28.11.08

Klaus: Já Vám dám nějakou EU, nic takového


Je zcela evidentní, že hlava ČR tolik nechce do EU, že udělá téměř cokoliv aby tomu nějak zabránila, tak nyní dělá tohle :"Václav Klaus podpoří vznik nové strany. Neví, zda zůstane v ODS..Prezident Václav Klaus naznačuje, že by mohl opustit ODS: stranu, kterou zakládal a jejímž je čestným předsedou. Jeho slova přicházejí jen týden před kongresem ODS; lze je vysvětlit coby vyjádření hluboké nespokojenosti s nynějším předsedou Mirkem Topolánkem. Prezident je zároveň ochotný podpořit vznik nové, konkurenční strany - pravicové a euroskeptické.", ano a copak teď budete obhajovat a to za každou cenu, přátelé, když ODS Vám ruší sama hlava státu?Nevyšel mu zákaz Lisabonské smlouvy - tak nyní bude rušit a to před předsednictvím EU - VLÁDNÍ STRANU, čili se hotoví zrušit vládu? Vice

28 komentářů:

 1. Anonymní18:55

  Až se Klaus dozví o tento týden nově vzniklé proevropsky orientované Evropské demokratické straně, viz webvize.cz , asi se odstěhuje do Kremlu

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní20:29

  Jaky mel s. Jaroslav Palas (dnesni hejtman Msk, http://www.kr-moravskoslezsky.cz/ ) vztah ke KGB?

  http://www.freewebs.com/stoppalas/dokumenty.htm

  Jsou naskenovane dokumenty prave? Jestli jo, tak odkud je autor stranek http://www.freewebs.com/stoppalas/index11.html dostal? A co eventualne s. Palas pro KGB delal (nebo pro SVR - http://svr.gov.ru ) stale jeste dela?

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní21:46

  Kzdej clovek kterej vi o co jde tak nechce do EU!! EU je budoucí diktatura. Narostej totalnitní režim!

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní12:27

  no jo to je fakt, každej "rozumnej" člověk se vrhne okamžitě a neprodleně do náručí bolševického ruska..

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní14:08

  Klaus dal ODS ultimátum :" Buď "JÁ", nebo Topolánek... tak prezident který vyhrožuje - to tady snad ještě nebylo. Myslim si, že prezident by měl být laskavý, smířlivý a příjemný člověk - ale ne tak náš hradní papá, ten je soustavně připraven k "boji", namísto aby byl tím "svorníkem" jak sliboval při první inauguraci, tak no jakým - že je svorníkem, nám ukázal při poslední státní návštěvě v Irsku...

  OdpovědětVymazat
 6. Pepe15:03

  Prezident který vyhrožuje je osel.

  OdpovědětVymazat
 7. Losos15:07

  Pepe nepreskocilo Ti?

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní4:31

  dovolte prosím malé srovnání, i když mě prezident V.Havel velice zklamal, tím že neinicioval zákaz komunistů, ale jeho chování je vybrané, je bezkonfliktní, zdvořilý a laskavý jednoduše slušný člověk a ve srovnání s naším hradním papá ve světě vždy vítaný. Klaus komunisty rovněž nezrušil a ještě je pozval na odpolední dýchánek - do Lán..

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní7:06

  dovolte prosím malé srovnání, i když mě prezident V.Havel velice zklamal, tím že neinicioval zákaz komunistů, ale jeho chování bylo vybrané, je bezkonfliktní, zdvořilý a laskavý jednoduše slušný člověk a ve srovnání s naším hradním papá ve světě vždy vítaný. Klaus komunisty rovněž nezrušil a ještě je pozval na odpolední dýchánek - do Lán..

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní1:00

  co vlastně chce pán z hradu, už mu nevadí jen Mirek Topolánek, ale i Ivan Langer :"Domaci.iHNed.cz 1. 12. 2008 09:02 (aktualizováno: 1. 12. 2008 09:01)
  Klausovi se nelíbí zásah ve vietnamské tržnici ani blokování vietnamských víz
  Prezident Václav Klaus kritizuje zásah policie v pražské vietnamské tržnici Sapa. Nelíbí se mu ani jednostranné zablokování víz pro vietnamské občany.
  PRAHA 1.12.2008 (iHNed.cz)

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní4:50

  Takže Klaus se rozhodl - že před naším předsednictvím EU jednoduše "zruší" vládní stranu a tím i vládu a znevěrohodní tak ČR, co je to za prezidenta, který likviduje zemi jejíž je prezident - je to vůbec normální?

  OdpovědětVymazat
 12. Anonymní5:44

  jak to tak sleduji, tak "to" vypadá, že se prezident ČR rozhodl, že "zruší" nejen předsedu ODS M.Topolánka, ale i ODS, i vládní koalici..

  a to tedy bezprostředně před naším předsednictvím EU! Vypadá to, že se jednou ráno, prezident ČR probudil a řekl si, že jen tak "pro legraci" - "zruší" ODS a tím i vládní koalici a znevěrohodní ČR!!!!
  Co je to za prezidenta, který likviduje zemi jejíž je prezident? - co je to za prezidenta, který likviduje zemi jejíž prezidentem je?

  OdpovědětVymazat
 13. Anonymní5:35

  Zítra je kongres ODS a V.K. slíbil, či spíše to bylo jako výhrůžka, že se kongresu zúčastní i se svým "projevem". Koukám že se bude nadále snažit, aby "podrazil" nohy předsedovi ODS a vlády M.Topolánkovi - který je pro něho, tedy pro Klause, příliš proevropský a proamerický, kdežto V.K. je člověk tolik horující pro bolševické rusko - hernajs to máme ale prezidenta - který se ani nijak netají tím jak velice mu vadí, že je ČR součástí severoatlantického kusu světa..

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní11:52

  a takhle nás vidí tedy V.K., Evropa :

  Evropa bude brzy v rukou knížete, píše to odpolední vydání francouzského deníku Le Monde. Ten přináší rozhovor s českým ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem.

  Le Monde ve svém článku označil Schwarzenberga za "jednoho ze silných mužů" šestiměsíčního českého předsednictví v Evropské unii, které začne počátkem roku 2009.

  "(Schwarzenberg) je ministrem zahraničí v této malé republice s nevrlým, cholerickým, ultraliberálním a eurofobním prezidentem Václavem Klausem," napsal deník, který tak Klause vykreslil podobně jako poslední vydání týdeníku The Economist.

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní3:21

  a konečně má V.K. pokoj, konečně se mu podařilo zbavit se Topolánka, ale že se mu se zrušením Topolánka - podařilo zrušit tehdy nejen vládu, ale i ODS, toho si slavný V.K. neráčil všimnout, ale snad mu to ani nevadí, domnívá se totiž, že když v té ODS není ON VELKÝ V.K., že si ta ODS nezaslouží existovat..
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 16. Anonymní3:34

  Tak pan V.K. se chystá, že "osloví" národ a sice : že dne 7. září 2010 vystoupí v Poslanecké sněmovně s projevem o směřování země. Uvedly to webové stránky týdeníku Reflex. Mluvčí hlavy státu Radim Ochvat informaci potvrdil s tím, že prezident poslance osloví v 11:00. Stane se tak poprvé od října roku 2003. A to budou zase věci, do koho se hotoví V.K. "kopnout" nyní, míní "hovořit" o směřování země, no ze začátku svého prezidentování, si vždy ráčil "kopnout" do EU - uvidíme, koho si vybere dne 7. září?
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 17. Anonymní8:43

  Jsem velice zvědavá na ten projev a hlavně na to - kam podle V.K. naše země "směřuje", a kam se ON domnívá, že bychom směřovat měli, určitě se mu velice hrubě nelíbí, že je ČR, přes všechna snažení, přece jen součástí Severoatlantického kusu země..
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 18. Anonymní1:11

  no tak už zase ten z hradu, OSLOVIL NÁROD : "Prezident ve své řeči například varoval před přehnanou hysterií z Ruska, která je podle něj nechtěným přežitkem z minulosti.

  "Prizmatem strachu z Ruska se pohlíží na veškeré dění v politice a hospodářství v Evropě i ve světě. Všechny ostatní hrozby jsou bagatelizovány," zmínil Klaus!

  Jo a co těch "přehnaně hysterickejch 40 let", pane?, to je taky nechtěnej přežitek?, že to bylo nechtěný, to je fakt, ale byla to agrese - a 40ti letá okupace, pane, kde jste žil v té době, nebo lépe, co jste vlastně zač, když chráníte AGRESORA - PŘED UTLAČOVANÝMI A NAVÍC, když DĚLÁTE těm utlačovaným - prezidenta??
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 19. Anonymní1:26

  no vzhledem k tomu, jak se V.K. opět vyjádřil a sice , že :"Prezident ve své řeči například varoval před přehnanou hysterií z Ruska, která je podle něj nechtěným přežitkem z minulosti", tak z toho je zcela evidentní, kam by podle V.K. - naše země měla směřovat, no když budeme všichni stále mlčet a necháme jej aby si dělal co chce, no tak se může snadno stát - že do toho ruska - za čas ČR směřovat skutečně bude!§
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 20. Anonymní5:50

  Když bude mít B.K. ten projev co kdyby nám - obyčejným lidem "z ulice", vysvětlil, jak je možné, že zatím, co čeští politici stále více bohatnou - proč obyčejný člověk "z ulice", stále více a více chudne??

  Proč není povinná REVIZE FINANCÍ A MAJETKU VŮBEC - a to KAŽDÉHO zájemce o vstup do politiky - před vstupem a PAK KDYŽ ODCHÁZEJÍ Z POLITIKY - abychom my lidi viděli, jestli se v politice OBOHATILI, a když ano, tak jak se jim to podařilo a na čem ZBOHATLI? Protože není snad dosti dobře možné, aby politici odcházeli z politiky A TEDY ZE SLUŽBY, KTEROU MĚLI PROKAZOVAT - NÁM LIDEM - velice bohatí - a my lidi abychom čím dále tím více CHUDLI???,,a proč to NIKOMU NEVADÍ ALE SNAD TO NĚKTERÝM LIDEM PŘIPADÁ MINIMÁLNĚ PODIVNÉ???
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 21. Anonymní9:18

  Dovolím si ještě jednou položit otázku, jak je možné že ČR, které zřejmě evidentně docházejí peníze i na řádný chod státu - protože ministr hovoří o tom, že bude nutné propouštět polici i hasiče,a to jsou složky, které jsou na výsost potřebné, pro civilizovaný chod státu - jak je možné, že stát, který je chudý a stále chudne - má tak bohaté politiky, a nikdo si toho nevšímá?
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 22. Anonymní21:08

  Tak pan prezident měl ten projev v Poslanecké sněmovně a první co jej napadlo, bylo, snaha o "omezení" pravomoci Ústavního soudu!:
  Prosaďte konečně reformy a omezte pravomoci Ústavního soudu, s tím dnes před poslanci vystoupil prezident Václav Klaus. Ocenil, že po volbách vznikla výrazná parlamentní většina, která může přispět ke klidnějšímu vládnutí a stabilitě, což je podle něj nezbytné. "Ubylo hrubostí a osobních útoků," míní Klaus."..
  A jak by to omezení "pravomocí Ústavního soudu" mělo vypadat, pane!
  Třeba jste si neráčil všimnout, ale ČR je ZATÍM demokratický a právní stát - a Ústavní soud je soudním orgánem ochrany ústavnosti! A ne nějakým spolkem včelařů, měl byste si to nechat někým vysvětlit, pane..
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 23. Anonymní21:32

  přečetla jsem si komentáře - pod články o projevu prezidenta ve sněmovně a skoro všechny komentáře jsou nesouhlasné, lidi nechápou, jak je možné, že prezident - hlava státu, nerozumí Ústavě ČR - a zřejmě ani nechápe význam Ústavního soudu..
  dubanova

  OdpovědětVymazat
 24. Anonymní21:33

  možná, že by nebylo od věci, kdyby byl včera prezident ČR promluvil i o tom, že škrty jsou sice nutné, ale, že se tady poněkud "divně" hospodaří, takže na jedné straně ŠKRTY a na straně druhé MILIARDOVÉ A HLAVNĚ NETRESTANÉ ZLODĚJNY - a to měl pan prezident zdůraznit, že POKUD SE TADY NEBUDE SE STÁTNÍMI PENĚZI "NORMÁLNĚ HOSPODAŘIT", pak že NEMAJÍ ŠKRTY ŽÁDNOU CENU!!!!Pokud se nebudou SKUTEČNĚ TRESTAT ZLODĚJNY - A ZLODĚJ NEBUDE NUCEN - NAKRADENÉ PENÍZE VRÁTIT, POKUD NEBUDE - ZLODĚJI - ZABAVEN VEŠKERÝ MAJETEK - A ZLODĚJ NEBUDE SKUTEČNĚ POTRESTÁN, pokud se nadále bude zloděj - KTERÝ KRADL - V ŘÁDU STOVEK MILIÓNŮ A MILIARD - vyšetřovat na svobodě a to tak dlouho, až si sebere nakradené miliardy a zakoupí si nějaký malý sympatický ostrůvek - POTUD TADY NEBUDE POŘÁDEK A ŠKRTY BUDOU "NA NIC"!§
  To všechno měl včera pan prezident zdůrazni, ale nestalo se tak, bohužel...
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 25. Anonymní21:47

  a právě proto se naše malá zemička stává RÁJEM ZLODĚJŮ..
  dub.

  OdpovědětVymazat
 26. Anonymní0:13

  malá drobnost ze světa - takhle se o nás píše :
  Thyronx, 4.9.2010
  Cesi maji ve svete hroznou povest. Amik se jen nechapave diva a nevi co na to rict. Zacina to v podstate i tim ze komuniste z lidi vytloukli nabozenstvi. To je absolutni potreba a Cesi k NIM nemaji zadny vztah az s nimi pohradaji. K tomu se pridruzuji dalsi jako ze "kdo nekrasde okrada svoji rodinu" az po "krast je bezne,normalni a dela to prece skoro kazdy.. Pocit viny? Nenechte se vysmat , ani u deti neni. Co s tim? Postavit opet zeleznou zaclonu na Zapadni hranici Cech a drzet tu bandu zlodejskou za zdi v Ceskozlodejsku. Nepoustet Cechy ma lidi na zapad od Cech. Delaji tam jen ostudu..
  dubanová

  OdpovědětVymazat
 27. Anonymní2:03

  V..K. má starosti, že Ústavní soud překračuje, či co a co pan V.K. a jeho dovětek , či dodatek k Lisabonské smlouvě

  Český prezident Václav Klaus Evropskou unii opět nepříjemně překvapil. Švédskému premiérovi a současnému předsedovi Evropské rady Fredriku Reinfeldtovi telefonicky sdělil, že Lisabonskou smlouvu podepíše pouze v případě, že k ní EU připojí poznámku vztahující se k Listině základních práv a svobod. No a pak si ten dovětek či dodatek ":ušmudlal" v hradní kuchyni, nikdo jej neschválil ani nepodepsal - a jakmile byl dopsán, tak s ním poslal V.K., tehdejšího předsedu vlády Fischera - aby jej odevzdal v Bruselu!! a přesto, ač neschválen a nepodepsán - má dle pana Klause PLATNOST? - no tak jak je to s tím "překračováním"?
  dubanova

  OdpovědětVymazat
 28. Anonymní7:16

  Za <<>>. Bylo to vůbec poprvé v novodobé české historii po roce 1918, kdy se opozici podařilo vládě nedůvěru vyslovit. Byla to ústavně "revoluční věc", řekl v pořadu Partie televize Prima prezident".
  Zajímalo by mě - jestli v nějaké demokratické zemi, kromě v ČR, pomohl snad i inicioval - prezident "shodit" vládu, a to prezident který(původně)byl předsedou strany - která byla stranou vládní, nikoliv opoziční??
  a ještě se tím "honosí"??
  dubanová

  OdpovědětVymazat