulipan at si muze zapivat Vcera me k svatku koupil Olda Tulipaaan.

  Nezapomen kliknout na video at vis co je slusna rec, ktera na vas svine komunisticky plati.

  http://husy-bohemia.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 26. V Australii ziji slusni lidi, neni treba se zde kvuli vselijakym husam rozcilovat

  http://smg.photobucket.com/albums/v211/vanek/

  OdpovědětVymazat