21.1.09

Komunistu do každé rodiny. Zhlédl onehdy pan exprezident Václav Havel Wajdův film Katyň a takto zamudroval: Dost jsem o osudu polského a našeho národa přemýšlel a uvědomil jsem si jednu věc. V každé polské rodině je alespoň jeden mrtvý, kterého zavraždili nacisté nebo komunisté. U nás v každé rodině je alespoň jeden, který byl v komunistické straně. (Muzu pana Havla ujistit ze v nasi rodine se zadna komunisticka svine nenachazela!!!) Vice zde

5 komentářů:

 1. Anonymní14:29

  Rodina pane exprezidentova mela blizko k ex darebakum odjakziva. Viz Heindrich.

  OdpovědětVymazat
 2. V nasi rodine se take zadna komunisticka svine nenachazela.

  Ani StBacka. Panu Havlovi bych doporucil, aby si driv nez zacne
  pecovat o kazdou rodinu, udelal poradek ve vlastnim chlive.

  Duvernici: Havel Ivan 060640 31836 Matic

  O.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní21:28

  Dá se souhlasit s faktem, že v každé rodině byl nějaký komunista. To že občas neměli rudou knížku nic neznamená, protože účasti ve volbách, která byla byla něco přes 99 procent, se zparchantili a přihlásili se k idejím KSČ.
  Občané chodili masově do průvodů, a zúčastňovali se všech možných akcí na podporu KSČ. Když čtu nesouhlasné názory tehdejších občasných kolaborantů s režimem, nestačím se divit.
  Kde byli před palachovým týdnem? Podepsali Chartu 77? Už si nepamatují. Něco podepsali, vždyť s tím lejstrem chodil důvěrník ROH, ale jestli to byla charta, nebo anticharta, tím si už nejsou tak jisti.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní18:34

  dovolte abych nesouhlasila, v moji rodině nebyl komunista, a to ani bez "rudé knížky", nechodila jsem "masově" do průvodu a nechápu co míníte termínem "tehdejší občasný kolaborant". Byla tady jednak pracovní povinnost, to za A a ještě bych si dovolila malou poznámku, míníte-li "kolaborací" to že lidi chodili do práce, aby mohli zaplatit nájem a aby měli za co nakoupit jídlo?no pak samozřejmě kolaborovali všichni, tak to myslíte?

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní18:39

  dovolím si, prosím, nesouhlasit, nechodila jsem "masově" do průvodu, V moji rodině nebyl komunista a to ani bez "rudé knížky", nechápu co míníte "občasnou kolaborací".Mám tomu rozumět tak, že občasná kolaborace má znamenat, že lidi chodili do zaměstnání, aby mohli zaplatit nájem a aby se mohli najíst, no a pak také tady byla "pracovní povinnost". Míníte-li toto jako "kolaboraci", pak samozřejmě jsme kolaborovali všichni.

  OdpovědětVymazat