22.12.08

Vánoční čas je období, v němž se obzvlášť daří křesťanské lásce a vnímavosti k utrpení bližního...Konto Bariéry, Světluška, Červený kříž, Unicef ... nekonečná je řada nadací a církevních i občanských charitativních organizací s nataženou dlaní. Jedné pomůžeš, deset dalších se k tobě vzpíná. Co jsme si to vyzvonili za stát, že bez žebrání se v něm invalidním a jinak handicapovaným osobám nedá žít? Vice zde

3 komentáře:

 1. Brousek11:50

  Stat? O cem to mluvite? Smradlava zumpa ve stredu Evropy to je.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní22:47

  Zákon o sociální službách a novela zák.108/2006)Sb, nabývá platnosti - k 1.7.2009 -
  ta novela to těm postiženým teprve osladí.
  a nejvíce mě fascinuje ten důvod novelizace : "Hlavním důvodem navržených opatření je mimo jiné tvrzení, že větší část prostředků příspěvku na péči - zůstává klientům - a není příjmem poskytovatelů sociálních služeb"( ase pohoršuje pan ministr Nečas)... Takže kdo vlastně dostává příspěvek na péči, ten postižený člověk a nebo ty "poskytovatelé služeb"? pan ministr Nečas se domnívá, že zcela "po správnosti" ten příspěvek patří těm "poskytovatelům služeb": "to je skutečně světový unikát!! namísto postiženého člověka - dostává příspěvek na péči "asistenční služba", a to bysme se na to podívali abychom sem nevrátili ten socializmus zpátky!!Nějakej postiženej - nic takovýho - hezky peníze zpátky ústavům, či asistenčním službám, jinak nic!

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní1:44

  Zákon o sociálních službách, ve kterém ministr "slibuje" postiženým lidem že jim bude jejich již tak směšný "příspěvek" snížen, je ve světle tohoto obzvláště pikantní :"tak jsme schválil státní rozpočet na rok 2009

  ale že by to bylo zrovna veselý, tak to nikoliv, namísto postavených či opravených silnic, dálnic a železnic - budou zvýšeny platy státních zaměstnanců a to o celých 2 700 000 .- kč Tedy skoro o 3 miliardy kč!

  pozměňovací návrh, který navyšuje platy zaměstnanců ve státní sféře o 2,7 miliardy korun, tedy z pěti procent na 6,6 procenta. Částka má putovat hlavně do pohyblivých součástí platu. Nečas tím chce zmírnit dopady ekonomické krize na zaměstnance.(ekonomická krize postihne dle Nečase jen státní úředníky, divná to krize?)

  platy státních zaměstnanců by se navýšily hlavně z peněz určených na stavbu a opravy dálnic a železnic. (Fond dopravní infrastruktury by přišel o 1,3 miliardy korun) - druhá polovina z kapitoly státního dluhu. Do platů se z celkových 2,7 miliardy má rozdělit 1,99 miliardy. Zbytek by měl plynout do odvodů.

  "Podle Nečase je navýšení mezd možné. Peníze na to jsou, tvrdí ministr"!

  OdpovědětVymazat