3.1.09

Internetové noviny píší:
"Češi už začínají řídit Evropskou unii. Nebojíme se toho, ujišťují, ale bojí se „zbytek“ Evropy. Unijní státníci plácají českým politikům po ramenou. „Je to odvážný muž, Evropská unie je v dobrých rukou,“ řekl nedávno francouzský prezident Nicolas Sarkozy o premiérovi Mirku Topolánkovi. Opravdu tomu věří? Kdoví. Mnozí jeho krajané to však vidí jinak. „Česká republika předsednictví po Francii nezvládne,“ napsal deník Le Figaro a uvedl proč: „Odpovědní politici v Česku patří mezi nejeuroskeptičtější Evropany. Češi nemají za měnu euro a až na výjimky jsou přitahováni více Washingtonem než Bruselem."
Češi řídí od 1.1.2009 EU, a zbytek EU má obavy z českého prezidenta, ptám se, proč se podivným a ČR ostouzejícím a tedy velice nepatřičným chováním prezidenta - dávno přesahujícím rámec Ústavy ČR - nezabývá Parlament ČR?? nebo Ústavní soud?
Marie

2 komentáře:

 1. Anonymní16:19

  Vlajka EU na Letné nevydržela. Část někdo vyřízl.

  Plachta s logem Evropské unie, která od silvestrovské půlnoci visí na kyvadle na pražské Letné, nevydržela vcelku ani jediný den. Na Nový rok ji poškodil neznámý pachatel, který část vlajky vyřízl.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní16:22

  Český prezident Václav Klaus jako zarputilý hanobitel evropské integrace, která je podle něj příliš federalistická, přísahal, že bude sabotovat úsilí vlády premiéra Mirka Topolánka, která předsedá Evropské unii v následujících šesti měsících, napsal dnes francouzský deník Le Figaro, který je blízký francouzské vládě a hlavně prezidentovi Nicolasi Sarkozymu. Na celé jedné stránce list shromažďuje v patrně zatím vůbec největším útoku proti Klausovi celou řadu kritických označení.

  Podle Le Figaro je to "zarputilý euroskeptik, který dosáhl toho úspěchu, že si nekonečnými provokacemi znepřátelil všechny evropské představitele, a který vyvine veškeré úsilí, aby od nynějška do 30. června 'kazil zábavu'". Tento přesvědčený nacionalista nemá prý nikdy daleko k vyhlašování křížových výprav.

  "Pronásledovatel bruselských 'technokratů', zanícený nepřítel všeho, co se více či méně podobá ekologovi, odmítá jedním šmahem jednotnou měnu, ochranářský stát, protikuřácké zákony, evropský zatykač, protidiskriminační zákon, který považuje za 'zbytečný' a 'kontraproduktivní', nezávislost Kosova, americký protiraketový štít, a to ve jménu 'českých národních zájmů'," tvrdí Le Figaro.

  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/le-figaro-o-klausovi-verejny-nepritel-eu-a-doktor-no_98497.html

  OdpovědětVymazat