7.1.09

Kam míří KDU - ČSL?
Co se sebou vlastně zamýšlí "udělat" KDU - čsl? Uvnitř KDU existují již několik let - de facto dva směry, jeden směr je Kalouskův, který připomíná Bavorskou CDU/CSU a Helmuta Kohla, tedy křesťansko-demokratickou stranu evropského typu - a ten druhý směr je směr Čunkův.Ale ten směr nevím kam vlastně "směřuje" je to spíše taková nějaká "socialisticky - lidová strana", která s křesťanstvím nemá příliš společného..
Ale pokud bude pan Čunek "trvat na svém" a zůstane ve vládě, a nebo jestli - pro "strkanice" a neschopnost se domluvit - KDU-čsl z vlády odejde, protože pan Čunek, bude na tom svém "trvat", pak se vláda určitě rozpadne, a budou nutně nové volby ale KDU-čsl - těžko překročí "práh" volitelnosti, no a tím KDU- čsl, strana založená v roce 1918 Janem Šrámkem - definitivně skončí a to by byla škoda..
marie dubanová

7 komentářů:

 1. Anonymní8:26

  Vsetinsky krupan mel byt vykopnut z vlady uz davno.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní8:40

  Ten měl slavně starostovat ve Vsetíně a ne se hrnout do vlády, no ale teď by měl mít rozum a odejít sám a nerozbíjet KDU - čsl a tím zároveň vládu. Jestliže neodejde sám, tak KDU - čsl skončí a to by byla škoda. Myslím si, že tohle by mu a hlavně Moraváci nikdy neodpustili a měl by po slávě..

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní8:47

  Sedlak Cunek si udelal karieru na romech.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní8:54

  Tak tohle jsou zakladatelé Československé strany lidové a to by eventuálně mohl "zrušit", pan Čunek :
  Monsignore Jan Šrámek (11. srpna 1870, Grygov – 22. dubna 1956, Praha) byl český římskokatolický kněz a politik, zakladatel a dlouholetý předseda Československé strany lidové. V letech 1940-1945 byl předsedou Londýnské exilové vlády.

  František Hála
  Ministr pošt od 2. 7. 1946 do 25. 2. 1948
  (demise 20. 2. 1948)
  Český katolický kněz a politik; 1934–1938 generální sekretář Čs. strany lidové na Moravě, v létě 1939 odešel do exilu, 1940–1945 člen státní rady v Londýně, 1945–1948 ministr pošt; 20. 2. 1948 podal demisi, v březnu 1948 zatčen a internován.

  Nemyslím si, že by to bylo vůči těm dvěma slavným kněžím, příliš zdvořilé, pane Čunku..

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní17:05

  Z první ruky o té naší politice moc nevím, spíš ze sdělovacích prostředků.
  Čili abych tu shrnul postoje autorky a komentátorů: pan Čunek měl předloni odmítnout post předsedy lidovců, do kterého byl zvolen. Nebo se měli lidovci sejít znovu na mimořádný sjezd a zvolit si někoho jiného.
  Pokud je pan Čunek předsedou koaliční strany, měl by být ministrem.
  Banjo

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní1:51

  Nezasvecenym se muze zdat, ze Cunek se chce udrzet ve vlade zuby, nehty. Ale proniklo to i do verejnych zdroju. Kalousek je vydiratelny a ma znacnou cast "masla na hlave"! Proto take to tesne hlasovani ve vedeni KDU-CSL. To proto ono zverejnene, ze "Kalousek je nejlepsi ministr pro ODS, ale ne pro KDU-CSL." ze strany predstavitelu teto strany. Je to dlouhodoby boj Kalouska o predsednicke kreslo v uvedene strane a bylo jedno, kdo tam byl ci kandidoval na uvedeny post. Nebostik Josef Lux by mohl vypravet a nejen on, ze? Jen tak mimochodem, Kalousek hlasoval ve volbe prezidenta pro V. Klause. Cunek ne! Staci si dat jen nitky dohromady. Zatim, kdo se stal napr. VK nepohodlny, musel z kola ven! Premier Topolanek to zatim vzdy ustal. Ale musel delat ustupky, napr. volba hlavy statu. Rad bych vam rekl - PROBUDTE SE!

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní8:11

  no jo, ale to je právě ten problém, pan Čunek by měl být soudný a sám by měl odstoupit jako předseda KDU - čsl a pak by měl být odvolán jako ministr..Jinak bude - li trvat na svém a zůstane nadále jako předseda KDU - čsl a tím zůstane i ministrem - no tak nejprve se rozpadne vláda - budou nové volby, KDU - čsl skončí na nevolitelném místě a tím bude konec vlády i původní Lidové strany. Ale to určitě pan Čunek nechce, ale zajisté ví, že to tak dopadne, když neodstoupí a bude trvat na svém "křesle" i na "odvolání" ministra Kalouska..

  OdpovědětVymazat