5.1.09

Benešovy dekrety : Jiří Zahradil (ODS) označil za agresivní a zpátečnické páteční prohlášení šéfa sudetoneměmeckého landsmanšaftu Berndta Posselta, který opět po Česku požaduje zrušení Benešových dekretů. Zahradil to uvedl v tiskovém prohlášení, které v sobotu agentuře Mediafax zaslal. „Agresivní rétorika europoslance Posselta, znovu otevírající témata minulosti, je v příkrém rozporu s hodnotami evropské integrace 21. století. České předsednictví v Evropské unii se rozhodně nebude zabývat záležitostmi, již definitivně uzavřenými na dvoustranné i mnohostranné úrovni,“ napsal Zahradil. Posselt, který je také poslancem Evropského parlamentu za bavorskou konzervativní stranu CSU, ve svém prohlášení označil dekrety za protievropské a rasistické,..Tak jsem se pana Zahradila, na Českých médiích zeptala : pane Zahradile - říkáte :" agresivní a zpátečnický", no já si to nemyslím, - majetek je jednou majetek a krádež je krádež, s tímto faktem nenadělají nic ani Vaše názory, ani Vaše "moudrá" slova.Co kdyby někdo něco ukradl Vám jako Zahradilovi, jak byste to pojímal, šel byste na policii a nahlásil krádež a nebo byste to - nahlášení krádeže polici - vzal jako agresivní a zpátečnické a ukradený majetek byste nechal zlodějům - Ale Benešovy dekrety, jsou docela sprostá krádež - a jestliže omlouváme "krádež", patříme vůbec mezi slušné lidi?
---------------------------------------------
BENEŠOVY DEKRETY - DEKRET Č.8/1945 SB
Dekret presidenta republiky ze dne 2.června 1945.
o věnování nemovitostí Svazu sovětských socialistických republik jako projev díků. K návrhu vlády ustanovuji:
§ 1) Československý stát nabývá vlastnictví k nemovitostem, zapsaným ve vložkách č. 19,372, 929, 1010 a 1101, vesměs pozemkové knihy pro katastrální území Bubeneč.
§ 2) Československý stát věnuje nemovitosti, uvedené v § 1) Svazu sovětských socialistických republik pro účely zastupitelských úřadů jakožto dar a projev díků za pomoc, kterou Svaz sovětských soc. republik poskytl Československé republice v osvobozovacím boji.
§ 3) Vklad práva vlastnického prpo Svaz sovětských republik se provede podle tohoto dekretu, a to bez břemen. převody vlastnictví jsou osvobozeny ode všech daní a poplatků.
Tento DEKRET NABÝVÁ ÚČINNOSTI DNEM 2 ČERVNA 1945, PROVEDOU JEJ MINISTŘI FINANCÍ, VNITRA A ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ.

Marie


6 komentářů:

 1. Zlodejny nejdou ukryt pod "Dekrety". Zlodejna zustava zlodejnou!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní9:39

  To je zajímavé, Dekrety obhajují a když tehdy ukradli Livii Klausové šperky za 4 miliony, či kolik to bylo, tak si Klausovi stěžovali v novinách, ale to je zřejmě něco jiného..Tady v Česku se to nebere, jako že krádež je krádež, ale komu se to ukradlo, no a Benešovy dekrety asi Klausovic rodinu nijak nepoškodily?

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní3:25

  Dcera bankéře majitele Jiřího Poppera - žaluje Rusko o navrácení majetku v Bubenči..
  Lisbeth Popper žaluje přímo Ruskou federaci a taky Českou republiku.
  Majetek ocenila na jednu miliardu korun. V případě, že soud uzná její nárok na navrácení majetku a také finanční odškodnění, stát jí bude muset částku vyplatit a Rusko pozemky a dům vrátit.

  Dům a pozemky v pražské Bubenči patřily rodině Popperů od roku 1927.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní9:14

  Tak tohle jsou ty Benešovy dekrety a takhle jednoduše "vznikaly" - pan Beneš se šel - jen tak projít do Bubenče, vybral si tam ty nejluxusnější vily, pak sedl a napsal svoje slavné "dekrety" a ty vily které se mu "hodily", pak pomocí těch dekretů "vyvlastnil". A bylo mu úplně jedno komu ty vily patřily, jestli Židům, které poslal Hitler do koncentráku, nebo jak říkal Sudeťákům - a "předal" je rusákům, jako dar za naše osvobození, to byl "hodný" pan prezident, co?..

  OdpovědětVymazat
 5. Benes byl je a zustane grazlem a zlocincem, Kikina je mu hodne podobny, take takovej krivak a zlocinec, LS nechce, Radar nechce, vroce 68 to pry nebyla okupace povidal, doufam ze dopadne jako Arafat ten take j.....l svoje oddane do r....i a nakonec skapal.

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní0:30

  jsme lhostejní ke všemu co se nás bezprostředně netýká, řekl pan kardinál Vlk: Komunismus zničil právní cítění Čechů, ano..

  OdpovědětVymazat