25.11.08

Ostuda Ceske Republiky: Klaus


"Náš prezident, který by měl otevírat dveře české diplomacii, není v mnoha zemích vítaný. Po 19 letech od revoluce nesměřujeme do centra evropského politického dění, ale na jeho okraj. Tyto skutečnosti určitě nevyváží to, že Klause přátelsky uvítali na oficiální návštěvě Ruska, že dostal od ruského prezidenta vyznamenání a že polostátní gigant Gazprom zaplatil ruské vydání jeho knihy zesměšňující ty, kdo chtějí čelit globálním klimatickým změnám," uvádí Macek.

2 komentáře:

 1. Anonymní5:56

  V ČR "klesnou daně" k vůli krizi - to je moudrý, ale a právě k vůli "zmírnění" dopadu té samé "krize" navrhl ministr Nečas zvýšení platů státním zaměstnancům o 2 miliardy 700 tisíc miliónů kč? a kdepak pan ministr ty téměř tři miliardy kč vezme - svět se snaží "šetřit" protože je velká finanční krize, ale ne tak vláda ČR - ta bude přeplácet státní úředníky, aby jim "náhodou neemigrovali", nebo proč?

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní8:54

  ČSÚ :
  "Během osmi let od roku 2000 vzrostl počet zaměstnanců ve veřejné správě ze 175 tisíc na 291 tisíc. I když se prakticky každá vláda v posledních deseti letech zavazovala, že sníží počet státních úředníků a zefektivní jejich práci, statistická čísla ukazují, že opak byl vždy pravdou.

  - Byrokratickou explozí se ukázala reforma státní správy v roce 2003. I když řada kompetencí státních úředníků přešla tehdy na nově vzniklé kraje, úředníci s prací nepřešli: Naopak jich o 1500 přibylo. Podobná škatulata se konala na úrovni okresů, z rušených okresních úřadů přešla byrokracie buď na kraj, nebo pod křídla nově vzniklých pověřených obcí III. stupně.

  - Přebujelost státní správy potvrdila v září 2003 i tehdejší vláda Vladimíra Špidly. Ta se usnesla, že ze státních služeb by mělo odejít během tří let 33 tisíc státních úředníků. Výsledek? Skoro stejný počet jich naopak od té doby přibyl.
  Podívejte se, Vážení přátelé, kolik "živíme státních úředníků", a nyní jim ještě bude pan Nečas rozdávat skoro tři miliardy, to aby neměli nouzi, když máme tu finanční krizi!

  OdpovědětVymazat