19.12.08

Mandát pro prezidenta
Ad LN 17. 12.: Motto dne
Jak uvedly LN, Václav Klaus před časem prohlásil, že od žádného občana nedostal mandát, pokyn, příkaz ani prosbu, aby na Pražském hradě k prezidentské zástavě vyvěsil vlajku EU. Jako občan ČR tímto žádám, aby se na Hradě vlajka EU vyvěšovala. Vyzývám dále všechny spoluobčany, kterým záleží na dobrém jménu naší republiky, aby k tomuto racionálnímu státnickému gestu dali „požadovaný“ mandát Ing. V. Klausovi, když on sám nechce, nemůže nebo prostě neumí překročit sám sebe pro svoji „virtuální velikost“. A současně mu chci připomenout, že Hrad není jeho vlastnictví, stejně tak i součastná funkce, které zneužívá k propagaci soukromých názorů doma i ve světě a tím škodí zájmům státu.
Dr. Jan Pudil

----------------------------------------------------
Václav Klaus řekl: „Myšlenka, že bychom měli na Pražském hradě k prezidentské zástavě přidat a vyvěšovat vlajku EU… Já myslím, že k tomu jsem od žádného občana České republiky mandát, pokyn, příkaz, prosbu nedostal.“
Můžeme našemu neprezidentovi připomenout „mandát“ který postrádá, účastí na demonstraci za vlajku EU na Pražském hradě!
Demonstrace je oznámena na Hradčanském náměstí u sochy TGM – 1.1.2009 od 12:00 do 14:00 hodin! Ukažme panu prezidentovi MANDÁT!

10 komentářů:

 1. Anonymní21:37

  pan prezident si zřejmě stále neuvědomuje, že Pražský hrad není jeho vlastnictví, že je tam pouze "dočasně", ale nikoliv jako tu byli rusáci - a my lidi - jsme se v referendu rozhodli pro EU cca 59 %, jsme tedy občané Evropské unie a ten strejda by si toho měl být vědom. A ta DEMONSTRACE je chytrý nápad.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní21:45

  Vaclav Klaus je neuveritelny lhar! A ze sve lzi se navic usvedcuje sam! Byl to on, krery podepisoval prihlasku ke vstupu do EU. Jedine referendum, ktere zde bylo a ktere hlasovalo o nasem vstupu do EU, mu k vyveseni vlajky EU na Prazsky Hrad k tomuto rovnez dalo mandat a opravnuje jej k vyveseni teto vlajky. Je treba si davat otazky, co je za vsim tim jeho citelnym odporem k EU! A nebudme tak naivni, jak by si on jiste sam pral. Ze jej odstrihneme od jeho vlasTni historie, spojenou s CR. Potazmo s CSFR. Kdyz s Meciarem trhali Ceskoslovenskou republiku, taky k tomuto zadny mandat nemel! A nicil to, co nevybudoval, ani se na tom nepodilel a podilet ani nemohl. Navic je bud ignorant, nebo jeho vseobecne a tim i povsechne vzdelani je prachbidne, pri jeho podivne ziskanych titulech, kterymi honosi sve jmeno, Kdyz je takovy vyrvavany, svymi usty, vlastenec, ze mu unika, ze to byl jako prvni z ceskych vladaru, Jiri z Podebrad, ktery usiloval o vytvoreni obdobneho svazku s obdobbnymi pravidly, vychazejicich z tech dob,jako je dnesni EU. A v mnohem dnesni EU presahuje v tom pozitivnim navrhy ceskeho krale Jiriho z Podebrad.

  Tedy Vaclav Klaus ma jine cile a obavy. Je to jeho vlastni pravni minulost. A i soucasnost! A dozajista i jeho vlasnti rodove koreny! Je treba se ptat a hledat, kdeze jsou ty jeho koreny! Vaclav Klaus se snazi otocit kolo dejin! A dela to jen ze sveho ryze sobeckeho duvodu jako hlava statu, ktery mu nepatri!

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní22:16

  Nechápu ty "obdivné" komentáře na Klause, nerozumím tomu?
  Klaus "rozšlapává" ODS a tím i vládu ale jeho obdivovatelé dělají, že se "to" neděje či, že se jich to netýká..Hernajs co je to za lidi, copak ČR není taky jejich země, je jim to docela lhostejný, nebo snad dali prezidentovi mandát i k tomu, že může dle jeho libosti "likvidovat" vládu a nebo si jen tak z plezíru udělat třeba něco jako je "palácový převrat"? A nebo jsou to skrytí komunisté, tiše doufající, že se Klausovi přece jen nějak podaří je "dotáhnout" do toho "zaslíbeného" ruska a zase to tu bude jako "dříve" a opět tu budou vládnout komunisté?

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní23:11

  Nejlepsi by bylo navrhnout, aby pro EU byla zavedena funkce presidenta a aby jim byl rovnou jmenovan jeho vysokoblahorodi VK, protoze lepsiho v sirem svete nalezti nelze. Pak teprv bude od toho magora pokoj, protoze o tom bude psat knihu. Porizujte si mezitim nove regaly do knihovny, nebot Jirasek se tim padem stane mistrem zkratky.

  Olin

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní2:08

  Jsem zvědav, kolik lidí se na demonstraci sejde?Co ještě uspořádat další demonstraci za to, aby se z hradu odstranila vlajka česká a zůstala tam pouze vlajka EU?

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní4:59

  pod článek v Lidovkách jsem napsala,že :prezident vědomě poškozuje vládu a na to mě odpověděl pan Jos.Kobylka, abych mu to vysvětlila, že on z Klause nemá ten pocit, spíše naopak - tak jsem mu vykreslila to co každý zná, jak Klaus "šlape ODS a tedy i vládě po krku"a de facto likviduje záměrně vládu, atd.. a na to byla tato reakce :"Milá paní Marie, jak je vidět, kžadý máme
  jiné představy o demokracii a těžko se shodneme. Proto diskusi končím. Přeji dobrou noc.
  18.12.2008 18:43:58, Josef Kobylka..

  Panu Kobylkovi(a pár dalším)evidentně nevadí, že prezident "likviduje" vládu, proto si může Klaus dělat co chce, neboť on má těch "svých" pár obdivovatelů zajištěných..a to za každou cenu..

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní8:04

  Re: Nechápu ty "obdivné" komentáře na Klause
  Lide se chovaji podle svych zajmu. A cini tak i skupiny, ktere vznikly na zaklade spolecnych zajmu. Zajmy mohou byt mocenske nebo humanitni. Humanitni zajmy jsou viditelne v uvedomeni si, ze jedinec nemuze jit proti sve komunite. Muze jit jen v souladu s jejim vetsinovym zajmem. Je-li tato osobnost pak nositelem prirozene autority, muze tu a tam jit proti vetsine a obhajovat zajmy mensiny ci jednostllivce a sledovat tim spravedlnost, kdyz se ji v konkretnim pripade nedostava. Priklady najde ctenar v historii. Z nasi novodobe historie je tu jeden znamy priklad ze zivota T.G.M. Ale cely zivot T.G.M je dobrym prikladem. A najdou se i dalsi.

  Sobecke zajmy jedince ci male skupiny jsou vzdy opakem shora uvedeneho, jsou v primem rozporu s oznacenim pojmu "dobry hospodar" nebo "osviceny panovnik", "osvicena osobnost".

  V zivote jsem videl zkousky osobnosti a jejich psychiky a jejich "jastvi". Bylo a je a bude to vzdy v okamzicich, kdy je jim bud volbou, jmenovanim ci hrou osudu sverena vetsi moc nad ostatnimi, nez ji doposud zastavali. Meli ji k dispozici. Ten, kdo na toto povyseni nema, kdo se jiz stal nebezpecnym svemu okoli, je ten, kdo nejprve ve sve vnitrni vizi a pak jiz viditelne pro okoli zacne davat svemu okoli na vedomi, jak jeho ego je vyjimecne, jak se opaji svoji nastalou slavou, svou vykonnou moci nad ostatnimi. Ten clovek totiz dava nevedomky znalym najevo to, ze na uvedenou funkci, spolecenskou roli, nema! A proto jeho ego se tak opiji moci, ktera mu byla nabidnuta. A protoze vi, ze na to nema, nebo si to sakra dobre uvedomi, az se probudi z opojeni noveho spolecenskeho postu a dopadne na nej realita odpovednosti kazdeho dne, pak se jemu rozklepou kolena a zacne jeho nastup tirana. Samolibost a neurvalost vuci svemu okoli je pak jeho stitem proti prozrazeni z toho, ze by se ukazalo, ze je to obycejny podvodnik, ze je vlastne slaboch, navic nekriticky, ze je nebezpecny sobe a svemu okoli. A uz je na slkuzavce velkeho zlocinu. A tak uplatnuje to, co jej vedlo k ziskani uvedeneho noveho mocenskeho postu. Tedy veskere zaporne osobni charakterove vlastnosti se zacnou horecnate rozvijet v novych podminkach a korupce a dalsi zlocinne ciny jsou jiz jen pracovnim nastrojem k udrzeni a upevneni jeho moci a nasledne je strachem hnan ze svych cinu kupredu k ziskani svetovlady. Historie lidstva je plna takovychto postav. A vysledky jejich dila jsou taktez zaznamenany. V historii.

  A tak vzniklo budovani kultu osobnosti. Tak vznikla propaganda! Tak vznikla ideologie! Tak vnikla ucelova seskupeni s jedinym cilem, ktery je proti zajmum spolecnosti, proti zajmum demokracie! Rika se tomu v oblasti prava "zlocinne spolceni" a "ucast na zlocinnem spolceni". Nastroje k udrzeni fungovani tohoto seskupeni jsou znamy. A najdete je, pokud byste potrebovali doplnit informace, pod heslem MAFIE.
  Tedy divite-li se, jak nekteri mohou oslavovat, podporotat zapornou osobnost, pak vezte, kdyz si to oznacite pojmem mafie, jste na dobre stope!

  A proto dodnes je tu postava Jezise z Nazaretu, proto se dodnes slavi vanoce, proto jsou tu velikonoce! Tato postava, kterou si za par dni pripomeneme, je doslova a do pismene primym opakem osob, ktere jsou popsani v predchozim jako mafie. Tedy zivy a zrozeny Jezis Kristus je osobnosti dobreho hospodare, dobreho pastire! Velmi dobrym pocinem byl v predchozich dnech odvysilany TV NOVA porad investigativnich novinaru o Karlu IV. a jeho korunovacnich klenotech a kaple svateho krize. Karel IV. vedel a cinil podle sveho vedomi a svedomi. A konal, jak vime, velmi dobre. A vime to dodnes!

  A chrapouni na prazske radnici z jeho dila jen koristi. A za jeho vlady, vlady Karla IV. by skoncili v rukou kata. A nebyli by sami.

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní10:09

  krásně jste tady popsal "kult osobnosti", a to si ON náš velikán určitě nepřipouští..myslí či domnívá ne, je přesvědčen že je tak naprosto výjímečný, že bychom se MU možná měli jen a jen "klanět"..a tiše k NĚMU vzhlížet!

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní10:10

  krásně jste tady popsal "kult osobnosti", a to si ON náš velikán určitě nepřipouští..myslí či domnívá ne, je přesvědčen že je tak naprosto výjímečný, že bychom se MU možná měli jen a jen "klanět"..a tiše k NĚMU vzhlížet!!

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní0:52

  Připomínám ctěnému prezidentovi,že mu dávám mandát k vyvěšení vlajky EU,a zároveň dodávám,že ode MNE nedostal žádný mandát k funkci prezidenta.

  OdpovědětVymazat